Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

veronika1982
27. máj 2009

atima.... neboj mliecko niekedy dorazi aj neskor... skus si maleho prikladat co najcastejsie k prsniku ale skus odsavat ono to pomoze.. mne mlieko dorazilo v nedelu a porodila som vo stvrtok...

veronika1982
27. máj 2009

no mne moj maly kaka do kazdej plienky a niekto povie ze je to dobre ze sa este cisti a niekto mi povie ze uz by nemal tolko kakat... ale priberat pribera.. uvidime dnes kolko sme pribrali lebo a dnes mame prvu oficialnu poradnu pretoze min. tyzden sme boli chory..stale odsavame nostek a dnes sa dokonca pogrcal a vysli z neho same hlieny..
a bojujeme aj z vyrazkami na tvaricke.. vyzeraju ako potnicky ale podla mna to potnicky nie su... mame to na lickach a na hlavicke...

bambi7
27. máj 2009

ahojte babulkyyyy ako sa mate u nas vsetko ok len mala od tej 4h uz spat nechce moc no neva,co sa tyka mliecka robim vsetko aby bolo ale musime ju dokrmovat nestaci jej moje ale neva snazim sa....
atima ja som tiez po sekcii a mliecko som mala na 3-4 den tak nebojkaj hlavne sa nestresuj lebo to vsetko vplyva neboj pride drzkam palceky 😉
nasu malu v nemocnici naucili na flasku a teraz od zaciatku moc sat nechce tak jej musim odsavat ale neva robim co mozem 😉

a ako sa mate?

zuzkkad som rada ze je malemu lepsie a ze psik je ok 😉

sssimi
27. máj 2009

Ja som rodila normálne a mliečko sa mi spravilo až na 4 deň. Po cisaráku vraj na ten 5ty sa robi, tak sa neboj.
Bambi mne tiež maličkú krmili flaškou. Teraz klobúčikujeme, ale malá nevládze a zaspáva... Občas jej to stačí, ale musím odsávať a dávať jej občas aj flaškou... Na večer aj prikrmujem-to máme krízu s mliekom.

bambi7
27. máj 2009

ssimi my to iste nasa mala si nevytiahne tak odsavam a mame nove fotky kuknite 😵

bambi7
27. máj 2009

a ako sa vam dari?

sssimi
27. máj 2009

Bambi Dominika je krasnučka. Slniečko malinké 🙂 🙂 🙂

Ja idem dnes do mesta, tak babka bude merkovať. Prišiel mi babyvak, idem na zdravotku či mi zobrali prihlášku na malinku a idem si aj tie sťahovacie nohavičky kúpiť.

bambi7
27. máj 2009

dakujem aj vasa je krasna 😵

ake stahovacie nohavicky ?na brusko a pomaha to?aj ja chcem 😀

atima
27. máj 2009

Naozaj su tie naše babatka nadherne ja som ešte v nemocke a je tu dost divoky net ale ked prideme domov, tak sem urcite nejake foto hodime 😉

zuzkad
27. máj 2009

ahojte kocky,

dnes som naspala menej ale nevadi, dospime ked maly pojde spinkat...dufam 😖 😖

Ja som si cez bazar objednala stahovaci pas, tak dnes by mal prist, som zvedava ci mi pomoze, lebo mam na sebe toho este dost co stahovat 😝 😝 😝 😝 ...ten pas stoji v lekarni 800sk a ja som si ho zohnala za 300sk ...tak dufam, ze bude dobry.

dupinka
27. máj 2009

ahojte!

nas maly bol v noci umrncany, a aj nadranom sa zobudil o 6hod., napapal sa, tak hodinu kukuckoval, potom mrncal a dookola. 😖 😖 Teraz konecne zaspal, tak uvidime, dokedy.

Baby, mozu sa plesnive syry??

dupinka
27. máj 2009

hm, tak plesnive syry nie ☹

emode
27. máj 2009

Ahojte maminky, tak ako dalsia noc? ja prezivam od jednej noci k druhej a hovorim si, ze zakazdym to bude len lepsie 🙂 🙂 vela ste popisali, zacina sa to pekne zaplnat 😀
bambi sssimi a kosska, nebojte, ak budu aspon trosku sat, mliecko sa vam bude robit, ze to treba len roztahat ... drzim palce

atima, ja som dostala po cisarskom mlieko az na 5 den ak si prvorodicka, je to vzdy neskor a mala sa chytila velmi dobre, stale prikladaj a ono to pride, mas homeopatika ricinus communis 5CH, mne tie asi pomohli ...

my uz mame aky taky rezim, o takomto case vonku spinkame na terase, aspon co to stihnem porobit, rano sme spolu prezliekli periny, ale ku koncu uz bola zo mna otravena 😖 tak som sa jej isla venovat

jamaat som rada, ze si uz tu 😀 mala je nadherna, dúfam, ze sa nam podari dat stretko 😀 my pekne priberame ako nas pustili z porodnice, tak sme radi 😀

sirinka
27. máj 2009

ahojte
zuzkad tak este ze je havino ok...a si mi pripomenula, ze nas kocurik mal predvcerom tri roky...musime oslavit 😀 tiez na neho nejako zabudame...

emode
27. máj 2009

siri ahoj a vitaj v nasej vahovej kategorii s monkap 😀 ale magdalenka bola dost velka nie?

sirinka
27. máj 2009

emode magdalenka mala iba 3160g na zaciatku 39tt...to este aj klarka ju predbehla v 37tt mala 3240g 😝
ale magdalenku nevedeli pomerat, bola z tej polohy KP taka stocena, ze jej nevedeli vyrovnat poriadne nozicky, takze tych 49cm je len orientacne a nasa pediatricka babatka nemera, takze ja len podla oblecenia zistim, ze nam rastie aj do dlzky...

sirinka
27. máj 2009

inac u nas us noci zatial pohodove, malu mam pri sebe v posteli, takze ona je pokojna a spinka, raz-dvakrat sa zobudi na papkanie, dam jej cicik a zase tak spolu zaspime... vacsi problem mame s klarkou, pravidelne sa teraz v noci budi a niekedy nevie znovu zaspat, najme nadranom, ked uz zacina svitat...

dm1
27. máj 2009

atima: mne sa po cisaraku mliecko dostavilo sice uz na 3.den ale maly sa nechcel prisat tak som mala take zatvrdnute prsniky az hruza. Museli mi dat aj kvapky a aj teplota mi zacinala ist hore. Dala som si doniest odsavacku a aj jedna sestricka mi to pomohla rucne spustit a po odstriekavani uz ma prsa neboleli. Ale maly mi v nemocnici cely den prespal, jedol mozno 1x za den a az v noci ozival a kojili sme kazdu hodku... Bolo to na infarkt spala som tam denne mozno 2-3 hodiny... Doma sa to zlepsilo a hned si zvykol cez den papat.

dupinka
27. máj 2009

Siri: ja nechcem maleho naucit na postel. Aspon v noci ho davam do postielky.
Tuto noc som ho po 4 hodinach spanku zobudila, po nakrmeni hodinu mrncal, hoci nemal dovod. Dopoludnia to iste, s tym, ze este dalsiu hodinku kukuckoval, prsnik len pocucal a pripadne ak sa napil, tak vygrcal vsetko. Teraz konecne spi, tak uvidime.

veronika1982
27. máj 2009

tak mi sme sa vratili z poradne a mame 4530 g a 55 cm... a ktomu este aj kojenecke akne tak sme dostali na to jaris.. sopliky mame stale takze o tyzden ideme na kontrolu..

dupinka
27. máj 2009

Veronika: a kolko by malo babo tyzdenne pribrat?
Ako vazite drobcov doma? Ja som skusala na kuch. vahe, ale vrti sa, tak len odhadom na osobnej vahe s tym, ze najprv sama a potom s nim. No a prirastok patri malemu...

zuzkaprofant
27. máj 2009

ahojte co je tu nove , gratulujem novym maminkam, mi sme narasti za tt sme pribrali z 3280g na 3620g tak sa tesime,

veronika1982
27. máj 2009

dupinka my sme doma skusali vazit aj cez kuchynsku vahu, aj cez digitalnu, aj tak ako ty hovoris ale my sme to skusali s babkou ze najprv sa ona odvazila a potom s malym.. dokonca sme mali doma aj vahu z masiarne na vyrobky ale maly sa vrtel takze to bolo take neaktualne a potom sme sa na to vykaslali pretoze som bola stale nervozna ze ci pribera alebo nie... my sme od poslednej kontroly ktora bola pred 3 tt pribrali 820 g a povedala nam ze sa k tomu ani nevyjadruje pretoze je to super.. ako 2 tt by mal za tyzden pribral nejakych 100 g.. a potom sa to zvysuje..

lilix
27. máj 2009

ahojte. chcem sa iba spytat, ci uz ma soffi babo?

monkap
autor
27. máj 2009

lilix: akurat v tehu teme majoviek pise dada, ze sofii porodila: Vcera 26.5. o 10:15 sme sa stali rodicmi najkrajsieho dievcatka na svete, vola sa Ninka /3500 g, 49 cm.

bambi7
27. máj 2009

caf mon ako?

lilix
27. máj 2009

jeeej tak ak to bude citkak raz,ze jej srdecne gratulujeeeeeem. vela vela zdravicka, a vlastne vsetkym 😅

sirinka
27. máj 2009

dupi...ja som mala aj klarku prvy mesiac v posteli...potom uz spavala v postielke vo svojej izbicke bez problemov...mne ide hlavne o to, ze obe sa narodili pred terminom, klarka skoro o mesiac a magdalenka zase cisarskym a myslim, ze este potrebuju take deticky citit maminku...nech je ten prechod menej drasticky...

co sa tyka domaceho vazenia...my len sledujeme ako nam pekne naskakuju faldicky a licka, inac nevidim dovod na domace vazenie...

monkap
autor
27. máj 2009

ahoj bambi, mame sa fajn .... bambulka kraaaaaaaaasne pribera, tak som rada .... je velmi zlatucka .... a nastastie nema rano budicek o 4,00 ako vasa Dominika 😔 a vy ako??

ja doma tiez babo nevazim ... ved aj kvoli tomu chodime do poradne, nie,,??

bambi7
27. máj 2009

mon no my budicek mame kazdy den 😒 ale neva 😀 je to nas pokladik