Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
18. jan 2011

Emkine dnešné raňajkové menu - tvarožník s citrónom. 🙂 Dobré ráno.

emode
18. jan 2011

Ranko,
som vyprevadila moje dieta do jasliciek, ta sa isla zblaznit rano, ked jej hovorim, ze tam ide 😀 ... ze deticky 😅 😅 😅
a ja mam take drobne prace na plane, a nic sa mi nechce ...

nikanika28
18. jan 2011

ahojte, u nas sa skrieka a nervaci od rana 🙄 ....a zase ta hnusna hmla 😝
Ja mam taky pocit, ze Klarka bude lavacka, vacsinou chyta veci do lavej ruky 😨 ...no uvidime casom, ono sa to tusim az okolo 2,5 roka ustali...

jamaat
18. jan 2011

Aj tu je hmla, tak ideme hore na Šachtičky, inverzia je. Dnes je zatiaľ celkom OK deň bez veľkých škrekov.

emode
18. jan 2011

@jamaat k nam tie skreky mozno este len pridu 😒 tak sa dobre vyblaznite hore 😉
@nikanika28 ved to nie je taka tragedia, aj keby bola ...

dm1
18. jan 2011

@nikanika28 aj Matko chyta vacsinou vsetko do lavej ruky

sirinka
18. jan 2011

@jamaat moja mama sa uz konecne rozhodla upc zrusit...ved to su cisty zdieraci tiez...dlho to drzali kvoli hbo, ale uz konecne priznala, ze to aj tak nepozera...

mystery7
18. jan 2011

@jamaat tak to som mala riadne nervy, mala som zatate zuby skoro cely cas

@zuzkaprofant @jamaat tak u nas sa hovorenie tiez len veeeeelmi pomaly rozbieha, najlepsie vie povedat caj a pepsi 😉

Dnes budicek o 5 🙄 kedze sme mali naplanovane cvicenie, tak sme o 6 vstali a zacali den vlacikmi (kupili sme mu ako vianocny darcek dvd masinka tomas). Potom sme vyrazili na nakup do kauflandu a na cvicenie. Kedze uz bol taky unaveny, tak pekne cvicil a nevystrajal. Cestou domov zaspal v kociku o 11 ☹ ale isla som domov a podarilo sa mi ho prelozit do postele a vyzliect. Teraz spi a ja kludne obedujem 😉 som zvedava kolko pospi

mystery7
18. jan 2011

@sirinka vcera som zabudla napisat, ze takto je to s poistkami na auta stale 🙄 moj mm aj brat stale pisu vypovede a potom dostanu nove vyhodnejsie poistky v tej istej poistovni - je to na hlavu postavene

kosska3003
18. jan 2011

ahojte dnes mi dosla materska no RP a mala som mat zvyseny uz na 190 nie a doslo mi len 160 a to co ma snamenat som sa tesila a prd 😠
aj mne Mariika chyta do lavej ruky a teraz skrieke v postielke zase nechce spat opica uz 3 dni nespala a to je chora ma sople a kasle asi ma slaaaaaaaaaaaaaaaahne z nej uz nech je mm doma

sirinka
18. jan 2011

@mystery7 vsak ved prave...

sirinka
18. jan 2011

@kosska3003 aj mne tak prislo, podla mna sa to vyplaca mesiac spatne, takze este za december je nizsia davka...

mystery7
18. jan 2011

nevyplaca sa RP mesiac dozadu? Ze az vo februari budes mat januarovy?

@sirinka @mimi21 kocky, kedy treba ist nahlasit na socialnu poistovnu, ze pojdem na matersku? To budem musiet papier od dr odniest zamestnavatelovi? Na potvrdenie?? A musim ist aj na UP odniest nejake tlaciva??? Najvyssi cas zistovat info 😅

iinuska
18. jan 2011

ahojte
u nas bola este o 10, ako sme isli von hmla, a teraz svieti slnko 😎

@nikanika28 aj Adamko chyta vsetko do lavej ruky

mystery7
18. jan 2011

neznasam behanie po uradoch 🙄 vzdy mam stres, ci som nieco nezabudla

mystery7
18. jan 2011

u nas je ako po dazdi, z tej hmly, akoby jemnulinko mrholilo ☹ nech je uz leto

borocka
18. jan 2011

@mystery7 u nas t vyzera uplne rovnako. na depku.

dnes sme boli znovu u dooktora, odniesli sme moc, zasa maleho popocuval a uz nam predpisal aj ATB. prvykrat v zivote ☹ . nepacilo sa mu dychanie a kasel. navyse pato zvracia, sopli, na vecer mu bezi teplota. tak mame radooooost 😖 dal nam aj dietu, same suche, lahke veci, aby mu nedrzadili zaludok,a len v malych mnozstvach....tak papame suchare. robila som hraskovu polievku, velmi jej neublizil ale aspon negrcal tak ako posledne tri dni.

borocka
18. jan 2011

my sme jasny pravaci. pato chyta veci a aj kope lopty pravou rukou a nohou. aj ceruzu a pribor hned do pravej berie. ale lavaci maju vela vyhod, tak si z toho nic nerobte, keby aj deti boli lavaci

jamaat
18. jan 2011

@borocka Nezvracia Paťo z toho, že mu sople zatekajú do hrdla a prehĺta ich?

Aj Emka je praváčka. Ale ja si myslím, že ľaváci bývajú ľudia, čo sú nezvyčajní respektíve v niečom vynikajú, majú umelecké sklony...

iinuska
18. jan 2011

@borocka Patovi skore uzdravenie zelame.

mimi21
18. jan 2011

@mystery7 ja som papier od gynekologa niesla na socialku a tam ma teta zrusila, ze to mam poslat rovno zamestnavatelovi, ale u mna bol problem aj to ze ja som v ZV a socialka mi je prislusna v BA, podla zamestnavatela
a potom ked som dostala rozhodnutie o materskej tak som ho niesla na UP aby mi teta pozastavila RP na NInku a priznala ten prispevok na starostlivost, ale ten mi zatial nedosiel, musim sa na to popytat

a inak dnes sme zistili, ze uz davno mame na matrike rodny list, mysleli sme ze nam ho poslu rovno sem na "dedinu" ale nie a zajtra rano mame ockovanie proti tbc a tam uz potrebujem aj karticku poistenca a ja este nemam ani rodny list 😅

kosska3003
18. jan 2011

no je to mozne ale na listku som mala napisane ze januar 2011 tak uvidim za mesiac

no mala je strasne chora doteraz ju duil kasel ale uz spi kedze na obed nic tak som ju dala po 6 som zvedava do kedy bude spat

mimi21
18. jan 2011

@borocka
@kosska3003
vsetkym chorobkam skore uzdravenie zelame

kosska3003
18. jan 2011

@mimi21 dakujeme dufam ze zajtra uz bude lepsie dnes sme ani vinku neboli a zajtra uz ma byt zle pocasie

mimi21
18. jan 2011

no my mame zajtra kopec vybavovaciek, tak som zvedava ako to cele zvladneme

inak ja nechapem kde sa v tych detoch berie energia
Nina bola vonku doobedu hodinu, poobede 2, cez obed spala hodinu, hore bola od jednej a o 8 este energie tolko ze az 😅 normalne nechapem
ja asi idem pod sprchu a do postele, lebo som totalka unavena a aj tak v telke nic nie je
akurat na Nove Diskopribeh 😀

borocka
18. jan 2011

@jamaat no, este cez vikend myslim ze ho natahovalo do kaslu kvoli tym soplom, ale dnes uz kasle horsie, tak brchtavo. vdaka bohu dnes zvracal len tak malinko, po cokolade 😖 ale pravda je ze nezjedol vobec nic, len jeden jogurt a rano korku z chleba. a este par sucharov. este aj mlieko na spanie odmietol ☹

@mimi21
@iinuska dakuejme, budeme sa snazit rychlo vylizat z choroby 🙂
a mimi, no kde beru energiu?? ja som patovi objednala duracelky 😀 a ja idem na obycajne tuskove baterky. je uplne rovnaky, este aj taky chory sa nabeha, nazlosti, vyskace, navyvadza.... aspon vies ze je ninka zdrava kym je pri silach 😉

mystery7
18. jan 2011

@mimi21 vdaka, ja som predtym robila v presove (byvam v kosiciach), tak som papier od dr dala v praci a oni to vybavili. Asi aj teraz tak urobim. Musim uz niekedy skocit na socialku.
O energii mi ani nehovor. Mirko spal od 11 do 13:30 , o 18 mal cervene oci a suchal si ich. O 19 som ho ulozila, o 19:45 zaspal 😅

mystery7
18. jan 2011

@borocka dufam, ze rychlo vyzdraviete. Na kasel je dobry stodal-homeopaticky sirup.

kosska3003
18. jan 2011

@mystery7 ja som dala malej promethazin

borocka
18. jan 2011

@mystery7 zatial pouzivam nejaky bronchicum, alebo ako sa to vola, je sladko mentolovy, patovi chuti,takze aspon enmam problem s davkovanim 😒

@jamaat nas na skole ucili ze lavaci lepsie zvladaju stres!! a maju ovela lepsie vyvinute priestorove videnie (vezmi len takch hokejistov a futbalistov, ti najlepsi su lavaci....). a umeleckom citeni nic neviem...ale ktohovie, mozno aj to. ale zas nevedia si otvorit ani konzervu

kosska3003
18. jan 2011

moja tiez vsetko lavou rukov som zvedava ci sa to zmeni alebo nie