Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
17. jan 2010

ja malemu davam spaldovu kasu a chuti mu

dm1
17. jan 2010

mimi no tak zachvilu nas to caka asi vsetky ked sa drobci viac rozhybu 😉

mne akosi nevedel Matko zaspat az teraz sa konecne podarilo. este mam v aute kocar aj ohradku to sa mi uz nepodarilo vytrepat z auta hore kedze nemal byt kdo pri malom. nachvilu som ho nechala v postielke a bezala aspon pre veci aby som ho mala kde nakrmit lebo aj lehatko bolo v aute ale mrncal tak kocar pojdem zobrat az zachvilu

mimi21
17. jan 2010

no mne je mala este hore 😠 😠 😠 a mm ju vybral z postele a uspava ju tak ze lezia spolu vo velkej posteli 😠 😠 😠
kde je nase bezproblemove zaspavanie ??? 😕

jamaat
17. jan 2010

Ja mám hrôzu z toho, ako bude Emka zaspávať, keď sa začne stavať na nohy. Už teraz je to katastrofa.

kosska3003
17. jan 2010

no marika este nestoji a to potom uz budem musiet dat aj stvrtu stenu na postielku lebo mam len tri a postielku prisunutu k mojej posteli aby som nemusela vstavat v noci

mimi no ona je na mojom ceciku zavisla ale dneska zjedla dve lyzicky zeleniny dve lyzicky bananu a potom len kojena viac nechcela

zuzkaprofant
17. jan 2010

no sa teste ked sa vam rozhybu ja uz dnes nadavam mm musel prist skor s obotky lebo co maly vystrajal brutal nieco

mi uz aj chodime za rucky ked ho dzim tak prejdetam 2 metre pekne ale stavia sa vkuse sam kde pride tak dnes mame uz aj hrcu na hlave stoho padania lebo niekedy ani nestihnem ☹
moj maly este hore je kuka si telku dnes sme pozeali spolu levieho krala a tak som vravela ze zadna telka nebude ale ked tak vrestal len to pomohlo a notbook ktory rozmlatil vypadla az klavesa 😀

zuzkaprofant
17. jan 2010

no sa teste ked sa vam rozhybu ja uz dnes nadavam mm musel prist skor z robotky lebo co maly vystrajal brutal nieco

mi uz aj chodime za rucky ked ho dzim tak prejdetam 2 metre pekne ale stavia sa vkuse sam kde pride tak dnes mame uz aj hrcu na hlave stoho padania lebo niekedy ani nestihnem ☹
moj maly este hore je kuka si telku dnes sme pozeali spolu levieho krala a tak som vravela ze zadna telka nebude ale ked tak vrestal len to pomohlo a notbook ktory rozmlatil vypadla az klavesa 😀

sssimi
17. jan 2010

No kočky ako vás čítam, tak aby ste začali viazať deti v postieľkach. Ja zatiaľ taký problém nemám. Malú dávam spať až keď sa jej naozaj chce, takže zaspí behom pár minút. Občas sa len poodsúva, ale žiadne krkolomné polohy...

monkap
autor
17. jan 2010

mne mala sama nevie zaspat, musim s nou 😔 boli to casy, ked zaspavala sama ....

dupinka
17. jan 2010

Aj nas maly sa posledne dni uz preplazi po celom byte. Tiez sa doteraz zvykol hravat na penovom puzzle ale mam pocit, ze nam teraz uz iba zavadzia a ja nerobim nic ine, len stale ukladam spat vybrate diely.
Mam mu to spratat prec a nechat ho len na hrubej deke ci koberceku?

Stale len beham s metlou a zotieram podlahu aspon na sucho, aj ked mam pocit, ze na mokro by to viac zaberalo. 😒

a v postielke to vyzera tak, ze hoci ho dam do stredu postielky, tak sa hned vrti, aby mal hlavu v hornom rohu postielky vytocenu opacne ako telicko. Najlepsie, ak sa moze zaborit nosom do mantinelov. myslim, ze teraz maju vacsie opodstatnenie, ako ked bol malinky. Aj ked, trochu mu to brani, ked chce chytat palicky od postielky.

idem do hajan, prajem pokojnu noc! 🙂

jamaat
17. jan 2010

Sssimi, problém je, že Emke sa naozaj chce, oči jej zatvára, ale ona bojuje, nerváči. Ja to nechápem.

iinuska
17. jan 2010

no tak aspon zaspavanie mame v pohode.Ale zato po 2 hodinach je hore a chce prso. A takto kazde 2 hodiny az do rana ☹ 🙄

monkap
autor
17. jan 2010

iinuska: to mne bola minulu noc hore kazdu hodinu 😖

dm1
17. jan 2010

monkap s tym zaspavanim sme na tom rovnako a tiez sa mi zobudza niekedy aj kazdu hodinu

nas sa plazi po celom byte a nedavam ani deku nema to vyznam aj tak je zachvilu prec z nej. penove puzzle mi nerozklada lebo ja mam velky koberec z toho takze jedna strana je kusok zastrcena pod kobercom a druha je uplne pri obyvackovej stene tak nema sancu. rozklada len to co dostal pod stromcek od svokry - co bolo v kauflande - to bolo uplne na figu to sa rozpada aj samo nemusi sa ani snazit

kosska3003
17. jan 2010

no aj ja tak kojim futrt minimalne 3 krat alebo kazde dve hodiny a predvcerom kazdu hodinu tak som zvedava aka bude tato noc asi uz idem spat akurat som ju dokojila tak idem frcat

jamaat
17. jan 2010

Ja deku ešte dávam, ale už to teraz nebude mať veľký význam. Len blbé je, že teraz mi bude grckať hocikde po koberci. Deku som šupla do práčky a bolo.

iinuska
17. jan 2010

my mame zase vsade parkety, tak mam problem, aby maly nenachladol, lebo su dost studene

dm1
17. jan 2010

jamaat a to ti este stale grcka??? no to nastastie nepoznam

a uz je hore....

jamaat
17. jan 2010

dm, síce menej, ale stále. A keď som jej čajík skúsila dať, tak to hneď šlo von. Zdá sa mi, že dosť málo ciká, tak som skúšala.

emode
17. jan 2010

ahoj babenky,
aj my sme casto hore, no co uz, do nejakej poljednej spi ok a potom sa budi, ale mozno je to aj zmenou prostredia cez vikendy, teraz sme zobrali uz aj prenosnu postielku, lebo som sa bala ju nechat na posteli ked som este nespala aj ja s nou ... vecer zaspi ok, horsie je to cez den, i ked v kociku si doslova vychutnava spanie no a v postielke sa ucime. Stale hysaci, ale uz menej a budi sa s usmevom, tak to take strasne byt nemoze 😕

jamaat zas boli kvietky, ale kym som sa spamatala, sa roztopili ☹

dupinka, rohy a mantinely sluzia na to, aby sa do nich co najviac zamotali a zatrepali 😅 a okrem ineho, mala preferuje presne opacnu stranu ako ma mantinel 😒

jamaat
17. jan 2010

emode, pekné od teba, že na mňa myslíš 🙂

ludmilabb
17. jan 2010

Janka skusala si Emku nechat cely den v latkovych plienkach kolko by tych precikanych plienok bolo?
mne sa Sofia pri prebalovani a obliekani zvrtne z chrbta na brucho a mam sakra problem jej teraz plienku davat bez revu, mece sa, kope no uzas, vy ste na tom ako? a po sediacky to iste, hadze sa 😠

iinuska
17. jan 2010

ludka, Adamko pri pebalobni akotak spolupracuke, ale musi mat nieco zaujimave v ruckach. Najnovsie to je kefka na vlasky 😵

zuzkad
17. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=4K8wr9JnbDs

podarene video 😅 😅 😅

dm1
17. jan 2010

ludka to prebalovanie je u nas rovnake. v momente je na bruchu a plazi sa prec alebo vymysla. je to normalne umenie ho prebalit

my mame nastastie v celom byte lino a len v spalni plavajucu podlahu tak to nie je take studene. ale ked sme boli u svokry ta ma dlazbu a to bolo naprd maly mal zachvilu rucicky studene a na deke sa nervacil lebo sa mu to smykalo na tej dlazbe 😒

zuzkad
17. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=4Hhdr1IPOGs

este jedno rozkosne video 😅 😅 😅 😅

sirinka
17. jan 2010

ahojte...nase zaspavanie je na ciciku....ucinne aj ked uz vedia chodit 😀

nasa sa zatial plazi iba dozadu a kruti sa ako hodinova rucicka...a kedze mame tiez vsade parkety alebo dlazbu, proste jej obliekam na vrch viac vrstiev, aby mala lepsie chraneny hrudnik, napr. vlnenu vestu a tak...

jamaat
17. jan 2010

ludka, bola aj dnes iba v látkovkách. No čo ja viem...7 plienok isto bolo, ale v každej len trošku čvrknuté. Iba ráno ciká riadne. ...........Vravela som ti, že kým len nohy dvíha, to je nič. Ale keď sa prevaľovať začne, ajajaj! 🙂

No ja jej darmo niečo do ruky dám, zvrtne sa mi aj s tým. Trošku lepšie je to v obývačke na deke, ale v spálni na posteli horor!

dm1
17. jan 2010

siri my tiez zaspavame len na ciciku

ja sa tiez snazim obliekat viac ale my to mame nafigu lebo nam strasne prekuruju takze je tu horko a keby bol moc obleceny tak by mu bolo asi teplo...

jamaat
17. jan 2010

Čítala som aj ten článok od annag. No hádam je to OK. Len aj fontanelu mala viac dní dosť prepadnutú.