Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
16. sep 2010

@emode jaj, drzim palce, nech je to ok

mystery7
16. sep 2010

u nas sa spi, doma sa celkom prehral, ale ku koncu uz bol riadne nervozny 😒

iinuska
16. sep 2010

@nikanika28 tak to mas super, ze Ti tak pekne spavaju. Adamko tak max. 2 hodky

@emode posielam pozitivnu energiu, nech je vsetko co najrychlejsie v poriadku

sssimi
16. sep 2010

@mystery7 jej akurát pozerám, že termín máš na máj 🙂 Tak Mirko bude mať k 2hým narodeninám krásny darček

mystery7
16. sep 2010

@sssimi no snad, som zvedava ako to vyjde. Podla mojich vypoctov som otehotnela pred mrchou. Kalkulacky pocitaju termin z idealnej predstavy otehotnenia v strede cyklu. Tak som zvedava aky termin mi povie dokina podla sono. Mozno aj priamo na jeho narodky 😝 ale to by som nechcela. Nech si obaja uzivaju svoj den D osobitne.

mystery7
16. sep 2010

mne posedne 2tt spi Mirko 1-1,5 hodiny denne. A to doobedu travime vonku 2 hodiny a on si chodi, beha, zbiera kamene... unaveny musi byt riadne. Tak nechapem.

Dnes som po ranajkach zmyvala podlahy, tak som ho dala do postielky. Pridem k nemu, ze ho vyberiem a on povracany. Stale si vsetko strka do pusy, hlavne ruky -koli zubom, tak sme sa hned prezliekali -jeho oblubena cinnost 😉 😝

jamaat
16. sep 2010

Ahojte, pozdravuje vás Lubka, volala som jej. Ešte sú v nemocnici, ale zajtra by ich mali pustiť. Barborka je už OK, len na koži má vraj nejakého bacila, no ale hlavne že obličky sú už v poriadku.

mystery7
16. sep 2010

kocky, tak dnes sme sa tu v pisani nepretrhli 😉

zuzkad
16. sep 2010

ahojte,

hlasim sa po veceroch 😅 😅 morciatko sa zatial drzi, ale stale je slaby a len lezi ☹ ☹ aj dnes bol cely den na veterine, dostaval infuzie...snad sa z toho aspon on dostane. Dnes mi ale veterinar povedal, ze to vyzera na nejaku virozu, tak uz vobec netusim co vlastne sa stalo, hlavne, aby to preslo.
Maly je v poriadku, ten uz aj zabudol na tu rucku.

@jamaat ked budes volat alebo pisat s Lubkou, pozdrav ju odo mna, drzime jej paste, nech su coskoro v poriadku.

ozaj a co lady sice nestiham citat na 100% ale tusim som ju tu nevidela nejaky cas.

rybca
16. sep 2010

Ahojte, tak my sme boli dnes metrom v Rotterdame a Matko sa cestou spat v metre vykakal, tak cely vagon smrdel..🙂)))) a potom uz aj bus, bo isiel hned bus, co sme za par minut doma, tak som ho uz na ulici neprebalovala..🙂)

iinuska
16. sep 2010

@sssimi ako ste zvladli ockovanie?

sssimi
16. sep 2010

@iinuska ja neviem. Malá poriadne nepapá a dnes bola maximálne nepokojná. Na očkovanie sme boli nakoniec už v pondelok. Doktorka ma upozornila, že na 7-10 deň býva horúčka, tak som zvedevá čo v nedeľu.

sssimi
16. sep 2010

@zuzkad neboj Lady je v poriadku.

emode
16. sep 2010

dakujem vam pekne za povzbudenie,
ludka, najprv dufam, ze vysledky krvi budu ok, a potom budem dufat, ze sa ta cysta vstrebe alebo praskne sama, takze na dvakrat, inak je to strasny pocit 😢

iinuska
16. sep 2010

@sssimi mne nic take doktorka nevravela, no uvidime. Adamko je zatial v pohode

ladywitch26
16. sep 2010

@zuzkad zuzi neboj, som ok, citam, len nestiham pisat dnes. dokoncili nam podkrovie, tak som triedila veci, co tam odlozim.
inak mne tiez uhynulo jedno morca pred par rokmi, tak zo dna na den. nevsimla si si, ze by krvacali?

ladywitch26
16. sep 2010

@emode nejako som nepostrehla, co za cystu?ja som mala pred par rokmi s cystami dost problemy

emode
16. sep 2010

@ladywitch26 nasiel mi na sone cystu cca 4cm velku, takze zobrali krv na onkomarkery, a ak to bude bezne cysta tak to budu sledovat s tym, ze ak sa bude dalej zvacsovat, tak budu musiet operovat ...

ake si mala problemy? ak sa smiem spytat ...

rybca
16. sep 2010

@emode tak to mi je luto, to by bola lepsia ta hernia...:( tak teda dobre vysledky a skore uzdravenie..🙂

ladywitch26
16. sep 2010

@emode ja som mala tiez 4x6cm, nastastie mi vtedy praskla, ale s takymi bolestami, ze som skoncila v nemocnici. a na dalsi mesiac sa mi spravila dalsia. tak mi potom doktorka nasadila antiku ako prevenciu.ale pol roka predtym, ako som bola tehu so stankou, ma to chytilo znova, zasa som skoncila na pohotovosti tu v irsku.
kamoska dopadla horsie. ta mala cystu priamo vo vajecniku a praskla jej, tak urgentne operacia. a doktor jej vtedy povedal, ze jej odporuca co najskor otehotniet, lebo o ten vajecnik prisla a ze jej nevie zarucit, ze sa to nezopakuje aj s druhym. a to mala vtedy 20rokov, zacali prerabat dom, nastupila do novej prace, cize v uplne najnevhodnejsiu dobu, no ale podarilo sa nastastie a teraz uz maju druhu dceru.

zuzkad
16. sep 2010

@emode urcite bude vsetko v poriadku, moja sestra mala nieco ako ty, bola na operacii, strasne sa bala, ze nebude mat ani deticky...operacia dopadla super, ma dve krasne baby...a ona je v uplnom poriadku. Verim ti, ze to nie je nic prijemne, ale urcite bude vsetko v najlepsom poriadku 😉 😉 drzim paste.

@ladywitch26 no tak som ta tu nejak postradala 🙂 morccata nekrvacali, len v jeden den zostali take smutne, kazdy v jednom kute klietky, to jedno morciatko ani nechcelo jest, to aj prve zomrelo, to druhe este v utorok vecer na jedlo troska reagovalo, ale tiez moc nepojedol...vodicku pil ale od vtedy nic. Len lezi divne skuci, tazko dycha a ma take ocka chorlave 😢 😢 a je strasneee studene ☹ ☹ teraz ho mam v deke v krabici, aby sa zohrial troska, ale ani troska vody nechce a ani seno, to jedine mu mozem zatial davat, lebo dostava infuzie cez den. Keby aspon troska sa polepsilo, ale nemam pocit, ze by bolo lepsie ☹ ale zevraj to, ze od utorka prezilo do dnes je dobre znamenie, tak neviem, dufam, ze to bude lepsie. Najhorsie je, ze neznesiem pohlad na trpiace zvieratko, citim sa strasne bezmocne, ze mu neviem pomoct, hladkam ho, zohrievam a dufam, ze aspon to mu troska dava silu ☹ ☹

ladywitch26
16. sep 2010

@zuzkad a dava mu veterinar aspon antibiotika? mne tak uhynul morciak v naruci po tyzdni. nic nejedol, vychudol na kost, aj ked som mu davala jest cez striekacku, dostaval infuzie a uz len spal posledne dni, co bol taky vysileny. morcata su strasne krehucke, co sa tyka chorob. ja som ho nakoniec prezrela sama, lebo tej veterinarke som neverila, ona len skusala na nom,co zaberie. a mal vtedy zapal mocovych ciest, strasny kopec hnisu v nom bol. to ma vtedy nenapadlo, ze on vobec necikal, nemal sa kadial ten moc dostat vonku, kedze to mal zapchate vsetko.

mystery7
16. sep 2010

kocky, to je strasne s tymi morcatkami. A ked si pomyslim, ze veteriari tiez studuju 6 rokov a potom aj tak nevedia co tym zvieratam je.

Mna tak pali zaha a je mi zle ☹ ☹ neskutocne sa mi grga a je jedno co pojem ☹ ☹

zuzkad
16. sep 2010

@ladywitch26 neviem presne, co dostava, ale bavili sme sa o infuziach, v tom su tusim aj antibiotika, ale mam v plane zajtra sa popytat este, lebo sa tam striedaju. Ale voci tejto veterine mam doveru, lebo naozaj su snazivy, chodim tam aj so psikom aj suseda moja a naozaj sa snazia velmi. Ja len dufam, ze sa pozviecha z toho. Chuda mi tu stone ...mam ho pri sebe v deke ☹ ☹ podla mna aj to, ze zrazu zostal sam bez surodenca, kazdy den cestuje a je v uplne inom prostredi to je dost stresujuce a aj z tej infuzky je dost vycerpany podla mna ☹ ☹ ja si skor myslim, ze je prechladnuty a dufam, ze nema zapal pluc, lebo morcata su na to dost haklive 😖 😖
cez striekacku mu davam aspon vodu, ale nechce, tecie vsetko von ☹ ☹ jest vobec nechce, ale zas ked dostava infuzku tak musi mat ziviny. Moj psik to citi, ze mu nieco je lebo ako som ho dala do deky tak si k nemu lahla a nechce sa ani pohnut od neho, ked zaskuci tak hned pozera na neho a znuchava ho ☹ ☹
Nicolaska som musela ist ja uspat, lebo krical a besnil sa pri babke, tak som ho zobrala k sebe a zaspinkal hned 😅 idem aj ja do hajan, lebo mam toho dost od rana 😝 😝

ludmilabb
17. sep 2010

ahojte, vcera sme mali uzasne urevany den a dnes sa to extra nezlepsilo ani von nemozeme ist, leje tu ako z krhly 😢

emode
17. sep 2010

Ahoj, dobre rano,
jaslicky s revom uz doma, ked zistila, ze sa obuvame a obliekame 😢

@rybca aby mi nebolo malo, tak ta hernia tam je, ale to budem riesit inokedy 😝 moj gynekolog mi povedal, ze pokial je to take ako u mna, zatial by to nechal tak, da sa s tym zit ale ak by mi to vadilo, tak samozrejme, da sa chirurgicky, len to ma fakt trapi najmenej teraz

@ladywitch26 ako som pisala, vsetko postupne, dufam, ze krv bude ok a bude to nezhubne ale na sone to bolo jasne ohranicene takou tenkou ciarou len mam dost opatrneho gynekologa ... ukazoval mi to ... upozornil ma tiez, ze ked praskne sama, mozem mat dost velke bolesti, tak aby som sa nezlakla ...

emode
17. sep 2010

@ludmilabb aj kvoli tomuto som dnes rada ze je sofia v jaslickach, ja si uvarim na zajtra, poriadim, pozehlim a sofia sa prehra, maju tam fakt pekne a nove hracky nehovoriac o tom, ze s nimi robia kadejake aktivity ... ani sa nenazda a pojde spinkat, polovicu casu stravia jedlom a hygienou 😀 dokonca ze pekne cika do nocnika 😀

zuzkaprofant
17. sep 2010

@emode ty nechodis do roboty ? Mne maleho zoberu do skolky az od 3 r 😠 somho chcela uz dat v2,5r

ladywitch26
17. sep 2010

@emode ja som kvoli tomu bola nakoniec na antike 10rokov. zakazdym, ked som ju prestala brat, tak do pol roka som mala cysty. vraj najlepsie je otehotniet, tak uvidim teraz, ked prestanem maleho kojit, ci sa to potom nevrati. ☹ a teda mozem potvrdit, ked praskne, tak to je fakt riadna bolest. ja som zakazdym musela este aj na chirurgiu, lebo to bolo na pravej strane, tak mi museli vylucit, ze to nie je slepak.

ladywitch26
17. sep 2010

inak my sme mali zaujimavy budicek. stanka sa zobudila trochu vcassie, tak jej muz povedal,nech si este lahne a buva. tak si lahla a poculi sme sice suchot, ale to ona sa zvykne prehadzovat,tak sme sa nepozerali do postielky. az ked stanovi pristal na tvari overal,co stanka nosi namiesto pyzama. no sikovnica, ona sa kompletne povyzliekala. 😀