Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
18. aug 2009

ludmilabb, ani nas Adamko cez den vela nepospi. A teraz v tychto horucavach je doslova urevany, ked chce spat, a neda sa 😖

Nas rezim(momentalne, trochu sa to posuva plus-minus): vecer ukladame po 19tej, do 20tej spi. Zobudi sa okolo 01h na krmenie a hned zaspi (niekedy vydrzal aj dlhsie, ale teraz ma asi "rastovy sprint"), potom spi do cca 5tej, ako kedy. Tak drieme do 6tej, ale vela sa mrvi. Potom je hore do 7:30, tak casto zaspi a potiahne niekedy aj do 9:30. Potom ideme von.
Na prechadzke v kociku obcas podriemkava. Potom spi cca po hodine a pol bdenia. Len tieto posledne dni popoludni place, len by chcel sediet, prip. nosit sa na rukach 😖 No a popoludni/podvecer prechadzka, tam driemka.
Takze sme na tom celkom fajn. No a inak sa hrame s hrkalkami, v posledne dni uz aj s plysovym mackom, spievam mu a tlieskam, prevracame sa na brusko, natahuje sa k zvonkohre, mazname sa...

ludmilabb
18. aug 2009

Ahoj Lubka tak to mas fakt super ze mala sa "uspi" sama. ja ked to skusam tak je to na 20 percent ze sa sama ukludni. Vacsinou sa rozrusi, sermuje rucickami, nohy dviha do nebies a zacina plakat. Tak hned ku nej a skusat znova. 😝

ludmilabb
18. aug 2009

Nasa si na kocik este stale zvyka a to s nou chodim kazdy den von, vydrzi tak max. tristvrte hodinu. Vzdy ked ju tam vlozim tak puli oci akoby pozerala horor 😀
Mam pocit ze nove podnety prijima tazsie ako ine deticky.

Dupinka nasa bdie aj dve, tri hodinky z toho polovica casu su pokusy o spanok.

Hrkalky jej ukazujem, sleduje ich aj si ich chyti do rucky ale viac ako chytanie ju bavi oblizovanie prstekov.
A ked ma dobru naladu tak vie byt aj skero 😉 to si vzdy vychutnavam lebo placu je pomerne viacej ako smiechu

nikanika28
18. aug 2009

cavte kocky, ste tu niekto?

nikanika28
18. aug 2009

Ludmilka, malinka je zlatucka 😵 😵 😵 , aj hafan samozrejme 😉 . To si ho cvicite sami? 😕
Ludmilka a Ty kojis? Ako casto Ti papa a a ako dlho?

mimi21
18. aug 2009

nika ja som tu 😉

sssimi rodila s nami este kackabrcka, ale ta sem teraz dako malo chodi

ludmilabb vitaj medzi nami, idem kuknut tvoju princeznicku 😕

nikanika28
18. aug 2009

mimi, drobcek spinka? Klarka sa teraz akoze zobudila, so som teda nepochopila 😕 , tak som jej dala cucnut, polozila som ju a uz chrniii...asi jej je horko ci co. Nezvykne sa uz budit o takomto case, az rano o siestej 😵 😵 😵

nikanika28
18. aug 2009

boze..uz som zozrala polku melona skoro... 😅 😅 😕 .
Inac ja by som stale cosi jedla...este horsie ako v tehu 😔 🙄 .Neskutocne chute ma chytaju, nemozem sladkemu odolat...a to tak aj vyzera 😠 😅

mimi21
18. aug 2009

nika ja na veceru cernice a melon 😝 😝 😝
aha ake pekne periny som nasla : http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/8016...

ludmila mala je krasnucka 😵

nikanika28
18. aug 2009

Ninke blahozelam k tretiemu vymesacniku 😀 😀 😀 . Ja som chcela dat tiez meno Nina, ale uz je to strasne rozsirene meno, aspon tu v nasich koncinach...tak sme dali Klarku 😵

mimi21
18. aug 2009

nika Nina bolo jedine meno na ktorom sme sa s mm vedeli hned od zaciatku dohodnut, aj ked sme este nevedeli ze bude baba
a myslim ze sme vybrali dobre, mam pocit, ze sa jej hodi 😉

jamaat
18. aug 2009

Ahojte žienky, dnes sa hlásim neskôr, lebo som bola usilovná. A ešte som aj melón jedla. Presnú polku, nika, nielen skoro polku. 🙂

ludmila, ahoj. My máme asi v bystrici dáky nespavý vzduch. U nás presne taký problém so spaním a emode, čo je tiež z BB, tak isto. Ale posledný dni u nás je oveľa lepšie, tak len tajne dúfam, že sa splnili zázračné tri mesiace a už to bude takto bývať, teda aspoň väčšinou. 🙂 ........Emka mi totiž úplne najlepšie začala spávať v postieľke. Aj keď je vo vibračnom kresielku, tak revčí, a keď ju preložím do postieľky, zaspí. Síce pri zaspávaní vypľúva cumel a potom mravčí, ale v priemere na 3 strčenia cumla do pusy zaspí. A spí aj dosť dlho, minule potiahla dokonca 3 hodiny doobeda. Poobede spáva kratšie a na viac krát.
Pred pár dňami sme kúpili v Lidli kolotoč, tak na ten vydrží pozerať, ukľudní sa a ľahšie zaspí.
Ludka, a ešte pomáha, že má v postieľke okolo hlávky vankúš na kojenie. Ona si ho pritiahne ku tváričke a tak zaspáva.

nikanika28
18. aug 2009

jamaat.. 😀 😀

nikanika28
18. aug 2009

baby, skuste dat malinkym bavlnenu plienocku k licku. Mala si na nu uplne zvykla a ked jej ju pritisnem k licku, tak vidim, ako slastne si ju pritisne este viac a zatvara ocka a ....spinkaaaa 😵 . Takisto bol nauceny aj Lukasko a ked som videla, ze nosi po byte "buvu" (buva-tak to nazval, ked bol maly), tak som vedela, ze chce spinkat. A ma ju v posteli doteraz 😅

nikanika28
18. aug 2009

jamaat, ja rozmyslam, ze si idem este kusok melona zobrat, natrafila som na taky sladuckyyy 😀

mimi21
18. aug 2009

my v poslednej dobe mame problem so zaspavanim cez den, uplne nervaci, musi mat cumel a vecer desna pohodicka, polozim do postele a za chvilku spinka

ja malej davam taku handrovu hracku, tulidlo sa to oficialne vola a ona sa k nemu tuuuuli, ona sa totiz strasne rada k niecomu tuli, najlepsie k mojej dlani 🙂

nikanika28
18. aug 2009

mimi, aj moja to ma rada 🙂

jamaat
18. aug 2009

nika, ten kojací vankúš má presne takú istú funkciu. Dobré je, že to má z obidvoch strán tváričky, že jej to neujde, keďže si ešte nevie cielene držať veci. A pritom aj drží tvar, takže sa nemusím báť, že by sa pridusila. Aj keď to vraj nehrozí, keď už vie bábo hlavičku otáčať.

mimi21
18. aug 2009

nika len si daj 😝 😝 😝

jamaat
18. aug 2009

Nika, v Lidli majú perfektné melóny. Je to nejaký iný druh, nie Galia ani ten žltý, ale podobá sa na Galiu.

nikanika28
18. aug 2009

jamaat, Klarka si tu plienku uz chyta do rucicky, cielene..si aspon myslim.

jamaat
18. aug 2009

mimi, hlavne tá cena za koberčeky je priam neuveriteľná!!

ludmilabb
18. aug 2009

sranda aj ja som si dnes doniesla dynu a vyjedala po veceri 😀

ja kojim stale no niekedy kojenie trva 5 minut inokedy 10 minut ale najnovsie spravi cuc cuc a reev v noci takto neprotestuje, napapa sa a odkvecne hned.
no ja spavam s malou v posteli, dako si zatial neviem predstavit ze ju nebudem mat pri sebe ☹
o tom tuleni sa k niecomu...to je u nas tak ze Sofia este byva v zavinovacke, takze sa tuli k okraju perinky
bez nej mi na rukach reve statocne prenasam ju len v nej lebo sa hadze ako besna...
to je mile ze sa vam deticky tulia k hracke aleo k plienocke 🙂
Sofia si dava zase ruku na hlavu a kryje si oci ked chce spinkat

jamaat aj ja cakam na zazracne tri mesiace ale bohvie....zeby u nas nastal tak rychlo obrat k lepsiemu?

dakujem za pochvaly k fotockam 😉 aj vase albumiky som si kukla 😵
mame doma borderku psika a cvicime je s manzelom kazdy den, teraz uz len manzel
poslusnost, obratnost a zachrannarsky vycvik

jamaat
18. aug 2009

nika, je to možné, veď robia pokroky zo dňa na deň.

nikanika28
18. aug 2009

jamaat, no ja tie zlte teda nemusim...ale za tie zelene..neviem sa ich dozrat 😀 . Ale melon mozem, nie ? 😅

jamaat
18. aug 2009

jaaaaj....zelený melón si myslela. Ja zelený volám dyňa, tak mi nedošlo. 🙂

ludmilabb
18. aug 2009

pre mna je dyna aj melon to iste cize cervene vo vnutri 😀

idem sa uz k malej ulozit

dobru noc 🙂

nikanika28
18. aug 2009

a ako potom hovorite dyni??? 😕 😕 😕 To co sa podoba cukete...

nikanika28
18. aug 2009

ahoj Ludmilka 😉