Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
27. apr 2012

my sme dnes boli na kontrole u dr. Mirko ma prilis vela hlienov a skaredy kasel, tak dostal atb. Slavko mal vcera vecer opat teplotu a od vcera rana aj skaredo kasle 🙄 ale on je zatial bez atb. Ked to neprejde, mame sa prist ukazat, popocuva ho dr. A napisala nam atb, ktore sa uz nevyrabaju, tak nas z lekarne poslali pre novy recept. Dala nm ine atb, ktore su vynimocne, tk len na objednavku 🙄 🙄 ma skoro porazilo. Budu teraz poobede. Kedze sme doobedu behali hore-dole Slavko nezaspal, tak isli spat naraz na 12.
Och ale ten Mirko ko nepocuva........aaaaaaa. Skolabujem. Nebude jest sam ani za svateho 🙄 🙄 rano sedel zase 45min pri jogurte, ziadne prosby, sluby, vidina rozpravky nepomahli, nakoniec som nanho navrestal, pobuchala po stole a s revom sam zjedol za 5 !!!!!!!minut. Tak ma uz islo rozdrapit....... Namiesto obuvania, sa len skeri, vystraja, beha po chodbe, myka Slavkovi s rukami. Nic nepomaha. Ked mal zjest polievku, tak hodina a namiesto vyzliekania do pyzama len rev, ze to neideeeeee 🙄 🙄 prihlaste sa niekto, ze to tiez mate, prosiiim.
Slavko nanho len pozera, preco tolko reve. Dnes nevyspaty, ale aj tak pekne sedel v kociku, doma sa este pohral, len na jedlo bol unaveny. Nechapem. Ja uz nic nechapem.

mystery7
27. apr 2012

a neviem ci to ma zo skolky, ale stale sa chce po Slavkovi valat. Neda si povedat. Tiez ma super napad, kolko krat si zmysli (asi 1000x denne) tak stipne Slavka do rucky. uz neviem ako mu vyvetlit,ze sa to nesmie. Aj ho uz bucham po ruke, stipnem naspat, nepomaha nic. Minule to spravil asi 3x za 3sekundy, dostal aj po zadku a niiiiiic 🙄 🙄 🙄 Slavko ma niekedy az rucky cervene ☹ je to to iste ako mna chce stale chytat za prsia a ked nedovoli, tak az hysak chyta 🙄

mystery7
27. apr 2012

od nas je pocut len
Nechaj ho!!!
Netahaj ho!!!
Nebi ho!!!
Neber mu!!!
Co mu to robis??? Preco mu to robis???

luba142
27. apr 2012

@mystery7 tak to je pocut aj od nas a to ma Kika uz 8 rokov 😀

mystery7
27. apr 2012

@luba142 ja uz niekedy vecer nevladzem rozpravat, som az zachripnuta 🙄 a citim sa ako hysterka.
Najradsej mam odpoved, ja som to nevedel, ja uz nebudem, uz budem dobry ☹ a o 1sekundu.....

jamaat
27. apr 2012

@mystery7 Že hysterka? Ja keď ťa čítam, tak cítim len obdiv a istú pokoru, že to zvládaš. Aj keď ty máš pocit, že to nezvládaš. Emka má podobné ťahy ako píšeš o Mirkovi, ale predsa to nie je až v takej miere. No aj tak som miestami zúfalá, zúrivá. Niekedy už po nej tak vrieskam, že to musia všetci susedia počuť. A kto to nezažil, nepochopí a určite ma mnohí odsudzujú, aká som zlá.
Z celej duše ti prajem anjelika Slavka, lebo tak vieš, že chyba nie je v tebe. Gény nepustia, nech si hovorí kto chce, čo chce. Výchova neurobí zázraky, hoci naopak platí, že môže veľa zhoršiť. Držím ti palce.

hoogy
27. apr 2012

@mystery7
@jamaat kocky mate moj obdiv a kriky na deti...ten kto nezazil nepochopi. nech si susedia myslia co chcu na nich sa mozte vybodnut. musite byt prisne aby ste ich vychovali. kazdy na svoje dieta urcite zvysi hlas niektore potrebuje viac niektore menej. 😉 ja som zvedava co nastane u nas ked pribudne konkurencia v podobe babatka 😅 zatial sa maly na sestricku sice tesi a pusinkuje ju na brusko,ale viem ze to nebude take ruzove ked vyjde von z bruska.

zuzkaprofant
27. apr 2012

@mystery7 marcela neboj vyrastie s toho u nas dobre ze byvame v dome lebo inac niekedy asi socialk uby zavolali ja vrestim na kika vkuse hodku sa drzi pekne sa hra a potom nieco vyvedie ze az:( teraz si bradu rozbil mu ju sili tak viem ze ked bude nepocuvat zase pojdeme sit tak sa dako ukludnil ako tak 😀 😀 😀 ale inac aj ja sa navrestim jak blazon aj po meste mna uz aj kazdy pozna lebo nemky bud ich deti su kludne alebo to maju na haku co vystrajaju ja kika len napomynam🙂)

zuzkaprofant
27. apr 2012

@jamaat tvoja mala stale taka zlata bola ci? Ja si myslim ze deticky maju take obdovie skusaju kto da viac koho trafi infarkt🙂))

mimi21
27. apr 2012

@mystery7 ja ta uplne chapem, ja mam doma to iste len v ruzovom 😀
a u nas emka vracia Ninke takze psychiatria 😝 nina ked si mysli ze nevidim tak ju capne, zhodi a minule ju bila flasou na caj po hlave a emka robila mne to iste poobede, nina betie eme z ruky hracky, ktore ju dovtedy nezaujimali a nasledne robi ema to iste inym detom :-/
a co ja budem robit teraz doma, ked ninka nepojde min, 2 mesiace do skolky, tak to teda netusim, zase su chore, vlastne ninke uz to prechadza emka ma odvcera atb, dnes som volala za emin vyter a ma tam morexelu a este nejake svinstvo, totalka chora, teploty zapchaty nos a tak...budeme musiet ist na kontrolu, ninka okrem nosnej mandle pojde aj na imunologiu ach jaj ☹

kosska3003
27. apr 2012

@mimi21 tak to mas tiez pestre ja sa tesim mna to caka tiez zachvilku ale tak mala sa zatial tesi na braceka

no prajem vam skore vyzdravenie aj mandle nech mate rychlo za sebou je to hruza ked je chore dieta my sme zdrave klop klop klop

mimi21
27. apr 2012

@kosska3003 ono vela zalezi od povahy deti a aj matky, ja som nervacka, hned vybuchnem, capem Ninu po zadku - to nie je dobre, le teraz ma celkom fajn obdobie, je taka kludnejsia 🙂 len ma mrzi, ze tak vela teraz vynecha skolku, rada tam chodila, uz ju preradili medzi velke deti, vsetky jej kamaratky su v skolke takze ani cez den jej nejako neviem spestrit program, stale len s emkou 😀
ale chystame sa na par dni do blavy k segre a ak bude dobre pocko urobime nejake vylety tu po okoli, lebo Ninka aby bola dobra potrebuje neustaly program ale s mojou aktivnou interakciou 😀 proste sama sa tazko prebavi 😝

kosska3003
27. apr 2012

@mimi21 no jasne aj ja som vybusna ale snazim sa dat po zadku az ked to inac nejde najskor ju napomeniem potom postupne zvysujem hlas a nakoniec po riti ked to inac nejde a ked ma program a je tak ako ona chce ze ideme tam kde chce ona tak je ako medik ale ako nahle chcem ist niekam ja tak koniec uz sa jej to nepaci a chce ist autom a boli ju nozicka no heeeeeeerecka je to moja

jamaat
27. apr 2012

@zuzkaprofant Z mojej som bola na prášky od narodenia, nechcela spať, vkuse revala, s jedením vymýšľala...furt niečo. To teraz je už pohodička oproti prvému roku.

jamaat
27. apr 2012

@mimi21 Rýchlo sa vyliečte, musí to byť na nervy, keď zakaždým ochorie vďaka škôlkárskym bacilom aj Emka. U nás to máme aspoň len v jednom vydaní, aj to bez horúčok a komplikácií. Klop klop!

mimi21
27. apr 2012

@jamaat no je to teda riadne o drzku, ze vsetko schyta emka, uz som si teraz myslela ze bude dobre, lebo Ninka to uz ma 10dni a u emky sa to prejavilo az po tyzdni, myslela som , ze ak, tak to schyti skor
uz mi je to normalne blbe ze mam niekomu povedat ze sme ZASE chori 😝
ja to furt riesim, ci ja som niekde neurobila chybu, sypem do nich stale nejake vitaminy, no som zvedava co mi povie na imunologii - ak my zabije vetou ze nechat doma 2-3 mesiace, tak to ma uz naozaj slahne 😠
a vam drzim palce nech tom emka takto vsetko lahsie preskace lebo je to fakt riadna otrava

jamaat
27. apr 2012

@mimi21 Nerobíš chybu, je to proste škôlkárska klasika a bacily sú čoraz odolnejše. Ja dúfam, že keď bude už teraz pekne a teplo, tak sa to zlepší.

hoogy
28. apr 2012

@zuzkaprofant nemky to maju na haku tak isto ako rakusanky. niekedy mam pocit ze som jedina co zvysi hlas. ale potom to s vela detmi aj tak vyzera.

mystery7
28. apr 2012

@jamaat niekedy mam pocit, ze vsetky mate deti ok, len ja mam doma uragan.
Tak za nami opat otrasna noc ☹ Mirko sa s placom zobudil o 22:15 a krical-plakal-stukal az do polnoci, dala som mu cipok a hned zaspal. Jasne, ze zobudil aj Slavka a ten zaspal az o 00:30 🙄 potom sa zobudil este o 3:30 do 5 a konecny budicek o 5:50.
Od vcera ako sa v noci zobudil, sa Mirko stazuje, ze ho boli noha, dnes dokonca chrame!!! Neviem co s tym. Nikde sa neudrel, ani nic. Vonku je nadherne a my sedime doma 🙄 🙄

mimi21
28. apr 2012

@jamaat no aj ja sa spolieham na dobre pocasie ze to vsetko pominie 🙂
u nas to Ninke zacalo na zaciatku decembra, odvtedy sme v jednom kole a to v skolke bola od septembra

jamaat
28. apr 2012

@mystery7 Aby si sa náhodou nenudila! 😲

mystery7
29. apr 2012

@jamaat asi tak 😉

Kocky co s tym chramanim??? Zajtra ideme k dr ☹ 🙄 nozku pekne zohne, ale nechce na nu stupit. Vraj ho to velmi boli.
Inac dnes rano sa zobudil s revooooom, mna nijako nechcel a hovori mi: chcem tatika, jemu poviem ako velmi ma boli brusko 🙄
My s mm sme uz na nervy z toho, co mu moze byt 🙄 ☹

iinuska
29. apr 2012

ahojte zienky, tak ja na Adamka nemozem povedat, ze by bol uvrestany. Jasne, ze ma tiez svoje muchy, ale da sa to v pohodicke zvladnut. Ale maly bycek sa v nom nezaprie 😅

jamaat
29. apr 2012

@mystery7 A nemôže to byť len vynucovanie pozornosti? Nikdy sa nepozabudne? Kde ho to bolí? Tak už hádam doktori povedia, čo a ako. Hmm... 😲

ludmilabb
30. apr 2012

@mystery7 ju mys fakt perno mas doma, ale co sa uvrestaneho dietata tyka detto, fakt Sofia je silna konkurencia Mirkovi. Mna to ide niekedy do vyvrtky priviest ako spekuluje, ako ma fakt stavy ze nic nie je dobre, proste nedohodneme sa, potom len vyhrazky, vyhrazky a to je cele zle takato vychova...fakt si stavia hlavu, veci musia ist presne podla jej predstavy. Inak je zlata, bystra, starostliva ale strasne naladova
ked je chora tak to je duplovane horsie, reve uplne za vsetko, prezliekanie, jedenie to mi nechuti, chcem cukrik, lizatko, pusti mi rozpravkuuu, sopel fukat neexistuje, ja musim stale odsavat a tiez si myslim ze kopu veci v skolke pochytila take to rozdrapene revanie, umele, znervoznujuce, nekonecne
drzim palce!!! uz ste zdravotne na tom lepsie?

mystery7
30. apr 2012

@jamaat nie je to vynucovanie pozornosti, lebo sme skusali ho oblbnut a stle ukazuje len jednu nohu.

Dnes rano sme sa vytrepali na ortopediu, bolo asi 10 ludi pred nami. Vsetko okolo 50. Tak sme klopli sestricke a vzala ho prednostne a zadarmo!!!!! Aj doktor bol super. Som nechapala. Boli sme u dr, ku ktoremu sa chodi na klbiky, takze mal aj pekny pristup k nemu. Mirko vynervaceny, vrestak tam. Nakoniec to vyzera, ze to ma z tej virozy co ma. Vraj je to u deti bezne. Mame davat 3xdenne nurofen a ked sa to nezlepsi, prist v piatok na rtg. A dnes mi volala mama, ze ako sa mame. Tak jej kolegyne syn mto iste. Viroza, teploty, zahlienenie a zrazu ma silne bolesti noh,nemoze ani chodit. Vraj ich tiez poslali na ortopediu.
Sestricka mi vravela, ze sme hned mali ist do nemocky na traumatologiu. Tak to ma ani nenapadlo, ked nemal ziadny uraz.

@ludmilabb my mame blizencov, asi to bude tym. Neznasam, ked zacne knucat a uz sa s nim neda dohodnut. A vymyslanie v jedle.......knihu mozem pisat. Najnovsie Slavko nechce jest. Len kase, sabinacik a dost. Ziadna polievk, maso ani vyziva!!! 🙄 🙄 ked mu strcim aspon prvu lyzicku na ochutnanie, tak jaci, az sa zachadza. Tak bud sa zadusi, alebo umre od hladu, uz neviem.

jamaat
30. apr 2012

@mystery7 Veď deti mávajú také nejedavé obdobia. Keď ti doteraz dobre papával, tak to ber s rezervou, zase začne. Možno zase zuby úradujú.

mystery7
30. apr 2012

@jamaat dnes za cely den zjedol:
Rano kasu z cca 80ml vody
Sabinacik 80g na 3x jedol
Vyzivu cca 50 ml poobede
2ks piskot
1x kojenie pred poobednym spankom
1x kojenie pred vecernym spankom

Aj ja by som si mala taku dietku nasadit a hned by som mala super postavicku 😉

Asi zuby to budu, ale ja uz som na nervy. Obaja chori, len do nich sirupy lejem. Mirko doma nervaci, bije Slavka a este aj o poslednu radost pridem, ze Slavko pekne papa 🙄 nejako vela sa toho vali.

Mirki dnes po 2 davkach nurofenu uplne prestal chramat a behal aki najaty.

iinuska
1. máj 2012

Dobre ranko,
Ani sa mi to verit nechce, ale uz su to 3 rocky. 🙂

zuzkaprofant
1. máj 2012

@mystery7 to nas kiko zje za cely den, on ma od babetka figurku bez spekov🙂)