Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

soffi
1. apr 2011

no cauze kočeny 🙂 , tiez som akosi kaslala na net, kedze bolo tak kraaasne, dnes uz sice doobeda moc nie, ale mala som upratovaci den, takze aj tak nebolo casu...co sa tyka opal. kremu tak som nedavala este, min,roku som mala 30 , toho asi tiez dam, ja som hrozne svetla pokozka, a mozem aj mesiac lezat na slnku a vyzeram jak maslo, a ninka ma bohuzial pokozku po mne, takze aj tak si myslim, ze keby som ju nenatrela aj tak ju nechyti, ale pre istotu natriem, musim s apochvalit, ze po 2 tyzdnoch nocnikovania sme sa dostali k tomu , ze mame plienku len na spanie a von 🙂, kazdy den bez nehody-za posledne dni, tak som velmi rada, myslela som si , ze to bude horsia katastrofa, kedze som ju na nocnik nedavala takmer nikdy...asi musi dieta dospiet do stadia ekdy tomu fakt rozumie 😉 , od rana mame sopliky, len neviem ci kvoli zubom, alebo je nachladena, ale hrozne aj slinta, normalne vkuse podbradnik ma, taka zlata je -sa naucila sama zapinat vysavac, tak ho mame vzdy von aj s odsavackou a ked ma plny nos, tak si hned sama zapne a odsaje, aj vypne, -super to vyzera 😀 s hypotekou nic nove 🙄

soffi
1. apr 2011

@jamaat aj my mame daylong - je super, len min, roku ked sme ho davali ninkke tak sme boli cely flekaty, teda najma manze, lebo kde sa o nho mala oprela tam ho vobec neopalilo 😀 😅

soffi
1. apr 2011

@luba142 my mame asi 7 cumlikov, a aj tak ich vzdy hladam, lebo nemam ani jeden 😝

luba142
1. apr 2011

@soffi no my mame 3 len,ale cez den neni ani jedneho...sa plazim po celom byte a hladam ked si spomenie ze chce dudu 😀 😀 😀 ,aj som skusala po obede ze ju dam spat bez nej ked som ju nemohla najst,ze proste neni a z postielky stale kricala "maminko dudu, daj dudu, mamiiiiii" ,tak mi nezostavalo ine len jej ju dat 😒 😒

barca25
1. apr 2011

holkyyyy..poradte prosim..je tu niektora ktora ma druhe babo este v case rodicovskeho? bo nevime ci s druhym babom treba na socialku teraz -gynek.mi uz dal potvrdenie, alebo staci po porode..prva dcerka bude mat este len dva rocky...sestricka u gynek.povedala ze ak som stale na rodic.s prvym babom ze staci nahlasit do socialky na matersku s druhym babom az po porode...viete mi niekto poradit ako budu teraz papierovacky???? dakujem 😖

iinuska
1. apr 2011

@soffi jeeej, tak Ninka je sikulka, super. 🙂 Ja planujem odplienkovavanie na leto. Nastastie dudle riesit nemusime. Adamko nemal dudel nikdy

mimi21
1. apr 2011

@barca25 ja som vypisanu matersku posielala zamestnavatelovi, on to zasle na socialku

saskarisko
1. apr 2011

Ahojte,

@barca25 - papier, treba zaniest potvrdit na socialku, aby ti mohla ist materska (ak si si sama platila odvody, tak matersku dostanes az po uplynuti 270 dni od prihlasenia na poistenie. ak si bola zamestnana, tak by si ju mala dostavat klasicky podla nastupu na MD ako ti napisal gynekolog). s potvrdenym papierom treba ist na Urad prace, kde ti dnom nastupu na matersku pozastavia vyplacanie rodicovskeho prispevku. a este mas narok na vyrovnanie prispevku na starsie dieta (t.j. od nastupu na matersku do 6 tyzdnov veku mladsieho dietata - to ti bude vyplacat urad prace spolu s pridavkami).

saskarisko
1. apr 2011

nam sa Sasku podarilo odcumlikovat minuly tyzden. sama vyhodila cumel do kosa,ked som jej spomenula, ze v urcitom veku to urobil aj jej brat. a co sa plienok tyka, tak ja od vcera nedavam plienku vonku, ale mam nabalene nahradne oblecenie, lebo v zaujati sa moze stat nehoda. na noc bude plienka dlho, predlho. aj ked dneska v noci sa pytala na nocnik o 00.30 😠

barca25
2. apr 2011

@saskarisko aha ..takze treba klasicky pred porodom ist vybavit..bo mne sestricka povbedala ze ak som na rodicovskom tak staci po porode prejst na matersku s druhym..ze do porodu mam poberat na starsie:D..oki oki..tak musim ist k tym mojim milovanim zamestn. ach jaj:/// :D...dakujem za info

mystery7
2. apr 2011

@barca25 ja som papier od gynekologicky hned odniesla do prace. Ved MD zacina 6tt pred porodom, tak na co cakat? A MD bude vyssia ako mam teraz RP.

@saskarisko a na ten prispevok pre starsie treba nejake tlacivo? Ci mi ho daju automaticky?

My sme mali vcera otrasny den, obaja sme boli nervni 🙄 mna navyse bolelo zhora brucho ☹ tak divne, akoby mi isla koza prasknut. Potom poobede sa este aj malicky zacal natahovat-roztahovat ruky nohy, otacat sa. Bola som uplne ko a este aj mm bol cele poobede prehadzovat koesa na aute 🙄 no horor den.

Dnes je uz trochu lepsie. Doobedu sme boli krmit holuby, slnko svietilo, tak sme zase opaleni 🙂

borocka
2. apr 2011

@soffi bola som vycestovana

ahojte, mam chvilu klud,amly je vnku so sestrou, ale nemam dost casu ani chute citat co sa tu udialo 😕 boli sme vycestovani, s patovym otcom!!! od utorka sme boli v kovacovej, pekne sme si to uzili, nakupy, prechadzky, hory, prirodu, velmi som si oddychla. mali sme super byvanie aj stravu a lukas sa o pata vzorovo staral!! ziadne ranne vstavanie, ziadne vecerne kupani,ziadne varenie, no nic!!!! fyzicky som sice hotova, cele dni sme boli vonku, behali, lietali, hrali sa s malym.......ale psychicky som celkom oddychnuta.ani by ste neverili ako bolo dobre v takej spolocnosti.
vecer vas docitam, teraz este vybalujem a tak podobne.

ozaj, som sa chcela opytat, co obuvate teraz detom??? na sandale je este zima, ale zasa v botaskach ma maly brutal spotenu nohu (a ja tiez). tenisky mu neviem zohnat co by boli dobre na tu uzku nozku,tak som myslela ze mu kupim take tie gumaky s dierami v predu a gumkou okolo clenku. hadam viete co myslim, a do toho dostane ponozku tak sa mu noha pekne vyvetra ale ani zima mu nebude. vy co pouzivate??? tu je 20stupnov, a na slnku a pri nejakej cinnosti este viac....

borocka
2. apr 2011

@soffi a ninka sa sama vypyta alebo ju ty posadis??? lebo s patom to mam tak isto. on medzi cikaniami ma pauzu tak 1,5 hodiny, takze v pohode aj na prechdzku mozme ist bez plienky, ale sam sa nevypyta, resp. povie ze cikame ked uz s tym zacal obleceny 😀 ale aj tak radikalne znizil pocet plienok na 2denne!!!! fakt ze menej cika, alebo teda rozumnejsie...uz nie kazdu pol hodku, ale s odstupmi a viac.

soffi
2. apr 2011

@borocka ahoj, super ze si si oddychla, co s atyka topanok, my pouzivame botasky, ale mam aj kupene platenky, ak by bolo teplejsie, tie s dierkami-crocsky , sme pouzivali v lete naboso, ninka sa na nocnik vypyta sama 🙂

jamaat
2. apr 2011

@borocka Používate textilné tenisky? Ja neviem Emke zohnať nejaké, čo by sa mi páčili a aj za dobrú cenu na ihrisko. Vlastne teraz som kúpila jazdené Nike Dart, tie mala aj vlani a boli super. Len ešte neprišli, hádam v pondelok. Tak uvidím, či jej budú dobré. Na zničenie na ihrisku jej to bude stačiť.
Vlani som objednala z Anglicka tenisky Fila a bola som s nimi veľmi spokojná. Takéto, ale v dievčenských farbách http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8342476&tab=4

jamaat
2. apr 2011

@borocka Inak si ma prekvapila s tým výletom. Čo to, čo to? A ani si nedala vedieť. Či to bolo nejaké náhle na spôsob relácie "Cestoviny"? 😀 ....Ja už som aj rozmýšľala, či aj spávate na záhrade, že ťa tu vôbec nebolo vidno. 🙂

borocka
2. apr 2011

@soffi tak super uspech! mohla by si skusit podla mna aj na prechadzku ist bez plienky, hlavne ak pojdete len tak okolo cinzaku....ved nech si zvyka 😉

@jamaat chcela by som obyc latkove platenky, ale su jednoducho siroke a patovi sa vyzuvaju. neviem preco ich tak siju, lodzka mu v nich noha, nevie v tom riadne chodit. tak som myslela na take "crossky", ze s ponozkou by nam to mohlo uz teraz posluzit ked mame tych 20stupnov vonku, ci????
a vylet, tak vznikol v priebehu tyzdna, ale nikomu som nevravela, ani len nasim doma nie, pretoze uz mam s lukasom toolko skusenosti kedy nasluboval hory doly a nikdy nic z toho, ze si pripadam akoby som si vsetko vymyslala. az do utorka obeda kym zavolal zo slovenskeho cisla som sa ani nebalila. potom vsetko rychlo rychlo a o 4ej sme uz boli tam. nakupil mne aj malemu nejake handry, bola som v kadernictve, na masazi,.....az som ho nespoznavala ako sa k nam spraval a kolko penazi bol zrazu ochotny do nas investovat!!!!

saskarisko
2. apr 2011

Ahojte,
@mystery7 - myslim, ze som tam podpisovala iba ziadost, co tetuska vypisala. len ja som o nom musela bojovat, lebo to bola novinka, a tetusky to este nemali nastudovane. takze som este pisala do BA, a potom som tam dosla s mailom, a o tyzden mi ho schvalili. ale odvtedy uz preslo vela vody, takze to uz maju zmaknute. toto je on
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/zahadny-jednorazovy-prispevok-na-dieta-2/
@borocka - my mame tieto, a su aj v chlapcenskom
http://www.deichmann-obuv.sk/site/sk/catalog.ph...
ale minuly rok som v deichmane zohnala jedny vyborne adidasy. tie mali na spici este navyse taky pas gumy, ci co to bolo. a teda na odrazadlo priam idealne, ine topanky mali zosuchnutu spicu hned po prvom pouziti. a tieto sa Riskovi podarilo prederavit az po 4 mesiacoch, kazdodenneho pouzivania na odrazadle, motorke, a neviem coho vsetkeho 😉 . ibaze tento rok som ich v ponuke nevidela

borocka
2. apr 2011

@saskarisko joj, tak to zasa nie. ma kupene riadne botasky nike, ale chcela som skor nieco na behanie po vonku, hlavne kde by sa u nozka lepsie vetrala. a to co si poslala su klasicke botasky.

saskarisko
2. apr 2011

tak potom v deichmane maju obycajne platenky (cierne s bielou gumou) na suchy zips za 5 eur

kosska3003
2. apr 2011

ahojte tak mi sme mali super den cely den sme boli vonku mala zafulana ako prasiatko ale vyvetrana riadne a uz spinka tak ja mam veget ja mam pre malu botasky tie nosi teraz este som jej objednala take lahsie na behanie a asi jej tiez kupim crocsy isto ale asi neskor

baby poprosila by som vas o hlas keby ste mohli kazdy den dakujem
http://apps.facebook.com/baby-plavanie-sutaz/sh...

saskarisko
2. apr 2011

tak tie tenisky, co som opisovala vyzeraju nejako takto (minuly rok boli na snurovanie). su to adidasy samoa
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9028386&tab=9

kosska3003
2. apr 2011

@saskarisko tak ako ina palka za ne take drahe si ani ja nekupujem botasky a nie to esta malej

saskarisko
2. apr 2011

@kosska3003 - to je uhol pohladu. ak mi tenisky vydrzia na odrazadlach tolko, co tie, tak ta investicia bola dobre umiestnena 😅 (inak minulorocne som kupila za 30 eur). ja detom kupujem topanky povacsine v protetike alebo v sante. cena za jedny cca 23 eur, Risko sa uz dostal do kategorie 30 eur. a na nich mi spice zosuchol po prvom raze. u nas je motorka, odrazadlo spolocnikom pomaly pri kazdom pobyte vonku. a teraz to mam este dvojmo (pricomz Saska je ovela vacsi nistar topanok)

saskarisko
2. apr 2011

aj ked teraz si to budu viac odnasat asi aj spodky topanok, kedze aj Saska ide dostat na narodky dvojkolesove odrazadlo, a brzdit bude len nohami (aj ked ma odrazadlo aj brzdu)

kosska3003
2. apr 2011

@saskarisko no ved hej vsak nech zodere ale zoderie jedny za sezonu jej nozka rastie nezoderie mi 5 parou a na rok by jej boli aj tak male ako ja jej kupujem adidasy teraz ma nike pokial ma nozku ok tak to neriesi drahymi topankami co maju este aj umelo vytvorenu klenbu podla mna je to hovadina kedysi to nebolo a tu sme a to sme este nosili podedene cvicky ziadne adidas a ine

iinuska
2. apr 2011

@saskarisko tie su krasne, my mame od nike 🙂

zuzkaprofant
2. apr 2011
saskarisko
2. apr 2011

@kosska3003 - co sa klenby tyka, tak ti budem oponovat. Risko okrem tenisiek (a vlastne do nich som kupovala orto vlozku), nosil vzdy ortopedicke topanky. a uz sa mu krasne ukazuje klenba (este su tam nejake tukove vankusiky), ale ziadna plocha noha. takze ono to vyznam ma. radsej niecomu predchadzam (toto sa da ovplyvnit) ako budem napravovat. a inak on ma na rok 6 parov topanok (zimne, snehule, jarno/jesenne, tenisky, sandale (z leta skoncili ako prezuvky v skolke), gumaky). viac nic.

saskarisko
2. apr 2011

@zuzkaprofant - nie nemam. videla som ich v obchode, ale nejako mi nesadli do oka. neviem, ci by sa mu v tom nesmykalo, ked by brzdil