Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
20. feb 2011

mam tu od vcera deti svagrove a akurat dosiel po ne doviezol ho brat farar tak dole ani nejdem radsej lebo svokra zese bude behat okolo neho ako okolo farara aj by bola schopna povedat nech ma vyspoveda 😀

borocka
20. feb 2011

joj, ozaj patovi sa dari kecat a kecat.........dnes len kym sme obedovali tak z neho na prvy pokus vypadlo: stolicka, nozik, bambulka (nie podla rozpravky,ale na neterku tak zavolal ked som ju ja tak oslovila), vlasy....... tak toto uz vyzera velmi slubne
😉

ladywitch26
20. feb 2011

@borocka my mame v novej slovnej zasobe akurat len mena. susedy aisling, maja (aj ked tu vola maji), kamarat ewan (to sa vyslovuje juen, tak toho vola juii,lebo ho tak mama vola), no a vcera sa snazila povedat olej, ale povedala ho v anglickej verzii oil. no co sa bude decko snazit po slovensky rozpravat, ked anglictina je ovela lahsia,ze?

inak vcera som jej kupila voskovky a vykresy, tak zabava na pol dna. uz len cakam, kedy ju napadne nejaku zacat kostovat.uvidim podla zubov zafarbenych. minule mi tak pozula kusok plasteliny a zistila som, az ked sa na mna usmiala modrym usmevom 😀

borocka
20. feb 2011

@ladywitch26 pato uz mena ovlada celej rodiny, vsetky tety, ujov, sesternice,.....
a na voskovky teda treba mat odvahu 😲 ja som malemu kupila akurat magneticku tabulku!!! veeeeeeelmi odporucam!!!! si tam kresli, peciatkuje a potom maze...tak sa vytesuje ze mu to zmizlo a moze odznovu malovat. dostal ju na vianoce a dodnes je velmi oblubena.
najlepsie ked tam daco nacmara a potom ukazuje ze huska, alebo ze pavuk, alebo ze mamina....... lepsi portret mi este nikto nespravil

ladywitch26
20. feb 2011

@borocka stanka mala tiez magneticku tabulku, este v oktobri jej stano kupil, ale uz ju velmi nebavi. prave preto,ze to nie je trvacne, ze ked chce nakreslit nieco dalsie, tak to prve musi zmazat. takto jej mozem tie kresby nalepit na stenu ku posteli. vcera sme spolu kreslili elma zo sezame street. no jaka bola vytesena, ze si ho moze ku posteli nacapit... 🙂

borocka
20. feb 2011

@ladywitch26 pato este nema vztah k nicomu trvacemu. nema ani oblubenu hracku ani postavicku ani nic..... jeho bavi ten mechanizmus ze to proste zmizne a ja sa tvarim ze to hladam a on zatial nacmara nove a potom sa vytesuje ze to stratene nasiel 😀 😀

jamaat
20. feb 2011

@borocka Veď ja som nechcela nič zložité, v pláne bolo vyžehliť, časť z nich vypnúť hore tak, aby vznikol strapatý drdol a spod toho nejaký jeden naondulovaný pramienok spustiť dole po tých hladkých vlasoch. Ale tie strataté "štetiny" mi nestáli dobre, spona dobre nedržala. A vyžehlené tupírovať niee. Skúšali sme aj taký ten hríbik hore urobiť, ale nešlo to ľahko a Monika už nevládze ani ležať, čo ju tak hrdlo bolí. A schválne mi to tak nahladko popri hlave nažehlila, to aj kaderníčka mi s obľubou robí.

Akurát som od susedov okrem iného dotrepala aj magnetickú tabuľu. Tak už je rozložená, zatiaľ na ňu magnetky priliepa.

emode
20. feb 2011

@jamaat co tam po vlasoch, hlavne, ze ste sa dobre bavili ... kto bol s Emkou???

jamaat
20. feb 2011

@emode Monika s ňou bola doma.

U nás je katastrofálne obdobie. Emka je zásadne proti všetkému, čo od nej chcem. Či ju volám jesť, či ju volám von, či potom zvonka dnu, či cikať, či hocičo, odmietne. O chystaní sa do postele ani nehovorím. Nepomáha žiadne vysvetľovanie, nič. Zaťatá je ako mulica. Ignoruje ma. Pritom si nemyslím, že by ju zuby tlačili alebo čo, lebo keď si nájde zábavku, je spokojná, prehrá sa. Ale ak vyjde nejaký podnet odo mňa, už je zle. Vymýšľa aj s jedením, momentálne jej chlieb krájam na kocky a po jednej podávam, lebo inak by len lekvár zlízala a zvyšok rozprplala. Popri tom samozrejme poskakovanie v stoličke. Celé dni mám v tom lepšom prípade len nervy našponované, v horšom prípade prežívam so zaťatými zubami, v najhoršom vybuchnem. 😒 😠

kosska3003
20. feb 2011

no tak a zase tu mame superstar juchu detii maju radost marika mi uz spi tak mam pokoj na obed nakoniec zaspala az o 2 tak som ju pekne o 3 budila no otvorila som jej dvere nech sa sama zobudi

mystery7
20. feb 2011

@jamaat u nas tiez nervny vikend. Pyta sa na nocnik, zacneme ho vyzliekat, tak krici nie, nie a snazi sa otacat a ujst. Posadime ho, vykaka sa do 3min-maximalne a potom by tam sedel aj hodinu, len musi byt jeden z nas pri nom. Ked ho po 10min uz berieme-aroma sa neda vydrzat, tak rev a metanie sa, nechce plienku, nechce sa obliect.
Ja som uz vycvicena v zatinani zubov, som profesional. Ale mm tie revy tazko znasa, vysvetluje mu vsetko dookola, nakoniec to necha tak, nech reve "do osalenia".
A u nas sa vzdy=kazdu chvilu, najde dovod na nespokojnost, nervy, rev..... 🙄
Sm zvedava na toho druheho fesaka 😉 tajne dufam, ze vdaka noseniu v satke bude kludneji 😅

emode
20. feb 2011

@jamaat ja len ze som zle pochopila z tvojich predchadzajucich riadkov ze aj Monika ide s Vami na ples, a som sa cudovala, ze s anginou 😕 😅
tak toto Ti teraz vobec nezavidim a myslim si, ze kazde dieta tym prejde, jedno skor, druhe neskor ... Sofia je momentalne celkom prisposobiva, rychlo sa nadchne pre nieco a dobre sa s nou hra, uz je to zabava, ale sama minimalne, jedine, cim sa sama zabavi na 10-15 minut je ked kresli ...

my zas zle zaspavame ... dnes u nasich zaspala s mojou mamou a aj to vyjednavala: "nemusim buvat" ...

borocka
20. feb 2011

@jamaat a monika taka chora zvladla emku bez ujmy??

u nas sa aj poobede chrlili slovicka: otvorim, zavriem, spajza, nedociahnem,.
a vecr rpi prezliekani do pyzama sa u nas strasne revalo, kvoli nohaviciam. dala som mu krvykrat nove rifle na traky (mne sa vobec nepacia, ale na doma na ihrisko budu super, este aj gombiky medzi nohami maju, co neznasam) a patovi sa evidentne velmi zapacili lebo ani za svet ich nechcel vyzliect. a potom rev pokracoval kvoli kvapkam do nosa, lebo on SAAAAAM! SAAAAM! si ich da, a pritom si ani do nosovej dierky nevie tym kvapatkom trafit. tak len reval a reval, v nose stale vaic sopli tak som este vysavac musela tahat. no radooost 😖

jamaat
20. feb 2011

@mystery7 No presne si opísala stav u nás. Ibaže to nie je víkend, ale minimálne 3 týždne a ja stále dúfam, že už sa to zlomí a bude lepšie...a ono je to stále horšie. 😒
@borocka Aj s tým SAAAAAM to poznáme. U nás sú takto revy stále kvôli krému.

Ale už druhý večer mi zaspala sama, to je doooooosť dobré liečivo na moje nervy! 😅

jamaat
20. feb 2011

@borocka Emku som osprchovala, do pyžama dala a ona ju už len uložila. A zaspala vraj až o pol jedenástej. A ráno vstala už pred siedmou.

borocka
20. feb 2011

@jamaat a nechyba jej spanok??? pato spi v noci pravidelne 11 hodin, tuto poslednu dokonca 13. mozno to budu ozaj zuby, to niekedy ani nevidis len kde sa vzal tu sa vzal, zrazu v puse rano stál

jamaat
20. feb 2011

@borocka Ja ti neviem, ráno keď aj zíva, do obeda to rozchodí a veľa krát je problém zaspať. Dala som ju dnes skôr spať, o 12,10 už bola v postieľke, ale nezaspala pri pití mlieka, už som sa bála, že bude zase prúúúser so spaním, začala si potom bľabotať, ale zrazu zalomila, tak som si vydýchla. Ona má odmalinka problém so spánkom. Aj zaspávala, ale po chvíľke sa prebudila. Vždy mi po pár minútach na prsníku zaspala, ale keď som sa len trošku pohla, tak sa prebrala a takto sme boli v začarovanom kruhu. A zúriť vie tiež od malička, stalo sa, že kvôli zúreniu ani jesť nechcela, pritom nemala dôvod zúriť. Už som si myslela, že prestaneme s kojením, keďže nechcela sať. Potom som prišla na to, že keď sa popri kojení prechádzam, tak ju to ukľudňuje a vtedy pila. No furt som musela niečo pri nej vymýšľať, rôzne finty a keď jedna zabrala a už som sa uspokojila, že bude dobre, tak vymyslela niečo iné. Ja na tie prvé mesiace absolútne nespomínam s radosťou.

borocka
20. feb 2011

@jamaat no co ti poviem......u nas som zaviedla jeden kut kam maly chodi zurit a nervit sa. uz ma parkrat zmlatil, dokopal, pohryzol, o zem sa hodil, prekrocil iste unosne medze, tak ho vzdy len vykazem do kuta alebo ho tam odvleciem ked nejde sam, a vrati sa az ked je kludny a chce sa primojkat.

jamaat
20. feb 2011

@borocka Veď bola dnes už dva razy do spálne vykázaná, tak zvuky také odtiaľ šli, ako keby tam bolo stádo paviánov.

borocka
20. feb 2011

@jamaat 😕 paviany???? no pekne, mlada cvici na herecku, ma zalusk na oskara??

kosska3003
20. feb 2011

ako aj moja Marika vie byt zlostna na to ukludnenie ma takeho velkeho plysaka nan sa hodi pekne a tam sa ukludni ale kopanie mlatenie hryznutie u nas nienie je este ale ked si nieco zaumieni tak to musi mat aj keby si to mala revom vydobit ale tak odtial potial

emode
20. feb 2011

@jamaat
@borocka nedaj Boh aby sa tie Vase dve deturence dali dokopy 😀 😀 😀

ja toto obdobie povazujem za najlepsie doteraz 😅 stale by len pesnicky pocuvala, spieva si, niektore uryvky z piesni uz vie naspamat, tancuje, kresli si, ked ideme von, tak hore dolu po schodoch o dusu, v obchode je zlata, so mnou nakupuje, obcas hodi do kosika, co nema, ale da si vysvetlit, vela citame, babiku vozi, krmi, prebaluje a oblieka, vyzlieka hore dolu ... no da sa s nou, len to nase zaspavanie 😒

soffi
20. feb 2011

@jamaat u nas je to teraz podobne, co sa tyka psravanie, totalne aignoracia posledne dni, akoby ma ani nepocula, ma v pazi co jej vravim,,,,uz mam nervy na dranc, neviem co jej sadlo na noc, od stredy je taka, ale teraz aj sopli, tak neviem ci to zuby ci co 😖
@jamaat so zurenim sme si aj my zazili, ked mala ninny asi 15mesiacov tak dostala taky hystericky zachvat ze som s placom na nu pozerala a vobec som nevedela co robit, ona totiz v tom zapale nervov kusala samu seba...mam znamu psychologicku tak som ejj potom volala, a par tyzdnov som ju sledovala, nastastie sa to uz v takejto miere nezopakovalo, teraz uz len hodi o zem, alebo revie, zavija, pisti, ale neplati to na mna, takz ema smolu

jamaat
20. feb 2011

@borocka Neviem na čo cvičí, už som ju dnes aj natočiť chcela, ale lenivá som bola vstať z gauča po tom včerajšom plese 🙂
@emode Veď pôjdeme spolu na stretko, tak uvidíme, pokiaľ docestujeme v zdraví 😀

jamaat
20. feb 2011

@soffi V takých záchvatoch pod studenú sprchu. 🙂

soffi
20. feb 2011

vcera som mala po dlhej dobe vecer pre seba, mm ostal s malou a ja hybaj ku kamoske, ta sme popili prugnu moju chutnucku, o druhej som domov prisla, dobre mi to padli, mm navaril, takze pohodicka den...ale mam pred menzesom tak som vzdy akasi nervozna... 🤐

soffi
20. feb 2011

to spievankovo som si pravestiahla z ulozto

kosska3003
20. feb 2011

@soffi ,me to stahuje brat ale akosi nist tak hadam zajtra to bude

soffi
20. feb 2011

poslem ti to cez skype ? 🙂

kosska3003
20. feb 2011

@soffi radsej nie je neeeeeeeeeeeskoro idem spat radsej hadam mi to stiahne idem dobru noc