Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
16. máj 2012

no na to R som sa pytala, lebo som bola trochu zaskocena ked sa na to dr opytala pri ninkinej 3rocnej preventivnej prehliadke
@jamaat ak bude vsetko dobre tak snad ninka od juna pojde uz do skolky tiez, som najprv myslela, ze az po dovolenke, ale kedze ideme o 10dni skor, tak ju asi supnem do skolky, lebo uz aj doma hotova pohroma, ja pri nich nic nestiham, okna nemam umyte od zimy 😝
a aj ona sa pyta, tak snad nebude plac ako po vianociach 😀 Ninka je doma od aprila, 2 mesiace je uz aj na kona dost 😝 teraz ju preradili do vacsej triedy, tak som zvedava, lebo v malej ma kamosky a susedy odtialto, ci jej nebudu chybat...

mirka_mt
16. máj 2012

ahojte 😉
Chcem sa spýtať mamičiek, čo už vaše detičky chodia do škôlky, či idú na nejaký výlet. U nás vymysleli, že pôjdu bude do ZOO Zlín alebo Bojnice (z Martina) a akosi nemám z toho dobrý pocit. Čo si o tom myslíte? Učiteľka povedala, že s tým majú v škôlke skúsenosti, ale rada si ich prečítam aj od vás. Obavu mám napríklad aj z cestovania busom.

mystery7
16. máj 2012

@mirka_mt tak to si vobec neviem predstavit, ze by som takto Mirka sameho pustila. Skor nie.

@mimi21 ja by som sa asi zblaznila, keby bol Mirko tak dlho doma 😅 on je uz uplne nezvladatelny a to ma 3 rocky, nechcem si ani predstavit co bude v puberte 🙄

mirka_mt
16. máj 2012

Aj u nás sa objavujú riadne záchvaty zúrivosti.

@mystery7 Ja som vybrala do Bojníc, ale mám nápad, že pôjdem s nimi. Ale u Lindy je to tak, že ked je so mnou, správa sa inak ako bezo mňa. Doteraz ju učiteľky chvália, aká je poslušná, tak sa bojím, aby to nebolo na škodu, ked tam budem. Som zvedavá, ako sa vyjadria ostatní rodičia.

mirka_mt
16. máj 2012

@mystery7 , @mimi21 hm, cez prázdniny si ich riadne užijeme 😒 Či u vás fungujú škôlky aj cez prázdniny?

hoogy
16. máj 2012

@mirka_mt ja sice este nemam dieta v skolke,ale ucila som v jednej. a mozem povedat, ze deti na vylete sice bola zaberacka,ale nikdy sa nam nic nestalo. sice sme nechodili na tak dlhe trate autobusom,ale boli sme napriklad na vylete lodou. a mali sme zabezpecene posili takze na jednu ucitelku pripadalo menej deti. zisti ze ako to presne chcu zoorganizovat a podla toho sa zariad. 😉

mirka_mt
16. máj 2012

@hoogy vďaka 😉 Učila si v SVK škôlke či v rakúskej? Dúfam, že to dobre dopadne, hoci mám obavy. Ale ked s tým majú skúsenosti, hádam to vedia zabezpečiť. Hlavne sa mi jedná o cestovanie busom: ked chodíme busom po meste, ešte ju nenechávam sedieť samú pre prípad prudkého zabrzdenia apod. Možno sa na takéto výlety používa špeciálny bus s pásmi pre deti 😕 Ešte by ma aj zaujímalo ako to bude so stravou. Viac sa popýtam, ked sa rozhodne či a kde pôjdu.

hoogy
16. máj 2012

@mirka_mt no my sme chodili takymi mikrobusmi a tie uplne male deti mali sedacky tam. vacsie mali podsedaky takze sme ich pasmi priputali. ja som ucila v BA ale bola to anglicka skolka. podla mna keby si chcela kludne jej mozes dat do autobusu autosedacku.

kosska3003
16. máj 2012

@mirka_mt no tak so neviem teda predstavit aby som ju takto pustila a to keby sa rozhodli pre Zlin tak musia mat pas deti nie ci do ciech netreba lebo aj my sme chceli ist do Zlina ale kedze nema mala pas tak nejdeme a vybavovat jej ho nejdem az na rok ked pojdeme k moru

mirka_mt
16. máj 2012

@hoogy uvidíme, aký budú mať bus

@kosska3003 áno, treba deťom pas. Bud vlastný alebo musí byť zapísané v pase rodiča. Mal to byť výlet k MDD, ale pozabudli na tie pasy, tak teraz zisťujú záujem - ktoré dieťa už má pas, ktorému sú ochotní rodičia vybaviť a kto chce ísť do Bojníc - a preto aj posunuli termín výletu, aby sa stihli povybavovať pasy. Ale inak, kto kontroluje deťom pasy, ked na hraniciach nie sú žiadne kontroly? 😅

kosska3003
16. máj 2012

@mirka_mt no ved vsak hej nik to nekontroluje no uvidime co povie mm kde pojdeme lebo do bojnic sa mu moc nechce sme tam boli posledne dva roky

mirka_mt
16. máj 2012

@kosska3003 a pri Žiline ste už boli? Minule som videla reklamu na nejaký "zverinec" pri ZA? Oplatí sa?

kosska3003
16. máj 2012

@mirka_mt hm neviem o tom neboli sme musim vygooglit nieco

mirka_mt
16. máj 2012

@kosska3003 nepamätám si, ako sa to presne volalo, ale mali reklamu v Martinsku. Doma pozriem a napíšem ti 😉

kosska3003
16. máj 2012

@mirka_mt no napis ak je to blizko tak skocime niekedy kuknut

mirka_mt
16. máj 2012

@kosska3003 bolo to pri nejakej dedine, ale nespomínam si, pri ktorej. Mrknem a dám ti vedieť

kosska3003
16. máj 2012

@mirka_mt neviem ci nahodou nie pri Brodne

mirka_mt
16. máj 2012

@kosska3003 asi nie

kosska3003
16. máj 2012

@mirka_mt hm tak netusim daj vediet potom

mirka_mt
16. máj 2012

@kosska3003 ok, pohľadám a napíšem ti

hoogy
16. máj 2012

@mirka_mt
@kosska3003 kocky aj ked nikto nekontroluje na hraniciach nahoda je raz dva blbec a dokazovat ze to dieta co je s vami v aute by bolo asi troska narocne. za tych 8 eur to podla mna nestoji. a je to vazne ze 10 minutova zalezitost u policajtov.

kosska3003
16. máj 2012

@hoogy ved viem preto asi pojdeme na vlacik kuknut alebo sa okupat do turcianskych ako ja im dokazem ze je moja nech mi ju len vezmu a uvidia tie vresky mama mama mama 😀 😀 😀 no a do nedele asi pas nevybavim 😀 😀 ja viem ze je to v pohode 8 eur ale pre jednu zoo ho vybavovat nebudem pojdeme ked ho bude mat

mirka_mt
16. máj 2012

@hoogy ok. ale zatiaľ pas Linde vybavovať nejdem.

hoogy
16. máj 2012

@kosska3003 aj tak sa viac oplati to vybavovat v nedovolenkovom navale takze na jesen alebo skoro na jar. moji chalani si vybavovali v marci a za tyzden sme mali oba pasy doma. este ze sa tu o tom rozpravame idem zbalit pasy 😀

mimi21
16. máj 2012

@mirka_mt my mame prazdniny 5tyzdnov, podla mna dost na sukromnu skolku a to este 3tyzdne cez vianoce a podobne...
inak uz o tretej sme boli doma, cele to trvalo 25 minut, najlepsie bolo, ze ninku nie a nie uspat, anesteziolog 2krat pridaval toho zazracneho plynu aby ju uspal 🙂
prebrala sa uplne v pohode asi po 45min spanku, trochu mrnkala, boli sme 3 deticky na izbe a ninka najmladsia to najlepsie zvladla
mandla vraj bola ako svet a zasahovala uz aj do eustachovych trubic, preto teda kazda nadcha kocila v usiach, ale teraz su uska krasne zahojene 😵
Ninka sa tvari ako keby sa nic dnes ani neudialo, je uplne v pohode, akurat trochu unaven, takze vsetko sme to super zvladli a mame to konecne za sebou 🙂

kosska3003
16. máj 2012

@mimi21 tak super to dopadlo nakoniec ninka to zvladla na jednotku tak je dobre ja malu pripravujem na preventivku tam jej ani nic robit riadne nebude dr ale uz teraz mi Marika oznamuje ze ona aj tak plakat bude 😀 😀

luba142
16. máj 2012

@mimi21 tak super ze to dobre dopadlo vsetko. Neboj deti na taketo veci zabudaju rychlo a teraz uz bude hadam lepsie, aj nasej Kike to vybratie pomohlo, odvtedy sme z usami problem nemali ziadny 🙂
Nasa tiez este R nevie, ale nechavam to tak, lebo aj Kristinka povedala prve az v 4 rokoch

jamaat
16. máj 2012

@sirinka Nosia dievky tie tutu sukničky, čo si im urobila?

sirinka
16. máj 2012

@jamaat ale kde, iba tie pettis z ciny...

jamaat
16. máj 2012

@sirinka No tak sa teda ani nebudem pokúšať vyrábať ju 🙂