Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
10. feb 2011

@luba142 ja triez varim pri ranajkach 😉

@jamaat jani, my sa vyhrabeme z postele,pato sa naje a postavim polievku, zatial upraceme kuchynu,s tym rad pomaha, a potom sa ideme umyvat a obliekat a moze sa ost von. ked sa vratimee, polievka je akurat vychladnuta pre maleho, naje sa a ide spat.
emka ako obeduje?? cim ju krmis medzi ranajkami a obedom? lebo pato by asi z koze vyskocil keby som mu dala polievku az o tretej....

luba142
10. feb 2011

@jamaat a na ranajky zbuchnem tiez nejake pecivo lebo chlieb alebo kolac, ale tym ze mala nechce mi to ulahcuje ze vlastne nemusim cakat na nu .-) a caj varim tiez , ked som sama doma s malou cez tyzden tak si to zorganizujem tak aby mi to vyslo ale cez vikend sa nemozem vymotat lebo uz mi moj aj s Kikou rusia plany a zavadzaju 😀...dnes som varila fazulovu polievku v tlakovom hrnci prd deviatou uz som ju mala na sporaku za pol hodiny som ju zasmazila a po 10 sme isli von, po ceste domov som kupila krajhance, dosli sme pred 12 uvarial som krajance a mala sa najedla a isla spat 😉

luba142
10. feb 2011

@borocka mne mala neranajkuje pije len mlieko a ked si 3,3x odkusne z mojich ranajok tak to je doobeda vsetko co papa...proste nechce, neni hladna len pije caj 🙂 , ja bud varim polievku,alebo hlavne jedlo, polievku nemavame kazdy den

borocka
10. feb 2011

@luba142 u nas ranjky su jogurt, teda 2 minuty se vsim vsudy 😉 myslim ze na tom nemoze vydrzat do tej dvanastej, on vypytuje blbiny. a polievka u nas musi byt, len neviem aku by som este mohla uvarit. kysle sa mi dakosi vobec nedaria....neviem odhadnut to zahustenie so smotanou alebo mliekom....ale zeleninove mam skvele. len tie nam uz lezu vsetkymi otvormi. vlastne jednu mam vzdy na dva dni, uvarit len dve porcie sa mi snad nikdy nepodari........ 😝

dm1
10. feb 2011

@jamaat my sme na tom podobne ale nas vstava zase az po 9 vacsinou aj ked dnes o 8. Ranajkovavali sme jogurt ale poslednu dobu ho bojkotoval tak pecivo az dnes po dlhej dobe dal jogurt. To musi byt vzdy pri rozpravke inak by mi nezjedol nic. Kym sa obleceme a vychystame a naranajkujeme tak to trva aj hodinu niekedy menej ked sa niekde ponahlam. Varim az ked maly zaspi inak by sme sa nedostali von veru doobeda. Alebo navarim este vecer a mam to bez starosti

dm1
10. feb 2011

@borocka ze 2 minuty 😝 . To my jeme jogurt niekedy aj pol hodinu!

soffi
10. feb 2011

@jamaat tak ja si varim vacsinou poobede ked je muz doma, alebo az vecer, niekedy to nevyjde a robim len take rychlovky ako cestoviny, alebo polievku, ale to maz za pol hodku

borocka
10. feb 2011

@dm1 to maju tie decka moresy, co?? ze ranajky pri telke 😀 a nechcel by ich do postele 😝

sssimi
10. feb 2011

Ahojte.
Rozoberáte režimy? Ja okrem spánku režim neriešim. Nechodíme von vždy ráno, alebo vždy poobede-zväčša je to keď sa nám chce. Samozrejme chodíme každý deň, ale ak si ráno nájde lepšiu zábavku, tak ju od nej neberiem. Varím keď malá spí a tým pádom obeduje až o tretej. Po spánku jej najviac chutí. A keďže máva veľké raňajky, tak by som obed do nej ani nedostala.

soffi
10. feb 2011

@dm1 aj my ho jeme tak dlho 🙄

luba142
10. feb 2011

@borocka ja kysle mliecne ani nevarievam, obmienam, zeleninovu, fazulovu zo seleninou,len zasmazkou zahustenu, sosovicovu tiez ako fazulovu, sem tam kapustovu, zo suseneho hrachu,a na vikendy teda na nedelu masovu polievku cize klasika s rezancami 🙂, paradajkovu mi nechce ale obcas robim koli Kike zase....no a vlastne gulas

luba142
10. feb 2011

@sssimi ja musim rezim riesite a chodime von zvacsa len doobeda lebo potom uz pride po obede Kika zo skoly a ona chodi vseliako raz o 13, raz o 14:30, o 13:30, len v piatok chodi o 12, takze sa pisu ulohy a ked sa jej nechce potom ist von tak nejdeme lebo sama ostat doma nechce predsa este ma len 7 rokov 🙂 , tak aby aspon Barborka sla von riesime to doobeda, az bude teplo a dlhsie svetlo tak aj Kika bude lietat odpoludnia tak potom to zase bude ine

luba142
10. feb 2011

a v lete budem varievat vecer lebo doobeda mi prazi slnko do kuchyne tak radsej budeme vonku 😀

sirinka
10. feb 2011

ahojte....ja som pri klarke az tak rezim neriesila....ale teraz ho potrebujem, aby som vsetko postihala...aj tak sice nepostiham...a aj decka uz su nastavene, ze co sa kedy asi robi, tak je to jednoduchsie...ale nerobila som nejaky rezim nasilu, ale tak prirodzene to vyplynulo z nasich kazdodennych cinnosti...nastastie su decka prisposobive, ked ideme niekam na cely den a tak, nemaju s tym problem...
a samozrejme iny rezim mame v zime ako zase bude na jar a v lete....

borocka
10. feb 2011

to teda neviem ake su kysle bez mlieka, mna ucila varit starka, ako robi ona tak robim ja. a maso ma zas ucil mm 😕 a polievky su to karfiolova, brokolicova obyc, brokolicova kremova,hraskova, zeleninova zmes, mrkvova struhana s rajbanickou, klasicky vyvar raz s rezancami, raz s krupicovymii haluskami, sosovica, bob, fazula, vajickova......... viac hadam ani nepoznam. ved vravim, stale dokola to iste.
keby aspon to drhe bolo pestrejsie, ale moj najkrajsi neznasa maso!!!!!!! on neznasa maso!!!!!!! to je stale dokola rizoto alebo zemiaky na rozne sposoby, halusky, par druhov cestovin (ktore ale zasa neznasam ja) a tod vse. ani palacinky, ani placky, ani salaty, ani rybu, ani niiiiiiiiic. mlady pan je preberavejsi ako ja 😠

sirinka
10. feb 2011

a ja varim teraz tiez hned rano, aby sme potom pred obedom mohli ist von, ked je trosku teplejsie....v lete zase sa bude chodit von hned rano, kym este tak neprazi slnko a varit budem az tesne na obed, alebo den vopred vecer....ale to ja si radsej vylozim nohy....ako stat pri sporaku....

borocka
10. feb 2011

@luba142 a neskysne ti polievka v tych teplotach????
my minule leto sme chodili von uz o deviatej, na dve hodky a potom do tretje dnu. ale moc to nepomahalo. patovi teda vobec horko a dusno nevadi, ale pre mna to nebolo ktovie co.
milujem ked veceer teplota klesne na normalnych 23 stupnov, a zacne pofukovat. to je balzam. ale samozrejme ak si mam vybrat tak radsej plus4O ako minus10

sirinka
10. feb 2011

@borocka ved existuju chladnicky...

nikanika28
10. feb 2011

Ahojje 🙂
no pozeram, ze mame velmi podobne rezimy 🙂 ..my vstavame o pol siedmej, vychystame Lukaska do skolky, naranajkuje sa, samozrejme Klarka uz pri nom a vzdy nieco zobne..on jedava BE-BE dobre rano s mliekom, tak sa vzdy ujde aj jej..o pol osmej, sme uz vacsinou prezlecene, ja s kavou na stole 😀 ...takisto varim hned rano a okolo pol jedenastej, jedenastej sme vonku do takej dvanastej, pol jednej a o jednej uz spi..
@borocka my takisto jedavame pri rozpravke 😅 ..a ked mala obdobie, ze nechcela nic jest, tak som veru aj po nej behala, alebo na gauci pri knizke nenapadne davala do pusy a tak jedla 😝 ...Lukas jedaval tak isto, ale teraz jedine v kuchyni pri stole, maju tam s klarkou taky mali stolik s malymi stolickami, tak tam spolu jedavaju .. Klara mu sice vzdy berie z taniera, hlavne ked ma syr a potom nastavaju skreky zas 😝 😀 😀

luba142
10. feb 2011

@borocka peco by mi mala skysnut??nechapem otazke?

jamaat
10. feb 2011

@dm1 No utešila si ma, že nie som jediná. Už som si pripadala ako total neschopáčka 😅
Jogurt je u nás celý zjedený za chvíľočku, ale s chlebom sa viac zabáva. A už som si aj povedala, že budem ráno hneď variť, že aspoň začnem, ale furt sa spamätám o tej desiatej, že je už kopec hodín. Prípadne mi ešte zavolá pár kamošov a hneď je ďalšia polhodina v prdeli 🙂
No som asi zamotanejšia, čo už 🙂

luba142
10. feb 2011

@nikanika28 no to je aj u nas, ked jeme vsetci,alebo aspon baby tak ona Barborka nemoze jest svoje, hrabe sa Kike do taniera aj ked obe maju to iste doslova 😀, normalne si vylezie az na stol a krmi sa z jej taniera, neviem ci jej nerozlozime uz tu stolicku na stolik a stolicku aby uz neliezla na stôl 🙂

jamaat
10. feb 2011

@borocka Aj ja varím také polievky ako ty. A pred spaním jej dám jogurt alebo miláčika, alebo nejaké pečivo, piškóty...no a fľašu mlieka vypije.

luba142
10. feb 2011

@jamaat ja radsej ani PC rano uz nezapinam lebo by sme ani my nikam nedosli, predsa aj ked ty ho mas v kuchyni aj tak ta zabava 😀

borocka
10. feb 2011

@luba142
@sirinka u nas nar nie je vzdy miesto v chladnicke........ 😲

sirinka
10. feb 2011

@borocka ja mam velku chladnicku, tak vzdy sa to tam nejako pomesti....

luba142
10. feb 2011

@borocka
@sirinka ja mam tiez vacsiu chladnicku, takze nemam az taky velky problem a ja varim vacsinou na 2 dni, niekedy to my s mm jeme aj 3 dni a deckam robim nieco ine 😅 takze kym sa jedno nepoje nevarim vacsinou dalsie jedlo

mystery7
10. feb 2011

tak pokus so spanim mi nevysiel. Mirko nezaspal a to sme boli vonku 2hodky
Nas rezim: z postele vstavame o 7, hned nocnik, kym on sedi, ja varim caj a postielam, umyjem sa. Mirko ranajkuje vzdy jogurt 2,5dcl a trva mu to 5min. Potom ma doobeda uz len ovocie.ja zjem chleba, prip.ine pecivo. Vonku sme o 9-9:30 ked spi dlho tak o 10 do 11-11:30, potom polievka, nocnik, mlieko a spi okolo 12-12:30.
Ja varim polievku rano, kym ranajkujem. Druhe jedlo ked spi, alebo po zobudeni.

sirinka
10. feb 2011

@luba142 aj u nas tak...my dojedame zvysky a deckam robim vacsinou nieco cerstve...

soffi
10. feb 2011

@borocka och moja, ja varim asi pat dookolo, to ty si macherka oprosti mne 😅