Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
2. nov 2009

Mne dnes Emka od piatej rána spala dokopy asi hodinu a pol. Nervná je, mrnčí, plače, reve, rumázga, ryčí na striedačku. Pri kojení ma hryzie, naťahuje, kope, škriabe, kváka za vlasy. Už mám toho plné zuby. A ešte ma aj vytáča, keď sa chlap tvári, ako geniálne trpezlivo to on na rozdiel odo mňa zvláda. 😠

zuzkaprofant
2. nov 2009

jamat no to poznama niekedy ze co nervacim ale niekedy by si muz mal vyskusat byt tak ttsam s babatkom by pochopil 🙂
mne sa zda ze teaz vsetky deticky su take nervne moj dnes na striedacku ale ked je nervny ta ja sa az potom tak vresti ☹

ladywitch26
2. nov 2009

jamaat, no to vies, on je s nou par hodin. moj muz je doma skoro nonstop,tak ten by mu hned vysvetlil.. 😀 a od buduceho tyzdna idem do roboty, tak bude 4x do tyzdna s nou po 6 hodin sam. to je 24hodin. nastastie nejakych 8-12hodin z toho prespi, tak to nebude az take zle.

sirinka
2. nov 2009

aj moj ma obcas take poznamky...ale ja mu vzdy pripomeniem, co povedal, ked som bola v porodnici 😉

inac taky den bez telky je celkom fajn, mam pocit, ze si viac uzivam cas s detmi...

iinuska
2. nov 2009

siri, vsetko zle je na nieco dobre 😉

sirinka
2. nov 2009

iinuska veru tak...

ludmilabb
2. nov 2009

Janka takáto mrzutá bola Sofia pár dní dozadu, dnes sa jej celkom darilo sekať dobrotu 😀

jamaat
2. nov 2009

siri, a čo povedal, keď si bola v pôrodnici?

Ja telku nezapnem, ako je deň dlhý. Len keď už veľmi potrebujem Emku zabaviť, tak jej pustím BebeTV. Potom príde dcéra zo školy a hneď zapne telku. Potom príde chlap z roboty a ak nie je telka zapnutá, tak ju zapne. Dnes už som bola večer taká nervózna, že aj tá telka mi vadila. Keď Emka na chvíľku zaspala, šla som do detskej, kde bolo ticho, chvíľu kukala akvárko a potom som si čítala.

jamaat
2. nov 2009

Práve hluším čokoládu na nervy. Večera počká. 🙂

mystery7
2. nov 2009

Ahojte
aj moj maly je nejaky nervny cely den. A o spani/nespani uz ani nehovorim, my sme notoricky nespaci.

Dnes sme boli na baby telocvik 😀 dosli sme, maly sa okukaval 5 minut a potom spustil plaaaac, samozrejme rozplakal aj ostatne deti. Tak ja naivka som povedala, ze je to mozno z prostredia, alebo z toho ze vidi nove deti. Tak ma hned sprdla cvicitelka, ze s nim nechodim medzi deti, ze s ama viacej sociovat 🙄 hned som vyzerala ako nejaka neschopacka.
Vy co mat ezatial prve dieta, chodite s nim niekam z ainymi detmi?? ja sa aj bojim, aby mi neochorel, ale doma s nim isto nesedim.

mystery7
2. nov 2009

ja mam na veceru krupicu a poriadne presladenu a pre kakaovanu 😀 tiez na nervy

sirinka
2. nov 2009

jamaat ze uz nikdy nebude pindat, ked budem vecer nervozna z malej, ked budem kricat, alebo ked si budem chciet sama prevetrat hlavu 😉 ze hrdo tvrdil, ze pri tretom babatku ide na matersku on, ale ze uz si tym nie je isty a ze nechape, ako to mozem zvladat vsetko taku dlhu dobu...nieco v tomto zmysle 😉

sirinka
2. nov 2009

mystery ja som s klarkou od dvoch mesiacov chodila do materskeho centra, mali sme tam vyhradeny cas pre babatka a chodili sme plavat a tak... a este aj dnes, ked uz dva roky chodime do toho isteho centra, vzdy pri vstupe potrebuje desat minut stat pri mne, drzat ma za nohavice a rozkukat sa...pripadne ma este na zaciatku taha, aby som sa s nou chvilku hrala....ale potom uz iba oddychujem tri hodiny 😵

ludmilabb
2. nov 2009

sirinka 😀
a ja som dnes tiez vyjedla svokrine kolaciky a cokoladu, ze dojem zasoby a nove uz nekupim 😵

mys a co ho mas dat do jasli sa socializovat???

monkap
autor
2. nov 2009

ja si musim dat kazdy den poobede nieco sladke .... na ukludnenie 😀

mimi21
2. nov 2009

mys ja mam kamosku co ma 8 mesacnu dcerku, ked bolo leto a teplo tak sme chodili spolu vela do mesta, teraz nas caka asi vacsinou navstevovanie doma a potom prechadzky
a tiez chodime plavat
ale sirinka ma podla mna pravdu, male dieta podla mna este taketo nevnima, ze sa boji deti, proste cudzie prostredie a basta, aj ja som neista ked pridem do cudzieho, nie to este male babo
len potom nechapem ako zenska co toto nechape moze robit baby telocvik

viete co sa mi stalo.... dokojila som teraz vecer malu, nejkako vela nechcela a ako som ju zdvihla, tak vsetko islo von, este aj mrkva od obeda tam bola...
myslite ze za to moze nova vec v strave brokolica, alebo bole len prejedena???

sirinka
2. nov 2009

ach jaaaaaaaaaaaaaaj... uz som zistila, po com tuzim a co chcem pod stromcek.... poukazku na niektoru z tychto masazi..... 😵
http://www.aquathermal.sk/index-saiwellness.htm...

jamaat
2. nov 2009

siri, tak to boli silné reči. 🙂 ...v slabej chvíli. 🙂

Pôjdem niekedy aj ja kuknúť do nejakého materského centra. Len musím pozisťovať, čo tu vôbec máme.

A teraz idem piglovať (slovensky žehliť. Vlastne hladiť.🙂

mimi21
2. nov 2009

siri aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

sirinka
2. nov 2009

mimi ja som sa na to teraz nenormalne namotala....uz citim tu vonu a masaz chodidiel....normalne slintam

mimi21
2. nov 2009

no len ty si priamo v senci 😅 ale aj tu su blizko Kaskady, tak urcite aj tam daco najdem, na ten moj bolavy chrbatik, uz sa vidim ako tam lezkam, driemkam a nejaka mila tete ma masiruje.....

sirinka
2. nov 2009

mimi 😝 veru...urcite tam mate nejaky prijemny wellnes....

gavslavka
2. nov 2009

čitam že vela babetiek bolo dnes nervoznych nielen moja.ked konečne zaspala prišiel muž s buchotom .ešte niečo kričal na chodbe a mala bola hore že čo som robila cele popoludnie.myslim že muži su dnes viac nervozny.

mystery7
2. nov 2009

ja som s nim planovala chodit do materskeho centra ked bude vediet sediet, lebo tak sa moze lepsi epookukavat, kym len lezi tak sa mi to zda skoro
ja sa teraz vytesujem, kamoska porodila, tak budeme nase deculka sociovat spolu 😀

sirinka
2. nov 2009

jeziiiis, vsetky tu pisete, ake boli babatka dnes nervozne...ta nasa bola uplne v pohode, zlata a teraz uz hodinu uspavam.... 😠

jamaat
2. nov 2009

gavslavka, ovalila si ho aspoň panvicou?

ladywitch26
2. nov 2009

mys, vsak kludne skoc do materskeho centra aj teraz. my mame znamych, ich syn je tri tyzdne starsi od nasej stanky, tak sme boli u nich na navsteve nedavno. dali sme ich spolu na deku, pretocili sa obidvaja na brusko a to ste mali pocut tie vykriky. 😀 capali po sebe ruckami, natahovali sa za hrackami,rehotali sa spolu, no zlati boli.

mystery7
2. nov 2009

ja velmi na masaze nie som, raz som bola a nepacilo sa mi to nejako 😅

mystery7
2. nov 2009

asi budem musiet, lebo cvicenie bude kazdy tyzden tak nech nabuduce neroplace ostatnych sportovcov

a dnes sme zjedli cely zemiak a mrkvu, som myslela, ze mi oci vypadnu. sam otvral pusinku 😀 😀

dm1
2. nov 2009

boze ste toho popisali kocky....

dnes sme boli v TN na rehabke. pochvalila nas ze nam to ide a ukazala nam novy cvik ze mozeme pomaly skusat. vyzera to hrozne na pohlad som kukala ze co malemu robi ale ked som to skusila ja tak to nebolo nic hrozne. ale prisla som domov a uz si nepamatam ako som mala drzat ten laket 😕 . ale sak buduci tyzden ideme zase do TN na kontrolu neurologovi tak sa tam zastavim sak povedala ze mame len skusat obcas aj toto. som sa s nou bavila o tom clanku v mama a ja a potvrdila mi co tam je ze je to pravda. dokonca hovori ze ziadna ohradka neskor ze aj to dieta zbytocne brzdi. len deka na zem alebo nejaka podlozka a nech si beha kade tade a uci sa spoznavat svet.

jamat my to mame podobne na zemi na hracej deke ma vysypane hracky a vybera si ktoru chce sam a toci sa a plazi kade tade. ma tam mekke obluky tak do toho nozickami zapiera a hupe sa mu to

mne je dnes cely den zle na vracanie. najhorsie to bolo rano som myslela ze ci zase nie som tehu ale snad nie...

monka a co ti povedal doki na to ze tak malo pribrala? my ideme buduci tyzden tak som zvedava