Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
23. dec 2011

@iinuska
@kosska3003 aj ja mam kapustnicu aj salat v chladnicke, zajtra len kapra obalim a vyprazim 🙂

A stale nechapem preco nasa mala nepovie ani ,ze chce cikat a kakat, dnes 3x pustila do gatiek tak,ze uz mala aj teplaky mokre a aj hovienko zatlaca,ze ma medzi polkami malinky bobek a vtedy povie,ze je pokakana a dorobi to na wc. Ja uz neviem co mam robit, ved sme sa tusim vratili o pol roka naspat ☹ ☹ ☹

kosska3003
23. dec 2011

@luba142 no s tym nic nenarobis len to nechaj tak vsak ju to prejde neboj nebude sa ti pocikavat a pokakavat do 15tich 🙂 ja s tymto nemam problem chvala bohu

hoogy
23. dec 2011

@luba142 mozno bolo teraz take obdobie ze vela vselicoho bolo treba spravit a mozno mala pocit ze sa jej tak nevenujete. vies len klud ju to raz prejde a bude krasne chodit na wc.

ja mam tiez uz aj kapustnicu aj salat v chladnicke. zajtra uz len kapra vyprazim. matko sa na neho teda nesmierne tesi 🙂 este z vlani si pamatal ako kapor plaval vo vani a potom sme ho zjedli. a povedal ze bol mnam tak som zvedava :D

sirinka
23. dec 2011

@luba142 vysla ti vianocka?

luba142
23. dec 2011

@sirinka tak nakysnut, nakysla, zaplietla som bola krasna aj som ju podchytila spajdlami, dala som ju do truby a uz sa trosku zdeformovala, ale jedla je 😀...proste sa miu este nepodarila pekna vianocka 😒

mystery7
24. dec 2011

veru, sme rozbehnute 😉 mm je nejaky chory, vecer teplota, tak som vsetko porobila sama a teraz idem spat 😝 Slavko sa mi dost budi a raz sa mi povracal-myslim, ze mal nieco v ustach, vlas, chlp...
Som zvedava co povie Mirko na stromcek. Ale teraz je toho vsade plno, tak sa asi neprekvapi.

Vsetkym prajem krasne, stastne, pokojne a aj vesele Vianoce 🙂

sirinka
24. dec 2011

@luba142 no hlavne ze chutiiiii 🙂

mystery7
25. dec 2011

vianoce, vianoce, tak ako dopadli u vas?
U nas horor. Mirko vystrajal, krical pri veceri. Robil vsetko co normalne nerobi 🙄 z darcekov mame doma hrackarstvo. Ale dobra nalada pokracovala a len rozhadzoval kolajnice (z lego vlacika), mm sa nastval a uz sa s nim nechcel hrat. Vydrzal vystrajat do 23!!!! A aj potom isiel spat s placom. V noci zle spal, budil sa a plakal. Dnes teplota 38 a vraj ho boli lave ucho 🙄
Slavko bol uplne uzasny. Sedel v stolicke, papkal si kusky chlebika, hral sa s lyzicou a ani nemukol. Potom uz o 19:30 zalahol na nocny spanok, zobudil sa rano o 7:30-samozrejme sme asi 3x kojili.
Uplne povahove protiklady mame doma.
A Mirkov najsuper darcek je.....kuchynka 😀

sirinka
25. dec 2011

u nas dobre...prava vianocna nalada...deti vsetko spapali, aj kapustnicka im chutila tiez, pri darcekoch vyskot.... 🙂

sssimi
25. dec 2011

@luba142
@hoogy AKo robíte kapra pre deti? My ho nemávame kvôli kostiam. V podstate ak mám pravdu povedať, tak ani ja som ho ešte nejedla. Vždy sme obalovali tie kocky a teraz posledné roky Pangasa. Tak reku či to nejako vykosťujete?

U nás pohodička, poobede sa vyspinkala. Papať som jej nedala keďže jedla tesne pred spaním. A pekne pred 18tou sme zasadli. Zjedla zo všetkého čo sme jej dali-dokonca aj oblátku s medom a cesnakom 😀 , aj hríbovicu. Spapala toho viac ako ja. Do mňa sa teraz nič nezmestí a už 3tí deň som nafučaná ako slon-no aspoň nejaký príbytok na váhe snáď bude 😀 Striedam len zákusky a šalát a pomedzi to jablčka a mandarinky 😀 . A darčeky? Malá nás hnala ku stromčeku, tešila saaaa. Najväčššiu radosť jej spravil plyšový jednorožec 😀 a potom samozrejme kočík. Celý večer sa pekne prehrala. Spať išla až okolo 23-s protestami, ale zaspinkala v pohodičke. Dnes čakáme švagrovcov a malinké krsniatko. Už sa jej neviem dočkať. Mm aj malá ešte spia. Sarah pôjde zase neeeskoro buvať.

jamaat
25. dec 2011

Ahojte. Tak u nás je s jedením problém stále, Emka jesť nechce a keď aj chce, tak nie sama, ale sa chce dať kŕmiť. Stromček aj darčeky sa jej páčili, hlavná jej starosť bola, aby mali všetci darček. Dala som totiž na všetky darčeky menovky a ona rozdávala. Prvý našla sebe a potom už nechcela hľadať sebe, ale ostatným a až keď sme my mali, tak si zobrala zvyšok svojich. Páčilo sa jej trhanie papiera a rozbaľovanie. Bola hore do polnoci a aj potom sme ju ledva do postele dostali bez väčších cirkusov len preto, lebo už sme šli spať všetci, tak šla s nami do našej postele. Tam sa ešte dosť dlho mrvila, ja som zaspala skôr ako ona. Ani neviem, kedy ju muž preložil do postieľky. Ráno sa zobudila 9,30.

iinuska
25. dec 2011

Ahojte, u nas vianocna vecera bola dost hekticka, pretoze som isla do nocnej, ale Adamko nechcel vela papat, stale chcelist dole zo stolicky, tak ale zvladli sme to. behom hodinkt sme sa najedli a este som stihla aj vybalovanie darcekov. Adamko sa najviac potesil plysovemu Mickeymu,vsade ho roznasa. 🙂

kosska3003
25. dec 2011

ahojte tak u nas cely den ok mala samozrejme nespala na obed tak sme vecerali uz o 4 oplatku zjedla trozku kapustnicu vobec a potom jedla rybu so zemiakovou kasou a na koniec kinderko to som mala v zalohe keby zacala vymyslat co zacala zo zaciatku sa bala darcekov ale potom zacala rozbalovat a ked rozbalila vsetko tak chcela dalsie 😀 aj rano sa pytala ze kde su darceky 😀 a isla spat o pol 8 tak sme mali pokoj vecer

mystery7
25. dec 2011

skoda, ze aj mna nenapadlo vziat k stolu kindervajicko ☹

kosska3003
25. dec 2011

@mystery7 no ako mna to napadlo na poslednu chvilku akurat sa s nim zabavila kym sme my s mm dojedli

mystery7
26. dec 2011

tu je tichoooooo 😅

jamaat
26. dec 2011

Ako po plešine 🙂

nikanika28
26. dec 2011

AHOJTE KOČKY.... tak neskoro, ale predsa som sa sem dostala 😅 ...dufam, ze ste mali krasne vianoce a izbu rozziarenu z detskych ociciek 😵 ...u nas prebehlo vsetko docela fajn, samozrejme, ze Klarka odignorovala veceru, z kazdeho dzobla a uz utekala prec...pustili sme jej v detskej rozpravku, tak tam sa chvilu prehrala a potom si prisla zjest maso s kasou aspon ...pri stromceku bola asi 15min. bez slova, co je u nej teda hotovy zazrak, ani nemukla, len sedela a pozorovala 😀 ...ale zato si to vynahradila neskor, bola ako z retaze utrhnuta, este dosli nasi k nam s dalsimi darcekmi ...a zalahla az okolo polnoci 😝 ...rano pekne este v pyzamach obidvaja stavali a budovali a hrali sa s novymi hrackami 🙂

ludmilabb
27. dec 2011

ahojte, my sme sviatkovali u svokrovcov, teda v sobotu sme vyrazili do detvy, Sofia jedla cely den len sladkosti, teda sladke jedla, na ranajky chcela medovniky co sme piekli, po ceste v aute lizatko a susienky, u svokrovcov ako sme dorazili zbadala suhajdy tak tie zjedla, este aj cokoladu proste co sa jedenia tyka bala som sa ze jej bude v noci zle ale nebolo ani raz nespomenula ze ju brucho boli a pomiesala teda kadeco..na stromceku mali svokrovci kolekcie takze tam chodila vyberat 😠
inak bolo fajnovo 😉
ked sa tu uz preberali tie detske nalady mne jedna vec strasne na Sofii lezie na nervy, ostatne deti ked sa im nieco nepaci, tak to povedia, ale Sofia dostane hystericky zachvat, chapem kebyze nereagujem na nu 5 minut a jaci ako o zivot ale ona je v klude len sa jej nieco riti suchne a hned hysak, to ma vie neskutocne vytocit, pistanie, vrestanie, potom mam tenteciu ju prehlusit vlastnym krikom ☹

iinuska
27. dec 2011

@ludmilabb ludka, Ty vies aj kricat ? 😀

ludmilabb
27. dec 2011

@iinuska co si ma nepocula? 😀 hrozne ako furia 😝

luba142
27. dec 2011

Ahojte, tak aj u nas sme sviatkovali celkom v pohode, mensie nervacky boli pri veceri, rypala sa vo vsetkom a ani nic nepojedla, pred tym totiz chodila a uchmatala vanilkove rozky, vyjedla z tacky 😒 , potom pri stromceku sa strhla papierova burka, vsetky papierwe z darcekov na kusky, co trhali s Kikou ako o zivot a radost teda bola 🙂...na prvy sviatok sme boli u nasich tam tiez bol cely den klud, lebo tam boli zase hracky a hlavne kuchynka tak teraz Barborka varieva o dusu 😀 a vcera u svokri, tam uz vymyslala, lebo tam mala len knizku pod stromcekom, ale dalo sa....nespala poobede uz asi tyzden opica

mystery7
27. dec 2011

@ludmilabb aj u nas tak, hned hysaky a vreskot 🙄 a vsetko chce "uz teraz, uz teraz"

Tieto sviatky boli tazke. V sobotu nervaky, v nedelu teploty 38 a v pondelok sa po ranajkach povracal. Myslim, ze zo soplov, ktore mu zatekali. Inac sople maju obaja uz viac ako tyzden 🙄 a kaslu o 106 ☹
Dnes spal asi len 40min a teraz vymysla so spanim.

luba142
27. dec 2011

@sssimi my mavame kapra odjakziva 🙂, vzdy to vyprazam normalne ako rezen v trojobale, ale malej to aj tak muz obera od kosti takze vlastne jej dava ciste maso aj bez struhanky, keby aj na nejaku sosticku zabudol tak ona uz by ju nasla, par raz sa uz stalo 😀. Teraz ,ale tej veceri,teda ani rybe moc nedala 😒

sssimi
27. dec 2011

@luba142 jáj tak to moja by ma zožrala, kým by som jej to vykostila. To by bolo rečí okolo toho ako koza bobkov.....

iinuska
27. dec 2011

@luba142 u nas tak isto, Adamkovi som davala uz len vykosteneho kapra po malych kuskoch. Ale vela tomu tiez nedal

luba142
27. dec 2011

@sssimi tak ale ked mas podkovicky tak tie uzsie casti maju len dlhe a hrube kosti takze to ide rychlo 🙂
@iinuska veru minuly rok pojedla toho viacej aj polievku aj rybu s kasou, teraz pred tym sa napchala sladkeho tak uz nebola taka hladna

ludmilabb
28. dec 2011

Sofia tiez rybu velmi nechcela skor kapustnicu a opekance ale natlacila sa kolacov predtym takze preto normalnemu jedlu velmi neublizila 😝

sssimi
28. dec 2011

Ahojte kočky. Dnes som bola na poradni. Robila mi aj sono. A myslím si, že už môžem s čistým svedomím prehlásiť, že to bude dievčatkooooo 😀 Strašne sa teším, len meno ešte nemám. Tak ak máte nejaké návrhy šup sem s nimi. O 2tt bude veľké sono, tak beriem aj mm a aj Sárku. A dúfam, že mi to už len potvrdí. Inak je už pekne dole hlavičkou. A krčok drží, takže problém bol len v tej črevnej chrípke-teda dúfam.

ludmilabb
28. dec 2011

@sssimi gratulujem k slecinke 😉 😉 😉 mena nooo mne sa paci Izabela, Ester, Alzbeta, Silvia atd