Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

martinaxyz
2. aug 2010

Dobré ránko...
@mystery7- úprimnú súsrtasť.....
@mimi21- ťažké rozhodovanie...pekné bývanie, pekné okolie...len tá svokra na blízku 😉 😉 ...ak si určíte pravidlá, tak by to možno šlo...porovnaj si to z mestom a ak ti nebude chýbať to , že máš všetko poruke...no a nakoniec nik tu nieje večne a ani svokrovci...

no my sme boli včera v Bojniciach a najbližšie tam pôjdeme, ked malý bude mať aspoň 5 rokov a bude ho to zaujímať...polovicu prespal a najviac sa tešil zo zvierat, ktoré bežne vidí u starkej na dedine 🙂 🙂 🙂 ...

mystery7
2. aug 2010

vdaka kocky

Martina, nic neboj o 2 roky mozete ist znovu. Aspon ste mali rodinny vylet.
Mimi len skoda, ze byt musite predat, keby bolo zle, nemate sa kam vratit.

jamaat
2. aug 2010

@mystery7 Úprimnú sústrasť. 55 rokov ozaj nie je veľa. ☹

@martinaxyz Presne kvôli tomu sa my tohto roku do ZOO nechystáme. Stačí obzerať domáce zvery a sem-tam zájsť do chovproduktu.

martinaxyz
2. aug 2010

@jamaat- ved ani my sme to namali v pláne, len brat chcel ísť a je ich 6, tak sme brali jedného...dobrý skutok sme spravili...

zuzkaprofant
2. aug 2010

mys uprimnu sustrast
@mimi21 ja by som sla podla vsetkeho tvoja svokra nie je vtej skupime ,,zla svokra,, popripade budes zamykat dvere a vypnes svoNcek🙂)

iinuska
2. aug 2010

dobre ranko
Adamko ma od vcera vecera zvysenu teplotu, v noci ked sa zobudil, tak horel ako fakla. Chudatko moje, rovno som mu dala Panadol sirup, a asi za 20 min. ho vyvrackal. Ale stihol zabrat, potom sa mi uz nezdal teply. Ale rano zase, rovnych 38 ☹ .Dala som mu cipok, a po 15 min. sa pokakal, tak velmi nestihol ucinkovat 😢 Ma zahnisane jedno ocko, tak som mu dala masticku. Teraz spinka, stale chcel byt len na rukach, a pytal sa von.

@mystery7 uprimnu sustrast

martinaxyz
2. aug 2010

@iinuska- držíme palčeky, aby sa malému čo najskôr polepšilo...
ja niviem čo budem robiť s malým...taký ostáva zlý ☹ ☹ ☹ ...za všetko vreští a ked sa nerobí ako on chce tak koniec...krik a blak...jeduje sa z ničoho nič...pred tým taký nebol...aj deti začal biť...

mimi21
2. aug 2010

ahojte
tak sme boli so svokrou, povedali sme jej ze jedina cesta aby sme sa tam my nastahovali, je ze to cele prerobime podla seba, zrusime jednu kupelnu a vsetky veci stade pojdu prec....v podstate to pochopila, ze ak to ma byt pre nas definitivne riesenie, tak si to chceme urobit po svojom
vecer sa porozprava so svokrom, treba hodit rec aj so svagrovcami, ale ti by v zasade nemali byt proti, lebo dostanu teraz pekny balik prachov s ktorymi neratali, prakticky vsetky prachy za nas byt pojdu im a tym ich vyplatime
ja som zatial tak na 80% rozhodnuta, ze by sme do toho sli...

mimi21
2. aug 2010

@iinuska skore uzdravenie Adamkovi, neh ho teploty dlho netrapia a aj ocko nech je rychlo v poriadku 😉

emode
2. aug 2010

@mimi21 no ponuka od svokrovcov je super aj oni uz asi myslia na starobu a chcu mat niekoho nablizku 😕 ten stret so svokrou co si mala je otazka vychovy, otazka je, ci dokaze respektovat, ak ju o nieco vyslovne poziadat, inak som nezachytila, ze by ste mali nejaky zly vztah ... neotvarat dvere a vypinat zvoncek nic neriesi, skor naopak ... nic si nepisala o svokrovi, je ok??? no a co mna napadlo v tejto suvislosti, ze sa na dost dlho vzdavate svojho sna mat postaveny dom podla vlastnych predstav ... i ked vsetko je o kompromisoch, ak toto budete predavat a kupovat dalsie auto, vyhadzete sa z penazi ... co ale vy viete, ako rychlo dokazete nasetrit ci zarobit dalsie ... a posledna vec, dedina ... ci ti ten ruch nebude chybat ten pocit, ze za chvilku si v meste na namesti a tak ... ja s tym nemam problem a suma sumarum ma asi viac vyhod ako nevyhod ... len ak do toho pojdete s vysporiadanim majetkovych vztahov tak, ako si pisala, tazko z tade budete odchadzat, svokrovci mozu zit aj dalsich 30 rokov ...

emode
2. aug 2010

mimi chcela som napisat prerabat ...

my sme vcera grilovali, konecne sme akoze oslavili moje narodky, robila som mexiko grill 🙂 a podarilo sa 😀
sofia akoby uz ani chora nebola, teplota v piatok ustupila aj hrdlo a kasel, je v pohode 😀

citam tie knihy od Prekopovej, co som pisala, lebo sofia sa dost individualisticky zacina prejavovat a radsej zacnem hned teraz ako potom si lamat hlavu 😀

juska3
2. aug 2010

Caute kocky 🙂

Maťa, aj my sme boli včera v ZOO a malý z toho tiež veľa nemal, bol dosť umrnčaný a keď sme mu aj niečo ukazovali ako napr. opicu, tak pre ostatné deti ju nevidel alebo kolkokrát ani nevedel kam ma pozerať 😵 😵 Ale umrnčaný bol od rána, tlačí sa mu stolička.

mimi, ťažké rozhodovanie, držím ti palce, aby si sa správne rozhodla. 😉

inus, skoré uzdravenie Adamkovi, mať teplotu je nepríjemné aj v zime, o to horšie to je v takýchto horúčavách ☹

mimi21
2. aug 2010

@emode svokor je OK,
aj ked sa vyhadzeme z penazi, je to momentalne najlacnejsi a najrychlejsi sposob ako byvat inak ako doteraz
na tejto dedine teraz postavili dom, resp stavaju 4 znami z najuzsej partie, takze tam budem mat dost kamosiek
budem mat vlastne auto, takze budem viac mobilna a ako teraz a v meste som za 10minut, je to len 8km od zvolena

mimi21
2. aug 2010

uz pozeram kuchyne a obklady do kupelni 🤐

kosska3003
2. aug 2010

ahojte my sme boli v ZOO v maji no nic moc tiez pre nu ale tak aspon my s tatom sme mali radost hiihihih bola som s malou na kontrole u dr ze uz ma hrdlo ok ale ze mame davat lieky este dalej a zabudla som jej dat kym sla spat tak jej dam az vecer asi
inuska skore uzdravenie ja sa teraz len modlim nech je mala ok lebo uz ma chyta cestovna horucka uz by som aj veci balila ale az stvrtok este musim ist kocik vymeni t skamoskou ona ma taky ze sa da dat do uplneho lezma ja nie no a milion veci mi beha po hlave co este musim zobrat

kosska3003
2. aug 2010

@mimi21 to ti verim aj ja by som kukala 😀 keby som mala dovod

iinuska
2. aug 2010

baby, dik, snad to rychlo prejde.Zajtra pojdeme k doktorke, mali sme mat ockovanie 😒

rybca
2. aug 2010

@mimi21 tak zacina tam byt viac pozitiv ako negativ...🙂 uz je tam tusim len ta svokrina vychova...🙂

mimi21
2. aug 2010

HA, este je tam jeden dost velky problem, a to je PES - 65kg rotvajler, suka, ktora nema rada zeny a ked ja tam som, tak je zavreta, takisto deti k nej nepustim
uz po mne 2 krat vystartovala, tomu psovi ja uz neverim

kosska3003
2. aug 2010

@mimi21 hm tak to je problem ja sa strasne bojim psov tak bude musiet byt zavrety alebo nech to vyriesia niako svokrovci

mystery7
2. aug 2010

mimi taky pes na jeden dvor s detmi isto nepatri. Takeho Psa treba dat prec, ja by som na tom trvala.
Mame za sebou poradnu a ockovanie. Vaha 12,3kg a vyska 84cm.

mystery7
2. aug 2010

kocky, tak mozem podavat tekvicovy privarok s cestovinami?? A mozem ho zamrazit??

iinuska
2. aug 2010

@mimi21 na Rotvajlera mam aj ja zle spomienky. Odvtedy sa tych psov bojim. My mame labradora, a Adamko mu moze vopchat aj ruku do papule, a ani nemrkne.
@mystery7 podla mna tekvicu mozes davat, ja som este neskusala, ale cukinu davam bezne. Je to podobne. Ale ja zamrazujem surovu

martinaxyz
2. aug 2010

@mystery7- súhlasím s tebou, že pes ktorý nemá rád ľudí veľmi k deťom nie je....moji rodičia majú bernského salašníckeho psa a tá deťom nič nerobí len ich olizuje...ale pes je obrazom svojho pána 😀 😀 😀 😀

rybca
2. aug 2010

@martinaxyz 🙂))))) to ako si myslela s tym obrazom?...🙂 lebo ta moja je pazrava so selektivnym sluchom...🙂))) jedine co by sedelo, ze sa rada dava skrabkat...🙂))

martinaxyz
2. aug 2010

@rybca- myslela som výchovou...tá tvoja sučka je určite kludná a poslušná 😉 😉 😉 ...a ty sa jej určite venuješ 😉 😉 😉

rybca
2. aug 2010

@martinaxyz hej, ma aj take chvilky, ked nie je cas jedla, alebo sa nieco nerobi v kuchyni...🙂

kosska3003
2. aug 2010

no tak Marika spi uz od pol 8 ako teraz cely den beha tak je skoro unavena ale aj skor vstane okolo 7 ale nevadi pokial nevstava o 5 je dobre ale dufam ze bude lepsia noc lebo tato posledna kazdu hodinu hore cez noc mi vypila 2 flasky caju a dve mlieka

iinuska
2. aug 2010

ahojte
aj Adamko uz spinka, teraz vecer mal 38,8. ☹ ☹ Dala som mu paralenovy cipok. Inak sa mi zda, ze sa mu prerzavaju spodne trojky

kosska3003
2. aug 2010

@iinuska chudacik maly no hadam mu to prejde v noci ked tak mu striedaj po 3 hodinach cipok s panadolom viem ako ti je som si to prezila aj ja my uz sme ok mala dnes aj pekne uz papala