Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
17. máj 2012

@mimi21 tak evidentne sa to da, a este im to aj vynasa, inak by si z toho nespravili rodinny business!! a kolko maju deti, ked su tam 3ucitelky??

mirka_mt
17. máj 2012

teda, sú riadne rozdiely za platby v škôlkach 😨
u nás sa platí 150,- € za deti do 3 rokov a 100,- ostatní + strava 2,13 € za deň

mimi21
17. máj 2012

@borocka su 2 triedy, deti 2-3r , tam je cca 12-15detí a deti nad 3r - tam uz pojde ninka tych je okolo 20, cize cela skolka je 35-40deti, myslim, ze 40maju strop z hygieny

mirka_mt
17. máj 2012

v našej škôlke sú 3 triedy

sssimi
18. máj 2012

Baby ja platím v škôlke 7€ mesačne na pomôcky, 1,19€ strava na deň a nejakých 7€ sme platili do fondu na výnimočné príležitosti, ale to bolo len jednorazové 🙂 A ako sledujem, tak v každej škôlke je to inak. Len tá strava v štátnych škôlkach je tuším rovnako spoplatnená.

sssimi
18. máj 2012

A u nás sú 2 triedy. V kačičkovej sú deti 2-4/5 a v žabkovej sú predškoláci. A tiež nosím 2x do roka tolatné papiere, vreckovky, mydlo a 2 ovocné čaje.

borocka
20. máj 2012

@jamaat emke vsetko najlôepsie prajeme

sirinka
20. máj 2012

@sssimi ano...ten mesacny poplatok sa napriklad u nas riesi vzdy na zaciatku roka na rodicovskej schodzi, myslim, ze toto si moze kazda skolka riesit sama a strava zase je volajaky celonarodny standart a preto asi tie stravne jednotky vychadzaju rovnako...
my napriklad do skolky nenosime nic, okrem raz za rok kto chce tak papierove vreckovky. vlastne maju deti samozrejme zubne kefky, vankusiky a pyzamka, inac uteraky, mydielka, obliecky, ovocie zabezpecuje skolka, toaletak ziskavaju za zber papiera. v kazdej triede maju tie nadrze na vodu a plastove pohariky, deti si mozu nacapovat vodu same kedykolvek...

jamaat
20. máj 2012

@borocka Ďakujeme 🙂

borocka
21. máj 2012

@kosska3003 marike prajeme vsetko najlepsie 🙂

kosska3003
21. máj 2012

@borocka diky aj my Patkovi 😀 😀

hoogy
22. máj 2012

@borocka
@sirinka kocky sice neskoro k tomu pisem komentar,ale na sukromne skolky nemozte ratat 20 deti na triedu tak maximalne 8-10. teda ked je to poriadna sukromna skolka.

saskarisko
22. máj 2012

ahojte,
@hoogy - aj pri 20/tich detoch v triede, moze byt sukromna (podla mna aj ktorakolvek ina statna) skolka vyborna, a davat detom vela, a p. ucitelky sa im dokazu riadne venovat. moje deti do jednej chodia. vysledkom toho, ze ju zboznuju (doslovne) je, ze tam chcu chodit aj cez vikendy, a ked ich beriem domov objavuju sa slzy, ze nechcu este ist, alebo tam musime cakat kym sa este dohraju. p. ucitelky maju s detmi vyborny vztah, a riadne sa im venuju. a co sa platieb tyka tak 45 eur/mesiac, a 1,79 eura strava na den.

sirinka
23. máj 2012

@saskarisko to je sukromna ci statna?

hoogy
23. máj 2012

@saskarisko jasne ze aj pri tolkych detoch moze byt super skolka,ale osobne by som 300e neplatila za skolku kde je 20 deti v triede. predsa len s 8-10 detmi sa toho da viac spravit ako s 20.

mirka_mt
24. máj 2012

@saskarisko Ktorá je to škôlka?

sirinka
24. máj 2012

no tak baby moje zacali chodit na plavecky kruzok a ja som normalne nechapala, tam skoro same mamicky s troma - styrmi detmi...tolko pokope na jednom kruzku som este nezazila, normalne ma to potesilo... 😀

saskarisko
24. máj 2012

Ahojte,
@sirinka - sukromna
@mirka_mt - www.datelinka.eu

mirka_mt
25. máj 2012

@saskarisko tak na súkromnú v MT majú celkom fajn ceny

sirinka
25. máj 2012

@saskarisko
@mirka_mt nieze fajn, ale to je neskutocne lacne....maju nejake dotacie alebo to skutocne dokazu fungovat z akej nizkej ceny?

saskarisko
25. máj 2012

@sirinka - maju dotacie z mesta 😉 inak by to neutiahli. a to teraz 1x po 3 rokoch zvysovali zakladnu sumu o 5 eur, jedine, co sa zvysovalo bolo stravne. ale strava je zabezpecovana z externeho zdroja

borocka
28. máj 2012

kocice, od 15.6. budem slobodna, slobodna 😅 😅 😎

jamaat
28. máj 2012

@borocka Máte pojednávanie? A on súhlasí s rozvodom?

jamaat
28. máj 2012

Ženičky, neviete náhodou poradiť, kde majú nejakú tenkú šušťákovú bundičku pre Emku? Za normálnu cenu. Dokonca ani na MMB som nenašla nič, čo by ma fakt oslovilo.

borocka
28. máj 2012

@jamaat no mame pojednavanie. tak suhlasi,co ine mu ostava? pre nas je rozvod uz len zdrap papiera, ja sa za slobodnu povazujem uz dlho 😀 ale zacina robit problemy ohladom patrika........uz treti mesiac co neposlal prachy, on si urcuje kedy ho chce vidiet ( akoze ja musim skakat ako on zapiska) a potom stretnutia preklada a preklada, takze ho nevidel uz 5mesiacov.
teraz cakam kedy k nam pride kolizna opatrovatelka, poviem aj v skolke aj u doktorky ze sa mozno budu pytat na maleho.

jamaat
28. máj 2012

@borocka Je to blbec. Čo už viac k nemu. Tak prajem, nech vás rozvedú hneď. Ja som si užila s rozvodom svoje, ťahal sa mi dva roky.

borocka
28. máj 2012

@jamaat teraz uz len cakam ci sa dostavi. ak nie, tak tipujem ze sa to povlecie a povlecie. a mne by to bolo aj fuk, ale potrebujem vkoli uradom mat poriadok v tychto veciach....aku kolonku mam zaskrtavat? vydava??? trt makovy........ a potom sa to poserie aj pri daniach, pri davkach, v praci........ proste v tom potrebujem mat aj pravny poriadok

mystery7
28. máj 2012

@borocka prajem ti, aby sa to rychlo ukoncilo a nech uz mas pokoj. Ale co viem, vela chlapov zacne vymyslat somariny. Mas aj nejakeho pravnika?

borocka
28. máj 2012

@mystery7 pravnika nemam, to is nemozem dovolit. ale typujem ze ani lukas nema. ale co ti poviem, mohol by mat pravnika akeho chce, fakty nepustia. a sudkynu mame zenu ( ma dve mensie deti) takze sa nebojim.

jamaat
28. máj 2012

@borocka Ešte som ti chcela zaželať hneď na začiatku, aby ti za sudcu pridelili chlapa. Hm, nechcem ťa strašiť, ale napodiv v takýchto veciach sa často od ženy pochopenia nedočkáš. To je stará známa skutočnosť. Aj ja som mala ženu. A ak sa nedostaví, tak veľa záleží od sudcu, čo bude ďalej. No držím silno palce.