Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
6. jan 2010

dm no vidis niekedy su aj dobre dni...inak tvoj malinky je taky zlaty a ma taku sibalsku iskru v oku 🙂 a uplne je na teba.
aj moj maly mal dnes dobry den len poobede sme mali navstevu a asi po pol hodine zacal byt mrzty sa daval im papa 😀 ze nech uz vypadnu 🙂

dm1
6. jan 2010

hoogy diky!

nas uz papa daval ale teraz dava len ked ma naladu. najzlatsi je ked sa snazi robit tap tap tapusky a nevie sa trafit s rukami spolu 😀 ale obcas sa mu to aj podari

nikanika28
6. jan 2010

Lady, tak sa tesim s tebou..som rada, ze sa vam konecne zadarilo, aj ked to az tak dlho netrvalo 🙂 😵
A inac ja som tiez pri kazdom tehu pila 😅 , pri lukaskovi sme s kamoskami oslavovali uz ani neviem co a takisto aj teraz pri Klarke znova s tymi istymi kamoskami, este sme sa smiali, ze snad nie som tehu 😀 😀 😀 no a bola som 😅 😅

juska3
6. jan 2010

lady, aj ja gratulujem 🙂 hlavne nech ste zdraviiii....a ked ty chces dievcatko a mm chlapceka, tak zeby dvojcata, ci?

jamaat
6. jan 2010

No budeme mať otužilé a na život pripravené detváky 🙂)

ludka, mne Emka minule tiež zjedla ovocnú výživu s musli kompletne celú. Aj banán zožuje celý. Ovocie jej chutí.

A mám pocit, že ju za posledné dni nejako vytiahlo...aj som sa ju snažila odmerať, ale len tak narýchlo...no nejakých 73cm som namerala, až sa mi to nezdá, keď na 7-mesačnej prehliadke mala 69cm. Každopádne som kúpila kombinézu č. 86, bála som sa, či jej nebude priveľká, ale prd, dobrá jej je. Len rukávy trochu dlhšie.

juska3
6. jan 2010

Alexovi su uz male veci 6-9m, cez vikend som mu kupila body a pyzamka 9-12m a su mu dobre, ale my sme od zaciatku museli kupovat vacsie, kedze porodna vaha bola 39OO g 😵

a co sa tyka, rezimu, co ste vcera pisali, tak pohoda, az na zaspavanie, predtym zaspal bud na bradavke alebo sa otocil na bok a zaspal, teraaaz...vymyslacky, ked dopije hned zacne mrncat lebo vie, ze sa ide spat a do postielky nehrozi, tam jaciii, jak keby ho z koze drali, jeden vecer som ho tam nechala a vydrzal tristvrte hodku mrncat a plakat, o deviatej zalomil, to sa ale nepacilo mm, tak som mu povedala, ze ho bude uspavat on, ked sa mu nepaci, a co cert nechcel,dalsi vece ho uspaval a behom 5min mu zaspal 😠 😨
a asi mu ide dalsi zub lebo stale ma prstek v ustach a len na rukach a ked na rukach, tak nie stat, musim s nim chodit po byte a mlady pan si ukazuje kam chce ist a co chce chytit 🙂

ludmilabb
7. jan 2010

my sme sa zasekli medzi velkostou 68 (uz male) a 74 (este velke) a uz mi to ide na nervy 😠

mystery7
7. jan 2010

zuzkaprof:ja s nim chodim denne na prechadzku na 2hodiny a to v kazdom pocasi.aj vcera sme boli ked padal dazd so snehom

ladywitch26
7. jan 2010

cauate baby, idem akurat do roboty, tak oddnes uz davam bacha, nedviham nic tazke. aj ked este v pondelok som sa natahovala s debnickami, ktore mali 18 kil.

a odvcera uz neodstriekavam mlieko. 😢 stanka ho vobec nechce.vcera mi z celej flasky vypila len 20ml a viac som do nej nedostala. musela som jej umele spravit. muz sa smeje, ze nechava bracekovi alebo sestricke.

zuzkad
7. jan 2010

pekne ranko prajem ...maly este spinka, len ja som sa uz nejak prebrala 🙂 🙂 🙂 🙂

Lady gratulkooo k zamiesaniu 😉 😉 😉 drzte sa a hlavne, aby ti nebolo zas tak zle ako pri Stanke 😝 😝 😝 😝

Zuzkap ako maly uz je dufam dobre 😉 😉

Mne sa maly moc nezdal vcera bol velmi kludny...vobec sa nepretacal, nekopal ani sa nejasil nic ...teda vecer a tak som mu aj teplotu merala a nic nemal na stastie....dala som ho do postielky a on len pekne na mna pozeral a dudloval kludne a zmolil plienku...a zase nic....sa mi nejak nezdal, ale aj zaspal rychlo do 5 minut v postielke cize asi bol uz dobre unaveny 😝 😝 😝

iinuska
7. jan 2010

dobre ranko, za nami zase vesela noc.Asi Adamkovi ide 6-ty zub, alebo co. Stale ma prsty v puse.

dupinka
7. jan 2010

Ahojte!

my sme mali hnusnu noc: Adam pistal uz o 18h, ze chce spat, o 19tej som ho ulozila, no po pol hodke bol hore. Tak som mu dala prsnik, zaspal, no budil sa pravidelne na to, ze mu vypadol cumlik. Normalne spal iba od 23:30 do 2h, potom od 3tej do 5tej bol hore a tak zadriemkal, no stale sa budil, ked mu vypadol cumlik.
Takze sme v podstate ani poriadne nespali...
Asi je to zubkom, lebo mal vcera uplne krvave dasienko a dnes si ani nenechal pozriet.

A tiez by sa len na rukach nosil, alebo hopsat, slinta a hryzie vsetko.

Co sa tyka velkosti oblecka, my nosime 6-9, ale niektore veci uz aj 9-12, kedze to cislovanie je o nicom.

Tiez chodime vonku 2x na 1,5 hodiny, ak je prijemne pocasie, maly zvycajne spi.

iinuska
7. jan 2010

dupi, my chodime len raz za den tak na 2 hodiny, Adamko vzdy pekne spinka.Mna odradza to obliekanie 😨

dupinka
7. jan 2010

Iinuska, to poznam. Nas Adam ked vidi, ze vytahujem overal, tak uz pisti. 😒

jamaat
7. jan 2010

Dobré ráno. Aj u nás besná noc. Nedala som jej fenistil, tak bola často hore a plakala zo spánku. O tretej sme obe zaspali pri kojení, o piatej sme sa zobudili a zas plač, tak som ju už nechala u seba. Len chlop sa vyspal menej ako zvyčajne, keďže mravčala hneď vedľa neho. 🙂

Tak dnes som ju poriadne odmerala, má 71cm. Takže za 2 týždne 2cm.

Teraz sa už zase plazí po celej izbe, najzaujímavejšie ťaháky sú papuče, knihy a Denyho kosti. 🙂

ludmilabb
7. jan 2010

Sofia ked vidí čiapku sa celá trasie a žmurká lebo vie, že jej to idem dať na hlavu a reve už keď jej chytám ruku a chcem prevliecť bundičku. Jediné na čo s teší je keď vidí šatku. No občas si aj v nej poplače kým si ju ponaprávam.

Vy už všetky dávate detúrence do športákov?

My sme mali veľmi dobrú noc, kojila som ju o tretej a o piatej. Fakt nadštandard. Možno to bolo tou duplovanou dávkou výživy. Len veľmi nechcem aby jedla kupované ale doma máme len jablká momentálne a banán jej nechcem dávať každý deň. Dávate ako ovocie kompóty napr. marhuľové, hruškové???

Janka Sofiu zaujímajú Blazikine misky, stolička, papuče všetko čo by nemusela a tanier za tým sa ide zabiť. Hračky mi dnes ani veľmi nechcela.

iinuska
7. jan 2010

dupi, ty si sa mi nejako stratila na FB 😕

iinuska
7. jan 2010

ludmila, ja davam maleho este do vanicky. Zatial neprotestuje. Zaspi do 10 min.
kompoty nedavam. Striedam jablko+ hruska a jablko + banan

ludmilabb
7. jan 2010

a davas jedno celé jablko a jeden celý banán?

zuzkaprofant
7. jan 2010

mys a nepomaha neukludni ho to
zuzkad no uz lepsie len sopliky ma a troska kasle ale uz nie tak ako to bolo takze pohodka a j pekne mi posledne dni spinka denne skoro 5 hodky to na 3 krat a celu noc len kazde 3 az 4 hodky je hladny ale napije sa mliecka a spinka dalej dnes sme spali do pol 10 😀

iinuska
7. jan 2010

davam cele jablcko a asi stvrtku bananu

zuzka, tak uz je lepsie 😉

ludmilabb
7. jan 2010

zuzka 5 hodín cez den fúha to sa riadne zvrtlo 😉

iinuska a staci mu to?

iinuska
7. jan 2010

podla mna to je dost. Tebe sa to zda malo?Za tym mu zyknem dat kusok keksiku, aby mal aj nieco suchsie. Ked nezabudnem. 😵

dupinka
7. jan 2010

Mne sa zda 5 hodin dost.... Adam spi zvycajne 2x - dopoludnia medzi -9:30-11:30, a popoludni medzi 13:30 a 15:30, ale vacsinou nie cele tie dve hodky, len v tom rozmedzi casovom.

Dnes sa neda ist von, je poladovica, ani na saniach ani v kociku, tak sme sa "kocikovali" na balkone, do par minut zaspal, este vyse polhodky som ho vozila tej meter hore-dole a potom som ho dala dnu, ale pri otvorenom okne spinka doteraz.

emode
7. jan 2010

Ahojte babule,
precitala som len tak narychlo, my sme obidve na antibiotikach (malej robili CRP), cize von nehrozi ... najhorsie, ze my sme spavali len vonku v kociku a teraz sa ucit spat vo vnutri ... ale, vsetko je asi na nieco dobre ...
dm toto mozno pomoze aj tebe, ako sa Sofia zo zaciatku choroby citila fakt zle, tak spala celkom dobre aj my zaspala pekne na pleci to som ju len ulozila do postielky a bolo, ale ako sa zacala citit lepsie a po dvojdnovej absencke od cicika sa ho dako nevedela nabazit, tak vcerajsia noc bola zly sen, budila sa asi kazdu hodinu a medzi jednou a stvrtou sa zabavala hore akoby bol den, na prsniku bola zakazdym aj polhodku a nie a nie skoncit ... tuto noc zacala robit to iste ... neslo ani o zub urcite ju nic nebolelo, tak sme ju dali do postielky vrieskajucu lebo obidvaja mame len jedny nervy ... kricala asi 5 minut, potom este 5 minut hmkala a zaspala, spala vkuse 4 hodiny, potom som nakojila a spala dalsie 4 hodiny ... bez cavikov ... teraz naobed som ju takisto dala do postielky zaspavanie rovnaky priebeh a spala tristvrtehodinu 😅 tak dufam, ze jej to zostane ...

sirinka
7. jan 2010

ahojte...

lady akurat som na vas myslela, ze ci sa vam zadarilo, takze gratulacia a nech vsetko dobre dopadne...my uz sme sa rozhodli, ze si nebudeme davat pozor a nechame to na volnobeh, akurat, ze u mna sa este zrejme nerozbehla ovulka, tak uvidime... 🙂

emode
7. jan 2010

dnes je tu potichsie 😕

jamaat
7. jan 2010

Tak u nás pokračovalo trápenie aj cez deň. Šli sme do mesta a Emku sme nechali Monike. Nepodarilo sa jej ju uspať, potom ani nám, keď sme prišli domov. Dala som jej aj čípok Viburcol. Konečne zaspala až o 13,45hod. Ohromne som zvedavá, dokedy. A keby som aspoň vedela, kedy jej tie zubiská vyjdú. Ale nevidno jej furt nič. A mám taký pocit, že ju to bolí, keď hryzie, lebo už nechce toľko ožužlávať.

emode, čo je CRP?

dupinka
7. jan 2010

uf baby, ktore ste sa rozhodli "zarobit" dalsie babatko, normalne vas obdivujem. Ja by som na ro asi nemala silu.

ludmilabb
7. jan 2010

dupinka ani ja nie, ak by bolo aj druhe dieta ako Sofia tak nehrozi zeby mi vlasy zase zacali vypadavat lebo by som si ich stihla sama vytrhat...a museli by sme vyriesit byvanie, sme v 2izbaku 😝

a mne Sofia dostala nenormalny hysak v satke tak som ju na fitlopte uspala 😕

Janka a to vam od kolkej bola Emka hore?