Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
27. jan 2012

@emode No tak ten Mickey má fakt hrozný hlas, píli mi to uši! 🙄

hoogy
27. jan 2012

@borocka neboj mozno casom ho to bude bavit. vobec nie je nevyhnutne aby uz v tomto veku drzal ceruzku uplne spravne. moj matko je zase stale obojrucny(aj ked mam pocit ze sa uz orientuje na pravu viac). on sice vela a rad kresli,ale napriklad teraz ma take obdobie ze len vlaky stavia si trate a s tym sa hra cele dni. taze nekreslime. teraz dostal na vianoce od svokry take sablony plastove a to sa mu velmi paci. vie to aj obkreslit ale viac ho bavi s vodavkami vyfarbovat ten stred. skus vodovky mozno to ho bude bavit. a ked nie tak sa netrap ma cas 😉 kazde dieta je ine. moj matko zase ani zdaleka tolko nehovori ako Patko

hoogy
27. jan 2012

@jamaat pust jej to po anglicky 😉

borocka
27. jan 2012

@hoogy tak mrzi ma to, ta jemna motorika je dolezita, kreslenie je dolezite, rozvija sa koordinacia, predstavivost, trenuju sa oci. ale tak nechce, nechce. neobesim ho. mam kupene aj klasicke farbicky, aj fixky, aj vodovky.....ale nic, jedine co ho ako tak zaujalo, kupila som mu omalovanku na vodu, proste je tam predtlaceny cierno biely obrazok, ty ho stetcom pretries cistou vodou a on sa sam zafarbi. to bolo celkom zaujimave. ale za 5minut mal celu omalovanku hotovu a zahodil ju.
a ake trate to mate? to by mozno zaujimalo aj mojho, ak to samozrejme robi aj nieco dalsie,ako len tlacit ten vlacik po trati,lebo to je zasa o nicom. v skole sa zabava len so stavebnicami, co ma velmi tesi. a dokladanim tvarovych "puzzle". to je pre mna obrovsky uspech a ak by mu to vydrzalo,tak budem nadsena.
dnes nam prisla v skolke objednavka, objednala som mu tu magneticku knizku s bagrami. boze ci revaaaaaal, ze on nejde spat ( a to vzdy rovno zo skolky sa ide vycikat a do postele). tak si ju vzal aj do postele. ked sa zobudi tak budeme obzerat.
matko mozno vela nehovori, ale rozumie ti aj nemecky a anglicky, a to je uzasne. patovi sa akurat ta anj celkom paci, kazdym dnom sa lepsie chyta, sice vyznamy mu asi unikaju ( aspon teda vela neprekladame), ale ten jazyk ako ohyba na pesnickach v radiu a sestra ho uci take teenagerske hovadiny. takze cvici aj jazyk aj usi, je to slubne 😅 neucim ho klasicky, ze farby, zvierata, pocitanie,.........to musim povedat ze nevie poriadne ani v slovencine, asi by mal z toho len chaos 🤐 ale opakuje texty popovych pesniciek, cele hlasky z HIMYM, a par sloviek: raincoat, umberella, lion, cheese, bread, good night, sweet dreams, .......... take co casto pouzivame v slovencine. ale dakedy prejde aj tyzden co mu nic nezopakujem

emode
27. jan 2012

@jamaat slovensky ma lepsi hlas, ale zas neviem zohnat viac dielov ... a na toho mi sofi povedala, ze ako to cudne hovori 😀 ... a neboj, zvyknes si 😅

hoogy
27. jan 2012

@borocka vies co my mame tomasa trackmaster ale aj tie drevene su dobre. tak tieto su elektricke maju nakladacku a rozne dieli ako domy a stromy. no matko si vselico vymysla naklada na vlacik bagrom. potom moze si prepinat vyhybky. da sa postavit most. no je to na jeho predstavivosti. tie knizky su super. matkovi sa velmi pacia. niekedy to skladame presne podla knihy,ale vela krat si len vymyslame. tak to nesil s tym kreslenim. vies co ja som mala este aj 4-5 rocnych v triede a niektorych som este cely rok ucila spravne drzanie ceruzky.

borocka
27. jan 2012

@hoogy mas na to link? kolko to stalo? a je to aj odolne? lebo tento moj opravar by tomu rychlo pomohol, ale je to dobry typ k narodkam.
vies co, nesilim. ma to vylozene, ie kde si farbicky najde, ale absolutne nezaujem. ako co ti poviem, potesil by ma keby sa aspon snazil, ale momentalne som hovoa a stastna z tych stavebnic, lega, drevenych kociek, a drevenych puzzle. ze ho to bavi a ide mu to. to mi bohate staci. a co si okolo toho navymysla......ake "hry" s tym hra. no maximalne som spokojna.

hoogy
27. jan 2012

@borocka ved hej aj tie stavebnice su strasne dobre a na jemnu motoriku. a pre mna je napriklad uzasne ze ake pribehy si dokaze matko s nimi povymyslat.idem pozriet ten link. neviem presne co to stalo do toho sa da stale dokupovat. on to prve dostal na druhe narodeniny od mojej babky.

hoogy
27. jan 2012

no nasla som na tejto stranke toho dost maju http://www.hrackyshop.sk/thomas-and-friends/tho... ale popozeraj si aj drevene vlaciky aj tie su dost odolne. teda drahy drevene. napr toto http://drevene-vlaciky.heureka.sk/woody-vlaciko...

borocka
27. jan 2012

@hoogy a tie drahy sa daju navzajom kombinovat, lebo jedna sa mi zda akasi mala. a ten vlacik tomas frci aj po tych drevenych,alebo to nejde?

hoogy
27. jan 2012

@borocka hej ten vlacik sa da dat aj na drevene sedi to. no musis vzdy pozerat nech je to tomas trackmaster potom sa daju kombinovat. drevena a tomasova nie.

sirinka
27. jan 2012

baby, aj tu sa da objednat nekysly vitamin C
http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetky-produk...

emode
27. jan 2012

@hoogy ten prvy vlacik, teda supravu mame aj my 😀 je pravda, ze zo zaciatku sa s nou viac prehral mm, ale teraz si ho uz sklada aj Sofia 😀

sssimi
27. jan 2012

@sirinka A oplatí sa za tú cenu? Ty sa v tom vyznáš 😉

sssimi
27. jan 2012

@borocka Moja zase celé dni len prekreslí, modeluje. Skôr také umelecké sklony ju ťahajú ako stavebnice aj keď rada skladá, ale iba komíny. Dokonca aj pri kockách nestavia, ale skladá obrázok.

sssimi
27. jan 2012

@borocka Jaj a čo som tým chcela napísať 😀 Hold z Paťa mať umelca pravdepodobne nebudeš, ale nerozumiem prečo ťa to trápi? Umelecká dráha je aj tak na ho.... 😉 Radšej nech sa venuje tomu čo mu ide a čo ho hlavne baví ako rozvíjať niečo k čomu nemá sklony.

sirinka
27. jan 2012

@sssimi myslim ze hej...mas tam aj vacsie balenia

hoogy
27. jan 2012

@sssimi jej ty si uz v 32tt? strasne to rychlo ide.
@emode no matko to dostal na narodeniny tak sa s tym pohral potom v lete sme len vonku boli. a potom mu nieco do toho dokupili aj na meniny a nejak sa to rozbehlo.jeho to velmi bavi.

matko je inak typicky chlapec zo stavebnic stavia len garaze 😀

sssimi
27. jan 2012

@sirinka tento je lacnejší na gramáže, ale tie značky mi absolutne nič nehovoria a ešte aj tomu nerozumiem

http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetky-produk...

sssimi
27. jan 2012

@hoogy zajtra 33tt. Ešte 5tt musím vydržať 😉

hoogy
27. jan 2012

@sssimi tak len pekne drz. 😉

sirinka
27. jan 2012

@sssimi hej, ale od damiana mozes spokojne objednat, ja asi dalsie kolo skusim tiez tento...

sssimi
27. jan 2012

@sirinka má to aj nejaký dátum spotreby? Teda aspoň tie čo máš doma.

jamaat
27. jan 2012

@sirinka
@sssimi Ja som sa ešte nedokopala k objednávke z USA a teraz som si začala rozrábať askorbát sodný. V lekárni som kúpila sódu v liekopisnej kvalite. Zmiešam to v troške vody, potom len docrbnem trošku čaju a tak vypijem, v pohode sa to dá. ....Ale toto kilové vyjde v podstate ako to americké, nie?

sssimi
27. jan 2012

@jamaat len som sa nedopátrala k poštovnému

kosska3003
28. jan 2012

baby je stvrt na 9 vecer a som prva co tu prispieva ja umrem vidno ze je vikend
Marika mi strasne kasle ide ma urvat dufam ze ju vyliecim doma a nebudem musiet bezat pondelok k dr dala som jej cecko Stodal a zvlhcovac vzduchu

jamaat
28. jan 2012

@kosska3003 Kašľový bacil je zjavne v lufte, veľa ľudí to má a Emka tiež dotrepala zo škôlky. Dúfam, že v pondelok už pôjde zas do škôlky a vydrží tam aspoň týždeň.

kosska3003
28. jan 2012

@jamaat no uz kukam ze vela deti chorich no hadam sa to nezhorsi uvidime do pondelka zaktra spravim cibulovi caj alebo sirup ked nepomoze dr to isti

luba142
28. jan 2012

ahojte baby, aj nase decka chrchlu, teda Barborka este len zacina, tak uz preventivne dostava sirup a v noci mala 38 tak aj nurofen, cez den mala len taku zvysenu 37,1 najviac, tak uvidime dalej 😒 ....Inak sme pokrocili trochu v tom pytacom probleme. Zacala sa pytat, len malokedy je sucha, vzdy ma cvrknute v gatiach, ale som rada,ze uz aspon povie, ze jej treba...mozno teraz aj ked je prechladnuta ke to horsie. Dnes aj spla poobede po dlhej dobe, ale len hodinu, zliezla z mojej postele (kde poobede zvykne spavat) a kricala ,ze sa pocikala, tak som utekala a ked som zistila,ze na zem tak som sa potesila,ze nemam mokru postel 😀.......to sa ,ale stalo 1x odkedy jej na spanie poobede nedavam plienku, inak vydrzi, ale asi vypila vela caju

mystery7
28. jan 2012

ahojky
Nechcete niektora predat cestovnu postielku? Kamoska zhana. Vdaka 😉