Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
26. júl 2010

ja som tiez rada ze to odstavenie islo vlastne jednoducho mama vravela ze som mala vydrzat a az po dovolenke ale v lietadle aj tak ju kojit nemozem ked mi sedi sadkom otocena a musi byt priputana pri vzlete a pristavani

mystery7
26. júl 2010

ahojky kocky
U nas desna noc. Sazim sa ho pomaly odstavovat a davat caj. Tak v noci ked sa budi dam caj, ked stale nervaci vezmem na ruky a opat caj. Ja som zaspala o 00:30 a on sa zobudil o 00:45. Ale nic nepomohlo, otvoril oci a kukal dookola, az sa prebral. Bol hore do 2:15. Aj ked som si ho vzala do postele, stale sa vykrucal, sadal si a nakoniec ma fajne pohryzol do bradavky.
Ja som uz hotova, opat nevyspata, polamana. Idem opat skusat davat mu mlieko ☹

monkap
autor
26. júl 2010
sssimi
26. júl 2010

@iinuska čakala som, že to bude oveľa horšie, ale bolo to skôr nepríjemné ako bolestivé. Som zvedavá či to nebude cítiť pri sexe ...

sirinka
26. júl 2010

@kosska3003 v lietadle prave kojit mozes...babo si tam priputas o svoje popruhy a mozes s nou manipulovat ako chces... ja som tak klarku kojila pri starte aj pri pristavani a super to pomohlo...

sirinka
26. júl 2010

@jamaat v tomto veku uz vacsina mamiciek neciti take to klasicke nalievanie prsnikov, takze aj ked mas pocit, ze uz v nich nemas mlieko, kym bude aspon 1-2x denne mala tahat, mliecko sa tvorit bude 😉 ja mam uz velmi dlho pocit, ze mam cecky celkom prazdne ale ked zacne sat, vzdy sa napije...ono mlieko sa najviac tvori prave pocas satia...
a ze odmieta teraz kojenie, mozu sposobovat aj hormonalne zmeny v tvojom organizme...

kosska3003
26. júl 2010

@sirinka to mi kamoska povedala ze jej malu priputali tak ze u posadili na kolena a dali jej niaky popruh ved to mi neslo do hlavy ked kazdy vravy kojit v lietadle a ona mi toto povedala to je jedno ja dam malej cajik a cumel hadam pomoze siri a davala si Klarke aj kinedril alobo coccuulin

sirinka
26. júl 2010

@kosska3003 nieee, deticky v 95% znasaju cestovanie ovela lepsie ako dospely... ja nemam rada preventivne podavanie liekov, pokial nemas uz informaciu, ze ma dietatko s niecim problem...

kosska3003
26. júl 2010

@sirinka diky lebo som kupila pre seba ze ci mam aj malej dat tak nedam mne len dr kazala jej preventivne davat Hylak a probiotika aby nemala hnacku tak to jej budem davat

iinuska
26. júl 2010

aj ja som prave pocula, ze je idealne pri vzlietnuti a pristavani kojit.

iinuska
26. júl 2010

@kosska3003 Hylak sa dava aj preventivne? Som myslela, ze az ked uz je hnacka. 😕 Ja by som davala Biogaju, ci ako sa to pise

iinuska
26. júl 2010

@sssimi no ved uvidis ako bude. 😉 Mne osobne dana velmi nevyhovovala. Mala som velmi silny menzes a trval aj 7 -8 dni. Ale to som tu uz tusim aj spominala

kosska3003
26. júl 2010

@iinuska hej hej ma sa kojit ale ja kedze uz nekojim jej dam caj a cumel nech prehltava a ja z mm zuvacku
a mne to dr kazala ho davat preventivne kazdy den a biogaju tiez akurat dnes som si kupila celu falsku mam aj otvorenu ale tu davam teraz malej lebo ju akosi prehana uz druhy den z kukurice

sssimi
26. júl 2010

@iinuska toho sa bojím, lebo ja som ho mala silný aj bez toho. Pôvodne som chcela Mirenu, ale doktorka ma odhovorila, že zatiaľ som ešte nemala žiadne teliesko, tak vlastne neviem ako to budem znášať a Mirena stojí cca 250€. Veď len za 2 minutové zavedenie si zobrala 20€... No a vraj Mirenu si dávajú ženy až po 40tke, ale ak túto dobre znesiem, tak si po druhom miminku hneď po 6to nedelí dám zaviesť tú Mirenu-pri nej nemusím už vôbec krvácať až kým mi ju nevyberie. Suseda má 2 ročné dievatko a ešte menzes nemala vďaka teliesku.

mystery7
26. júl 2010

@sssimi som zvedava ako to budes znasat. Aj ja som nad tym uvazovala, zda sa mi to lepsie ako tabletky. Ale som nerozhodna 😅

sirinka
26. júl 2010

@kosska3003 a kam letite...do egyptu??? hylak preventivne by som ani ja nedavala...hylak az pri hnackach, ale nie v akutnej faze a pri hylaku sa nemaju ziadne mliecne vyrobky konzumovat okrem materskeho mlieka...
@sssimi ja po tretom tiez chcem teliesko...tak som zvedava, ako budes spokojna...ale nemat vobec menzes nie je fyziologicke...take nechcem...

jamaat
26. júl 2010

@sirinka Ešte pred 3 týždňami, keď cez deň nejedla, tak večer som malé aspoň to pravé produktívnejšie plné. A teraz nič, spľasklina. Tak uvidíme, ako sa to vyvrbí.

sirinka
26. júl 2010

@jamaat tvorba mliecka sa neprisposobi hned dopytu...takze zo zaciatku, ak mala zacne menej pit, prsia este stale tvoria mliecka viac a ty mas potom pocit plneho prsnika...ak stale pije mala pomenej, aj prsia sa tomu prisposobia a mliecka tvoria menej, takze ty necitis v prsiach tlak...to je prirodna prevencia pred zapalom prsnika... ja v podstate hovorim, ze mnozstvo mliecka si vobec netreba vsimat a netreba to riesit... ak by tam nahodou uz ziadne nebolo, babetko ti to oznami same... prsniky su prietokove ohrievace, nie mliecne zberne... 😀

sssimi
26. júl 2010

@mystery7 ja už tabletky nechcem. Brala som skoro 5 rokov a ja hlava deravá som bola stále len v strese či už som ju užila. Sice som zväčša nezabudla, ale raz sa mi podarilo, že som po menštruácii zabudla a nabehla som na ne až po vyše týždni 😀

@sirinka pri Dane zase žena môže krvácať viac ako obvykle. No snáď to nebude môj prípad....

jamaat
26. júl 2010

@sirinka Veď ja viem, ako to funguje. A viem aj to, že sa mi ťažšie mlieko rozbieha, ako ubúda. A nechce sa mi teraz robiť caviky len preto, aby som to zase nakopla, ak by už bolo načisto zle s mliekom. Aj tak som rozmýšľala, že pomaly aj skončím s tým. Tak tomu nechám voľný priebeh.

sssimi
26. júl 2010

@mystery7 nerozhodná? Ja som to riešila cez pol roka 😀 Dokonca ani včera večer som si ešte nebola istá 😀 Včera som to celý večer študovala... Dnes som ešte zavolala doktorke. Ak by tam dnes nebola, tak už si teliesko tak skoro nedám. Mm nastupuje od augusta do novej práce na 1 smenu a tým pádom som ja nahratá. Ak budem chcieť ísť lekárovi, tak nemám kam dať Sarah. Chela som ísť tento týždeň narýchlo aj na preventívku, ale už ani to nebude možné, pretože manžel ide na služobku....

sirinka
26. júl 2010

@jamaat ved prave...teraz uz je zbytocne sa kvoli tomu stresovat, kym je mm, je dobre...a ak nebude, tak poriesis nieco ine...ale zase pre mna vyhodnejsie stale kojit...umele je strasne drahe a pre mna aj pracne

sssimi
26. júl 2010

@jamaat ja myslím, že kojiť 14 mesiacov je úžasné. Úplne to stačí a istotne aj naším kočkám, keď sa samé odstavili. Sarah ma už posledný deň aj odtláčala. Ja som ani nič neriešila. Od vtedy som ani neodsávala a nemám žiadne problémy.

sssimi
26. júl 2010

@sirinka tak už je 3tie miminko na 100% na ceste? Už si bola u doky? 🙂

sirinka
26. júl 2010

@sssimi no prave riesim, ci mi je blbo len tak, alebo zeby sa u mna ohlasili tehu nevolnosti... zatial som ich nezazila, tak neviem rozoznat... k dr. idem zajtra poobede...

jamaat
26. júl 2010

Veď ja nestresujem, len som to tak skonštatovala, že možno budem ďalšia, čo dokojí.

@sirinka Ozaj, už je to na 100%

sirinka
26. júl 2010

@jamaat na 100% som tehu...len este nevieme, ci je vsetko tam kde ma byt...zajtra dam info... ale toto tehu zatial zacina najhorsie...som stale unavena, nic sa mi nechce a soferske schopnosti sa mi o dost zhorsili, vobec sa nedokazem sustredit...

martinaxyz
26. júl 2010

baby klobúk pred vami dole, že ste tak dlhio kojili...ja som vôbec...malému dávam obyčajné kravské mlieko z domáceho chovu...
dík za recept na palacinky...mm chutili...

sssimi
26. júl 2010

@sirinka možno bude do tretice chlop 🙂

jamaat
26. júl 2010

Je to sila, čo dokáže tehotenstvo so ženou dorobiť. A raz tak, raz onak.
No idem ja do posilky, nejako sa mi podarilo nakopnúť sa 🙂