Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
20. jan 2010

mne ked Sofia vrieska tak tiez zatinam zuby a predstavujem si kadeco ale nic pekne to nie je ☹ aj hlas zvysujem ale neviem to v sebe udrzat, upozornujem ju ale ked ma amok tak len ju niecim "zamestnavam" aj ked vtedy je schopna vsetko hadzat a bit ma...raz som vyslovene kricala ale to uz som bola totalne vytocena a bolo to uplne na figu...uz si davam odvtedy pozor, nechcem sa stat nervakom, staci mi, ze moj otec bol taky 🤐

martinaxyz
20. jan 2010

ahojte...my to tiež so spánkom nepreháname...ako idú malému zuby tak je to katastrofa a dostatočne to už vidieť aj na mne...za posledné 4 dni som schudla 3kg čo ho nanášam a 10kg robí svoje...

jamaat
20. jan 2010

rybca, lenže ja ju na rukách nemôžem mať poležiačky, vtedy sa tiež zúrivo mece. To len tak normálne v zvislej polohe bez toho, aby zaspala. Nemám inú možnosť, len ju do postieľky dať spať.

ludka, no môžeme si my navzájom rozprávať.

Idem jesť, bude mi lepšie.

emode
20. jan 2010

jamaat presne toto som a este aj teraz obcas zazivam aj ja ... este aj rovnake pocity, jednoznacne ju nieco trapi, aj sofia bola takato ked ju ominali zuby ... teraz uz akoby si na to zvykla ...
janka, treba ku nej chodit castejsie, uz po 5 minutach a nemala by si ju brat na ruky, len sa ju skus upokojit, ale ved je to v tej knihe a momentalne ste v takom zlom rozpolozeni ... ☹

viem, asi ta budem provokovat, ale my uz druhy den v postielke s minimalnym placom do dvoch minut spime, a to sa jej prerezava zubok horny, uz to tam vidim len dasienko este nepustilo 😖 ale pokracujeme v uknuranej nalade zo vcera ... u nas je to uspech lebo sme mali aj hodinove hysaky ked som to skusala ked bola mensia ... asi dozrela 😉

mna zas stve, ze sa nie a nie pustit lozit, da sa na styri, dociahne co chce a sup naspat na zadok a ked jej dam hracky dalej tak si ich prestane vsimat ☹

rybca uvazovat uvazovat uvazovat do pasov 😀

martinaxyz
20. jan 2010

emode - každé dieťa neštvorkuje ani náš nechce len sa plazí smerom dozadu a potom sa jeduje, že sa mu hračky vzdialujú...malý má trošku krvičky na hornom zúbku, ktorý sa prerezáva...

mimi21
20. jan 2010

emode mne sa mala strasne dlho len davala na 4, hadam aj 2 mesiace, uz som ani nedufala, ze bude stvornozkovat, a potom zacala doslova zo dna na den, najprv len nejake 3 tempa, ale teraz uz veselo lozi po celom byte
ale na druhej strane si to este uzivaj, lebo ja len nahanam malu po byte

no u nas je krasne pojdeme von 😎 😎 😎

a mala je v poslednej dobe strasne urevana, za vsetko sa akokeby zduje, nervaci a reveeeeee

mimi21
20. jan 2010

inak dnes na seba stiahla odpadkovy kos...

martinaxyz
20. jan 2010

u nás je tiež pekne, ale idem si ja s malým pospať, lebo už nič nevládzem...

jamaat
20. jan 2010

emode, zúbky sa jej nejako zastavili, neslintá, nežužle, cez deň je spokojná, vysmiata. Teraz sa jej zase nové obzory otvorili, keď sa naučila sedieť. Preto nechápem, prečo musí robiť také cirkusy pred spaním, keď zuby ju určite netlačia.

Ale zmilovala sa nado mnou, spí už hodinu, tak už som zase ready. Pôjdeme s dunčom von.

martina, to vzďaľovanie hračiek ma pobavilo 😀

danda25
20. jan 2010

Krasny den vam prajem. tak u nas noc v pohode, boli sme len 2x hore a spali do pol 9. To sa stalo hadam prvy krat. No ale z toho dlheho spanku ma boli hlava a som nejaka krepa. no co uz, proste len nezvyk sa takto vyspat. no a maly uz spinka, uvidim dokedy...

jamaat
20. jan 2010

Ja už zase zaspávam - katastrofa!!! A Emka ťahá už 2 hodiny. A psovi tak škvŕka v bruchu, že čakám, kedy mu spod chvosta dačo riedke vystrekne. Musíme upaľovať von hneď, ako sa malá zobudí. ........No furt je niečo nie dobre 😅

emode
20. jan 2010

martina aj sofia sa dlho posuvala dozadu a s hrackami to iste, riadne na ne naziapala vzdy 😀

my hore nespocetne krat ...
mimi si ma upokojila, zajtra ideme na rehabku ukazat sa nasej fyzioterapeutke a v piatok primarke, tak drzte palce, i ked ja vidim na malej, ze tie nozky nie su lepsie ... 😖 vsak vycvicime 😉

dm vy ste ako na tom? hypertonus lepsie, uz ste sa pustili lozit?

rybca
20. jan 2010

emode - aj u nas je to rovnako, ze zubok by uz bol vonku, len to dasienko nie a nie povolit, ja by som ho, takto trapit maleho, keby malo rit, tak po nej dostane..🙂

beljanka
20. jan 2010

tak tá naša sa loziť ani nejako nepokúša. keď dám pred ňu hračky tak sa skôr pokúša k nim doplávať 😀 😀 😀
skúša sa dať aj na kolienka síce, ale hneď to vzdá. to je taká naša guľka. veď váži 9kg

beljanka
20. jan 2010

ale aspoň pekne sedká 🙂

zuzkad
20. jan 2010

caftee kocky...tak mne dnes asi hlava praskne...boli a boli 😔 😔

inak jamaat aj maly moj dnes nevedel dobru hodinu zaspat a pritom uz ledva oci drzal otvorene...a ja som prave dnes tak potrebovala lezat, lebo mi hlavu ide roztrhnut 😝 😝 a on nic...potom konecne zaspal, ale ja som sa nejak nevedela ulozit pri nom 😖 😖 😖

beljanka aj mne maly nelozi ale dostane sa kam len chce...gula sa sucha sa ...uvidime, ci to nepreskoci a nezacne rovno chodit 😉 😉

jamaat
20. jan 2010

Ženičky, aký olivový olej sa pridáva do príkrmov? Panenský či obyčajný? či je to jedno? .............Musím začať dávať, lebo Emka kaká veľmi tvrdým. Len také bobky pozliepané.

nikanika28
20. jan 2010

cafteee...Janka, to si dnes pisala o nasej Klarke, nie???? presne tento isty scenar sa odohraval aj u nas rano 🙄 . A tiez nakoniec zabral gel na dasna..aj ked zuby ziadne.. 😝
Ja davam olej extra virgin..ci jak sa pise..nemam sajnu

nikanika28
20. jan 2010

Zuzi, teba neboli nahodu ta hlava z tej diety?????

nikanika28
20. jan 2010

oooch, zase nam tu huci ten blby rozhlas..dufam, ze sa klarka na balkone zobudi 😠 😠 😠 😠

mystery7
20. jan 2010

tak moj opat trochu spi. Musim sa pochvalit, ze minuly tyzden sa rozbehol. Zacal sa plazit vpred, hlavne za dialkovym. Musim to nahrat a dat na fb. Cez vikend sme boli u mamy, posadila ho a on sedi. Pekne rovno, nehrbi sa a dlho vydrzi kym ho to prestane bavit. A dnes cez obed som zistila, ze mame vonku druhy zub. Konecne sa prerezal po 3 tyzdnoch. A je jasne preco sme mali taku tazku noc. 😝

ladywitch26
20. jan 2010

caute zeny, tak sme boli v tom materskom centre. ono je to vlastne telocvicna u nas, ale zeny tam povykladaju asi 8 krabic hraciek, zopar bicyklikov a odrazadiel tam je tiez, tak sa tam mozu decka riadne vysantit. som sa bala,ze tam bude zima, ale zapli kurenie,tak som stanku este aj vyzliekala. bolo tam asi 14deti, tak do 3rokov, stanka tam bola najmladsia. este tam bol 11mesacny chlapcek, ale ten uz tak masiroval po styroch, ze jeho mamicka ho len nahanala po celej telocvicni. 😀 ostatne uz behali po svojich. a ako sme tam vosli, tak stanka oci dokoran, usta dokoran a potom zacala vyskaaaaat. 😀 no vo vytrzeni bola z toho, ze kolko deti tam je. uz tam ma aj kamaratov, toho chlapceka, johny sa vola a dievcatko solsha, s tou si navzajom pchali prsty do ust a rehotali sa na tom. a johnymu stale tahala cumlik z pusy. sa jej to zdalo asi divne, lebo ona cumlik nepozna, tak ho chcela preskumat. za registraciu sa plati 5€, a v tom uz je aj poistenie a za kazdu stredu 3€, ale vzdy niektora nieco donesie, tak sme tam mali caj, kavu, polievku zeleninovu pre mamicky a muffiny a nakrajane ovocie pre deti. takze buducu stredu ideme znova.

nikanika28
20. jan 2010

joj lady, tak ste da vysantili 😵 😵

mimi21
20. jan 2010

no lady tak to musi byt supis tolko malych krpcov po kope 🙂

my sme boli v meste, mala vyskala v kociku a zrazu len kuknem a ona mava capicou, normalne si ju dala dole, potvora mala 😀 😀 😀

zuzkad
20. jan 2010

mimi 😀 😀 😀 slusne to dieta mavala s ciapkou na pozdrav 🙂 🙂 🙂

nika asi z diety, lebo presne toto som mala ked som ju prvy krat zacala drzat...organizmus sa ozval, ze nastala zmena 😖 😖 ale je to desneee cely svet sa mi toci...musim najst smer a zacnem sa aj ja tocit aby som chytila tempo a potom uvidim normalne 😀 😀 😀 ...ale nehladujem...prave mam ovocny den kde mozem aj zeleninu..tak som na obed mala baklazan s cesnakom mnaaaam a teraz tlacim mandarinky 🙂 🙂 🙂 na vahu sa radsej nepostavim az po mesiaci a ak dieta nezaberie tak serkam na to a asi sa od zlosti nacpem niecim co mam najradsej...inak zajtra mam bielkoviny a bude maso...tak ma caka tatarak a na veceru svieckova omacka mnaaaaam dobra dieta nie 😉 😉 😉 😉

ladywitch26
20. jan 2010

mimi, odvcera si aj stanka nonstop strhava ciapku. asi sa nastvem a prisijem jej na nu snurky a budem jej ju uvazovat pod krk 😠

nikanika28
20. jan 2010

zuzi, to mas tu 90dnovku? ja som tiez nad nou rozmyslala, ale ja aj tak nie som schopna jest podla predpisu asi.. 😅

ladywitch26
20. jan 2010

ozi, dnes som tu videla australske susene kozie mlieko pre deti. urcite je zdravsie ako toto co pouzivam, lebo to je vyrabane z kravskeho. aj by som ho malej kupila, ale toto obycajne stoji 9€ a vydrzi mi na 6dni, a to na 6dni by ma vyslo 27€. ale mozno by som jej nedavala len to. mozno by som jej len jednu davku denne z neho robila...tak uvidim.

jamaat
20. jan 2010

Tak u nás začali vresky aj mimo spania. Ale z ničoho nič. Pripadá mi to, že pri papaní si lyžičkou zatlačila na citlivé miesto na ďasne, lebo uprostred papania z ničoho nič začala strašne plakať. A odvtedy je nervózna a plače občas priam zúfalo. A zúrivo začala obhrýzať krémy a dudel. No ale fakt z minúty na minútu ju to chytilo. Teraz si už šuchlí zase očká, tak mám strach, ako to bude zase v postieľke vyzerať. 😖

ladywitch26
20. jan 2010

jamaat, v kritickej chvili pamataj na paralenovy sirup. nebyt toho, tak ja uz sa scvokatiem za ten tyzden. teraz je uz chvalabohu ok. este ma trosku hnacku, ale vyrazky uz zmizli a vyvadza ako besna, takze uz ju nic neboli.