Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
29. dec 2010

ale zase ked viem, ze sa malemu prerzavaju zubky, tak ho trapit nebudem. Radsej mu to prso dam. Vyplakat som Adamka nechala, ked sa ucil sam zaspavat

mimi21
29. dec 2010

@sirinka ano aj Ninka bola po termine 4dni

mimi21
29. dec 2010

ach jaj a momentlny problem je zaspavanie, uz mam nervy na to, ze zabijem aj polhodinu tym, ze lezim s Ninkou v posteli kym zaspi, len som to nechcela riesit vsetko naraz aj nove prostredie aj zaspavanie sama
hoci este stale spinkava v malej postielke 😒

sirinka
29. dec 2010

@mimi21 no ved uvidis ci sa porod sam rozbehne....a ked nie, ved vam uz nejako pomozu 😉
a ja ked uspavam polhodinu, tak to som este rada....ale ked uz uspavanie trva hodinu a viac tak vo mne vsetko vrie a musim ist prec od malej....

borocka
29. dec 2010

@ludmilabb
@ladywitch26 tak kedze pato prespi noc od 7 mesiacov (hned ako som prestala kojit!!! to je klucove!! skoncila som kym si stihol privyknut!!) tak teraz by som uz len tazko vstavala kvoli mlieku. iste ze su horsie noci, ale to staci zmenit polohu, pomojkat si ho, nechat spat pri sebe.....rozhodne nemusim vstavat z postele.

@iinuska a teraz uz zaspi sam??? to u nas nehrozi :( ale aspon nemame cumel.

joj, a dnesna pochvala za nocnik!!!! po obednom spanku,od tretej som ho nechala bez plienky. chodili sme cikat kazdych 25minut a vzdy sa vycikal a vydrzal krasny az do pol osmej kym sme sa osprchovali a dali pyzamo!!!!!!!!!!!! veeeeelmi chvalim!!!!!!!!!
hej, a vieme chodit po schodoch, doteraz len tak 2-3 schody vysiel hore, bala som sa nechat sameho.......ale ved aj to musim zlomit. tak dnes behal pred domom naobliekany po snehu hore dolu. som bola velmi prekvapkana. a keby neboli zle podmienky (sneh, lad, oblecenie) zrejme by zacal aj skor. takze aj tlieskam aj mi stiska rit ze coho sa este dockam.

iinuska
29. dec 2010

@borocka uz dlho zaspava sam. Asi od 7 mesiaca. A dudel nemal nikdy

iinuska
29. dec 2010

@borocka a este som zabudla pochvali Patka za ten nocnik. Super.

ladywitch26
29. dec 2010

@borocka schody az teraz? ja musim mat bud bezpecnostnu branu alebo zamknute dvere uz par mesiacov... v momente by bola hore na nich. a teda ich mame riadne strme. ale nebojim sa toho,ze na ne vylezie, ale ze bude skusat ist dolu. zvlada to sice tiez bez problemov, ale staci, ze sa raz zakyva, strati rovnovahu a bol by to velmi skaredy pad ☹
a podla mna spanok a kojenie nemaju nic spolocneho. fabiena stale kojim normalne a uz mesiac mi spi celu noc, vacsinou sa dokonca zobudi rano az na to, ze stanka uz lieta po izbe, on by spal kludne dalej.
inak dnes mi mama vravela, ze my sme vsetky tri dobre spali, ze keby bola ona vydrzala v posteli do desiatej, tak by sme aj my spali do desiatej. no tak stanka je ozaj po muzovi. toho vraj mama musela este na silvestra o jednej v noci po dedine v kociku vozit, co nechcel spat a ziapal odusu 😀

borocka
29. dec 2010

@iinuska vau, nooo..urcite ti takto odpada kopa zabiteho casu lezanim v posteli a cakanim kedy konecne zavrie oci......pato zaspaval sam od seba, aspon som ho vyslovne neukladala do postele, ale zaspal na rukach, pri pozerani telky.......ked bol mensi ze este nelozil......a potom ho uz bolo treba strazit v posteli aby neusiel........vlastne som ani nikdy neskusila ho nechat zaspat sameho a teraz uz je navyknuty a zrejme by spustil brutal rev alebo vyuzil nestrazenu chvilku.

iinuska
29. dec 2010

@borocka jasne, ze obcas skusa tak, ze na mna vykrikuje, ale nepolavim. Pekne kludne mu povem, aby spinkal, a je ticho.No to by som uz asi nezvladla, abu som musela pri nom byt, kym zaspi a este aj v noci casto kojit. 🙄

borocka
29. dec 2010

@ladywitch26 ale nie lozit, ale riadne vykracovat a schadzat po nich. vyliezol uz daavno, plynulo ked zacal lozit po zemi. a chodil po schodoch tak ze sa drzal zabradlia hore aj dolu, ale teraz sam ako velky bez pomoci. som rada ze udrzi rovnovahu na jednej nohe, sice len na par sekund, ale myslim ze to je skvele ked dokaze drzat jednu nohu dvihnutu........
a fabien je este babatko.......aj pato mal par skvelych noci ked sme este kojili. ale cim je dieta vacsie, tym viac si uvedomuje tu naviazanost na mamu a prso a viac sa dozaduje aj ked nie je hladne, ale na uspanie, ukludnenie, pomojkanie.....co myslis preco si dvojrocne deti pytaju od mamy prso aj ked su na navsteve alebo v parku?? samozrejme aj vychova,........ale u par mesacneho dietatka sa ti to nestane. myslim ze nase deti su uz doooost velke a velmi dobre vedia co pre nich znamena prsnik.......a nemyslim si (aj ked teda urcite su aj vynimky) ze si prsnik pytaju len ked su hladne.......skor hladaju v nom tu psychicku a emocialnu rovinu. mozno sa mylim, ale ja som od zaciatku mala dane ze kojit prestanem skor, ako si pato bude pytat aj vtedy ked nema a vyrobi par trapnych chvil......
a mam skusenosti s tym ze kojene deti vo vyssom veku (povedzme od roka) sa castejsie budia a horsie zaspavaju, ak nie je dost mlieka. ale urcite su aj vynimky!!!!

emode
29. dec 2010

Babule, chcela som sa spytat, nemate niektora doma maleho žrútika ??? mám pocit, ze sofia zacala strasne vela jest, co ta zje cez den a vecer, to je neskutocne, ale neje blbosti, vacsinou ovocie, mozno nejake ryzove keksiky a obcas piskoty, ale polievky a maso na akykolvek sposob s prilohou, to sa nenormalne tesi, ked ide jest 😕 😕 😕 dokonca uz aj vecere mava take 😕

borocka
29. dec 2010

@iinuska to mas fajn 🙂 mozem len zavidiet........
mna obcas zeru mrle asledujem hodinky kym zaspi a zasa niekedy mi tak dobre padne si pri nom chvilu polezat

borocka
29. dec 2010

@emode zaaaavidim!!!!!!!!! u nas su diety na jogurte a polievke za cely den plus nejake hluposti

jamaat
29. dec 2010

@emode Aj Emka sa rozjedla, to som ani nedúfala kedysi, keďže býval veľký problém s jedením. Teraz už láduje do seba riadne. A vyslovene sa na jedlo teší, nie je to len zahnanie hladu.

iinuska
29. dec 2010

@emode u nas co sa jedla tyka, nic moc. Pritom na to nevyzera

emode
29. dec 2010

@jamaat presne, ved vies, aj my sme mali problem s jedenim, ale teraz ... toto je druhy extrem, mandarinky a pomarance by jedla v kuse, dnes som robila vafle, tak aj tie isli na draka, u starkej dnes zjedla na veceru tanier so zemiakovou kasou, paradajkovou omackou a gulkou masovou 😅 a tiez sa strasne tesi, ked ide jest 😀

emode
29. dec 2010

zabudla som na cestoviny, vcera som urobila s vajcom na veceru, tak este aj mm vyberala z taniera 😅
ja som sa len pytala, ci je to ok, ale pravdepoodbne ma obdobie rastu teraz, lebo ani moje mlieko jej akosi nestaci, vecer sa nejde dopit 😉

sirinka
29. dec 2010

@ladywitch26 ale kojene deti sa skutocne zvyknu v noci budit do vyssieho veku...aj ked u nas je to na 50% kedze klarka sa krasne sama odstavila v 3 a pol mesiaci a kojila som ju do dvoch rokov....ale ani teraz neprespi este kazdu noc, zvykne sa aspon raz zobudit...
inac moje deti nezaspavaju same ani jedno, ale tak este su male...

a co sa tyka schodov, to este magdulka neovlada vobec, kedze doma mame asi 2 a pol schodu aj to vonku 😀

a papala donedavna neskutocne davky, viac ako klarka, ale teraz po prechoretom decembri jej apetit ustal....
klarka tiez bola zrutik asi tak do dvoch rokov, odvtedy strajkuje, aj ked som rada, ze uz nie je taka baculka, ale aj dost rychlo rastie do yvsky...ale apetit ma teda hlavne vecer....

ladywitch26
29. dec 2010

@emode a ty si nevidela fotky stanky, ked sa pytas, ci nemame zrutika? 😀
@borocka vsak stanka nechodi po styroch na tie schody, akurat sa jednou rukou pridrza zabradlia, lebo su dost strme. ja si na nich davam pozor, nieto este ona. inak fabien si nebude mat cas navyknut, o dva mesiace idem zasa do prace,takze unho tu separacnu uzkost nepocitime, rovnako ako to bolo aj pri stanke. aspon jedinu jednu vyhodu ma ten skory navrat do prace

sirinka
29. dec 2010

inac baby u mna s tretim trimestrom prisiel aj pocit, ze mam uz tehulkovania plne zuby....uz sa tesim, ked si oddychnem zase s plochym bruchom 😀
a tato mala opica ja neviem co v bruchu robi, ale obcas tak sibrinkuje v pravo hore, az mi dych vyraza ako to boli....take cosi som nezazila este....normalne sa zacinam tesit na porod....

mystery7
29. dec 2010

Ahojky
tak my sme vsetko pekne postihali - navstevy, dnes sme boli dokonca na akcii kde sa piekla hus 😀

u nas sa spi celkom dobre odkedy som Mirka odstavila, neprespane noci nas trapia ked lezu zuby. Takze sa s nimi este potrapime.

schody Mirko zvlada sam, ale musi sa drzat zabradlia.

Mlieko pijeme plnotucne, zozaciatku strajkoval, ale potom si zvykol a uz je to fajn. Minule vypil na obed dokonca pol litra 🙂

a co sa tyka jedla...trapenie, polievky nas drzia pri zivote. maso nechce nijako jest, ani pomixovane a cele kusky uz vobec-to rovno pluje.

ladywitch26
29. dec 2010

@sirinka no neviem, budes mat sice ploche brucho, ale asi si velmi neoddychnes 😀 inak mna tak kopali obidvaja, stanka vpravo, fabien vlavo. neviem,ci je to len nahoda, ale aj kolegynu, co ma syna tyzden po mne, tak ju tiez kopal do laveho rebra. pri tretom sa asi nechame prekvapit a podla kopancov skusim tipnut,co to bude 😉

borocka
29. dec 2010

@ladywitch26 my dnuka nemame schody, vlastne tocite schodisko ktore ma pato prisne zakazane a vzdy ked ho tam pristihnem dostane po zadku. naucil sa vonku.......alebo sam dospel tym ze kazdy den chodime po schodoch, ale vzdy za ruku. ja som z toho v strachu, ved na schodoch staci malo aby sa stal skaredy uraz. akurat dnes som ho nechala pobehat si po dvore, a skusal aj schody k dveram, tam ich je hadam zo 10 a len taky fukot hore dolu, som ostala ako prikovana.

@emode myslim ze kym nezacne "tucniet" tak to vobec neries, radsej sa tes ze nemas starosti. u nas rast-nerast, stale jedava dost malo. ma akurat slabsie a lepsie dni,..ale aj v lete, ked za 3 mesiace narastol 8 cm a pribral 1kilo!!! tak jedaval dost malo. teraz ma rast pomalsi, asi 2cm za mesiac ale dokopy nic nezje. velmi si prebera. radsej bude hladny ako by mal zjest hlupu palacinku,alebo maso, alebo chlieb

jamaat
29. dec 2010

@emode Veď sa teš, že ti konečne je. Tučná nebude, nemá po kom. 😉

@sirinka Ja som mala brucha plné zuby v poslednom trimestri aj bez toho, aby sa mi doma ešte motali ďalšie dve malé deti. A keď ženy spomínajú, ako im je smutno za bruškom, tak to ani náhodou! Dobre mi je bez neho! Všetko ma bolelo, Emka kopala ako besná.

mystery7
29. dec 2010

ja este ani velke brucho nemam a bola by som radsej keby sa deculko uz narodilo -ale nech este pocka do maja 🙂 som strasne nemotorna 😝

jamaat
29. dec 2010

Ježiško nám doniesol digitálnu osobnú váhu, tak som konečne mohla poriadne Emku odvážiť. Oblečená mala 11,9kg. A furt zabudnem ju ráno holú odvážiť.

emode
29. dec 2010

@jamaat ja som ju vazila poobede polooblecenu najedenu a mala 12,4 kg a meria asi 86cm 😅 za dva mesiace pribrala kilo 😅
@borocka no gulati sa, ale samozrejme, to berieme s rezervou, aj preto, ze druhy tyzden kvoli uskam nevychadzame von, takze nema tolko pohybu, i ked ona ani predtym pohybu nejak neublizila 😝

ladywitch26
29. dec 2010

@jamaat no ja som tiez nechapala, ako niektore vraveli, ze su rady tehotne, ze im brusko bude chybat atd. ja som mala nahovno vsetky tri trimestre, tak ja som to len pretrpela ako nutne zlo. ked som dostala kontrakcie, tak som sa strasne tesila, ze to konecne skonci.
inak emca teda skoro dobehla stanku. ta ma oblecena 13.5kg, ale ked si porovnam aky rozdiel bol medzi nimi v maji...

sssimi
29. dec 2010

@emode ja stále hovorím, že Sarah raz zje aj mňa. S papaním teda nikdy nemala problém. Len mlieko nechce. A nemá ani 11kg. Ale ako ty píšeš papa strašne veľa ovocia a zeleniny. A toho môžu papáááááť....

@jamaat mne ani nespomínaj brucho. Kokos nie že som bola len maximálne nemotorná a ledva som si topánky ku koncu obúvala, ale ešte ma aj záha pálila ako šľak. Ráno mi stačilo len oči otvoriť a hneď kyselina až v papuli... Svätý pokoj aj s bruchom!!!!!!!