Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
14. mar 2011

@soffi Pocoyo ? Nepoznam, pozriem

jamaat
14. mar 2011

@iinuska Na FB mám nejaké odkazy na Pocoya, ktoré sa nám najviac páčia.

luba142
14. mar 2011

@kosska3003 mozes mi to poslat asi lebo sa mi to neda skopirovat na disk je to v avi 😒

luba142
14. mar 2011

@jamaat ja to praktikujem a upravujem si tabletkami ci chcem alebo nechcem krvacat,hlavne v lete je to super,beriem tabletky v kuse a nekrvacam 😉 😉

sssimi
14. mar 2011

@luba142 ja som to skúsila iba raz tak spraviť s tabletkami a nakoniec som krvácala 2 týždne. Slabo, ale bolo to strašne otravné keďže som bola v Grécku.

luba142
14. mar 2011

@sssimi ja teraz beriem vzdy 2 mesiace v kuse a nemam potom problem mam to tyzden celkovo ako vzdy

dupinka
14. mar 2011

Ahojte!

tak s tou antikoncepciou je to u nas tak, ze kym som doteraz odmietala tabletky, tak teraz mam HAK, lebo po ukonceni dojcenia mi totalne rozhodilo hormonalny system a menstr. cyklus. Snad len 6 mesiacov a potom to vysadim, duufam.

Chcem sa opytat: posledne dni sa sa Adamko stale pyta k nam do postele, uspava sa na mojej posteli so mnou, aj v noci sa zobudil a pytal sa k nam..... No na nervy. Neviete, cim to moze byt?

jamaat
14. mar 2011

@luba142 Veď tieto výhody tabletiek poznám, brala som ich roky. Len sa mi prestáva páčiť, že to hormóny mení, čo nie je prirodzené. A ešte k tomu mi táto zmena hormónov znižuje libido, mala som problém zvlhnúť a to nem dobre.

borocka
14. mar 2011

Ahoj,
tak u nas bol brutalny vecer, aj varecha uradovala. maly chytil amok, tak robil vsetko co nemoze. posledne dni bol ozaj fajn, ale dnes si to vynahradzal.
otvaral ruru, kutil plynovymi kohutikmi, buchal dvierkami na linke, lozil po stole a po kredenci, vykrutil stolicku pri klaviri tak ze vyletela z pantov a cele ruky si zaolejoval, stal na stolicke a zadkom vytlacal operadlo tak som el cakala kedy sa prevrati.
viete keby to vstko urobil raz a po napomenuti prestal, ale on provokoval a provokoval, az mu mamina hovori ze vytiahne nanho varechu, a on sa zarehotal a sam si ju vytiahol. isiel jej ju podat,ale udriet sa nenechal, vytrhol jej z ruky a hovori ze saaaam! a aj sa vytrieskal po stehnach a rehotal sa ze aka sranda 😲 🙄
no nervy, nijako sa s nim nedalo. a najlepsie ze mu dam na holu, a on nic. sa urazi, dupne o zem a odide prec. ani slza, len mi zakrici ze sa hnevaaaa.

a neprehanaju to tie vase decka s telkou?? my teda nepozerame vobec. na jednej strane je fajn, ze sa naucia mozno nejake basnicky, slovnu zasobu,......ale nebudu si oci este dost kazit v puberte?? ja mu radsej pustim cd s pesnickami, tancujeme, obcas pustime national geografic a popozerame zvierata ( to ma bavi a on sa kuka tiez), ale to tak max 20minut denne. a najlepsie ze na tom aspon nezavislaci!!!!!!!

soffi
14. mar 2011

@borocka no mi to mame pustene ale to nie tak, ze ona sedi a kuka na to cely cas, medziym robime vsetko mozne, ktreslime si tie zvieratka co su tam, tancujeme kolo, hrame sa na hada a pod.

inac baby, ja nechcem vas strasit, ale podla mna pilulky teda antikoncepcia niesu pre telo prospesne, teda ak ich beriete dlhodobo, ked som chodila na gnydu tak mi lekar vzdy vravel ci nechcem, z e mi to upravi plet, a cyklus a tak, a ked som chodila na onkologiu ked som mala rakovinu tak kazdy letak kotry som si precitala s rakovinou krcka alebo prsnika tak v kazdom bolo ze rizikovym faktorom je HAK, takze odvtedy ani vidiet tieto lieky nechcem, ja som za cely zivot brala anti asi pol roka

sssimi
14. mar 2011

@dupinka Aj Sarah má teraz také obdobie a strašne sa ku mne tisne pri spánku. Proste potrebuje niekoho cítiť pri sebe.

borocka
14. mar 2011

@soffi tak to som lepsia, ja som to brala len mesiac!!!!!!! dala som si predpiast, ale po nich som bola velmi unavena, nervozna a zhorsili sa mi oci, takze uz ani nalada na sex nebola lebo som bola fakt protivna.

nikanika28
14. mar 2011

@borocka ale ved kto hovori, ze pri tom decka sedia cely cas? U nas to teda zavislacenie urcite nie je, sice si vypyta, ze chce miniiiiii 😀 ...ale ona to ani tych 20min dokopy nepozera...Vzdy rano jej to pustim, pri tom sa prebalime, prezleceme a asi max. 5minut sa zapozera..potom uz lieta po byte ako sarkan..tak to vypnem..za hodinu si spomenie, ze chce mini, tak znova zapnem a znova asi 5min pozera..a potom ideme von 😀 ..a poobede tiez chvilku obcas pozera ...takze zavislacenim by som to nenazvala 🙂

luba142
14. mar 2011

@borocka pochybujem ze deti v tomto veku vydrzia u telky sediet viac ako 5 minut a to prehanam...pokial su este k tomu take zive ako vacsina nasich majoviek 😀 😀 ,nasa teda pozera bez pohnutia len niektore reklamy a koniec

mystery7
14. mar 2011

@mimi21 Mirko bude zatial so mnou doma, aj tak by mi ho v lete nikde nevzali a na jesen sa uvidi. Ale asi ostane doma, ked si predstavim ake choroby by dovliekol na 3-4mesacne babo. Uvidime. S bytom, je to stale v stadiu riesenia ☹ uvidime, co z toho bude.

Poobede sme boli dom, chlapci vystrajali jedna radost a bola nas rozptylit aj babka, tak sme to nejako zvladli.

@borocka tak to bolo ale tazke poobedie 🙄

ladywitch26
14. mar 2011

ja som brala hak 10 rokov, len nejake 2 parmesacne prestavky som mala, inak v kuse. uz som chcela aj prestat po 6tich rokoch, ale zacali sa mi robit cysty na vajecnikoch a to bud jedine rychlo otehotniet, alebo brat hak. a kedze bol vtedy muz bez prace, tak sme si babo nemohli dovolit. aj ked sme snazilkovali pri stanke, tak som mala problemy s cystou, nastastie na dalsi cyklus sa potom uz zadarilo. tak teraz uvidime, ked mi nabehne ms, co to spravi.
@borocka u nas ide telka vacsinu dna, ale tiez nezavislacime, stanka to sleduje len tak utrzkovito, vacsinou pri jedle sa trochu zapozera, inak lieta po celom dome. odbieha do kuchyne kreslit si, lebo pastelky ma nonstop na stole, atd. vacsinou sa pozrie, ked pustia zvucku nejakej rozpravky na zaciatku, to zakrici jeee, booob (bob the builder), alebo mnaaau (ked davaju rozpravku o kocurovi jessovi), ale akonahle skonci pesnicka, tak uz to nesleduje. a potom si spomenie, ked uz idu titulky a to zasa skonstatuje, ze bob neni alebo mnau neni, pokrci plecami a lieta dalej. ak to tak dokopy zratam za cely den, tak to sleduje mozno hodinu. co som jej kupila dvd balamory, tak tie sleduje ked je chora, alebo ked je vonku fakt skarede pocasie, ze aj mna berie na spanie, tak to vydrzi tak 10 minut v kuse pozerat a potom zasa pobeha atd.

mystery7
14. mar 2011

Mirko vydrzi pozerat 1-2 rozpravky Tomasa. Inac beha a beha, ale musi to byt aspon pustene 🙄

borocka
15. mar 2011

@mystery7 ved keby poobedie, ale toto dovyvadzal az od siestej vecer. velmi sa dozadoval pozornosti kym sme vecerali, akoby nemohol chvilu sediet a normalne jest aj on 😠

u nas je telka zapnuta len vecer, ked ide mamina pozerat spravy,alebo ked pridu surodenci zo skoly, a pato sa akurat pristavi ked ide nejaka fajn melodia a zacne tancovat,takze ani tu reklamu nepozera. akurat sa mu paci reklama na panadol baby, s tymi detmi v kostymoch zvieratiek, ta e ozaj krasna 😅
viac sa mu uz paci ked ho sestra vezme k pocitacu a na youtube mu ukazuje videa so zvieratami. minule mu pustala macky co vykonavali potrebu do zachodu. no hnus, ale som dufala ze ho to aspon motivuje.
a v sobotu isiel harry potter, tak ho sestra vzala na kolena pri scenke s pavukmi. no sedel ako zarezany, cerveny v tvari, zmolil si tricko a ze bojim bojim. on je strasne posadnuty pavukmi 🙄

a teraz mi dosiel s mravkotom ze boli a otvoril pusu do siroka a az do tvare mi ju strcil. zjavne zuby, tak cakal ze mu budem fukat 😀

soffi
15. mar 2011

@mystery7 dobre rANKO, nejako som to nepostrehla s bytom...vy cchete kupovat novy? my stale cakame na schvalenie z banky a uz zacinam mat bobky, ako to dopadne, inac riesime to cez realitku ktora sidli v budove katastra-nepoznas?

iinuska
15. mar 2011

dobre ranko
Adamko ma od vcera zabavu balon, ktory dostal v jednom obchode. Vcera sa s nim vydrzal hodinu vkuse hrat 🙂
Takze ani spievankovo este dnes neslo 😀
Cakam, kym doperie pracka a ideme von. Zatial este svieti slnko 😎

@borocka Adamkovi sa pavuky pacia. 😅

ladywitch26
15. mar 2011

@iinuska my sme tiez vcera vecer dostali balon u nas v obchode, ale zabava trvala len pol hodinu. stanka si nan lahla a on to chudak nevydrzal. ale bola podarena, ked sa obzerala po celej izbe, kde zrazu zmizol. nedoslo jej, ze balon su tie male franforce na zemi.
@borocka dones patka k ludmile, ta mu poukazuje pavuky a bude to mat aj s odbornym vykladom 😀 stanka pavuka este nevidela, ja to likvidujem do radu a v telke v momente prepinam. 😝

slak ma triafa uz od rana. muz je do konca tyzdna doma. stanka vstala 6.30, tak ju zobral dolu a ja som maleho nakrmila. este chcel spat, suchal si oci, len akosi nie a nie zaspat, mrvil sa, podchvilou mrncal, ani kolotoc nezaberal, tak som si ho zobrala nakoniec ku sebe do postele. o osmej konecne zaspal a skoro ma vystrelo, ked muz dolu vypiekol na plne pecky spievankovo. niekedy ti chlapi fakt nemaju rozum, fakt je lepsie, ked radsej chodia na cely den do roboty... 😠

luba142
15. mar 2011

ahojte
ja mam o zabavu postarane cely tyzden, Kika zostala doma ma ATB a zacinajucu anginu,takze super,teraz som nebola doobeda ani vonku s malou,ale po obede snad dojde mama a pojde bud ona alebo ja sa s Barcou vyvencit,dnes je tam super aj bez vetra a my sme doma 😒 😒

borocka
15. mar 2011

@iinuska
@ladywitch26 ja ani neviem ci sa mu pacia alebo nie, len kazda cierna bodka na zemi, na stene je pavuk....tak dupka, vyska ze bojim bojim, ale chodi ho stale okukovat, aj cely tyzedn si pamata kde nasiel pavuka a vsetkym ho musi ukazat.
vzdy mi kaze nakreslit pavuka, najradsej ked mu ho nakreslim na ruku a potom chodi akoze strasit moje sestry. a ma aj tricko kde su vysite pavuky tak si ho rad oblieka ale vzdy s komentarom ze sa boji. tak pochopis to?????
inak balony mame aj my radi, prvykrat dostal kopec na narodeniny, vsade bokli povesane a ked nejaky praskol tak absolutne nechapal kam sa balon stratil, ale zvlastne ze toho rachotu sa vobec nezlakol.

a ako vcerajsi den skoncil, tak dnesny zacal. od rana po sebe hucime a uz aj vyfasoval. ja ani nevime za co, len furt musi chytat vsetko co uvidi, darmo ze to nie je jeho a kazdy den mu hovorim ze to nema chytat ( vid zasuvky, DVD, pocitac) neznasam ked sa stara do elektrospotrebicov!!!! rano si pytal pit do flase, tak som mu naliala vodu do jupikovej flase, a on sa tvaril ze pije, zasiel za roh a pocujem clapkanie, tak on blb to vylieval po zemi a sledoval a samozrejme ze sa pri tom aj pocikal 😠
vonku do mna hadzal kamienky, take male strkove no ale co sa to patri???? aspon ze zvierata pekne opakoval, kupili sme gumove cukriky, kazdy v tvare ineho zvieratka, tak vzdy ked mu podala tak som aj povedla co to bolo: opica, hroch, had, ryba, vtak, slon,.....vsetkko fajn opakoval. a doma som uz mala posledny tak som sa ho pytala ci chce krokodila alebo mravca (samozrejme ani jeden tvar tam nebol) a on zabil ze : kokodaj (krokodil).
polievku zjedol len tak z poly, a svacla som ho do postele. on hned ze aj maminka si ma lahnut a upratal sa na kraj vankusa, ale vravim mu ze sa hnevam a idem prec. ze ma ostat sam. tak aj pekne zaspinkal 😕

ludmilabb
15. mar 2011

@borocka ja si myslim ze stare telky boli zle na oci ale ak mate doma nove typy tak by to nemalo byt take skodlive
Sofia pozera velmi rada rozpravky ked sme doma tak je jasen ze z casti dna ma telku pustenu neberiem to tak tragicky co sa mam s nou priecit vsak aj my vecer telku pozerame a ona robi vzdy len to co aj my robime najhorsie je ze chce stale telefonovat ked ja volam a to su nenormalne zachvaty 🙄

inak vcera u nas bola Janka s Emkou a tie sa tak kraaaasne stiskali a objimali, Sofia ju vybozkavala, vyhladkala, len skoda ze sa mi to nepodarilo zdokumentovat fakt to bola radost pozerat na take osobky ako sa drzia 😀

borocka
15. mar 2011

@ludmilabb stare, nove, ja to aj tak neuznavam. pato tiez vsetko po mne musi opakovat, ale zasa telka ani pocitac ho neberu, on radsej ide skumat kde aky kablik vedie a co by mohol vymajstrovat okolo toho. snad este horsia varianta ako pozeranie telky 🙄
patko ma horsie oci uz bez tak, v rodine vsetci nosime polky az jednotky do dialky, tak nebudem riskovat. som len rada ze pri tom nesedi. on prave ak si ja daco pustim, tak vezme dialkove a vypina, pripadne ide vyhodit zo zastrcky 😀 😀

a to s emkou ti verim, aj pato rad stiska a hladka, bozkava kamaratky (ked ma naladu) ale posledne dni mu rpave vadi ked sa ho ine dieta dotkne

iinuska
15. mar 2011

ahojte
My sme boli vonku skoro 2 hodky, sme sa motali okolo domu. Juj, ako je dobre, ked uz mozem vybehnut na dvor len tak v slapkach a teplakoch. Ze sa uz nemusim obliekat ako cibula. Aj Adamo uz bol len vo vesticke, na bundu bolo fakt teplo
@luba142 skore uzdravenie zelam.
@ludmilabb to telefonovanie je aj u nas tak.Nenazvala by som to zachvatmi, ale strasne chce telefonovat 😅 No a kym mu nedam telefon k uchu, tak konec 😀

mimi21
15. mar 2011

@jamaat ja rozmyslam aj nad tymi naplastami antikoncepcnymi, len tie sa teraz nemozu ked kojim
inak emka je trochu rozhodena z toho ockovania, mala miernu teplotu ale nie je taka vesela a ko byva
uz inak poriadne dzavoce, uplne sa jasi, strasne je zlata

u nas je dnes riadne teplo 😎 😎 😎 normalne mam problem ako emku obliekat, ci uz vybrat fusak a tak
ale zatial som ho nechala, len ju menej naobliekam

mystery7
15. mar 2011

ahojky
My sme dnes boli cvicit, vcera poobede sople presli a dnes ani jedno utretie nosteka. Parada a ja som rozmyslala ako ho ukecam, aby zabudol na cvicenie 😅
Dnes den ok, bolo fajn. Rano vyzeralo na dazd a potom sa vyjasnilo, tak sme sa domov pekne presli. Teraz uz spime-bez obeda. O 12 bol uz taky vynervovany, ze vypil mlieko s zaspal. Dobre, ze cestou zjedol banan par tyciniek 😉
Ja sa idem v klude najest a dat si kavicku 😉

luba142
15. mar 2011

@iinuska dakujem, aj tak tu vymyslali obidve akoby ani chora nebola 🙂 ....Barborka sa hadze v postielke dufam,ze zaspi lebo ma trafi uz mam toho za doobedie dost,dve na krku a uz som nervozna a mm ako na potvoru bude chodit neskoro z prace

iinuska
15. mar 2011

@mimi21 veru, aj u nas je tak. Najprv som dala malemu bundu, potom zase vestu, este som mu dala aj taku tensiu ciapku. ale ma sa zase ochladit, tak este nechaj radsej fusak. Predsa Emka je este malinka 😉