Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
4. máj 2010

borocka my mame cumel od narodenia len pred spanim na ukludnenie , cez den ho nemava vobec ale ked ho najde tak sa s nim hra

iinuska
4. máj 2010

Adamko nema dudel vobec

mimi21
4. máj 2010

aj my cumel len na spanok, inac nic
ale uz sa mi parkrat stalo, ze sa ma dr pytala ci nema cumel ked u nej plakala 😒

borocka
4. máj 2010

konecne som zalozila album🙂 kuk ku🙂

ludmilabb
4. máj 2010

borocka ja davam malu na taky specialny serblik 😉 od 5.mesiaca a to sme vydrzali 2 mesiace bez pokakanej plienky teraz je to uz horsie mame dni ked je aj dvakrat denne v plienke nalozene no a pomalicky je cas prejst na nocnik
s cumlom to mame problematicke Sofia ho ma v ustach skoro celu noc zobudi sa o tretej na kojenie a ked ju idem prilozit tak musim najprv cumel vybrat a po kojeni zalozit inak by revala neviem ako to vyriesit a cumel davam aj do kocika aspon trosku sa ukludni lebo bez neho by vyvadzala 😢 ale bojim sa aby jej to uz nebolo zdravotne neprospesne

sssimi
4. máj 2010

Ahojte!
Boročka Patrik je staršne podarený. Škero 😀

Ja dávam malej dudlík tiež iba na spanie, inak vôbec... No tiež keď náhodou niekde objavý, tak ho má hneď v puse 😀 , ale po chvíli ho zahodí.

luba142
4. máj 2010

simi presne ako nasa da si ho do pusy a vypluva a tak dokola a smeje sa 🙂

jamaat
4. máj 2010

Ahojte.
Emka už cumlík nemá skoro vôbec, nechce ho. Len občas ho ohrýza cez deň, ak ho nájde a má naň chuť.

borocka, súhlasím, že nechať dieťa v plienke do 4 rokov je somarina. Ale začínať príliš skoro nie je dobré. Ak ti na nočníku nechce sedieť, ani keď ho zabávaš, tak to nechaj tak. Lebo získa averziu a odučíš ho o to neskôr. Moja staršia bola v 1 a 3/4 roku už tiež bez plienok. A veru kým sa naučila, musela som na istý čas prestať ju dávať na nočník, lebo ho nechcela. Potom zabudla, skúsili sme znovu a naučila sa. Ja nočník zatiaľ neriešim, momentálne sme na tom biedne aj s lavórikom, lebo Emka ho len vidí a už sa spúča od jedu. Zo zubov je priečna - ani jesť, ani kakať nad lavórom, len za všetko mrnčať a zlostiť sa. Na nočníku by určite nevydržala, nie je to kľudné dieťa.

borocka
4. máj 2010

simi, dakujem. presne,na zubky je velmi hrdy.

patrik ked na cumel nahodou nadabi, tak si ho hned supne do pusy a bude ho tam mat kym nenajde nieco lepsie ( flasu alebo nejaku papu), tak mu ho nasurovo beriem a odkladam aby nevidel. inak sa nedozaduje.

joooj,dnes sam seba uhryzol. boli sme von a chcela som uz ist dnu, tak som ho aj nasilu tahala dnu. on sa zasekol,vrieskal...a uz som videla ako si nastavuje hryzaky, tak som rychlo svoju ruku dala prec a uhryzol sam seba.... este teraz ma odtlacky zubov a to presli uz 2,5 hodiny!!! tak si viete predstavit ako nimi seka! ale tak mu treba, mozno sa teraz trochu pouci a prestane s tym.

jamaat
4. máj 2010

Juuuj, došľaka! Človek by si myslel, že po tom plávaní odkväcne ako taška. V aute som ju už ledva uržala v bdelom stave. Lenže doma sa prebrala, vyťahla z vody z vedra použité plienky, kompletné celá sa zmágala, kúpelku som mohla tiež umývať. Keďže som jej dala v saune mlieka, tak už som teraz nemala, takže zaspať musela bez kojenia v postieľke. Urobila som jej čaj, že bude po saunovaní vysmädnutá, ale samozrejme vypila pár dúškov a vyprdla sa mi naň. A spať ani bohovi. Nechala som ju tak, tak sa vyvrieskala, potom pár krát dlho ticho bolo, tak som myslela, že už aj zaspala, ale figu borovú. Musela som ju horko-ťažko ukolísať. Aj to ešte vrieskala a dvíhala sa. To predpokladám, že medzitým už aj vyhladla, ale nemohla som ju už z tej postieľky vytiahnuť, lebo nabudúce by vrieskala ešte viac, aby dosiahla svoje. Raz ma z tohto jej nerváčenia švihne.

jamaat
4. máj 2010

borocka, kukla som fotky, to je neskutočná podoba tie naše deti!!! 😲

borocka
4. máj 2010

jamat, nemas aj nejake aktualnejsie fotky??

jamaat
4. máj 2010

borocka, IP

borocka
4. máj 2010

jamat, ok, ziadost odoslana...tak som velmi zvedava

luba142
4. máj 2010

no my sme dnes boli po 2 dnoch vonku a mile to stvorenie ani za svet spat takze od 12 je hore a uz pojde spat az vecer, ked sme zavrete doma tak spi lepsie ako ked sme vonku,chcela som jej aj posunut spanok na jeden za den ale ked vstava o siestej tak sa mi zda pridlho ju drzat do obeda ohe ked uz o pol desiatej az desiatej spava

luba142
4. máj 2010

borocka - pekne fotky, maly je zlaty

sssimi
4. máj 2010

Lubi a večer ti chodí o koľkej spávať? Mne ide Sarah okolo 21 hod. Spí do 8- 8:30 a po 3och hodínach ide spať tak na maximálne 1-2 hodiny a potom do večera veselo hore aj 7 hodín.

luba142
4. máj 2010

simi vecer chodieva medzi 19-20

borocka
4. máj 2010

lubi,dakujem🙂

aj ja som uvazovala ze mu dovolim len raz za den,lebo takto na vecer ma energiu aj do deviatej vystrajat,a to som uz unavena ja po celom dni. ale zda sa mi to krute...budem to musiet inak vymysliet.

mame jednu kamosku,o tyzden starsiu od pata a ta vecer chodi spat az o pol 11!!!!! a rano vstava o 8ej. ja nechapem tych rodicov ako jej to mozu dovolit! pre dieta je vecerny spanok vraj najdolezitejsi! a potom, ked sa celucky den venujes dietatu, tak vecer si chcem nohy vylozit pred telkou a spravit si program s manzelom. a nie do noci behat s dietatom...

kosska3003
4. máj 2010

ahoje tak mne Marika spi uz len jeden krat ale len tyzden ona mi spi od 20 do 8 niekedy potiahne dlhsie a potom mi chodi spat o 12 a spi do 14 maximalne a som spokojna vecer mam veget a rano si pospim aj ked este v noci 3 krat kojim

borocka
4. máj 2010

koska, a nie je mala pocas dna nerviva?? nechyba jej to? ako si ju takto prestavila? postupne,kazdy den si doobedene spanie posuvala,alebo nahly skok zo dna na den na raz????

fu a nocne vstavanie...to uz si ani nepamatam co je :D

iinuska
4. máj 2010

kosska, 3x, tak to ja mozem len snivat. Ja kojim aj 7x. Ani neviem, som taka ocapena.

borocka
4. máj 2010

fu baby, tak to mate hrozne noci.....
ja som odstavila zo dna na den. mala som pripravenu flasu caju a vzdy ked sa dozadoval, dostal len caj....zo zaciatku poas noci vypil na etapy celu a teraz uz ani glg..... musite si dat zavazok a vydrzat!!!!

ludmilabb
4. máj 2010

borocka mne mala spava uz mesiac iba raz denne a nerviva je ale zaspat poobede nechce...vecer chodi spat o osmej a rano je uz od siestej hore

ludmilabb
4. máj 2010

ja v noci tiez kojim niekedy castejsie ale odstavit ju este nechcem

iinuska
4. máj 2010

Adamko nechce pit z flasky, tak mu nemozem dat ani nic ine.

luba142
4. máj 2010

ludka ked ti vstava o 6 o kolkej ide spat potom lebo nasa ide medzi 9-10 a spi do 12 a potom mam problem tiez ale niekedy zaspi po 15 na pol hodinu

rybca
4. máj 2010

Ahojte, tak u nas je problem len s nocnym spanim, maly vzdy vstane okolo polnoci (nekojim), ci mu dame mlieko pred spanim, ci nie, takze hladom ci smadom to nemoze byt.A potom ho uz neuspim v postielke, musim si k nemu lahnut, vcera dokonca sa chcel hrat, takze ja neviem co s nocami.

kosska3003
4. máj 2010

barocka ona mi to robila len niekedy ze mi druhy krat nezaspala a teraz mi to spravila 3 krat zasebou tak to uz chcem udrzat lebo ide mi skor potom spat a neskor vstava a ide leto budeme vonku sa hrat ani nie ist domov druhy krat spat nervozna nieje len dneska bola lebo vstala o 13 a boli sme aj na plavani tak som ju dala o pol 8 do postielky a zaspala hned
a naucila som ju naco som hrda hihi ze ju len dam do postielky a zaspi sama ja idem prec lebo doteraz som musela pri nej len lezat a mne nechce v noci caj kasle mi nan chce cicik ja chcem este kojit do roka isto a potom by som aj odstavila ale Marika bude protestovat isto takze asi nic sa konat nebude

luba142
4. máj 2010

ja v noci uz nekojim a ani vdu moc nechce, staci jej cumel a spi dalej- nastastie,ale neviem ako dosiahnut toho aby chodila spat tak ako chodi cize medzi 19-20h a vstavala aspon po siedmej ☹