Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
28. aug 2009

jamaat, nebolo treba, tu robia domy iba zo sadrokartonovymi prieckami, malu az do susedov bolo pocut 😀 😀 😀

inak nieco som cez bazar predala, ale tento tyzden dosiel balik konecne,co som poslala na svk, segra to zobrala do roboty a uz skoro polovicu popredala. sa o to trhaju skoro 😀 najviac idu na dracku bodiky za 2 eura, budem musiet prikupit a cosi doviezt ked teraz pojdeme domov

emode
28. aug 2009

jamaat caf
mala uz spi? Sofia bola taka rozkokosena ze dost tazko zaspavala mm bol pri nej ale v pohode neplakala len si spievala ved vies ... po okupani bola v takej nalade ze sa rehotala na vsetkom a nahlas ... stacilo sa na nu pozriet 😀

lady fakt, aky mas nick neviem ta najst na MMB

ladywitch26
28. aug 2009

no skoro ma slahlo. mala jacala ako besna,tak som sa pol hodiny s nou hupala na lopte,kym mi zaspala. muz si pre istotu dal sluchatka na usi od televizora, aby pocul, ked mala vrestala. a ked mi uz konecne zaspala, polozila som ju do sedacky a zapla vibraciu. no a ci ti on nezhodil ovladac na zem? z metrovej vysky na drevenu podlahu, no rachot, ze by aj mrtvolu prebralo... 😠 😠 😠

jamaat
28. aug 2009

lady, vidieť naživo je iné ako na obrázku. Ja som dnes v Tescu kúpila body 3x s krátkym aj dlhým rukávom.

emode, už spí. Ako sme došli domov, už bola umrachtaná, tak sme chvíľku posedeli s "návštevou" a potom som ju rýchlo sprchla a nachovala. Ale nejak nevedela zaspať, tak sme sa 10 minút na ukľudnenie na fitlopte hojdali a potom už v postieľke zaspala.

jamaat
28. aug 2009

emode, tak si bola aspoň uspokojená, že jej ozaj nič nebolo, že len tak plakala. 😉

ladywitch26
28. aug 2009

emode, taky isty ako tu. ladywitch26. teraz som akurat dala do aukcie chlpaty overalik, tak uvidim,za kolko ho vydrazim...

jamaat
28. aug 2009

lady, musíš aj Stanke na ušká slúchadlá dať. 🙂

ladywitch26
28. aug 2009

jamaat, tak aj u vas zabera fitlopta? u nas ked uz nic ine, tak jedine to.ani v kociku uz nechce byt. bude si oci suchat, ale nezavrie ich. a predtym len lahla do kocika a uz spala. asi mi vymenili dieta...

rybca
28. aug 2009

Ahojte, ked spominate tych chlapov, tak ja buduci tyzden idem do NL za tatinom, na nejake 2 - 3 tyzdne..🙂 konecne si tatino maleho uzije a zisti co to je mat dieta..🙂 dufam, ze bude maly aj zly, aspon na ukazku..🙂

ladywitch26
28. aug 2009

rybca,never tomu, bude sa chciet ukazat pred tatinom, tak bude ako anielik. chlapi drzia spolu.... 😀

emode
28. aug 2009

lady kuknem hladam nieco teplejsie ako flis na zimu ....
jamaat bolo toho dost na nase deturence ale zvladli to ... mala este aj skoro celou cestou spievala 😅

s pre tych co este nevedia 😀 nozicky mame super, doky povedal, ze krasny nalez a vyvinute ako pri 7-8 mesacnom babu, tak sme stastni ze nam to "nebalenie" nijak neuskodilo a to sme nebalili od 5 tyzdna ... 😕

jamaat
28. aug 2009

lady, my máme loptu odskúšanú od narodenia, teraz len výnimočne použijeme.

emode, Emča už bola tretí krát, ona je už skúsená plavkyňa. 🙂 ........ Má teraz také udriemané a mrnčavé obdobie.

rybca, hehe, aj ja som tak chcela, keď mala zostať doma sama s tatom. 🙂

rybca
28. aug 2009

lady - nestras..🙂 to maly neoceni tie dlhe tyzdne co sa o neho sama staram?...🙂

emode, my ideme na klbiky vo stvrtok, tiez som zvedava co povie doktor, a v pondelok na poradnu, to ma zase zaujima TBC, este stale to nemame zahojene, dokonca sa mi zda, ze sa mu tam len teraz zacina hromadit hnis, takymto stylom nas budu ockovat hexavakcinou v siestich rokoch..🙂

ladywitch26
28. aug 2009

emode, tu nebalia vobec, tu akurat kontroluju, ci nemas v rodine niekoho, lebo je to dedicne a pri 6tyzdnovej kontrole to pozrie doktor. keby to nebolo vtedy v poriadku, tak odporucaju take specialne gate, oni to volaju pavlik. inak co sa tyka vsetkeho, tak to nechavaju na prirodu. co ste viacere spominali, ze neockovali,lebo nebolo este poriadne zahojene ockovanie po tbc, tak na to malej doktorka ani nepozrela a zaockovali ju. teraz tam ma trosku ako keby hnis, ale ako suchy, tak som jej to skusala odlupit, ale este nejde. pockam par dni.

ladywitch26
28. aug 2009

jamaat, my v poslednej dobe mame tych vynimiek niekolko denne... ☹

rybca
28. aug 2009

tak mojmu sa z TBC odlupuje len kozicka a pod dost velkou vrstvou sa crta ten hnis

ladywitch26
28. aug 2009

ja skusim teraz, budeme ju kupat o chvilu, tak ked bude mat odmocenu kozu, hadam to pojde dolu...

emode
28. aug 2009

jamaat coze plavkyna ale uz po festivaloch pokukuje 😀
neviem aky mate nazor vy, ale ja si myslim ze drobcov treba brat vsade (okrem zahulenych krciem a kaviarni samozrejme) ... su podla mna strasne radi ked vidia nieco nove nielen ten oranzovy potah na sedacke v obyvacke, a tie iste steny dookola doma ...

a sme skonstatovali ze su lepsi lebo ked sme niekde mimo tak sa venujeme len im ... 😀 😀 😀

ladywitch26
28. aug 2009

emode, o mojej to momentalne neplati. v kociku je strasne nervna a len ked do obchodu idem, tak sa len niekto na nu pozrie a uz jaci ako keby ju z koze drali. a to predtym sme chodili vsade. este sme sa smiali, ze sme ju dokonca aj na sedacke na slovenskej ambasade prebalovali 😀 😀 😀

no uz na mna kukuckuje zo sedacky, ideme si zaplavat do vane....ak nebude velmi nervna...

rybca
28. aug 2009

emode, no tak moj, ked ma cez den vela novych podnetov, tak vecer mame dost tazky, len place a nevie zaspat

ale zase dnes bol zlaty, sa nahlas smial a tak ho to unavilo, ze zaspal a potom aj zo sna sa nahlas smial..🙂

emode
28. aug 2009

ok, aj zajtra je den, este som auto nevybalila 😀 a neosprchovala sa a este naladovat umyvacku a este mm chcel ... no ja neviem, vidim to zas ze pojdem spat o polnoci
dobru noc 😉

jamaat
28. aug 2009

No veď som ju od počatia vláčila kade-tade. Aj z lietadla tandemový voľný pád so mnou skákala, aj na Ostrý Roháč sa vytrepala, lyžovať sa bola, bicyklovať... 🙂

monkap
autor
28. aug 2009

ahojte,
trosku od temy - maminy co mate umyvacky, aku by ste mi odporucili - 45cm alebo 60cm?? V zivote som umyvacku nemala, a teraz planujeme kuchynu do domu a neviem aku sirku dat ....
vdaka

jamaat
28. aug 2009

monkap, ja mám 45cm a stačí mi. To sme ale boli doteraz len traja a cez týždeň sa doma nevarilo. Taktiež v nej neumývam veľké hrnce a menšie tiež len niekedy, lebo to neumyje tak dobre ako ručne. Podľa toho, od čoho je špinavý. A keď sa zbiera riad pomaly, že tam trčí 2 dni, tak to aj začne smrdieť. Takže doteraz mi stačila a zatiaľ som si ešte ani raz nepovedala, že lepšia by mi bola tá väčšia. A používam len polovicu tabletky, stačí to. Uvidíme, ako bude teraz, keď nás je viac. Ale ja mám malú panelákovú kuchyňu, takže veľa nenavymýšľam. 🙂

luba142
28. aug 2009

monka my mame 45 ale keby sme mali miesto tak by som uz dala 60 ta je lepsia viacej sa ti vmesti do nej aj hrncov, ja dam do tej mensej 2hrnce dole a nic ine

luba142
28. aug 2009

jamat ja vzdy davam celu tabletu a mam umyte aj zaschnute hrnce dobre a umyvam tam vsetky hrnce kto by sa s tym drhol ved nato ju mame

ladywitch26
28. aug 2009

monka, ak varis kazdy den, tak 60ku-my sme len dvaja, ale skoro kazdy den umyva. a ked mam aj pripeceny pekac,dam to tam.ono ho sice neumyje dobre, ale je to tak odmocene,ze to len hubkou potom umyjem, nemusim drhnut a ani neposkrikabem ten smalt vnutri

jamaat
28. aug 2009

luba, aj ja som najskôr dávala celú tabletu, ale potom som zistila, že presne tak isto to umyje s polovičkou. Dokonca keď bolo veľa prášku, tak mi zostal riad taký matný z neho.

sirinka
28. aug 2009

monkap ja mam tiez 45...ale ty si vyber urcite 60...ja som spokojna, ale aj ta vacsia by sa u nas uzivila 😉

emode my tiez vlacime deticky vsade s nami 🙂 a s manducou je to este jednoduchsie....

luba142
28. aug 2009

jamat ja som zvyknuta na celu lebo sa mi to nechce polit ake pouzivas tablety? My SOMAT 7