Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
16. máj 2012

@jamaat ani nie, ked uz mas doma petti, je ovela lepsia...inak dnes som vymakla v jednom obchode v senci ich maju...ale vyse 60 eur za kus... 🙄 znacka dolly...

saskarisko
16. máj 2012

ahojte,
@mirkamt - nasi chodia akurat autobusom mestskej dopravy, alebo isli max. do Turcianskeho Michala k jednemu rezbarovi, alebo do Valce na lyziarsky. Dalej s detmi nesli (aspon nemam o tom info za posledne dva roky). a nasa skolka bude otvorena aj v juli, ale ona nebude ako zberna urcite. inak si myslim, ze ucitelky maju velku odvahu zobrat deti na taky daleky vylet, kazdopadne tam musi byt zabezpeceny dozor vo vacsom pocte.

nasa sojka R vie, ale to len preto, ze jej brat ma v mene R, a vlastne aj ona. vlastne buduci tyzden idem s nou k logopedovi, aby zhodnotila ako na tom recovo je (myslim vyslovnost. vetnu skladbu ma vybornu). co ja viem, tak zamiena k s t (po vzore svojho brata, ktory to uz nerobi), tak som sama zvedava.

saskarisko
16. máj 2012

a co sa tyka rancu pri ZA, tak je za Brodnom po pravej strane smerom na KNM. je to restika, a okrem ineho je mozne ulovit si tam ryby, a potom klasika kone, a este nejake zvierata

sirinka
16. máj 2012

@jamaat inak mne sa paci aj twiggy set...pre vacsie by som len tie topy a pre malu aj gatuse...
http://dadoo.sk/product.php?id_product=301603

jamaat
16. máj 2012

@sirinka Emke stačí tá pettit. Ešte z toho nemá až takú radosť...ak vôbec niekedy bude mať. Ona sa totiž hrá aj s autíčkami a strieľa 🙂

sirinka
16. máj 2012

@jamaat tak moje v tom kludne aj na pieskovisko idu...ale tak samozrejme ze z toho celeho mam ja najvacsiu radost...proste ich obliekam ako moje zive babiky a chvalabohu neprotestuju 😀

sirinka
16. máj 2012

@jamaat a uz som si aj nasla na ebay, co objednam

mirka_mt
17. máj 2012

@mimi21 naša súkromná škôlka bude zavretá 3 týždne (týždeň v júli a 2 v auguste), ale od septembra pôjde Linda do štátnej škôlky, takže v auguste už nebude chodiť do tejto, ale až od septembra do novej

mirka_mt
17. máj 2012

@saskarisko , @kosska3003 , @hoogy takže z výletu do ZOO nakoniec nič nebude, viac detí sa vyjadrilo, aby deti ostali v škôlke

mirka_mt
17. máj 2012

@kosska3003 takže ten ranč, čo som včera spomínala má stránku www.rancpriziline.sk

borocka
17. máj 2012

fuha, den som tu nebola, a taka uroda 😀 😀
@mirka_mt u nas zo skolky pojdu na vylet, aj minuly rok boli z lucenca na hababkuky, ale chodia aj rodicia, aspon zopar. tento rok im urcite navrhnem nejaku zoo ( mozno budapest aj s vodnym svetom). ale keby mali ist bez rodicov, tak ho urcite nepustim. a myslim ze ani ucitelky by si netrufli.

@hoogy no, povedala ze detom sa to nevrta. ze su rozne stadia kazu, a ze patko ma len to prve, ze pouzije taku nasadku na strojcek ( mne to pripadalo ako guma, mozno akoby jemne smirglik,) ona to nazvala ze zubok vygumuje, osprchuje a potom nalepi hviezdu. pouzila detske pojmy pre patka, aj v knizke mu to ukazovala. ja som sa vyslovne spytala ci bude vrtat a povedala ze nie. potom o mesiac budem informovat

no a k "R", pato ho vie povedat dost dobre. nie je stopercentny, ale tak 90% ho povie. vlk hovori normalne. on ma skor problem so slovami kde su spoluhlasky s "r" : prUst, prUsat, stlUp, som prUvy, ..... dokonca R hovori aj namiesto L: ja pRavam, ja pRacem, .... dako sa mu zapacilo ked ho pochvalim 😀

mirka_mt
17. máj 2012

@borocka a Paťko chodí do škôlky?

Linda tiež celkom dobre hovorí R, ale neviem ju naučiť, aby povedala "červená" a nie "čevrená". Na besiedke ku Dňu matiek mali básničky a bábika mala červenú sukničku a stále to nevie správne povedať.

mimi21
17. máj 2012

@borocka u nas boli detisky teraz v habakukoch, idu do skolky v prirode, ale to je ninka este mala, v juni budu 3-4 dni chodit na plavaren do BB akoze plavecky, stale maju nejake akcie, chodia do kniznice a pod do divadla samozrejme, v tomto som ja spokojna ale tie prazdniny su moc 😒

borocka
17. máj 2012

@mimi21 ninka je v sukromnej skolke,ci?? v statnych az tolko akcii nerobia, samozrejme nie v dedinach pripadne malych mestach.....tu by ich ani nemali kam brat tie decka 😖 a habakuky dufam nevymyslia, to by sme nesli...vyhodene peniaze pre nas.
@mirka_mt no chodi do skolky. sice posledne tri mesiace bol dokopy tri tyzdne, ale inak chodi

borocka
17. máj 2012

@mimi21 ozaj, a ninka mala ake paramertre k trom rokom?

saskarisko
17. máj 2012

@mirkamt - a kam ti chodi ? na Simka alebo na Zvolensku ?

mimi21
17. máj 2012

@borocka ano, chodi do sukromnej, do statnej by mi ju nevzali do 3r. ale na to ze je to sukromna tak neplatime az tak strasne vela, doteraz to bolo 80+20 a teraz 50+20 - stravu vzdy 2krat do roka vyuctuju a vracaju peniaze
co viem tak v BB sukromne skolky 250-300e 😝
a parametre myslis vysku a vahu? ma 16kg a 97cm

borocka
17. máj 2012

@mimi21 tak to naozaj nie je tak vela. u nas sa plati 150 plus strava. a to sme v LC.
ale vahu ma teda ninka riadnu, aj je taka pucka? ci kde sa jej tolko kilo nalepilo 😕 ?

sirinka
17. máj 2012

@mimi21 a to ako dokazu hospodarit pri takych nizkych cenach??? mne tu tvrdia, ze aj ked beru za dieta 300 + strava, ze im ledva vychadza na platy...

mimi21
17. máj 2012

@borocka no ona od malicka dobre papa, zje vsetko, vsetko je chuti 🙂 nie je vyslovene tucna, je taka "pevna" 🙂

borocka
17. máj 2012

@sirinka
@mimi21 ze na platy 😀 😀 tak to neviem ako hospodaria,alebo ake platy si chcu dopriat, ale ak vezmes 20deti a za kazde si pytas 300eur, tak to mas 6000eur na meiac. pre dve ucitelky. ja teda neviem co tym detom kupuju,ale mne sa to zda az az

mimi21
17. máj 2012

@sirinka no podla mna maju aj nejaku dotaciu od VUC a deti do 3r a rodicia pracuju ti su 110+20
a to sme do tej skolky nic nedoniesli, viem, ze ina sukromna skolka vo ZV stoji cca to co nasa a deti nosia cistiace prostriedky, zub kefky, pasty, vreckovky, toaletak - proste rodicia nafasuju zoznam a musia doniest 😝
@borocka no ale ked si vezmes najom, energie a platy, tak az tak v pluse extra byt nemozu

mimi21
17. máj 2012

a zajtra mame narodkyyyyyyyyyyyyy 🙂 aj sssimi 🙂 mm vymyslel ninke akvarium, mna uz porazi 😝

borocka
17. máj 2012

@mimi21 ved dobre,ked platia tch 130eur dokpy. ale siri vrvi ze u nich je to 300eur na dieta. to sa mi zda fakt dost. a ete ak maju dve triedy, takze nebudem ratat 20 deti ale 30-40. pri takomto biznise si priestory radsej kupi a splacas uver. to sa iste oplati. navysse tie velke vydavky su len na zaciatku, hracky, lehatka, uteraky atd nemusis kupovat kazdy mesiac......kazdy mesiac paltis vyplaty, energie, splatku za uver, nejake hygienicke drobnosti a to si myslim ze je tak 2000eur

sirinka
17. máj 2012

@mimi21
@borocka no aj podla mna je to celkom dobry biznis...len poniektori sa tvaria, ze to maju ledva na vyzitie...

jamaat
17. máj 2012

@sirinka No daj link, čo si vysnorila 🙂

jamaat
17. máj 2012

Ja v našej dedinskej škôlke platím 10 eur + 5eur do fondu na nákupy + strava 1,12eur/deň. 😅 ...Sú v jednej triede zmiešaní mladší aj starší.

borocka
17. máj 2012

@jamaat ja u nas platim 5+1euro plus strava nula. nakolko od marca cela skola patri pod hmotnu nudzu ( je take vysoke percento ziakov v HN,ze cela skola do nej vpadla), pred tym sme tiez platili cca 1,16 na den

sirinka
17. máj 2012

@jamaat http://www.ebay.de/itm/baby-toddler-Child-kids-...

my platime 12+1,12 strava...a do fondu zrps 30 za pol roka...

mimi21
17. máj 2012

@sirinka nasu skolku prevadzkuje jedna mlada baba s frajerom, jej mama je tam riaditelka aj ucitelka zaroven, plus dalsie 2 ucky, jedna mamicka na pol uvazku co pomaha v kuchyni a upratuje, stravu vozia z gympla
ja sa niekedy cudujem ze ich to uzivi ale zaujimalo by ma kolko maju ten prispevok z VUC
jaj a este su v prenajatom RD, ktory chceli kupit za 230tis e ale neviem ako s tym teraz stoja..

SLOVENSKOOOOOOO