Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
19. aug 2009

My sme dnes boli s Adamkom na krv. Mal totiž hnis po vpichu očkovania TBC, tak kontrolné vyš. Pichali ho do hlavičky a plakali sme obaja.Vraj pre istotu, či nemá zápal, príp. iné problémy s krvou, keď telo reaguje hnisom na vpich. A ešte aj ten hnis mal opäť, tak mu to doky vytláčal..
Chudáčik je umrnčaný.

A aj on má rád plienku pri zaspávaní.

dupinka
19. aug 2009

Cuketa: na kileska striedavo vrstva cukety, zemiakov a paradajky+pretlak rozvareny ochuteny, postruhat syr a zapiect.

nikanika28
19. aug 2009

Lubi, nas maly zas ked sa oducil od cumla, tak k tej svojej plienke (buve) este pridal aj plysovu opicu, tu s tymi dlhymi rukami,co tak vresti - mavaju ju v ZOO. Samozrejme uz nepisti, uz je chudatko opotrebovana, ale tiez ju vsade nosil, do skolky, k nasim..je to podarene 😵

nikanika28
19. aug 2009

dupi, preco ho pichali do hlavicky? 😕 Malej ked brali krv, tak na rucicke po kvapkach. Tiez sice rucala jak tur, ale asi to nieje take neprijemne..neviem..
A ten recept vyzera docela lakavo ...mnamky 😉

jamaat
19. aug 2009

Mááárišku, takéto čáry-máry treba robiť? To som ešte nepočula. 🙂

dupi, do hlavičky??? Emke brali už krv aj 10 krát, ale vždy z rúčky. 😲

Už sme naspäť z Tesca, kúpili sme pyžamká, body, cumel, fľašku na čaj a hračku. Nielen na oblečenie, ale v podstate na všetky detské veci majú akciu.

luba142
19. aug 2009

dupi ten recept vyzera dobre a davas naspodok cuketu lebo zemiaky? a ten pretlak musi byt a co sa nim polieva vsetko naraz alebo po vrstvach?
a ten hnis malej sa tiez tvori stale a nic nerobia len to vytlacaju ale starsej dcere to tak vtedy napucalo mala to ako palec skoro a to tak musi reagovat aspon je zjavne ze maju protilatky

luba142
19. aug 2009

jamat a za kolko maju tie pyzamka a bodynka??

luba142
19. aug 2009

niki aj nasa mala taku opicu vlastne 2 z jarmoku co u nas byva a liezlo mi to skriekanie na nervy 😀

dupinka
19. aug 2009

na spodok som davala zemiaky. Cuketu zvyknem posolit a trochu nechat na kuch. papierovych utierkach nech vytahaju zbytocnu vodu. Ale netreba. No a rozvarim paradajky s pretlakom (niekto dava konzervu, ja klasika), okorenim - sol, trochu cervenej papriky, prip. majoran (a keby som nekojila, tak aj cierne mlete, cesnak a bazalku) 😉

Ozaj, a zemiaky, ak chcete, aby neboli surove, tak zvyknem pred zapekanim ponorit na cca 5minut do vriacej vody.

luba142
19. aug 2009

dupi niekedy vyskusam lebo uz neviem co s nimi 😀

jamaat
19. aug 2009

luba, pyžamká 3ks za 6,65 a body čistobiele 3ks za 3,50 eur. Farebné body boli asi o 1 euro drahšie. Ibaže väčšinou boli s krátkym rukávom alebo nemali našu veľkosť. To naše bystrické tesco je furt voľáke vybrakované.
A keďže sa riadne slintá, tak som minule kúpila farebné podbradníčky, to bude mať na tie biele body.

Na všetko je 30% zľava.

dupinka
19. aug 2009

Jamaat: waw, tak utekám aj ja do Tesca.

Nohavice a dupačky mám, no body by sa zišli. 😉

jamaat
19. aug 2009

Bežte, dievčatá. Ja bežím obed variť, dcéra si čínu rozkázala.

jamaat
19. aug 2009

Žeby ozaj s týmto deti lepšie zaspávali? http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...
🙂

luba142
19. aug 2009

jaqmat idem aj ja kuknut lebo aj starsia potrbuje tricka s dlhym a maju tam za 105 korun tak pozrem aj pre mensiu 🙂

zuzkaprofant
19. aug 2009

to len tak potrete ocka ocikanov plienkov a nic viac nic sa nevravi

ludmilabb
19. aug 2009

Ahojte no ja bojujem s malou a jej placom. Na rukach sa mi vspiera ☹ a ked ju polozim reve tak jej uz vravim, ze nech si vyberie 😝 uspat ju je fakt umenie

fiha takze je v Tescu akcia? bohuzial s tymto mojim kriklunom nebudem riskovat. vcera som s nou bola 45 minut vonku a mrncala...a neporobim si pri nej nic aj ryzu som minule rozvarila

heh ja len cakam stale ze bude lepsie a lepsie

mimi21
19. aug 2009

ahojte
zuzka je tu taka tema co proti urieknutiu, asi v Babatkach, skus mrknut
ja som bola dnes v meste, malej som kupila super capicu na jesen, asi vydrzi aj do jari a na jesen v sekaci za 3 eura super bielu vesticku - je riadne frajerska 😉

jamaat
19. aug 2009

ludka, skúšala si babyvak alebo ergonomický nosič? Keď bolo najhoršie, to zabralo, len sa bolo treba prechádzať. A u nás aspoň kočík fungoval, keď spávať doma nechcela.

mimi, v pondelok by som mala byť vo Zvolene.

sssimi
19. aug 2009

Kočky mne malá bojkotuje papanie. Kojím cez klobúčiky a malá si 2x cucne a keď jej hneď netečie začne nenormálne vrieskať a kričí aj hodinu. Mňa už boli cecky čo sa jej pokušam rvať do pusy. Je to strašné malá narieka a ja neviem čo s ňou... Potom sa ledva ledva prisaje aj to až kď ju pridusím ceckom. Poradte nejakú fintu.

dupinka
19. aug 2009

a neskúsila si najprv trochu odsať, aby tieklo rýchlejšie alebo aspoň pri cucnutí aby bola na bradavke kvapka mliečka...?Inak fakt neviem 😖

jamaat
19. aug 2009

sssimi, to už dlhšie trvá, či len dnes?

sssimi
19. aug 2009

Jamat už to trvá tretí deň. V noci papa ukážkovo a cez deň vrieska. Mlieka mám dosť a ani flašu jej nedávam. Nechápem to.

Dupi ja kojim cez klobúčiky, tak aj keby som odsala, tak si musí mliečko do klobučikov nasať, ale tak kojím od začiatku a bolo OK.

mimi21
19. aug 2009

mne dnes malá nechce spať
za celý deň mi spala asi 2 hodiny 😒

jamaat a na čo ideš do ZV? ak budem doma (ideme svokrovcom strážiť dom, lebo idú na dovolenku a hlavne psa) tak dáme stretko ?

ludmilabb
19. aug 2009

sssimi moja tiez place ked sa jej hned nepusti mliecko a v nemocke som kojila cez klobucky lebo mam vpacene bradavky ale nejako som bojovala a nutila malu tahat aj bez. Myslela som ze to nepojde ale nakoniec sa podarilo.

Malav poslednej dobe zacala preferovat pri kojeni len jednu stranu (cize chce piti len z jendeho prsnika), vymysla poriadne tak ked jej pretacam na opacnu stranu sa jeduje, cucne, otoci hlavu a reve 😢 tak jej davam hlavne z toho jedneho prsnika, v noci neprotestuje lebo je v polospanku

skus sa spytat annag ona velmi pomaha ked maju mamicky tu na konikovi problemy aj mne pomohla

ludmilabb
19. aug 2009

mimi ked tvoja malicka nespinka tak je aspon kludna ci placka? lebo moju musime velmi zabavat aby nemyslela na plac ale po case aj tak spusti

jamaat
19. aug 2009

sssimi, a keby si si trochu odstriekala a dala jej lyžičkou alebo striekačkou, aby nebola veľmi hladná, a potom ju skúsila priložiť? Možno potom bude trpezlivejšia. ..........A bez klobúčikov si už ani neskúšala?

Mimi, mávame firemnú poradu vo Zvolene, ja sa totiž tvárim, že aj pracujem. 🙂 Asi doobeda budem tam. Inak zajtra máš nejaké plány? Rozmýšľala som, že by bolo načim využiť možno posledný teplý deň, že by sme vybehli na tie štiavnické tajchy.

ludka, písala som už vyššie: skúšala si babyvak?

No moja práve ručí v postieľke. Uvidíme, či prestane a zaspí, alebo ideme niečo vymýšľať na uspatie.

jamaat
19. aug 2009

už je ticho.

sssimi
19. aug 2009

Jamat ja ju práveže prikladám keď ešte moc neplače-takže nie je extrémne hladná. 2-3x cucne otočí hlavu a potom začne... Skôr mi to príde ako by nechcela ešte jesť, ale aj po polhodine sa to opakuje... Nechápem. Už som napísala Annag...

mimi21
19. aug 2009

my sme konečne zaspali, ufff ale dalo mi to roboty

jamaat na zajtra už niečo mám, už strašne dlho sa sľubujem jednej bývalej kolegyni a zajtra má dovolenku, tak sme sa dohodli

ludka mala je kludna, len tesne pred zaspatím sa nerví, trvá to pár minút, zlostí sa poriadne, akokeby sa bránila tomu, že treba očká zavrieť 😔 ale zlatá je, lebo viem, že spánok sa blíži 😵 😵 😵