Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
29. jan 2011

ahojky
Rano bolo -11 a o 10 ked sme isli vonku bolo uz -7 🙂 pekne sme sa vonku zabavili a uzili sme si slnecny den.
Dnesnu noc bol Mirko hore len 1,5hod ☹ ale ocaky ma uz tesne na prerezanie. Snad sa uz aj prerezu.

mimi21
29. jan 2011

@iinuska
@dm1
ani my sa nekamaratime s nocnikom, u nej to znamena, ze ideme pozerat pavocky - teda rozpravocky, e djej nechcem zapnut, tak povie, ze ide cikat, dovlecie nocnik a zacne sa vyzliekat, takze si zo mna robi prdel
vysedi sa tam a tiez si potom spokojne nalozi do plienky
inak vcera desna noc, Ninka sa o jednej zobudila so strasnym placom a nevedeli sme ju s mm utisit, tak dnes mam stres, lebo mm ide sice len do domu vedla zapijat kamosovho syna, ale ak sa bude opakovat to co vcera, tak ma smolu a slape domov 😅

kosska3003
29. jan 2011

@borocka no boji sa ho doslovne neviem aj svagra sa bala ale uz ten je u nej v pohode no a co jej mam povedat ja jej poviem ze nech sa ho neboji to je ujo ale tak proste jej nesedi a hotovo

iinuska
29. jan 2011

@mimi21 aj u nas tak. Adamko sedi na nocniku, potom mu dam plienku, a vacsinou do 10 minut ma nalozene 😅 A ked sa ho potom opytam, ze co ma v plienke, tak odpoveda '''hovienko'' 😀
jaaaj, a co mohlo byt Ninke ? Ja najprv, ze Emka plakala. Mozno sa jej nieco snivalo

mimi21
29. jan 2011

@iinuska no asi sa jej nieco snivalo, ale v poslednej dobe mm hovori - on totiz spi v izbe s ninkou, ze mava nekludne noci, mrvi sa a tak ...

kosska3003
29. jan 2011

@mimi21 toto ma aj moja Marika niekedy sa zobudi takym revom nie a nie utisit a ani zobudit niekedy place a spi tak ma ine dni ma emku starosty velked sestry tak sa jej aj o tom sniva asi 😀

emode
29. jan 2011

@mimi21 nam toto obcas urobi Sofia ked ma za sebou tazsi den, vela zazitkov, pripadne jasle alebo ked je velmi unavena, nam pomaha, ked ju uplne preberieme ...

inak Sofia dnes prvykrat povedala svoje meno aj krasne odpovedala na otazku, ze ako sa vola 😀 😀 a teraz nas najviac rozosmieva to jej rozpravanie ... ma taky trik na nas rano, ked nechceme s mm vstavat, zvykne zahlasit, ze kaka, tak to vacsinou mm uteka dat ju na zachod, no a vcera poobede v obyvacke zrazu zahlasi, "kakam, ulcite kakam" 😀 😀 ... a nechapeme, ako sa to vsetko na nu nabaluje: dvojslovne vety so slovesom su uz bezne, ale aj take: "uz to mame hotove", "aj maminka ma take" atd. 😀 😀 😀

borocka
29. jan 2011

@mystery7 daj mu pred spanim nejaky nurofen, alebo panadol. urcite mu to pomoze. vzdy ked malemu sli zuby, dala som mu pred spanim neico od bolesti, a aj na teplotu. lepsie sa vyspal a padlo to dobre nie len jemu ale aj mne.

mystery7
29. jan 2011

@borocka dostal nurofen pred spanim a este jeden ked sa zobudil ☹ vzdy ked idu zuby, tak sme na nurofene

borocka
29. jan 2011

@mystery7 my tiez. nenecham ho predsa trapit sa, chudacika 😉

soffi
29. jan 2011

baby ja som uplne zabudla ze aj tu sme, ja furt len na fb 🙂

mystery7
29. jan 2011

@borocka presne tak, chcem mu ulavit

@soffi mne sa zdalo, ze si tu dlho nebola 😀

iinuska
29. jan 2011

@emode aj Adamko uz vie cele meno a aj priezvisko, dnes sm sa ho asi po 2 dnoch pytala, ze kde byva, tak krasne odpovedal Enkvice (Senkvice). Inohradska (Vinohradska) osem. 😅

borocka
29. jan 2011

@mystery7 ulavit jemu, ale aj sebe. nerada sa pozeram ked ho nieco boli, ked sa morduje.

mate na FB nejaku skupinu?? kde si pisete?

iinuska
29. jan 2011

@soffi ze sa aj ukazes 😀

borocka
29. jan 2011

@iinuska paani, to mu uz nemusis kupovat identifikacny naramok, ked sam nadiktuje adresu. uz len cislo mobilu ho nauc povedat 😀

borocka
29. jan 2011

@mimi21 nam sa tiez parkrat stalo taketo nocne vyvadzanie s brutalnym placom, tak nevie revat ani ked je pri vedomi. prvykrat som bola velmi zaskocena, bala som sa co sa stalo, ci vie dychat, alebo co do kelu mu je ze tak strasne rumazga. zrejme sa nieco sniva, alebo mozno krc v svale....nemam potuchy. ale vzdy navtrdo zobudit, prinutit otvorit oci, nech si uvedomi ze som pri nom, ze ho drzim a hned to preslo

soffi
29. jan 2011

j auplne mimo asi som, normalne mi preplo a som mylsela z eto tam sme 🙂

soffi
29. jan 2011

@borocka nie , ale skoro vsetky sme na fb castejsie ako tu :P, teda aspon ja,tak ak chces pridaj si aj mna 🙂

soffi
29. jan 2011

ninka vie povedat ze sa vola ninny, ze ma dva roky, aj ked doteraz vravela ze ma pat, potom neskor ze tri a nakoniec sa zmierila aj s dvomi 🙂, a najnovsie vravi do riti :D a mne sa to tak hrozne paci , ze jej to vobec nezakazujem, lebo to tak suepr znie ekd jej nieco spadne a ona to povie :P, nocnik to je aj u nas tak, z enic moc, po obednajsom spanku ju davam, tak sem tam sa podari a potom beha bez polienky a do vecera ju 3x prezliekam, lebo si cikne do gati :((((

iinuska
29. jan 2011

@borocka 😀

mystery7
29. jan 2011

@soffi ja som viacej tu ako na FB, zavisi od Mirka 🙂

borocka
29. jan 2011

@soffi teda, ze do riti.........noo, tak ja si davam pred malym na podobne vyrazy pozor. nechcem aby to opakoval a uz voebc nie aby to povedal v tej najvhodnejsej chvili pred tymi najvhodnejsimi ludmi 😖 to by bola mienka, co??

a tento moj nema meno. on vie ze baba v zrkadle je pato, vie ze oblecenie ked periem a vesiam je patove, ale on sa tak nevola. a pri tom vie krasne povedat pato, patulo aj patrik. ale za boze moj na otazku ako sa vola neodpovie. len velmi kruti hlavou a usmieva sa spokojne a provokacne. opica mala

mystery7
29. jan 2011

@iinuska no a uz aj my vieme kde byvate 🙂

soffi
29. jan 2011

@borocka no podla man do riti nieje az take hrozne, viem, z eby to hovorit nemala, ale ked z jej ust to znie tak smiesne 🙂, nas aninka vedela povedat prve slovo na 6 mesiacov-a to bolo hojda, kedze dostala vtedy hojdacku do bytu 🙂, ona vie toho uz dost, lebo je to baba ukecana, stale nam vravi ze toto nemozes a toto nemozes, lebo to najcastejsie pocuje od nas, a vposlednych dnoch uz opakuje vsetko tak si fakt musime davat pozor, min.tyzden vysla z postielky, netusim ako sa jej to podarilo, len zrazu bola pri nas v obyvacke...odvtedy to neurobila, ani nechce ukazat....

iinuska
29. jan 2011

@mystery7 no, co uz 😀

mimi21
29. jan 2011

pocujte, akurat riesim, kam si lahnut: ci s vysielackou ku Ninke, alebo nechat pootvorene dvere a lahnut si k Emke ???
ta pred pol hodkou papala, tak by mohla dlhsie potiahnut...

iinuska
29. jan 2011

@mimi21 ja by som si asi lahla s vysielackou k Ninke.

borocka
29. jan 2011

@soffi nie je to taky hrozny vyrza, existuje mnoho horsich, ale do ust ani nie dvojrocneho dievcatka to podla mna nepatri. neber to v zlom, ale ja by som si na to dala pozor.............
u nas v dedine zije jedna znama, ma trojrocnu dceru. ziju same bez otca a ked sa malej opytas ze kde je ocko, tak povie: otec je kokot, lebo neposiela peniaze a nestara sa o nas. takeho debila my nechceme. naucila sa to preto, lebo jej mama si servitku pred usta nekladie. mala co pocuje to aj povie, a pritom tym slovam ani nerozumie.
je skvele ze ninka sa pusta rozpravat, ale nie z kazdeho vyrazu by som mala radost. asi by mi to v prvom momente prislo tiez vtipne, ale ked sa zamyslis hlbsie tak to nema bohvie aku vypovednu hodnotu 😖
ja si pred patom davam pozor. ten sice povie vela, ale ma slabu pamat,takze nehrozi ze to zopakuje. za to neterka ta co pocuje to vystreli. a ozaj uz mala par "peknych" hlasok vo "vhodnych" chvilach

borocka
29. jan 2011

@mimi21 ja by som si ich asi nechala obe pokope........ co ak na just zacnu obe spolu buntosit?a hlavne sa nemusis dvihat a vrzgat dverami, ked si ta "druha" bude pytat svoje