Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
28. apr 2010

a oslavencom samozrejme prajem vsetko najlepsie!!!

dm1
28. apr 2010

rybca presne toto som hladala co si link hodila to sa mi paci!!!! nevies kde zohnat na SR? aj kvetinka nieco take podobne tusim chce

dm1
28. apr 2010

rybca diky 😵

sssimi
28. apr 2010

No babuľky my sme si super zaplávali. Aj keď ku koncu už boli všetky 3 kočky zmordované 😀

ladywitch26
28. apr 2010

caute zeny,
tak rybca, pozerala som link na tu pridavnu sedacku, je super, len pozeram, ze nosnost do 15kg.takze neprichadza do uvahy, stanka ma uz teraz 12kg.
a pozeram, ze viacere tu kupuju tehu testy, tak dajte vediet, ktora najde dalsie dve palice, moze rovno uz tu dalsiu temu majovky znovu tehu zalozit 😀

mimi, ber to vsetko pozitivne. my odkedy stanka beha, nemame po byte ziadne dekoracie, pristup ku krbu a televizoru je zabarikadovany kreslom a cestovnou postielkou, laptop je tiez pekne z dosahu, uchytky na kuchynskej linke su vsetky odsrobovane, klucku od dveri na zadny dvor sme museli tiez prehodit, lebo potvora uz sa jej skoro podarilo otvorit to tam a mame rovno schod dolu, tak by si akurat tak hubu rozbila, keby tam sla a nepredpokladam, ze toto sa najblizsie mesiace, mozno roky zmeni. pes je vystresovany, lebo ho chodi kazdu chvilu tahat za usi, v chodbe sa pomaly neda prejst, lebo je tam kocik, co zabera polovicu miesta a cez den idu v telke len detske programy. v stredu chodime do materskeho centra, na navstevy a nakupy v case od 15.00 do 18.00, lebo potom uz treba kupat a chystat ju na spanie. dovolenky mimo sr si ani neplanujeme, to by sme sa aj tak len stanke venovali.
no a teraz si predstav, ze by sme toto vsetko skoncili napr. ked bude mat stanka 3 roky. a potom by sa podarilo dalsie. zabava na dalsie tri roky postarana, cize dokopy 6 rokov v tahu. takto si to vsetko odbijes naraz a budes mat skor pokoj. a aj ma to vyjde lacnejsie, lebo ked si budeme chciet s muzom uzit, tak je jedno, ci bude babysitterka davat pozor na jedno alebo dve deti, platit ju budem od hodiny, nie od poctu deti. takisto do vane ich mozem nasackovat naraz a spat pojdu tiez v rovnakom case. keby malo jedno napr. 5 rokov a druhe 2, tak ich asi naraz do postele nedostanem.starsie zacne protestovat,ze je este zavcasu a mladsie zacne protestovat, ze preco ma ist spat, ked to starsie je este hore, a ze sa same boji v izbe atd. atd.... ked pojdu naraz v rovnakom case, nebudu aspon vymyslat. a ak aj druhe bude baba, tak mas vyrieseny aj problem so skladovanim oblecenia. ked to jednej zacne byt male, supnes to do skrine rovno tej druhej, nemusis odkladat a cakat par rokov, kym do toho ta druha dorastie. hracky tiez teraz nemusis dlho skladovat a ked sa aj druhe prestane s nimi hrat, tak ich mozes rovno odpratat z domu, nech je viac miesta.
jasne, zo zaciatku to bude o drzku, tiez si celkom neviem predstavit, ked budem male krmit a stanka akurat zacne vymyslat, ale to je tak par mesiacov a potom sa to znormalizuje. takze klidek a trochu optimizmu. kazdopadne viem o com hovorim, mam nejaky ten mesiac naskok pred tebou a tiez uz dobre fucim, ked beham nonstop za stankou s tym bruchom 😀 ty si si aspon nenaplanovala prezit tie najvacsie letne horucavy s najvacsim bruchom. 😝

rybca
28. apr 2010

Lady - tak pre vas to uz urcite nie je..🙂 ale tak kamaratkyn 2rocny ma teraz 13 kil, takze uvidime ako na tom budeme my, ak vobec som tehu..🙂))))

dm1
28. apr 2010

lady ale ved vsetky kociky su oficialne do 15 kg 😉 aj golfky aj sportaky. viac som este ani nevidela uz sme to riesili aj s babami dubnicankami na MK

mimi21
28. apr 2010

no super rybca, toto sa mi paci, asi aj ja by som to chcela riesit takto - nechat tento kocik a dokupit tu pridavnu srandu pre Ninku, pride mi to celkom pohodlne
ved ktovie kolko bude chciet byt v kociku
termin mi vychadza na koniec decembra, prvy mesiac asi velmi daleko od domu chodit nebudeme, a kym bude zima, vyuzijeme toto sedadlo a cez leto uz bude asi chciet aj tak len behat

a dakujem vam vsetkym za slova podpory, ste zlate, uz sa asi aj zacinam tesit 😵 😵 😵

zuzkaprofant
28. apr 2010

cafte dako zacinate druhe kolo gratulujem aj rybce ked som dobre pochopila ale obdiivujem vas ja druhe az ked maly mi prespi celu noc teraz douvahy neprichadza ved to by ma odrovnalo hned by som si slucku mohla zavesit 😀 😀 ja pekne si davam cas na dalsie

jamaat
28. apr 2010

Lady, no tak ty si to pekne vysvetlila, zhodnotila. Niet čo dodať 🙂

mimi21
28. apr 2010

veru lady, aj mm ta chvali 🙂 on mi to tu totizto obcas cita 😀

rybca
28. apr 2010

zuzka - mne zatial len meska, test bol negativny...🙂 uvidim v piatok ci...🙂

ladywitch26
28. apr 2010

rybca, mne vysiel prvy test negativny, a potom mi to stale nedalo, tak som si spravila o 4dni dalsi a tam zrazu ta druha palicka taka silna, ze bola hrubsia ako ta kontrolna. tak som pre istotu kupila digitalny a ten mi ukazal, ze uz 5ty tyzden. 😲 neviem, preco mi ten prvy vysiel negativny.

dm, myslim, ze vyrobcovia by maly pouvazovat nad silnejsimi kocikmi. vsak napr. tu v irsku sa len same velke deti rodia. dnes som v materskom centre stretla mamicku, tiez caka v septembri a uz teraz sa hrozila porodu, lebo prvy syn sa jej narodil skoro 5kilovy.a ked mal rok, tak mal 14kil. no a rocne dieta este nezvladne cupitat na dlhsie vzdialenosti. no neviem, asi to nakoniec vyriesim tak, ze teraz dostane stanka od segry na narodky trojkolku, tak ju budem tlacit na nej a male budem vlacit v nosici. aspon po porode rychlejsie schudnem. lebo uz teraz mam navyse nejakych 8kil 😝

rybca
28. apr 2010

Lady - ja by som aj prijala, ako vravis, rychlejsie to budem mat za sebou a aspon budem moct riesit co uz po druhej rodicovskej, nie takto sa "trapit" ci sa zadari pocas prvej rodicovskej, alebo budem musiet dat vypoved v praci potom alebo ako, keby som bola tehu vyriesilo by sa vela veci..🙂

dm1
28. apr 2010

lady no to by mohli aspon pre take vacsie deti ale nam tusim bude do 3 rokov bohato stacit tych 15 kg 😎 . A este tajis pred rodinou na SR tehu?

mimi21
28. apr 2010

rybca aj mne prvy vysiel negativny 🤐

dupinka
28. apr 2010

Ahojte!

citam vas po veeelmi dlhom case, vy ste tu zohrate, ja nemam sancu 😅

Gratulujem tehulkam!!!

iinuska
28. apr 2010

ahojte, my mame za sebou vycerpavajuci den. Doobeda sme boli na nakupoch, kym sme prisli domov, bol obed, poobede este na dvojhodnovu prechadzku. A potom sa este nechal Adamko roznasat po dvore 😀 . No ruky mam pekne vytahane. Adamko chce stale chodit pozerat na naseho psa, pekne mu hovori Be. Vola sa Beny

juska3
28. apr 2010

caute kocky, akosi sem posledne dni nestiham chodit, len teraz som vas docitala, aj to preto, ze mm uspava maleho, ten nespal od obeda, clovek by povedal, ze hned zalomi, ale kdeze

mimi, gratulujem, urcite mas teraz vselijake pocity, ale casom sa zacnes tesit 😉 a ako baby pisu, lepsie je mat nizsi vekovy rozdiel medzi detmi, ja keby mam vacsi byt, tak nadtym tiez uvazujem, Alex aj dobre spava a je to uplne pohodove dieta, ale neviem si predstavit dalsie dieta sem, ja mam este mensi byt ako ty a bez vytahu na 4. posch., stacilo jeden kocik nosit hore dole....drzim palce

mimi21
28. apr 2010

no musim sa pochvalit, Ninka povedala pri kupani NINA 😵 😵 😵
taka zlata bola 🙂
a stale musime ist obzerat z okna cirkus, pride pod okno a mrnci tam, ked hrala hudba, tak pod oknom tancovala 😀

rybca
28. apr 2010

Matko zase na Dharmu krici DA...🙂)))) A ked si pustim Fraiser, tak im brble do toho..🙂)))) Dufam,ze z neho nebude psychiater..🙂))

jamaat
28. apr 2010

iinuska, vy máte psa?? Nespomínala si doteraz. Emka, keby sme psa nemali doma, tak by o veľa radosti zo života prišla 🙂

Z tých zubov ma už ide šľahnúť. Každé zaspávanie je ľúty boj, už zase neje poriadne, dokonca aj prsník odmieta. Celý deň mrzutá. Dnes som jej spravila rezance s lekvárom na obed, len aby jej chutilo, aby to zjedla. Na zeleninu by sa mi zvysoka vyprdla. A skúsili sme aj toho spomínaného Miláčika, tak žiadne obzerance, mrachtanice, špekulácie, sedela ako päť peňazí a pusu otvárala. 🙂

jamaat
28. apr 2010

No a keď tak píšete o rozprávacích pokrokoch, tak Emka prestala úplne rozprávať, stále má pery zovreté, až vtiahnuté dovnútra, čo ju ďasno tak svrbí a iba hmká. 😒

ladywitch26
28. apr 2010

dm, nasi doma este nevedia. vsak mi aj kamera na laptope odisla do vecnych lovist, tak ani cez skype sa uz teraz neprezradim. mozem sa promenadovat s bruchom po byte 😀 vsak uz to nejako tie dva tyzdne vydrzia v sladkej nevedomosti. potom im vyrazim dych a mozu zas dva tyzdne rozdychavat 😀 😀

inak nam asi tiez zasa idu dalsie zuby. zasa ma taku redsiu stolicu a musim po dlhej dobe sudocrem pouzivat, lebo az pupiaciky sa jej robia. a vcera sa mi aj zdalo, ze ma taky tenky krvou podliaty pasik na mieste dvojky dolu, ale potvora si neda pozriet do ust. ale zasa zuje vsetky hracky, tak stopercentne idu viacere zuby

iinuska
28. apr 2010

jamaat, mame labradora ako strazneo psa 😵

no veru, tie zuby, to je katastrofa. Aj Adamko nejako viacej slinta, vsetko dava do ust, no a spanku ani nehovorim

iinuska
28. apr 2010

uf, a mna nejako brucho boli, mam dostat menzs 😝

rybca
28. apr 2010

Matkovi idu asi uz stolicky, dnes si tak hlboko pchal prsty, az ho napinalo a po zaspani sa zobudil, sedel na posteli a plakal, nasilu som mu dala paralen a hned znovu zaspal, inokedy vresti len ked sa znovu priblizim k postielke a teraz nic, chudatko moje male, som zvedava aka bude noc a to sme chceli ist po dvoch tyzdnoch znovu do bazena.

mimi21
28. apr 2010

aj mne je dnes nejako divne, picha ma v krizoch a boli v podbrusku 😝

Nina ma uz uplne vyrazky na brade, co jej stale sliny tecu, stale ma prsty v ustach, ale posledne 3 dni spala fakt ukazkovo 😕