Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
26. apr 2011

ahojte tak ta moja opica konecne spi hura ja hodim sprchu a pojdem tiez lebo posledna noc bola hruza o pol jedna sa slecna zobudila ze je vyspata tak bola hodinu hore a potom este 4 krat bola do rana strasne mi kryva na pravu nohu neviem co s nou ma nic tam nevidim tak dufam ze ju to prejde stale sa hadze o zem tak dufam ze to ma s toho

ja pouzivam finish do ale aj sol davam a niekedy aj lestidlo hlavne ked tam mam pohare

soffi
26. apr 2011

ahojte, my sme od nedele boli u svokry, vcera sme prisli vecer a este som co to balila.....a dnes doobeda v meste, oobede sme zasli k svagrinke a vecer sme opekali, dolsi sme pred hodkou, este som vas nestihla docitat , takze o chvilku...🙂 inac dnes my dosli tie topanky z konika a su super! s tym tetovanim co mam od zimy vyzeraju velmi pekne 🙂

soffi
26. apr 2011

bab& to vy vsetky mate umyvacky riadu???? no ja len rucne....snad pride cas ekdy aj to bude 😝 , inac u nas dnes krasne cely den bolo, veru na vychodze dobre 😀

kosska3003
26. apr 2011

@soffi no tu cely den zamracene a co som kukala pocasie ma byt aj cely tyzden takto 😠

ludmilabb
26. apr 2011

@sirinka nie neboli

hoogy
26. apr 2011

@mystery7 fuha to je uz velke babo. aj matko sa narodil 11.5 🙂

ludmilabb
26. apr 2011

@soffi my tiez nemame umyvacku riadu, neviem za kolko rokov sa to vlastne rentuje a ci vobec

sirinka
26. apr 2011

@soffi
@ludmilabb ja som sa jej branila a preto ani nemame vstavanu a mame iba 45tku...ale poviem vam po susicke druhy najlepsi spotrebic v domacnosti
a ludka mne sa to rentuje hned od prveho dna a zvlast, ked je doma viac deticiek, proste nemusim sa hrbit kazdu chvilu pri umyvadle, kedze tam sa toho riadu az tak vela nezmesti, tak niekolkokrat za den, este s ekzemom na rukach...fakt sa umyvacka oplati 😉

ludmilabb
26. apr 2011

tak co som si precitala, dufam ze sa takym kravam ucitelkam velkym oblukom vyhneme
manžel dneska přišel s jednou zkušeností ze školky - jedna maminka dala tříleté dítě do školky, říkala ,že malý se někdy počůrá nebo pokaká při poledním spánku a at mu nasadí plenku. Učitelka, že tohle dělat nebudou ,že se to naučí zvládnout...malý se počůral, pokakal - následovalo to, že ho učitelka veřejně zostudila před všemi dětmi, ukázala ho všem dětem, jak je pokakaný a počůraný...dítě začalo koktat...Nemám na to slov, musela bych být hodně sprostá.

@sirinka rozumiem ze kazdy vychadza z inych podmienok, mm sa tiez brani teda ja som umyvacku riadu ani velmi neriesila ale viem ze by som u mm nepochodila

kosska3003
26. apr 2011

@sirinka tak tak ani ja som nechcela ze naco ved sme len dvaja ze ak tak potom niekedy a teraz super ako umyjem aj v rukach ale takto postupne hadzem do mycky vecer pustim a hotovo

sirinka
26. apr 2011

@ludmilabb no, ibaze aj ja som si myslela, ze sme dvaja na jedenia a aj na umyvanie, lenze realita bola ina, max. mi zahlasil, ze do toho napustil vodu, aby mi ten riad do rana nezachol... 😠
takto aspon do mycky naloz a obcas aj vylozi

hoogy
26. apr 2011

ja tiez na umyvacku nedam dopustit. este to setri aj vodu a elektrinu a v kuchyni to stale vyzera upratane. ked sommuzovi povedala,ze bude on umyvat hned bezal do obchodu :D

jamaat
26. apr 2011

Tiež som dosť dlho odolávala umývačke, ale je to super. Máme iba malú 45-ku a používam tablety z Tesca alebo Lidla, dávam len polovičku tablety a pridám ešte osobitne soľ.

Dnes som dala Emku spať cez deň bez plienky a nepocikala sa! Pritom keď má plienku, tak sa tak začúra, že aj pyžamo je mokré. Ešteže sme mali 5 pyžám. 🙂

nikanika28
26. apr 2011

ahojte
no nam keby sa pokazila umyvacka, hned letim kupovat novu 😀 ..ja ju zboznujem 😵 😀 ...vzdy si tak hovorim, ked je pustena a umyva, ze ako dobre sa mi sedi 😀 ..a tablety kupujem aj podla toho, na ake maju akciu, teraz momentalne mame tusim Calgon ..to som vymakla nejaku super cenu, zvyhodnene balenie, uz ich mam hadam aj 4mesiace
No inak velka noc prebehla ako kazdy iny den...akurat trochu viacej zhonu, ale inak fajn...takyto predlzeny vikend by mohol byvat castejsie 😅

nikanika28
26. apr 2011

@ludmilabb mne zase Klara v poslednej dobe robi to, ze ked ju chytim, ze ideme napriklad opacnym smerom, tak ked nie je po jej, tak zacne vrestat au au auuuu ...na plnu hubu, ludia sa po mne otacaju, co jej robim 🙄 ..a to aj doma, Lukasko sa jej chyti a ona zacne aukat, alebo ju dam dole zo stolicky a ona srdcurvuci plac a aukanie...slaktrafit ma ide z nej 😠 ..
no a nocnik u nas "funguje" iba vecer, ked ma ist spat...vyleze z postielky vzdy pod nejakou zamienkou a jednou z nich je aj to, ze chce cikat 😝 ..tak tam sedi aj desat minut a musi mat knizku svoju oblubenu a velice mi cita a vyklada, co tam je ...a ked ju uz chcem zobrat, ze stacilo, tak samozrejme, ze zacne zase aukat 😀 ...ale dnes, ked tak nad tym rozmyslam, tusim vobec ani neaukala 😕 😕

jamaat
26. apr 2011

@nikanika28 Dobrá stratégia to aukanie 😀

nikanika28
26. apr 2011

@jamaat neviem kde na to prisla 😕 😅 😀 ...a ona sa vyberie za mm a s hereckym podanim mu vysvetluje, ze mama spravila klarke bo 😀 ..a fuka si rucicku ...tak jej vzdy na to poviem, ze jej po tej ruke capnem a potom moze aukat do vecera 😀 ...a pritom ju bijem teda naozaj velmi malo, ani neviem, kedy som jej capla naposledy 😝 , ale asi zacnem, nech ma preco aukat 😀

jamaat
26. apr 2011

@nikanika28 No možno jej to chýba 🙂

mystery7
27. apr 2011

@borocka ja som uz po cisarskom a dr sa boji, ze pri normalnom porode by maternica nevydrzala-kedze je malicky taky velky ☹ nechce riskovat prasknutie. Povedala, ze keby bol max do tych 3kg dalo by sa uvazovat, skusit, ale vyzera, ze bude mat cez 4kg a to je uz privela.

U nas tazka noc. Isli sme spat o 22:30 (my rodicia) a Mirko o 23:00 revy, ledva som sa prebrala a isla k nemu. Hned zaspal. O 23:30 bolo druhe kolo. A tretie asi o 15min, ale to uz isiel mm, lebo ja som nevladala ani oci rozlepit. Potom uz bol pokoj-huraaaaa. Teraz este spinka, idem pustit pracku.

nikanika28
27. apr 2011

@mystery7 neboj nic, dobre to dopadne, ja som mala druhy porod tiez planovany cisarak, prvy bol akutny a ked som zostala druhykrat tehu, tak mi rovno doktor povedal, ze porod bude planovany cisarak ...a dopadlo to dobre, dokonca som bola rychlejsie fit, ako pri prvom 🙂

soffi
27. apr 2011

VCERA SOM bol a na sono krku, kedze som si nasla tvrde miesto pod uchom....zial nedopadlo to dobre, mam tam 2cm uzlinu a pod kyvacom zhluk centimetrovych uzlin...nemusi to este znamenat nic , dnes volam na onkologiu, zasa mam totalne mindraky, to uz asi do konca zivota sa nezbavim tychto pocitov ☹ ☹

sirinka
27. apr 2011

@soffi joj moja dufam, ze to bude dobre...ja sa tiez chystam, lebo tesne pred porodom som mala velku uzlinu pod pazuchou, sice sa postupne zmensila, az ju ani neviem nahmatat, tak ale radsej a na tej strane mam na krku zvacsenu uzlinu ale to uz od detstva...
a vies, ja som s ani nepresla tym co ty a aj tak mam stale nejake obavy z tohoto...mozno to bude tym, co vsetko som v robote videla 😔

nikanika28
27. apr 2011

@soffi drzim ti moc moc palceky, nech to vsetko dobre dopadne 😔

luba142
27. apr 2011

ahojte, ja tiez odkedy mame umyvacku tak som rada,ze nemusim drhnut hrnce,ale tiez mame len 45-ku a zisla by sa uz teraz aj vacsia,ale este to nejako zvladame 😅

@nikanika28 to s tym aukanim mame aj my ako ju schmatnem za ruku a taham inde nez chce ona tak jaci auuu boi uka auuu auuu, moje nervy hlavne ked tam su ludia a kukaju jak puk tak aj im by som hned vybrblala v tej chvili 😀 😀

@soffi drzim palce nech to dobre dopadne 😉

@ludmilabb u nas v skolke s tymto problem nebol,proste som povedala ze sa vie pocikat pri spani a v pohode jej davali plienku,ked byvala sucha tak potom po dohode so mnou jej nedavali uz ze ved oni aj tak este pred spanim chodievaju cikat a vlastne tieto male vodia po kazdom jedle a ked idu von a pred spanim...ja som mala zase problem,ze som nastupila zarovno nou aj do prace a ked som malôa poobednu tak sa ten tyzden pokakavala, nastastie to bolo len ten tyzden potom som dola na rannej a nocnej cez den doma tak si nejako uz zvykla ze chodim do prace a ked som mala dalsiu poobednu uz sa to nestalo

mukiii007
27. apr 2011

Maminy, koľko Vaše deťúrence rozprávajú?

iinuska
27. apr 2011

ahojte
U nas je dnes pekne, od rana svieti snko, tak sme boli aj vonku. Adamko zacina nejako kaslat, tak som mu nasadila stoptussin
@soffi drzim palce, aby bolo vsetko ok, ja mam uz dlho zvacsenu uzlinu na krku, a ked som chora, tak sa mi vzdy zvacsi. Este davno som to hovorila krcnej, a ta povedala, ze je to v poriadku, tak dufam, ze mala pravdu. Ale tiez vzdy ked sa mi zduri, tak ma vselico napada 😒

luba142
27. apr 2011

@mukiii007 nasa rozprava uz vsetko, opakuje pesnicky, basnicky, vypyta si co potrebuje...no skratka povie vsetko

iinuska
27. apr 2011

@mukiii007 Adamko uz dlhsie rozprava uplne vsetko, niekedy az moc 😀 .

mukiii007
27. apr 2011

@luba142
@iinuska

Super, aj naša už rozpráva, čisto vo vetách, spieva, básničkuje. 🙂 A i moja niekedy až príliš veľa rozpráva. 🙂

nikanika28
27. apr 2011

@mukiii007 aj Klarka rozprava od rana do vecera a ked mam doma aj Lukaska, tak to mam stereo 😝 😀 ..Klara zopakuje vsetko, co jej poviem, ale tak samozrejme, ze nie cisto, ale tak snazi sa 😀 ...inak rozvite vety este nepouziva, snazi sa skladat slovicka do kopy..