Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
12. nov 2009

emode: maso som zatial nedavala, ale uz sa nan chystam 😀

iinuska: ovocie dusim zatial .... teda zatial som davala len jablko dusene a popucene vidlickou ...
vodu pit som este nedavala .... ale uz by som asi mala, ze?

monkap
autor
12. nov 2009

emode: mala je sikovna, ked ti uz sedi 😅 mne sa este ani neotaca 😕

iinuska
12. nov 2009

monka, ja uz mam kuracie masko v mraznicke pripravene, mozno buduci tyzden, uvidim

jablcko chcem vyskusat
no prave som si myslela, i ked mm je aj od smadu, myslim, ze uz by si pomaly mal zacat zvykat aj na vodu.

zuzkaprofant
12. nov 2009

dievcata cafte mi sme mali zase hruza noc ja som nespala nic dokopy asi 3 hodky hotova som myslite ze maleho bolia zubky ked mu rastu lebo uz ich vidiet no citit na dotyk a v noci tka plackal ani tak ani tak nebolo dobre od 1 ranas sme cirkusovali spinkal so mnou v posteli tak som ho celu noc hladkala chudacik moj neviem ci brusko ho bolelo ci zubky
ked tak bude boliet kazdy zubok idem ku nasim na sk lebo ja este dalsi mesaic a skolabujem ja pim dokopy s prestavkami asu 4 hodky denne a uz po pol roku mam vazne dost

moj maly mi dako nechce papat jablcko vyzivku zeleninku popama ale dako ovocie nie co to by mu malo vaciej chutit lebo je sladke

ladywitch26
12. nov 2009

caute zeny, ja mam dnes konecne volny den. poreparujem si svaly aspon po vcerajsej dodavke. 😝 a stanka asi so mnou suciti, lebo dnes spala az do deviatej 😅

ladywitch26
12. nov 2009

zuzka a to jablcko davas cerstve, ci vyzivu? lebo mne napr. tiez velmi samotne jablcko nechce a ak je v tom pridany aj banan,tak sa toho ani nedotkne. ale vcera som jej davala vyzivu jahodovo-broskynovu a to bolo len hmmm, mmmm, mam, mam 😀 viac jej chuti zeleninka, to je sladsie. lebo v tych vyzivach nie je cukor, tak ked je kyslejsie jablcko, nemusi mu to chutit. mala sa mi tiez kadejako ksichtila pri tom.

zuzkaprofant
12. nov 2009

lady vyzivku mu davam aj krusku som skkusala ale tie dako nic

ja neviem on bars dako vymysla raz chce potom nie tak dookola 😀

ladywitch26
12. nov 2009

zuzka, hrusku som aj ja davala,ale nerobila jej dobre na brusko. teraz jej davam take mixovane, jablko-marhula, jahody-broskyna, banan, ale cerstvy popuceny, ked je vo vyzive,tak jej to nechuti. a ak mam pravdu povedat,tak ani mne tam nechuti 😝 ale nedavam jej ovocie kazdy den. tak to striedam. jeden den jej dam zeleninku a na olovrant ovocie a dalsi den zeleninku s maskom a na olovrant ryzovu kasu.

sirinka
12. nov 2009

ahojte...tak dnes konecne pekny den, sme pobehali mesto, magdalenka si fajne pospinkala a klarka uz konecne naozaj spacirovala a nepytala sa furt na ruky 🙂

zuzkaprofant
12. nov 2009

lady ty tvojej len 2 krat do dna davas tuhu stravu ja 3 krat rano ma mliecko potom mu dam kasu s ovocim na obed zeleninka poto zase kasa s ovocim alebo cista a rozmyslam ze dam este jednu kasu na vecer lebo on toho vela nepoje tak 50ml bo to davam do flasticky a meram ale stale vsetko zapije mlieckom a aj tak v nosi som vkuse hore bo je hladny tak ja uz neviem co snim taky jedak ze ja som taka bola 😀

ladywitch26
12. nov 2009

zuzka, ked spapa len 50ml, tak sa nedivim,ze je v kuse hladny.moja papala 50ml tyzden po prichode z porodnice. teraz jej dam na ranajky MM, to vypije tak 150ml, potom na desiatu tiez, pri tom mi zaspi tak hodku,dve, potom dame obed, zeleninku s maskom, alebo len cistu, potom o dve hodky zasa mliecko 150ml, pri tom zasa zaspi, ale uz len tak hodku maximalne, potom davam to ovocie alebo kasicku a vecer zasa mliecko, ale to uz vie,ze ide spat dlho, tak mi stiahne vyse 200ml naraz. a potom spi az do rana.

zuzkaprofant
12. nov 2009

lady no hej len tvoja je aj tazsia asi o kg ako moj aj vacsia sa narodila on mi tak stale malo a casto papa co je na jednej starne dobre ale na druhej zle pre mna bo vkuse som hore v noci
ja uz neviem co mam robit a to mi doky vravela ze uz ho mam odnaucit davat na noc mliecko ze uz by mi mal spat aj celu noc ta hej ale asi v sne 😀

ladywitch26
12. nov 2009

zuzka, ty si tu knizku necitala,ze? polrocne dieta by uz malo vediet spat celu noc, uz nepotrebuje papat. musis ho naucit jest poriadne cez den. teraz je nauceny,ze papa malo,lebo vie,ze bude papat celu noc. zaludok uz ma vacsi ako novorodenec, takze sa musi naucit ho aj zaplnit. bude to sice tazke,hlavne pre teba,lebo to bude skusat s placom, kolko vydrzis, ale neboj, nic sa mu nestane,ked ho nechas aj trosku porevat. a mozno nakoniec zistis, ze to bude ovela jednoduchsie,ako si si myslela. ja som chcela naucit malu samu zaspavat bez hojdania na lopte, pretoze predtym mi bez toho nezaspala. cakala som z jej strany velke boje, ze bude vrestat aj hodinu, a nakoniec som bola uplne sokovana, ze mala si pomrncala prvy den len 10minut a potom zalomila na dve a pol hodiny. 😅

zuzkaprofant
12. nov 2009

lady moj praveze sam zaspava aj v noci sopi ale mrci lebo je hladny naje sa a spi dalej len to tak za noc aj 5krat 😀

ladywitch26
12. nov 2009

zuzka,to je presne v tej knihe, ze je tak nauceny. musis ho naucit jest cez den,aby nepytal v noci. precitaj si ju, fakt su tam dobre rady. ja som ju precitala za par hodin, je to len par stran.

iinuska
12. nov 2009

zuzka, aj ja tu knihu odporucam.Ja som naucila maleho zaspavat szmeho v postielke, tak ako pise lady.Mne vedel zaspinkat len pri kojeni, alebo na rukach.Chrbat som si uz necitila.A teraz pekne zaspinka sam vecer aj cez den.
V noci sa mi tiez castejsie budi, to chcem tiez este vyskusat, ale teraz je chorucky, takze teraz nie

zuzkaprofant
12. nov 2009

aka to je este raz kniha lady?
ako naucit dieta spat ci ako ?

ladywitch26
12. nov 2009

zuzka, ano, ako naucit dieta spat. vsak daj adresu, poslem ti do mailu.

inus, tiez som musela na chvilu porusit rezim, ked jej siel druhy zubok, bola nervna a nechcela sama zaspavat, ale to trvalo len tri dni a odvtedy zasa pohoda

borocka
12. nov 2009

ja som sa na to sedenie tiez pytala dokora, a povedal ze sa to pocita az vtedy, ked sa dieta dokaze posadit same, boz pomoci a pomocok....takze az 7-8 mesacne. podla toho ake je sikovne a hlavne najprv by malo zacat lozit, az potom sediet. je to tak lepsie na chrbatik. a podopieranie vankusmi a pod. je to najhorsie co pre deti mozme spravit. tak somsklamana, lebo aj maly aj ja uz chceme sediet...nech si aspon s niecim vystaci sam

iinuska
12. nov 2009

borocka, vsetko ma svoj cas...Aj tak to strasne rychlo leti. Prednedavnom som este chodila s bruskom a uz ma maly pol roka... 😵

zuzkaprofant
12. nov 2009

dik lady

borocka
12. nov 2009

Inka, ved ja viem. a o pol roka mi bude chybat ked bol este taky malinky.... nikdy nie sme spokojne s tym co prave mame...

*No aj tak sa vas opytam....moj maly vazi 6900g pri 67cm. doktor povedal ze je to presne podla tabuliek. ale medzi tymi nasimi detmi su obrovske (aj 2kilove rozdiely). co vam hovoria vasi doktory?? tiez idete podla tabuliek?? len ma ten moj chlacholi??

monkap
autor
12. nov 2009

hovori sa, ze do v polroku by malo dieta zdvojnasobit porodnu vahu ....

monkap
autor
12. nov 2009

ale to je zase len take vseobecne ... a medzi detmi su rozdiely, kazde pribera inac a kazde malo inu porodnu vahu ... aj v tej boli rozdiely aj 2 kila ...

ladywitch26
12. nov 2009

borocka, moja detska sestra mi malu odvazila prvy tyzden,co sme prisli z porodnice a zaznacila to do grafu. mala tam 5 linii, nasa je v 4. najvyssej. a potom tam znacila zakazdym,co mala pribrala. no a stale sa drzi na tej 4.linii. vraj nejde o to, ci pribera vela alebo malo, ale aby sa stale drzalo v tej svojej linii, aby tam neboli velke odchylky od nej. tak ked ti doktor povie, ze je to ok, tak je, lebo ide podla tabulky. mozno si v nejakej druhej linii a ide podla nej. ono to zavisi aj od porodnej vahy. stanka hned nabehla na 4ku, a stale sa v nej drzi.ideme v stredu na prevazenie, tak budem vediet,kolko vazi, ale ratam,ze bude tak medzi 8-8,5 kg.

zuzkaprofant
12. nov 2009

borocka ty si porodila chude babtko tak ako aj ja tak nasedeticky nebude mat teraz 8kg akolady ked jej mala mala okolo4kg ked si dobre pamata ze lady?
Ja tiez kazdemu vravim ze moj je suchy ako baletka uz teraz modela robi brusko lavorik ma ale doky mi vravela ze je super ze on ma taku postavu ze vobec nie je chudi a to ma 7340g a 71cm
tak neboj nic snad nase deturence dobehnu ja som tiez stale bola ako prevrateny lavorik a kukni terat na mna som jak vepso , knedlo zelo 😀 😀 😀 takze ja uz sa nestresujem

moj spinka ja som si navarila , napapala som sa konecne porandeho jedla a umyla si vlas vypucovala cely bytik a mam dost na dnes zacinam uz citat knihy a strikovat 😉

iinuska
12. nov 2009

ja som mala straaasnu chut na nieco sladke.moj mily starsi synacik mi isel kupit babovku.No jaky zlaty synacik 🙂

zuzkaprofant
12. nov 2009

inucka jak ti je fajne ja pijem colu aspon troska kofeinu dnes ma caka este tazky den mm mu pride az neskro vecer tak sa tasim lebo christianko stale od 17hod je velmi zly a caka ocina lebo ked pride domov je ako zmeneny sa usmieva ale dovtedy ja sa tu potim lebo neviem ako ho mam zabavit uz sa tesim ked bude velky a bude kukkuckovat na okne a cakat ocina 😀

mimi21
12. nov 2009

cawte
ja mam dnes blby den, taka vnutorna nervozita, serie ma vsetko este ze aj slnko vonku svieti 😖 😖 😖
no proste katastrofa, keby som mohla tak si za jeden asi supnem 😀 😀 😀 ale to by mala potom az velmi dobre spala - asi 😅

dm1
12. nov 2009

ja som sa zase krasne vyspala. rano o 7.30 zobral mm maleho lebo ma poobednu a ja som spalal do 10.30!!! jaj to bolo super. bola som aj na stretku tu z MK dubnicanky bolo nas 7 takze sme v meste s kocarmi budili rozruch.