Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
11. dec 2011

@kosska3003 toho vpichu sa nemusis bat...to miesto ti najprv znecitliveju, takze citis iba taky tlak, ale nie bolest.

sirinka
11. dec 2011

@dm1 😝 keby neviem, ze je rec o porodoch tak ani nechapem, ze co mu neslo vytiahnut haha...asi urobil kratky rez...

sirinka
11. dec 2011

@dm1 ja som to stastie nemala, zima bola na sale neskutocna, pri magde ma triaslo uz pred zakrokom, sestricka ma pozakryvala sterilnymi ruskami kym doktori prisli...

kosska3003
11. dec 2011

@sirinka no uvidime este mam cas to riesit ale tak aspon viem

sssimi
11. dec 2011

@sirinka mne bolo v máji veru teplúčko a pri tých bolestiach.... Sestrička ma chodila zakrývať a ja som sa odokrývala :D

sirinka
11. dec 2011

@kosska3003 ja som to absolvovala 3x...

sirinka
11. dec 2011

@sssimi no na porodnom boxe bolo fajn, ale na tej operacnej sale bola taka kosa...

borocka
11. dec 2011

boze, vy ste vsetky sli cisarom......to snad len ja, jamat, simi a lubka sme 4 "statocne"?? 😕

luba142
11. dec 2011

@borocka hmmm len tu u bab to asi nebolo o statocnosti,ale o nutnosti takeho zakroku 😉

kosska3003
11. dec 2011

@borocka to neni o statocnosti hadam kazda chcela ist normalne ale proste u mas sa to inac nedalo musel CR aj ked som do poslednej chvile myslela ze pojdem normalne
@sirinka no uvidim ako ja pojdem teraz

sirinka
11. dec 2011

@borocka no tak prepac...moje prve dieta som aj ja porodila vaginalne...
ale chcela by som ta vidiet statocnu, ked mas dieta KP, odtecenu plodovu vodu, kontrakcie ako svet, otvorena na 10 cm a nic...babatku sa von nechce
alebo ked uvidis, ze tvojmu babatku ledva bije srdiecko a pri kazdej kontrakcii takmer uplne zlyhava...

borocka
11. dec 2011

@sirinka
@kosska3003
@luba142 mozno ste si nevsimli, ale to statocne som dala do uvodzoviek......

sssimi
11. dec 2011

@kosska3003 inak je to sranda. Ja som myslela, že po SC ťa automaticky znova beru na SC, ale tam by bol dôvod asi len úzka panva, alebo problém s bedrovými klbmi či niečo podobné. No a samozrejme akútne prípady.
A ako Marika zareagovala na to, že bude mať súrodenca? 🙂

kosska3003
11. dec 2011

@sssimi no a este ked je druhe tehu do dvoch rokov vtedy je sekcia no uvidim co povedia mala to beria tak este s rezervou lebo teraz mala jej krstna babo v brusku suseda ma babo v brusku a zrazu aj ja ale tak povedala mi ked som jej to oznamila ze jej ho mam ukazat ze ho chce vidiet 😀

sssimi
11. dec 2011

@kosska3003 😀 Moja aj kukla do pupka 😀 , teraz každému vysvetluje, že bábo je v brušku a že kope, spinká a že mu srdiečko bije. Aj má doma taký detský fonendoskop a každú chvíľku chce počúvať 😀

kosska3003
11. dec 2011

@sssimi no ja este nemam brusko no brucho mam ale este nie tehotenske 😀 😀 ked to uz bude vidno uz bude asi inac reagovat 😀

sirinka
11. dec 2011

@sssimi este je kopec inych diagnoz, silne dioptrie, vysoky krvny tlak, zlomenina stavcov v anamneze atd...

ja som mala druhy porod po CR po 22 mesiacov a ziadny automaticky znovu CR ale vaginalny...zvrtlo sa to ozaj za 5 minut...

sirinka
11. dec 2011

@borocka hej, ja som si tie uvodzovky vsimla, aj tak to vyznelo tak blbo, prepac 😉

iinuska
11. dec 2011

@borocka
@sirinka
Ja uz borocku trosku poznam, preto som nereagovala 😀 😀

sssimi
11. dec 2011

@kosska3003 jasné, veď ono to príde a je to strašne zlaté 🙂 . Ja ako som zostala tehotná, tak vytešená som jej zapla video ako sa dieťa vyvíja v maternici. Najskôr sa dívala a keď som jej povedala, že mám také v brušku (ešte také čo sa na dieťa ani nepodobá), tak sa mi chuďa rozplakala 😀 Ale keď už to bolo mimino, tak sa ukludnila 😀 . Dnes počuvala aj s origoš fonendoskopom. Sa na nej smejem-ona sa pri tom fakt tvári ako doktorka-taký ten sustredený pohlad bokom 😀 😀 😀

mystery7
11. dec 2011

@sirinka @sssimi cr sa robi po prvom ak je dieta velke. Ja som chcela skusit Slavka normalne, ale dr mi to neodporucala, koli jeho velkosti ☹

U nas aky nervozny den 🙄 Mirko ma dnes vytocil, dostal po zadku. Vcera bol na navsteve moj brat, doniesol flasu vina. Mirko ju na chodbe rozbil ☹ dobre, ze sa na skle nedorezal ☹
A Slavko ma super novinku 🙄 ked vidi lyzicku s jedlom, tak silno stisne pery a neexistuje otvorit usta. Co je ochotny zjest tak kasa na veceru. Inac nic, ani sladku vyzivu-domacu slivkovu

dm1
11. dec 2011

@mystery7 ono velmi zalezi aj od doktora asi. Lebo kamoska mala vsetky 3 deti velike sa jej to stupnovalo "najmensie malo nieco malo cze 4 kg a skoncila pred 5kg tusim a rodila vsetky normalne. V Ilave boli dost proti cisarskym a aj baba co tam bola so mnou a mala ho odporucany stale ju odkladali ze neskor neskor az tam porodila normalne tiez pomaly 5kg dieta a 56cm 😝 .

ladywitch26
11. dec 2011

@borocka statocnych bolo sedem... 😀 ale zabudla si na mna, ja som "statocne" odrodila 4,2kilovu stanku. fabiho ani neratam, toho som ani nemusela tlacit, on sa dral vonku aj sam 😀

inak co je tu noveho? okrem prirastku vo varine, to som uz zaregistrovala 😀 mam tolko objednavok na sviecky teraz,ze akosi nestiham.
baby, mam tak trochu obavy o nasu byvalu aupair. dost casto zvracia po jedle. ona to dost zlahcuje, ale mne sa to akosi nevidi. tehotenstvo sme vylucili, robila si aj test, aj ked to bolo malo pravdepodobne.

dualcore
12. dec 2011

@sssimi nedali sme 2 aj ked najprv sme zvazovali-teda hlavne ja ze dame Daniel Nikolaj ale nakoniec ma muz presvedcil ze len jedno.hadam sa za to na seba bratia raz nebudu hnevat 🙂 Nikol je krasne meno pre dievcatko. 😉

sssimi
12. dec 2011

@dm1 kam sa tie decká také obrovské narvu 😀. Ja už mám teraz pocit, že ma rozpučí 😀

@ladywitch26 to je ťažko diagnostikovať. Aj bola na nejakých vyšetreniach? Nech skúsi celiatickú stravu či by sa jej nepolavilo.

No kočky, ja valím na záťažový test. Vôôôbec sa mi tam nechce, hladná som ako kôň, dúfam, že cestou sa niekde nevyrutim..... Jááj a kvôli takej hlúposti. Ešte aj mamča si musela kvôli tomu smenu vymeniť a som veeľmi zvedavá ako Sarah zareaguje, že kto ju to prišiel ráno zobudiť 😕

kosska3003
12. dec 2011

@sssimi no ja sa no to obdobie tesim ked uz si to viac uvedomi teraz vidi len baby s bruskami uz pred porodom tak este neviem ze mam babo v brusku tak sa drz na testoch a nepdpadni ja idem az za tyzden k dr

sirinka
12. dec 2011

@mystery7
@dm1 presne...nie vzdy vacsie babo znamena automaticky CR...aj kamoska porodila 4,5 a 4,2kg deti vaginalne...toto je skutocne od jedneho porodnika k druhemu, co viac zastava....

dm1
12. dec 2011

@ladywitch26 a nemoze ist o bulimiu ci inu poruchu prijmu potravy? 😕

sssimi
12. dec 2011

Ahojte.
Zaťažový test dopadol dobre. Cukrovečku nemám. Stihla som skoro celu čiapku uhačkovať. Teraz ju len dokončím a idem pre malinkú.
Bohužial som otvorená na 1cm. Mala som minulý týždeň črevnú chrípku a myslím si že pri tých krčoch polavil.
A dnes som zistila prečo mi pravdepodobne DANA vypadla. Je to tým, že mi malú ťahali zvonom a ten krčok dostal strašne zabrať. Doktorka povedala, že sa to potom dlho zotavuje alebo sa to už ani nevráti do pôvodného stavu. A aj preto sa teraz rýchlo otváram. Takže nič moc.

sirinka
12. dec 2011

@sssimi uf, no to aby si co najviac lezala....