Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
8. sep 2010

@borocka my sme na ocnom este neboli, takze ti velmi neporadim ale drzim palceky nech sa to malinkemu rychlo upravi
ja by som mala ist na kozne, objednat sa na laserove odstranovanie hemangiomu, som zvedava ako malu udrzime kym jej to budu robit
vraj je to bezbolestne - aspon dufam 😒

katarinka1986
8. sep 2010

@borocka myslim ze sa to upravi,vsak je este malicky a stale rastie... ako ste prisli na to ze ma nieco s ockami? nas alex asi pred mesiacom zacal zmurit a krcit nos ked sa na nieco blizke pozeral...rozmyslam ci by sa aj jemu nezišlo nejake take vysetrenie. Ja nosim okuliare (5,5D )a v mojej rodine ma vela ludi aj dost silne dioptrie, ale naopak v mužovej rodine skor maju zdravsi zrak... takze asi by tam nejaku predispoziciu aj mal...

@juska3 nam ta predkožka vobec nejde dole- aj som skusala(pri kupani) ale nechce mi to dovolit velmi...tak neviem co budeme s tym robit..žeby na nejaky zakrok nas poslu?

zuzkaprofant
8. sep 2010

ja nepretahujem pipika mne tu doky nekazala tak neivem dnes som mu troska ale ja ani neviem ako to treba aby som mu neublizila ,tka neviem snad ho ma dobreho naposledy mi vravela ze to az v neskorsom veku sa pretahuje ze to este skoro lebo ked robia tu obriezku tak to za ziva robia chlapcom a to velmi boli ☹

katarinka1986
8. sep 2010

@zuzkaprofant nam cosi vravela doktorka o tej kožke že to mam skusat pomalicky,ale tiez som citala clanky že chlapcom to nechytali a ono sa im to samo zvlieklo... tak teraz neviem...mam dvoch bratov- mama im to zvliekala ked boli malicky-ale im sa to dalo v pohode,neboli s tym problemy...my sme este pred narodenim rozmyslali nad obriezkov,zevraj to robia uz aj babatkam 8dňovým...(moj manzel ma obriezku ,to preto) ale mne sa to zdalo dost krute,vsak babatka musia dost velky stres zazivat a to sa este len narodia... ale u vacsich chlapcov vraj davaju aj nejaku lokalnu anestezu,tak ich to vari tak neboli...

mimi21
8. sep 2010

inak to je "sranda"
dakedy kazali predkozku stahovat kazdy vecer pri kupani, od malicka, segra ma dvoch chalanov, tak si to pamatam 😅

juska3
8. sep 2010

@mimi21 tvoj muz ma dnes narodky?

@katarinka1986 mne to hned povedala, ze pojdeme k urologovi, maly este nebol ani rozbaleny, potom, ked sa na neho pozrela, tak povedala, aby som po kupani skusala, ale tiez mu to nejde. Ak sa mozem opytat, ktory den je tvoj maly narodeny? Ja mam tiez Alexa 🙂

@zuzkaprofant kazdy doktor povie inak a potom sa z toho vysomar 😠

rybca
8. sep 2010

@mimi21 vezmi si citron na ten glukozovy, nam to v ruzinove tak dali a v pohode sa to dalo vypit, ako tuhsia citronada..🙂))))

my sa pokusame pribezne stahovat predkozku, nenasilne, ale pred mesiacom som aj mala strach ci to nema zapalene, nejaku infekciu, lebo mal pipika zacervenaneho, ale potom som si vsimla, ze tam ma prasklinky, tak asi ako sa mu stoporil pipik sa aj viac pretiahla predkozka, takze u nasho sa to bude asi pomalinky aj same upravovat

katarinka1986
8. sep 2010

@juska3 jeeeeeeej ani som si nevsimla, že más alexa 🙂 no vlastne ten nas je krsteny Alexander, ale volame ho Alex alebo šaňko 🙂 drobec sa narodil 13.5.2009 21:30 🙂

mimi21
8. sep 2010

@juska3 mm mal narodky v nedelu, dnes maju fucik a taky blby zvyk, ze sa vzdy nosi flasa, pripadne dve 😅
@rybca no ja to aj vypijem, ale mne bolo po nejakej hodine tak zle, ze som tam skoro odpadla
ved nas aj sestricka chodila stale kontrolovat, ci tam niektora neodpadavame

zuzkaprofant
8. sep 2010

Mne ta glukoza sladka voda chutila ja som ju naraz vypila len potom mi bolo tak dako sladko presladko ale v pohode ja rada pijem colu a sladke veci salko a pod takze v pohode

no ja neskusam radsej s pipikom velmi len troska ked ma napadne ked ho kupem ale on is velmi neda uz snad to bude mat dobre sa spolieham ked nie tak pojdeme na obriezku co uz narobime ☹
mame rekodr christianko uz spinka sam sa pytam nezvyk lebo inac pred 22hod nikdy nezaspi ale dnes sme sa vyblaznili na ihrisku tak ma dost

zuzkaprofant
8. sep 2010

inac tie co mate chlapcom stoji vasim chlapcom pipik ja sem tam ked hlavne v noci prebalujem sa mu tak postavi , prvy krat som sa zlakla 😀 😀 mama sa smiala ze to tak je ale dako skoro sa mi zdalo ci 😀 😀

katarinka1986
8. sep 2010

@zuzkaprofant aj ja som si to vsimla :D 😀

mimi21
8. sep 2010

@katarinka1986
@zuzkaprofant
baby no proste su to chlapi 😀 😀 😀

mimi21
8. sep 2010

inak mne si uz mala tiez objavila "kukulku" tak to ona vola 😀
obcas si ju detailne studuje 😅

dm1
8. sep 2010

@zuzkaprofant preco rovno na obriezku? ved sa da ist k urologovi aby to pretiahol 😉 . My sme boli kvoli pruhu na vajicku u urologicky a ta ma zvozila ze preco nepretahujem ze to ma uzke ze sa to ma to mal matko 10m. Po roku sme tam boli na kontrole aj som skusala co to slo ale nebolo to ono. aj ked malemu to vobec nevadi. doki povedala ze to treba pretiahnut ale povedala ze ho nebude trapit ze to spravia v narkoze lebo ked bude mat 2 roky mu budu ten pruh operovat tak to spravia popri tom

iinuska
8. sep 2010

ahojte
poobede sme boli na nakupoch, tak som pekne pustila perie. 😀 .Ale Adamko ma uz konecne bundicku, mencestraky, pancusky, teple pyzamko, ciapku, teplacky,...
tusim tu rozoberate pipikov. My predkozku nestahujeme. Ani pri Petkovi sme to nerobili a urbilo sa to nejako samo. Ani doktorka mi zatial nic nekazala. 😕
@rybca ty si rodila v ruzinove?

mimi21
8. sep 2010

@iinuska a kde si nakupila? h&m?

iinuska
8. sep 2010

@mimi21 ano, 100euri, nech sa paci 😅

mimi21
8. sep 2010

@iinuska no pekne, aspon viem kolko si tak asi mam so sebou v nedelu vziat 😀
a mali uz aj oteplovacky? lebo na nete som uz videla...

rybca
8. sep 2010

@iinuska nie, na antolskej, tam som sa len chcela informovat a konzultovat svoj slabinovy pruh, bo moja doktorka na to kaslala, ale bol to stres a hroza, natrafila som na doktora, ktory ma zvozil za moju doktorku, ze som v knizke nemala nic zaznamenane a zakazdym som si vypocula to iste, len ma standardne gynekologicky zakazdym vysetril a trvalo mu 3 navstevy, kym som sa od neho dozvedela, ze potrebuje vyjadrenie chirurga aky velky pruh to mam, no proste "radost"

iinuska
8. sep 2010

@mimi21 oteplovacky som si nevsimla, len zateplene nohavice. V nedelu idete na nakupy?

emode
8. sep 2010

@mimi21 jaj tie karovane si pozerala? su inak drahe ale strasne sa mi paci ten fialovy set 😝 neviem asi mm nezlomim na 70 Eur a asi len na jednu zimu 😖

baby ja mam zajtra vyberove konanie ... drzte palce, ani neviem, ci chcem ist do roboty ale nejake skusenosti zbierat musim ...

my sme dnes kamosa boli pozriet, konecne neplakala ked sa ju snazil privitat 😅 no a cez obed spala len pol hodku tak si viete predstavit poobedie a hlavne vecer 😒

iinuska
8. sep 2010

@emode zajtra drzim palce 😉 . Veru, maju tam krasne vecicky, to som sa este krotila...

dupinka
8. sep 2010

baby, my predkozku nenasilne natahujeme po kupani, nie nasilu, len kolko ide. A ked to mal raz zacervenane, tak nam doky odporucila framykoin.

zuzkad
8. sep 2010

pekny vecer kocky 🙂 🙂

hlasim sa po dlhsej dobe, nejak nemam cas na PC 😅 😅 chcem si co najviac uzivat maleho, ked pridem z prace domov....citat vas nestiham, ale snad to cez vikend dobehnem.
V praci je fajn, celkom som sa do toho zabehla rychlo, dnes som uz makala sama hned ako som dostala pristupy do PC a programov kde pracujem...inak som dnes malo spala, lebo maly mi celu noc zle spal, vstavala som k nemu a spala som asi 2 hodiny za celu dobu...okolo stvrtej som ho dala k nam, zaspal a ja som o dve hodiny vstavala do prace 😝 😝 ale na prekvapenie som mala dost energie 😅 😅 inak maly to zvlada v pohode, vobec neplace, pekne poobede zaspava, chodia casto von, papat pekne dostava..dokonca ked som vecer prisla akurat dojedal nektarinku 😅 😅 cize je to super zatial vsetko klop klop klop...co som bola velmi prekvapena, svokra maleho pekne naucila na odsavacku soplika...som bola v soku, lebo ked som isla odsavat vrieskal mi a branil sa a dnes som videla ako mu svokra pekne odsava sooplik, este sam nastrcil nos...sokovana som bola, pekne sa mu venuje, tak som spokojna velmi 🙂 🙂
Inak vcera nam maly zas skolaboval...zmodral a odpadol...vecer sa vozil na motorke a smykol sa z nej buchol sa na tvaricke, ma aj modrinku..zacal plakat velmi, najskor som sa snazila nechat ho v klude, aby este viac nezacal plakat, ale plakal tak velmi, ze az zasiel s dychom a zase skolaboval...utekala som pod studenu vodu s malym, prebral sa a uz bolo dobre...len tie sekundy kym sa preberie 😝 😝 dufam, ze to coskoro skonci.

No idem ja do sprchy a do hajan, lebo rano skoro vstavam a neviem ako sa maly tuto noc bude "spravat" 😖 😖

zatial papa 🙂 🙂

kosska3003
8. sep 2010

@zuzkad tak to je super ze sa ti dary v praci aj Nico ze si spokojna so svokrou na a to skolabovanie no ja neviem co by si robila ty uz si zvyknuta ale dufam ze dalej si uz zvykat nebudes a Nicolasko uz nebude takto kolabovat

mystery7
8. sep 2010

@zuzkad som rada, ze sa ti v praci dari. Dufam, ze Nico z toho rychlo vyrastie.

Kocky, nam dr kazala pretahovat predkozku, ale potom som citala vyjadrenie urologa, prednostu kliniky a ten bol zasadne proti. Mne to ani velmi neslo, tak to nerobim a snad to bude ok. Mirko si natahuje pipika sam kolko da, tak si to mozo sam pretiahne.

Poobede spal kratko, cistila som chladnicku a tak som si vobec neoddychla. Potom som varila a mm vzal maleho vonku, prestalo prsat, tak sa vysantili.

mystery7
8. sep 2010

pri uspavani maleho som zaspala a teraz tu oddychnuta strasim 😅

sssimi
8. sep 2010

Ahojte. Ja tu tiež ešte straším. Dnes máme ortopédiu za sebou.... Doktor povedal, že vôbec nemusíme nosiť tie misky v topánočkách, že deti chodia do dvoch rokov všelijak. A vraj to že chodí po klenbe je len obranný mechanizmus voči plochým nohám. Odporučil mi len ortopedickú obuv.... Takže ak by ste mali záujem o Nike tenisky, tak mám 21 a aj 22ky už kúpené ☹ ... Som sa tak na ne tešila a trt.... Tie 21ky som šupla už aj na bazár.

juska3
8. sep 2010

@emode drzim palce, nech sa dari 🙂

@katarinka1986 takze oslavujete meniny vo februari, my v januari na Alexeja, ale pokrsteny je ako Alex, ten nie je v kalendari. A s tym datumom narodenia je to pekna nahoda, Ajko sa narodil 12.5 🙂

@mimi21 pytam sa lebo moj muz ma narodeniny akurat dnes 🙂 okruhliny, cez vikend mame oslavu, o tyzden ma zase moja stara mama okruhle a synovec uz mal v sobotu narodky, ale oslavu bude mat v sobotu, sameeee oslavy 😵

@zuzkad to je super, ze sa ti dari v praci a svokra ti takto pomaha 🙂 mohla by mi prezradit ako naucila maleho na odsavacku 😵 lebo ten moj vresti este to len chytim do ruky.