Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
18. apr 2012

Ahojte kočky.
My sme mali ísť dnes na rehabilitáciu a Lia sa mi pri prezliekaní stále zachádzala. Síce viem, že je nerada nahá, ale nemôžem ju nechať niekoľko dní v tom istom oblečení. A ešte to doteraz nebol taký extrém ako dnes. Vôbec som ju nemohla položiť. V momente bola bordová, tak som radšej tu rehabilitáciu presunula na pondelok, lebo by to nemalo dnes význam 😖

hoogy
18. apr 2012

@sssimi och moja mama hovori,ze ja som bola take dieta. ze hned som sa zasla.

borocka
18. apr 2012

@hoogy ako predstava je to pekna.....ale neiem si to v praxi predstavit. my ked ideme gratulovat,tak pato a deti sa rozlezu, prehladaju hracky. na tortu pozru len ak je fakt pekna a mozu sfuknut sviecky. a aj s jedenim pohostenia je problem. ale my dospeli normalne posedime, popijeme 😝 a deti sa spolu zahraju. takze pato tie oslavy vobec nevnima. pre neho je to len navsteva

dm1
18. apr 2012

nas neskutocne rad vinsuje ale skor on niekomu normalne sa z toho vytesuje 😀 . Aj on rad dostava darceky a tiez si pamata ze od koho

my klasika torta, posedenie najskor s rodinou a potom pridu este 2 rodiny znamych co sa drobci hravaju spolu tak budeme mat takto na 2x. Maly miluje balony takze musia byt aj tie. uz som sa ho pytala aku chce torticku a ze vlacikovu tak nieco vymyslim

hoogy
18. apr 2012

@borocka no ved ani matko nesedi pri stole prikovany. on sa hra s bratrancami,sfukne sviecky da si kolacik. ale proste on si je vedomi toho ze toto je jeho oslava,jeho darceky.

hoogy
18. apr 2012

@dm1 ja uz len cakam ze prideme k niekomu ako v tej reklame ze doniesol som vam flasticku 😀 tiez rad dava veci. aj ked ideme k nasim na vikend tak uz hned dedovi musime kavu kupit a sirup 😅 no balony nemoze chybat. my sme mali vlakovu vlani tak teraz som objednala cars.

sssimi
18. apr 2012

@hoogy Jáj, také je to nepríjemné. Všade čítam, že je to "normálne", ale tiež ma v okolí strašia, že s tým je treba chodiť na kardiologiu. Doktorka mi dala len homeopatiu od bolesti a proti krčom, ale ešte som sa k nej nedostala, lebo doteraz to nebolo nejaké strašné. Tak som zvedavá čo mi povie teraz, lebo sme si mysleli, že to bude kvôli tej ručičke. Najhoršie to ale prežíva moja mama. Včera ju mala na rukách, keď to Lianka spravila a ona totálne ztuhla, strašne sa zľakla. Rýchlo mi ju podávala do rúk. Normálne som nevedela koho skôr ratovať 😀

hoogy
18. apr 2012

@sssimi so mnou ani enviem co robili.ale tiez mama hovorila ze to bolo strasne. a ked som bola starsia tak som sa nadychla a nic ani hlasok von pri placi. ze otec kolko krat musel duchapritomne zasiahnut. tak snad z toho vyrastiete.

sirinka
18. apr 2012

magduska tiez velmi dobre chape, co su narodeniny, kazdemu uz rozprava, ze dostane kolobezku a tortu, u nas vzdy sa nazaciatku gratuluje, aj deti, pekne popraju co si zmyslia, napriklad raz klarka dedovi na narodeniny potriasla rukou a popriala stastnu cestu 😝 ale tak vacsinou sa trafia...
na tortu sa vzdy tesia, lebo je to prekvapenie, aka bude no a potom sa uz samozrejme hraju, na detsky stolik dostanu obcas nejake ovocie alebo chrumky a pod...to vacsinou konci na zemi, v lete zvykneme grilovat, tak sa v pohode napapaju s nami...

sirinka
18. apr 2012

@sssimi mne raz klarka ked este bola malicka tak omodrala, pritom mala dobru naladu, smiala sa...tak nas dr. radsej poslala s nou tiez na kardio, ale chvalabohu vsetko v poriadku...dodnes netusim, co jej bolo...
a co ma vlastne lianka s tou rucickou? pomaha jej ta rehabilitacia?

borocka
18. apr 2012

15.5. ideme po prvykrat k zubarke 🤐 ja mam svojho zubara, on je vyborny odbornik,ale nulovy vztah k pacientom ( nie to este detom) doteraz ma vzdy zrusil, ze az ked mu vyrastu vsetky zuby. posledne vraj: na co by sme chodili, ak aj ma maly nejaky kaz tak si to nenecha vrtat.
tak nas sestra objednala k svojej zubarke, vraj sa tak potesila ze konecne male dieta 😀 😀 aby ju to nepreslo ked jej pato hryzne do ruky 😲 😀 😀

sirinka
18. apr 2012

@borocka magda v pondelok prvy krat a dobre...pacilo sa jej najme, ze ju zubarka povozila v kresle a aj usta vraj statocne drzala...ta nasa totiz nechce, aby chodili dnu deti aj s rodicmi, vraj vtedy slabsie spolupracuju a ze aj skor stratia strach zo zubara...a asi ma pravdu, lebo klarka tam chodi uplne v pohode a na september uz pojde aj janka na svoju prvu preventivku...

hoogy
18. apr 2012

@borocka
@sirinka my mame uz druhu preventivku za sebou a to obe boli nahodou 😅 lebo ja som isla k zubarke na preventivku a j s mojou mamou. ako sme vsetci otvarali usty tak aj maly otvoril rychlo kukla vsetko ok. tento rom tak isto. on ked videm ze mi tak otvarame aj on chcel. a zubarka je velmi mila. no neviem ako to poriesim tu v rakusku.snad tu niekoho najdem musim sa susedy opytat

borocka
18. apr 2012

@sirinka ze sama, vau. pato by sa odo mna ani nepohol. ja to vidim na stres a plac. fakt bude velmi zalezat ako sa doktorka predvedie a musim ho silno pripravovat.

hoogy
18. apr 2012

@borocka budem drzat palce nech vam to dobre dopadne. my ideme 4.5 na trojrocnu tak som zvedava aky tam bude lebo my sme u lekarky nasej neboli uz vyse roka. pomeriam a odvazim ho doma lebo to sa urcite nebude chciet tam.

borocka
18. apr 2012

@hoogy fu, tak pato po tych injekciach ( a to nas este caka jeden brutal u alergologicky) ma z lekarky stres. do 3rocnej sa musi pozbierat. musim ho na to pripravit. ale na vahu a vysku som zvedava. dufam ze mu popozera aj chrbatik, nozky 😉 , ocne vysetrenie nam zasa predpise. bude to perne

hoogy
18. apr 2012

@borocka ocne? no snad nas celych popozera. bude to nasa posledna navsteva u slovenskej lekarky. potom od juna prechadzame sem. hlavne ja chcem nech mu aj cikulu pozrie ci to ma ok. idem tam sama asi si zoberiem na posilu maminu.

borocka
18. apr 2012

@hoogy no my sme mali aj dioptrie. mal nejake problemy, bol dalekozraky. ale vyzera ze sa to zlepsilo, tak uz len kontrola. a pipisa by mu teda kuknut mohla 😨

hoogy
18. apr 2012

@borocka aha. no moj ma orli zrak ale mozno spravi vysetrenie,ale nemam pocit ze by nieco sa menilo v ostrozrakosti. 🙂 no som zvedava.mame doniest aj moc tak to bude radost odobrat to

zuzkaprofant
18. apr 2012

@hoogy ja volam deticky 2pridu co sa snimi kiko velmi kamarati a ich ma rad, a potom par dospelych vsetko spolu

inac ja som kikovi kupila cars ako inac elektricku kefku snou si sam umyva cez den a ja rano vecer na silu vrestime a kopeme ale inac sa neda neposedi a neda si mne pekne umyt len muzovi ale ten chodi neskoro domov tak to by si kiko raz za mesiac zuby umyl🙂

hoogy
18. apr 2012

@zuzkaprofant jaj tak s tymto mi nemame problem nas by si stale zuby drhol. niekedy bolo ze mozem len ja mu umyvat,ale aj to ho preslo. nastastie v tomto je super 🙂

sirinka
18. apr 2012

@sssimi inak ciapky od teba maju aky uspech v senci...ludia na ulici komentuju, pristavuju sa, niektori si dokonca myslia v prvej chvili, ze to su ich vlasy a potom ze wauuu, to je ciapkaaa... 😀

sirinka
18. apr 2012

u nas nie je problem so samotnym umyvanim zubov, ale s tym, ako...zaviedli sme system, ze najprv si suchaju same, tak ako to maju vysvetlene, nech to trenuju a potom im docistujeme my...tak ked maju nejaky rapel, tak bud nechcu dovolit docistit, pripadne chcu, aby sme im cistili cisto len my...no tiez je to obcas na porazenie...

jankanelka
18. apr 2012

u nas nie su nejake problemy s cistenim zubov (ale boli a poriadne) - mame CD Doktor Kralicek (z DM drogerie) a Plakulov sa veru mala boji 😀
Najprv jej ja akoze vyzeniem Plakulov (musim pritom komentovat - najprv sa tesia, ze su na zubkoch a postupne ako "citia" pastu, vrieskaju, ze nechcu ist von) moja najprv pastu prehltala, teraz vsetko krasne vypluje, lebo Plakulovia by vyliezli naspat na zubky z hrdla 😀 😀 😀
Na zaver , ked uz ma ciste zubky, si uz mala "cisti" sama 😎

kosska3003
18. apr 2012

@borocka no najde si aspon nedelu isto a do kosic mame daleko a ja taku cestu by som asi umrela Bojnice mi vhovuju ze som tam za hodinku uvidime mozno pojdeme vlacikom do turcianskych sa okupat nieco vymyslim a mala vie ze ked bude mat narodeniny bude torta a darcek chodime aj inym gratulovat tak to pozna ale gratulovat sa este neodvazi len mamina moze ona da maximalne darcek

sssimi
18. apr 2012

@sirinka Ani neviem či jej pomáha cvičenie alebo sa to zlepšuje samé, ale skôr sa prikláňam k tej druhej variante keďže cvičíme dosť sporadicky. Cvičenie ma totiž prebiehať vtedy keď je nahá a keďže to neznáša, tak poriadne cvičenie prebieha len raz za 3 dni, inak cvičíme keď je oblečená a vtedy ma ten pohyb obmedzený. Zatiaľ sme absolvovali len 2 rehabilitácie, takže máme len dva cviky a aj z toho na jeden veľmi nereaguje. Je to z vojtovky. Stlača sa tam bod pod bradavkou, mala by pri nom zdvíhať nohy a zatláčať ruku do podložky. Ten cvik sa používa, keď sa deti nechcú pretáčať, ale Lianka tie nožičky veľmi nedvíha pri tom cviku. Skôr mi to príde, že to robí svojvolne. Každopádne je tá ručička o 80% lepšia ako tesne po pôrode 🙂
A čiapočky majú úspech? Super 😀 To ma veľmi teší. Kamošky chcú čierne, ale takú vlnu by som musela objednať a kvôli 3-4rom klbkám sa mi to finančne neoplatí 😒

sssimi
18. apr 2012

@borocka Moja už má tiež za sebou nejaké 2-3 kontroli zubára a pohoda. Sedáva mi na kolenách pri tom. A dokonca dnes mali zubárku aj v škôlke. Ráno si umyli zubky a potom im robila kontrolu. Netuším ako to prebiehalo a ani koľko odtlačkov chrupu si doktorka odniesla, ale Sarah si nesťažovala 😀

ludmilabb
18. apr 2012

@jamaat tie podprdy su celkom fajne, by som aj brala 😀

sirinka
18. apr 2012

@sssimi no tak to je super, ze sa to tak rychlo zlepsuje 🙂

mystery7
18. apr 2012

@jamaat su super tie podprdy.

@zuzkaprofant ja idem teraz vyskusat a podla toho ako bude, tak si kupim podprdu. Ja som len zvedava ako mi to pojde 😝 budem mat depku z toho ze nestiham a nevladzem. No a to som zvedava ako bude mm doma s nimi bojovat 😝 😉 😉 hehehe