Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
20. aug 2009

bre ranko

martina aj moja to mavala, ona sa len mrvila, strasne nekludna bola, robila to tak v polospanku a nie a nie sa zobudit, zvykla som ju na cicik dat a pocickala a spinkala

baby davate v noci deticky odgrgnut?
moja ked sa v noci zobudi, tak po papani hned zalomi a v spanku mi uz negrgne, ale pre istotu ju este takych 5 minutiek drzim vo zvsenej polohe, nech sa mi nepogrcka

sirinka
20. aug 2009

jamaat hlavne to tam este nie je dokoncene, dam na facebook fotky potom, ak budes chciet pozriet. ale je tam zase vodny svet a ten je vraj na dobrej urovni, bola tam sestra. no a jaskyna, ta je bohovska 🙂

mimi moja spi so mnou v posteli, takze pri nocnom cuckani vzdy zaspime a neodgrgavame.

stija
20. aug 2009

dobre ranko,
my sme dnes vstavali pred siedmou, ale mala bola mozno hore dlhsie. zobudila som sa na to, ze sa v postielke rozprava s macikmi na kolotoci 🙂 napapala sa, trocha sa pohrala a od osmej spinka. supeeer, len nech to vydrzi 😉

mimi21
20. aug 2009

stija aj my to tak mame ze rano ked sa zobudi, tak potom taku hodku je hore a potom zase spinka 😉

stija
20. aug 2009

mimi,
moja mala v noci spi a nepapa. ale doktorka mi ju kazala budit, lebo zacala slabsie priberat, ale mne je luto ju budit a obavam sa, aby potom mohla spat. dostala som radu, vystihnut lahsiu fazu spanku a vtedy nakrmit. a zatial to funguje. vzala som ju, nakojila - ona iba tahala, ani sa ri tom poriadne nezobudila a potom ju iba dam do postielky, neodgrgava a ziaden problem. asi ked babatka papaju v polospanku, nenahltaju sa vela vzduchu a nemusia si grgnut

monkap
autor
20. aug 2009

jamaat: candibene som skusala, nepomohlo 😝

siri: mna to niekedy boli cez kojenie, niekedy cez kojenie neboli ale az po kojeni ....

jamaat
20. aug 2009

mimi, ja v noci nedávam odgrgnúť. Zbytočne by som ju tým prebrala.

siri, v jaskyni som bola, so staršou sme robili víkendové výlety po Slovensku. Teraz už na nás kašle. Včera som ju pustila na chatu s kamoškami na noc a dnes som zistila, že ma sprosto oklamala, že si kvety poliala. 4 dni som jej to pripomínala a kvety dnes zvädnuté a suché. Tak som jej práve volala, nech sa zbalí a okamžite páli domov. ....Tak si už len robím plány, kam budeme s Emkou chodiť. Celkom sa to aj rozbieha a buduje kadečo po Slovensku. Hrady, zámky, zrúcaniny, jaskyne, prírodné výtvory - to máme hlavne na strednom Slovensku solídne zbehané.

Fotky si rada pozriem. A kľudne dávaj tipy aj naďalej. 🙂

jamaat
20. aug 2009

monkap, nedávno som čítala príspevok od jednej, čo mala taký problém a žiadny krém nepomáhal, len potom jeden konečne. Lenže už si nepamätám názov. Skúsim to pohľadať.

mimi21
20. aug 2009

monka aj ja som pocula, ze to moze byt prejav infekcie, hoci nic nie je vidno
a nemas doma vodicku na potieranie zaby v ustach pre malu? aj tym by si to mohla skusit, ale ked candibene nepomohlo tak neviem...

stija
20. aug 2009

monka, tiez ma kojenie bolelo, skusila som canesten, po kazdom kojeni. potom mi ale doktorka k tomu pridala imacort, raz za den a uz je to OK. skusila si skocit k lekarke? mozno staci maliclkost, aby sa to zlepsilo.

monkap
autor
20. aug 2009

mimi: vodicku na zabu nemam ... pri patrikovi som skusala aj gencianku ale nepomohlo .....

sirinka
20. aug 2009

jamaat no veru, stredne slovensko je najkrajsie... 🙂 my este len zaciname chodit po vyletoch, doteraz sme sa orientovali skor iba na nase okolie, ale uz pomaly klarku zacina okolie aj zaujimat, tak budeme viac chodit. no a teraz sme v revucej, tak to tu mame vsetko poblizku...

jamaat
20. aug 2009

monkap: tin007 • 1d • 3. aug 2009 o 23:01
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ahoj annag, uz minule som ti chcela (aj teda ostatnym maminam) napisat ako som nakoniec dopadla s mojimi bradavkami (rezali ma nielen pri kojeni a gencian, canesten, solny roztok a pod. nepomahali). bola som u koznej a ta si dala tu namahu (bez ironie), ze vyhladala cez internet masticku, ktoru mozu aj kojacie matky s nazvom pimafucort. po tyzdni potierania 2x denne mi naozaj pomohla (preventivne som si po konzulatcii s nou dala tyzden pauzu a potom este tyzden natierala). je iba na predpis a obsahuje zlozky - hydrokortizón, ktorý má protizápalové a protisvrbivé vlastnosti, neomycín, ktorý potláča rast niektorých baktérií a natamycín, ktorý potláča rast húb, najmä kvasiniek rodu Candida, Rhodotorula a Torullopsis species. takze maminy, ak nebude klasicka liecba zaberat, spytajte sa vasich koznych lekarov na pimafucort a verim, ze vam pomoze tak ako mne

jamaat
20. aug 2009

Aj ja sa už teším, keď Emka vyrastie, že začneme zase chodiť. Tie 2 roky sú asi ozaj taký vek, keď to začne mať zmysel.

sirinka
20. aug 2009

pimafucort mam doma...aj by som poslala, ale uz je dooost dlho otvoreny... 😝

monkap
autor
20. aug 2009

jamaat: vdaka .... u koznej som nebola .... uz som sa tam aj chystala, ale vtedy nemohol manzel byt pri detoch a potom som sa na to uz vykaslala 😝

pri patkovi som to riesila s dr. v porodnici, so svojim gynekologom, s detskou lekarkou a nikto nic ,,,

jamaat
20. aug 2009

monkap, zájdi aj s deťmi a určite ťa pustia prednostne. 🙂

monkap
autor
20. aug 2009

jamaat: to si teda vobec neviem predstavit ist tam s detmi ....

monkap
autor
20. aug 2009

u nas je u koznej hrozny natresk ...

jamaat
20. aug 2009

monkap, tak teda stiahni manžela, nech s deťmi zostane. Neodkladaj to zas.

stija
20. aug 2009

monkap, ono je to vycsinou s detmi u lekara tak - cim viac v cakarni vymyslaju, tym skor ta lekar vezme. teda aspon co som ja bola aj so sestrou, takto to fungovalo. 🙂

stija
20. aug 2009

vacsinou

jamaat
20. aug 2009

Skús si zavolať a dohodnúť sa, že by ťa zobrali prednostne, keď im vysvetlíš situáciu. Alebo tam skús ísť keď už nie s oboma, tak aspoň s malou, aby ťa pustili dopredu.

sssimi
20. aug 2009

Ahojte.
Dm možno je fakt unavená... Ale včera večer sa najedla bez vresku, tak dúfam, že už bude všetko ako má byť.

monkap
autor
20. aug 2009

no uvidim .... ja stale verim, ze sa rano zobudim a bude to OK ...

ladywitch26
20. aug 2009

caute zeny, tak sme dnes s muzom spravili zavazne rozhodnutie. buduci rok na vianoce dostane stanka braceka alebo sestricku 😀
sef asi nebude nadseny, ked v novembri nastupim do roboty a o rok na to mu zasa zmiznem na matersku, ale co uz.snad zvladnem dve male deti naraz. ale keby som to odlozila, tak uz nebudem mat narok na maximalnu matersku,dostanem len minimalnu a to je rozdiel za pol roka 1500€. skoda o to prijst, ked aj tak sme planovali druhe tak po dvoch rokoch. no bude o par mesiacov vcassie... 😉

jamaat
20. aug 2009

lady, tak prajem dobrú trefu. 🙂

ladywitch26
20. aug 2009

jamaat, no hej, sa mi zda,ze muz sa skor viac tesi kvoli tomu,ze zas bude viac sexu... 😀 😀

jamaat
20. aug 2009

Ženičky, aj vaše detváky majú vydratý pás vo vlasoch krížom cez hlávku vzadu? 😀

zuzkaprofant
20. aug 2009

cafte no moj vcera spal cely den a hned mi po okupani zaspal ale o 22hodke sa zobudil cerstvy ako rybicka a ja smm odkvacnuty ze si ideme lahnut prdlajst , sme ho uspavali do polnoci som ho nicila na brusku a s hrackami a dako zabrali ale ja som ledva oci mala optvorene taka unavena som bola teeraz mi moj spi zase dnes u nas hlasia velmi horuco tak ani vonku nejdeme budeme doma zatahnuty zaluzkami 😀