Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
25. jan 2012

@emode my sa pri Mirkovi striedame. Vzdy sa mu naplno venuje jeden z nas. Pred spanim mu vzdy rozpravam rozpravku. Ked vybozkam Slavka, idem a hned vybozkam aj Mirka a naopak. Snazime sa mu stale hovorit ako velmi ho lubime. Este sa nestalo, aby sme s mm boli len so Slavkom a Mirka nechali bokom. Skor ich oboch naraz zapajame do hry spolocne. Ak sa s Mirkom hrame s vlacikmi, tak vedla nas sedi aj Slavko a ma nejaky vagon v ruke. Chceli by sme, aby to Mirko bral ako samozrejmost.
Formu odmien nechcem zavadzat, nezda sa mi to spravne. Mal by posluchat a spravat sa k Slavkovi pekne sam od seba, nie za odmenu.

emode
25. jan 2012

@mystery7 jasne, len som rozmyslala nad tym, ako to skusit riesit ... no, to som si aj ja myslela, ze urcite veci by mali byt automaticke ... len u nas sa to napr. vytvara len postupne ... najprv ide o odmenu a postupne si niektore veci fixuje tak, ze s tym nie je problem ... kazde ditko je ine, co sa da robit, verim tomu, ze sa s mm maximalne snazite a drzim Vam palce, Mirko je narocne dieta a snad Vam to vynahradi neskor 😕 😉

mystery7
25. jan 2012

@emode tiez si myslim, ze raz nam to vynahradi, napr. Nam zaplati luxusny domov pre dochodcov 😉 hlavne aby tam boli mladi sexi osetrovatelia 😀 😝
Uvidime, co nas este caka. Ale vcera vraj vystrkoval rozky aj v skolke. Maju tam jedneho velmi narocneho chlapceka, Mirko sa nechyta. On vraj uci deti rozne voloviny- strkat ruky do jedla, neposluchat ucitelky, rozhadzovat hracky a potom neupratovat. Vraj su deti, ktore doma pekne upratuju hracky, ale v skolke nechcu, lebo ani on neupratuje.
Ucitelka mi vravela, ze take dieta snad este ani nemali, uvazuje, ze ho vyradia zo skolky. Ucitelky maju obe cca 50-55 rokov.
Takze je to zlozitejsie. Ale s tym automatickym spravanim mas pravdu. Musim to popremyslat a nieco zaviest.

emode
26. jan 2012

@mystery7 takze to u vas nie je este take zle 😀 mna na tento sposob zvladania situacii naviedol mm, pretoze tiez videl, ze bez kriku ani s krikom sme s nou niekedy nepohli ... mam pocit, ze on sa vie lepsie vzit do jej situácie: napr. ja ju chcem mat co najskor oblecenu ... ona sa chce nahanat a blaznit, ani rec o obliekani ... nechape suvislost casu ... nechape, preco sa musime ponahlat ... a pod. ... ja uz zvysujem hlas ... mm to riesil inak, ponahana sa s nou, trochu vyblazni (asi minutu!!!), slubi jej cukrik a Sofia sa bleskovo oblecie ... netvrdim, ze je to spravne, ani mne sa to nepacilo ... Sofia sa dnes oblieka skoro sama, bez odmien a pomerne rychlo ... ani neviem, kedy sa to prelomilo, mozno uz je starsia tak preto ... neviem, len som chcela opisat situaciu ... tiez chapem, ze si rano na nich sama, ze sa neda vzdy vyjst v ustrety ... skus porozmyslat, co mu vlastne v niektorych situaciach vadi, co predchadzalo tomu, ze urobil nieco nespravne ... a este jedna vec, taka drobnost ... ak sofi robi nieco zle, alebo nerobi, to co ma, upozornujem ju dopredu, ze sa mi nepaci spravanie, vysvetlujem, ak sa to stupnuje, upozornim, co sa stane, ak neprestane ... ak pochopi, co bude nasledovat a bude to nieco, co sa jej nebude pacit, vacsinou si to rozmysli a zacne spolupracovat

ok, ok, to su tirady, uz nebudem pisat dlhe prispevky 😝 😝 😝

iinuska
26. jan 2012
emode
26. jan 2012

@iinuska kukla som 🙂 ... toto u nas zabera ... vzdy ideme na nu s niecim, co ma rada ... napr. pojdeme cez vikend do bazena 😀 hura ...

jamaat
26. jan 2012

@mystery7
@emode Aj u nás fungujú odmeny. Samozrejme nie bezhlavo za všetko.

emode
26. jan 2012

@jamaat ano, su drobne vysledky a celkove vysledky 😀 pojdeme na Kaskady, to je veeelka odmena 😀

hoogy
26. jan 2012

aj u nas funguju odmeny. tiez to berieme s rozumom. u nas najviac zaberaju veci ako pojdeme na sneh (kedze tu ziadny nemame tak chodime na hory🙂 alebo pojdeme plavat. nas nema az tak rad sladkosti tak to na neho nefunguje. skor potom mame este take ze mi moze pomahat v kuchyni no proste to co ma rad.

sirinka
26. jan 2012

aj u nas su odmeny...akoze nech mi kazdy odpusti...obcas som uz taka unavena z celej tej vychovy, ze radsej slubim sladkost alebo volaco, len nech sa uz nemusim s nimi dotahovat a nervacit...
ale je pravda, ze sa snazim to pouzivat s mierou, aby si moc nezvykli, ze za vsetko nieco dostanu...musi im stacit aj pochvala...

luba142
26. jan 2012

@sirinka
@hoogy
@emode u nas sa moc ani odmeny neosvedcili, chcela som malu motivovat aby sa pytala, tak som jej slubila cukriky, alebo sladkost nejaku, ale nezabralo, stale vymysla a chcela by to stale jest 😀

sirinka
26. jan 2012

@luba142 no toto je trosku ina vec, mozno este nie je zrela na to, aby bola bez plienocek...a teda nicim, skutocne nicim inym ako dostatkom casu to neporiesis...

iinuska
26. jan 2012

@luba142 suhlasim so sirinkou. Aj Adamko ma este lienku na spanie a kakanie. Fakt to nesilim. Ten spravny cas pride. Urcite aj u Vas.

luba142
26. jan 2012

@sirinka ale zrela je, lebo uz sa pytala,teraz sa zartala a nepyta sa, nepocura sa ani nepokaka, jednoducho to zdrza a caka kedy ju dame my. V noci ked sa jej chce tak sa normalne vypyta, tak asi raz 2x za tyzden sa stane, inak spi celu noc a rano je sucha
Na nu celkovo neplatia odmeny,za nic, ked nedostane nieco hned tak je zle 🙂

luba142
26. jan 2012

@iinuska ale hej ani ja to nesilim, len vidim,ze to ma ona na salame a ako by si povedala, sak naco sa budem pytat ved ma daju aj tak...plienku na noic jej davam pre istotu aj ja,ale by som ani nemusela, pekne ked sa jej chce tak sa zobudi a pyta sa

sirinka
26. jan 2012

@luba142 aj ja som to tak mala s klarkou, jeden cas bola uplne bez nehody a potom navrat k plienke a az skoro do troch rokov...a skusala som vselico, nervacila som sa a aj tak mi to nepomohlo...ver, ze ked bude tvoja dcera pripravena, tak sama plienku odlozi...

luba142
26. jan 2012

@sirinka aj ked idme vonku tak sa aj v tej zime vypyta ,ze chce cikat,ked nahodou doma predtym viac vypije, aj ked ide tesne pred tym na zachod tak sa mi stane obcas,ze aj vonku sa jej chce a to mi povie ...neviem asi sa spolieha teda na nas, aj dnes sa uz vypytala sama mame, ked sme boli s Kikou u doktora

sirinka
26. jan 2012

@luba142 no proste ma nejaku zabranu alebo volaco v hlavicke, ked bude mat dost casu, co nevidiet si ani nespomenies, ze sa sama nepytala... 😉
mne uz magdulka niekedy ani neoznami, ze jej treba, len vidim ako prcha na zachod...ale ona sa aj sama poutiera a to ete nie je bohvieco, musim ju strazit haha

luba142
26. jan 2012

@sirinka ved aj ona ked ma serblik po ruke tak sa sama vyzlecie a sadne si, ale na zachod nevylezie tak tam neuteka 😀

jamaat
26. jan 2012

@sssimi Dobre si pamätám, kúpila si tú trampolínu priemer 96cm? Tých 96cm je celkový priemer? Koľko je potom len tá čierna odrazová plocha?

sssimi
26. jan 2012

@jamaat Namerala som 68cm. Inak teraz majú takú veľkosť v kauflande za 30€

emode
26. jan 2012

@luba142 a keby si ju uplne nechala tak cely den, ze jej to ty vobec nepripomenies? pocika sa? sofia cez den v poho, presne ako sirinka povedala ... aj sama uz bezi hocikedy ale nocna plienka stale plna 😒

sssimi
26. jan 2012

@luba142
@sirinka ja som dnes hačkovala také gaťky podľa jednorazovky-tej najmenšej čo mám do pôrdnice a Sárka si ju chcela zavaliť medzi nožky 😀 Strašne jej to bolo smiešne, že si akože ide dať plienku 😀

mystery7
26. jan 2012

@emode v pohode. u nas prave rano je malokedy stres. On vie, co a ako robime a ide sa na to. skor je problem cez vikend. vtedy je aj mm doma, a on sa presne chce salit a nahanat a vystrajat. co ma mrzi je fakt, ze v skolke je schopny spolupracovat a doma nijako. ja ho motivujem, ked mu poviem, pod sa obliect a mozeme sa ist hrat. aj ked chodime vonku, stale sa ho pytam kam chce ist on, co chce robit. Nevlacim ho nasilu po nejakych nakupoch, tie si vybavim doobedu. a aj ked ideme spat, vzdy mu to hovorim vopred, pripravujem ho na to. nerobim to tak, ze mu zrazu zavelim, koniec hry a spat.
my tiez mame plienku na spanie. mame take casy, ze je aj tyzden sucha a potom su dni, ze je totalne plna. tak cakam a uvidim, kedy sa jej zbavime.

luba142
26. jan 2012

@emode no tak to neviem ci by sa pocikala, ale zajtra to skusim ako bude reagovat, myslim,ze uz ked naozaj nebude mat inu moznost tak sa vypyta, ale cvrkne si aj popri tom, no uvidime zajtra to testnem 🙂
@sssimi hej ved som to videla,je to fakt krasne a milenucke....Sarka musela byt velmi smiesna, aj si to nakoniec dala? 😀

jamaat
26. jan 2012

@sssimi Stačí to v pohode? Nezobrala by si teraz radšej väčšiu? Viem, že je v Kauflande, tak som trošku zagúglila a aha: http://www.efitness.sk/posilovaci-stroje-trampo...

sssimi
26. jan 2012

@luba142 Nie, nedala-to je plienka 2-5 či 6kg 😀

@jamaat som s nou maximálne spokojná. Pre jedno dieta je akurát. A fo je bomba cena-neváhaj. Ja som dala 41 s dovozom.

emode
26. jan 2012

@luba142 testni, ved uvidis, ak ste doma, ona asi viac potrebuje citit, ze jej treba ... my sme mali stupienok pred zachodom, tak sa sama posadila, teraz sa vytiahne hore uz aj bez neho 😀 inak podarena je, ked ide kakat, zaveli, maminka zatvor ma a ked krici clup, tak uz je 😀 az vtedy ju mozem zobrat a utriet ...

luba142
26. jan 2012

@emode no my prave nešmame na wecku redukciu a aj ked tam sedi,taksa ma musi drzat,lebo sa boji, ze spadne 😀 a sama sa drzat misy nechce...no uvidim zajtra. Ma vsak v oízbe aj nocnik a obcas sa stane,ze sa vyzlecie a ide nan ani o tom neviem,len zakrici,ze uz je

borocka
27. jan 2012

Ahojte,
tal so mvas docitala......... my sme boli v MC donalde s malym 2x. ja tu stravu 3x nemusim ( neznasam teplu zeleninu v tej zemli,je to hnus) ale "hranolky" som nikde lepsie nejedla 😝 a pato si prvykrat doslova zabastil na cheeseburgry a druhykrat vyjedol len hranolky a kuracie nugets.
inak odmeny nepraktizujem, nezabera. ked sa raz zatne, tak sa s nim nepohne. ale skor ho zvyknem motivovat, ked si napr vypyta cukriky, tak sa ho pytam ci si zasluzi, ci bol dobry, ci neplakal, ci si upratal hracky.........on samozrejme vsetko ano ano ( hoci realita je k popukani 😠 ), ale tak nejaky cukrik dostane, a ako podakovanie potom urobi nieco mile, uzitocne..... on odmeni za ten cukrik mna. ked chcem od neho nieco ja, tak to proste urobi,musi posluchnut a ak je to s revom a protestmi,tak ziadne odmeny sa nekonaju, ukazem mu ze sa len hnevam. a to zabera viac ako naslubovat mu cukriky. chvilu sa podurdi, potom spravi co mal a hned sa mi zavesi okolo krku s tym ze ma lubi a uz bude dobry 😵

a este kreslenie 😀 😀 on nekresli, neznasa to, je to strata casu a najvacsia otrava. ale v skolke obcas musia. potom ucitelka vystavi prace na nastenku, pato tam polovicu nemava vobec a zvysok ma len take haky baky, aby bolo. tak ucitelka vzdy vidi ze si to prezeram, porovnavam, a smejem sa na tych mojich cmaraniciach 😀 . zakazdym sa pristavi, vysvetluje mi ako do toho pata musia nutit a ze aj tu ceruzku ako uci a vzdy nakaze aby sme aj doma trenovali. ja vzdy odpoviem to iste, ze tiez by som bola stastna keby ho to zaujimalo, ze si uvedomujem ake je to dolezite, ale neviem to s nim nasilu robit.
dnes rano sme prisli do skolky, mali tvorivu dielnu, tak som ostala stat za oknom a pozerat sa. ucitelka si h hned posadila, dala mu ceruzu do ruky, ukazala predlohu, nieco vysvetlila a pod ho kreslit 😲 pato chytil ceruzku ako kol, tak mu vysvetlovala a prekladala. potom mu chytila tu ruku s ceruzou a viedla mu ju po papierei. pato si druhou rukou podoprel bradu a celu hlavu vykotil do triedy a sledoval co robia ostatne deti. vobec nesledoval "co kresli". takto to islo hadam aj 10minut az ho ucitelka poslala prec, dokreslila to za neho a odlozila pracu medzi ostatne. ja by som tolko trpezlivosti enmala ani omylom 😀 😀
ale mozno sa mu to casom zapaci