Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
1. mar 2011

Ahojte.
Tak my sme od nedele horúčkovali a Sarah sa dnes vyhádzala, takže 6ta choroba.

@nikanika28 moja by zas rozdala všetko a najhoršie je, že všetkých naokolo kŕmi a ak to niekto odmietne pleskn mu to do ksichtu 🙄

V nedelu sme boli na karnevale, sedíme na stoličkách a pred nás sa postavila taká slečna po 20ke a zavadzala vo výhlade. Sarah sa po chvílke postavila a slečinke capla po riti 😕 😀 😅 Júúúj zase vysvetlovačky.... ale pobavila som sa 😀

kosska3003
1. mar 2011

@sssimi hm to sme este nemali ale vy uz hej ak si dobre pamatam tak nech je Sarka rychlo fit no a na tom plesnuti po zadku by som sa aj ja pobavila ale tak samozrejme treba vysvetlit ze sa to nema

mystery7
1. mar 2011

@borocka kamoske toto radili na zapal ocka u babatka, a ked sa nezlepsilo a isla k dr.tak ta na nu kukala ako keby z jahody spadla. Never tomu.

mystery7
1. mar 2011

@sssimi podla mna dobre spravila. Nemam rada ked sa ludia pchaju pred deti. Ja by som asi vybuchla do smiechu.

hoogy
1. mar 2011

@sssimi skoro sa vyzdravte....my sme to tiez este nemali.a k tomu plesknutiu moj mm to naucil maleho tak tam ma hocikedy zo srandy capne,ale len po zadku🙂 a ja by som nevysvetlovala len by som sa smialaved co zavadzia:D

sssimi
1. mar 2011

@kosska3003
@mystery7
@hoogy Sarah to má už 3tí krát. 1x to mala keď jej išli 4 zuby horne naraz, potom jej išli naraz všetky 4 stoličky a teraz jej zase idú zadné stoličky-chvála bohu, že sú to posledné zuby.... No takéto vysoké horúčky ako teraz predtým nemala.

A samozrejme som jej vysvetlila, že sa to nemá, ale zase sa mi páčilo ako si to po svojom vyriešila. Nestratí sa 😀 A jasneže ju to naučil tato-večne ma doma cape po zadku a malá to po ňom opakuje, ale že si to dovolí aj do cudzích som nepredpokladala 😀

hoogy
2. mar 2011

@sssimi tatovia vzdy ucia tie najlesie veci:D tak vam prpajem skoro uzdravenie. aj nam idu tie zadne stolicky teraz,ale anstastie neteplotujeme....matko je len nervny a hnackuje....
inak dobre rano vam prajem.

borocka
2. mar 2011

@iinuska @mystery7
@hoogy no moja teta si odkojila tri deti, kazde vyse roka a vravela ze susedin syn v tom case chytil zapal usiek, ze k nej prisla prosit o mlieko. a ze zabralo okamzite.
a aj stryko spomina ze oni s ich synmi prosili o mlieko nejaku zenu od nich z dediny ked mali zapal a tiez sa vyliecili potom chlapci.
materske mlieko ma vraj vela ucinkov, ved aj na popraskanu bradavku sa ako prve odporuca nechat zaschnut mlieko. ze je to najlepsia masticka 😉 ja osobne by som tomu asi kludne aj verila. a aj do tych ociek, ved preco nie.......zapal ako zapal. a ze o tom mlade doktorky nevedia...to ma neprekvapuje. toto je stary recept nasich starych mam. ja som sa tez dozvedela az ked som pata kojila

jamaat
2. mar 2011

@mystery7 Doktorky sa aj na kojenie viac ako pol roka pozerajú ako na zbytočnosť. Česť výnimkám.

Dobré ráno. Je krásny deň, kým nepozriem na tie šedivo-blatové lúky. Ale hneď zrána nám svieti slnko do spálne aj kuchyne, tak to sa inakšie vstáva ako do pochmúrnej tmy. 🙂

zuzkaprofant
2. mar 2011

cafte ja som si s materskym mlieckom exem a moju chorobu liecila som mala telo ako 18rocna ja so si mlieckom aj tvar potierala a vam poviem je to lepsie ako daky tisicovy krem mne nasi kazali sa natierat mlieckom ked mam exem a pod a pomohlo malho som stale ostriekala tvaricku aby bol pekny 😀 a s mlieckom som vsetko liecila

luba142
2. mar 2011

ahojte
tak aj u nas prebieha zapis do skolky,ale bavila som sa s riaditelkou na Mestskom urade a mame take pravidla,ze ak ju chcem dat od septembra 2012 tak ju teraz nemam zapisovat,lebo by tam zaberala miesto tak az o rok, tak dufam,ze nebude problem potom lebo tam spravim krik, kedze ja uz musim nastupit v maji 2012 a malu chcem dat od zaciatku skolskeho roka , budeme mat dost tie 4 mesiace sa vsetci pri nej striedat, to bude masaker

co sa tyka materskeho mlieka tak mne raz sama sestricka od doktorky radila dat ho do ocka ked sme mali zapalene 😉 ,ale inde som nepocula o tom a este aj do nosika pri nadche som jej par krat kvapla ked bola babatko

iinuska
2. mar 2011

ahojte
my sme doobeda absolvovali kontrolu u kozneho, Adamko ma teraz ekzem kludny, tak len premastovat mame.
Uz mam aj naverene, na tri dni mam pokoj 😅

@luba142 som si spomenula, ze raz som aj ja skusala davat Adamkovi do nosteka rovno z prsa, no mal to vsade, takze aj masku zaroven 😀

iinuska
2. mar 2011

v damskom magazine rozpravaju o dojceni

luba142
2. mar 2011

@iinuska no tak dotoho,do troch rokov 😀 aj u nas to bolo podobne,tak som si nechala kapatko z vigantolu ked tam este bolo a tym som jej do nosa kvapkala 😀

iinuska
2. mar 2011

@luba142 lubi, no zatial to tak aj vyzera. 😀

mystery7
2. mar 2011

@jamaat tak to mame nastastie dobru detsku dr. ona podporuje dojcenie co najdlhsie. stale odporuca kojenie, nie dokrmovanie. a neodporuca ani predbiehanie pri prikrmoch.

dnes nervozny den ☹ revy uz od rana, nic nie je dobre. som rada, ze spi 😅

hoogy
2. mar 2011

aj ja som to pozerala🙂 ja som tiez za to ze dojcit co najdlhsie. len teraz sa nam napriklad stal taky problem na angline.uz koji len jedna mamicka,ale hocikedy si mala za tu pol hodinku vypyta aj 5-6 krat. a ostatne deti to vidia a potom od nas co uz nekojime drankaju.matko sa mi odstavil ako 5 mesacny a do vtedy bol kojeny len ciastocne a aj tak ked to vidi tak si doma vytahuje prsia a chce.to je take troska neprijemne ze uz maju deticky ten svoj rozum. tak podla mna ked niektora zena chce a moze nech koji,ale nech sa to drzi v medziach....

hoogy
2. mar 2011

@mystery7 dnes skoro vsetky deti boli take ked sme mali hodinu. asi je blby den🙂

mystery7
2. mar 2011

@hoogy ja som dokojila zaciatkom augusta, ale odvtedy mirka tak pritahuju moje prsia ze koniec. stale si tam pcha hlavu, chce mi ich vytahovat, stipe ma do nich. je to neprijemne, ale neviem ho odnaucit. a v noci sa budi a kym si neosaha prsia nezaspi, normalne ked mu dam ruky prec, tak place zo sna. niekedy je to tazke s detmi

hoogy
2. mar 2011

@mystery7 len matko to nikdy predtym nerobil a nie je to len s nim aj ine odstavene deti si proste v ten den ked mame anglinu domahaju. tak sme sa dohodli aj s tou mamickou ze nebude kojit na hodine.dnes to bolo prvy krat tak a bolo to lepsie.

dm1
2. mar 2011

@hoogy no len ked nas si neda vobec vysvetlit ze teraz prso nemoze mat placka a prosi ma. Niekedy sa da zlakat na nieco ine ale vacsinou nemam to srdce nedat mu ked vidim ako placka a sucha ruckami prosim prosim

iinuska
2. mar 2011

Adamka ani nenapadne pytat si mlieko ked niekde sme. Len doma

jamaat
2. mar 2011

Emka ako keby ani kojená nebola, alebo má veľmi zlú pamäť 😀 .....Skončili sme v októbri, ale vôbec sa mi do trička nedobýja, absolútne. Ani jeden jediný raz to neurobila. Až je to divnô. Ktovie, keby videla nejaké iné dieťa cucať, ako by reagovala.

emode
2. mar 2011

@dm1 my vysvetlujeme sofii, ale u nas je to len v noci, ked si pyta skor ako po 3 hodinach, tak ze mliecko sa robi, ze ho naposledy vsetko vypila a ze musi pockat (este chvilu spinkat) ... vacsinou pochopi a prestane

ale tiez si cez den vobec nepyta, obcas ked sa poobede uklada na spanok, tak ju to napadne, ale tiez poviem, ze sa robi, aby mala vecer a prestane

luba142
2. mar 2011

@jamaat ani nasa od kedy sme prestali tak absolutnre ziadne problemy a ani nejake pokusy ajnked som tak v hre skusala ju prilozit tak sa odtiahla ze nieee 🙂

hoogy
2. mar 2011

@jamaat aj v tejto nasej skupinke je vacsina deti odstavenych uz dlhsie a nikto z nich si nespomenul.ale ked ju vidia keby si videla tie pohlady ako keby im ziarovka zasvietila🙂

@emode to je take rozumne ako to robis.ale je pravda ze nie vsetky deti si to daju tak pekne vysvetlit.

sirinka
2. mar 2011

@jamaat klara bola kojena do dvoch rokov a ako som ju odstavila, tak tiez nic...samozrejme, kym si zvykla an to, ze uz mliecko nebude, boli rano boje...ale aj ked videla ako kojim magdu, nikdy ju uz potom nenapadlo, ze by aj ona chcela, dokonca mi jeden cas tvrdila, ze ona cicimliecko nikdy nepila... 😝
teraz uz sa s tym stotoznila, ze kym bola malinka, tak aj ona ho pila, ale nepamata si to...

iinuska
2. mar 2011

ahojte, tak som skusila pustit Adamkovi speivankovo, ze ked ho uz rozpravky nebavia, a sedel asi 20 minut. Sice musel drzat v ruke ovladac, ale vydrzaaaal. Uuuuuspech 😀 😀 😀

soffi
2. mar 2011

ahojte, mamae horzne vybavovacky ohladom uveru tak nepsiem lebo nestoham

mate aj vy niekedy pocit ze ste nanic matky, a ze si svoej deti nezasluzite? ja som bola dnes od rana tak hrozna, furt som len plakala a plakala, lebo uz nevladzem , a tak som volala mame a mam prisla avzala mi malu a z eju donesie az zajtra...citim sa hrozne, ze sa to stalo, ale ja viem, ze to nezvladam, ona je taka aktivna a vzdy nieco chce, do toho papierovacky pre banku , mrtva padam do postele o polnoci a nevenujem sa jej a potom ona z toho nervaci a ja namiesto toho aby som sa jej venovala tak sedim a placem...asi som uz totalne vystavena, ale ved druhe matky to zvaldaju aj s viacerymi detmi tak preco ja nie??? ☹ ☹ ☹ ☹

emode
2. mar 2011

@soffi hore hlavu, nemozes si to tak brat ☹ na pohlad u inych to vyzera ako ideal a vobec to tak nemusi byt ... robis, co mozes a ako najlepsie vies, toto obdobie prekonate a mysli na to, ako si budete uzivat vacsi byt 😉 drzim palce 🙂