Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
22. jan 2012

@sssimi ja mam niekedz pocit ze si vobec neviem predstavit ako to bude mm si to predstavuje lahko 🙂 ale snad to zvladneme.

hoogy
22. jan 2012

@sssimi super🙂 tak nech ti to uz rychlo ubehne a len pekne drz. aj matkovi by sa to asi pacilo uz maju taku vacsiu trpezlivost. aj nam matko vcera dve hodiny vydrzal na tom holiday on ice.sme boli prekvapeni.

kosska3003
22. jan 2012

no do kina aj ja chcem ist ale zatial sme sa k tomu nedostali nieko mala by sa divala isto mala by zazitok ale tak uvidime mozno na jar ked bude mat narodky

sssimi
22. jan 2012

@hoogy chlapi si veľa vecí predstavujú ľahko 😀
@kosska3003 my sme boli v rámci Sárkiných menín 😀

kosska3003
22. jan 2012

@sssimi no my pojdeme v ramci narodenin ak bude niaka rozpravka vtedy aj ked Marike sa zavdacim najviac folklorom alebo ivou hudbou ona je maniak na toto ked je v telke folklor ani nedycha musime ist na janosikove s nou alebo na vychodnej by sedela aj cely den isto 😀

hoogy
22. jan 2012

@sssimi no aspon si setri dovolenku nech je s nami co najviac po porode. aj ked sa mi tento krat vsetci ponukaju ze pridu pomoct.ale viem ze mamina ma vela roboty a budem im vdacna ze matka zoberu k moru tento rok a so svokrou by ani mm nevydrzal. 😀 😝

iinuska
22. jan 2012

ahojte
V marci ma byt u nas Spievankovo, tak dufam, ze zozenem listky.
Ja som na kinom este nejako neuvazovala. Neviem, ci by to Adamka az tak zaujalo. Ale vystupenia nazivo skor

hoogy
22. jan 2012

@iinuska my co sme teraz boli na dovolenke tak tam mali taku velku 3D telku a akoze taka mala kino sala to bola a pustali auta no to sa mu pacilo 🙂

sssimi
22. jan 2012

@hoogy ja som dnes svokre nadhodila, že ju budem možno otravovať a bola úplne v pohode. Takže keby som nezvládala skombinovať hlavne Sárkine uspávanie s Liankou, tak by som to určite využila. Ja ju mám veľmi rada a ona by mi ozaj veľmi pomohla.

jamaat
22. jan 2012

Ja som si takmer na 100% istá, že by Emka v kine tak dlho nevydržala sedieť. Ona ma vrtulu v zadku a na nohách struny! 😅

hoogy
22. jan 2012

@sssimi ako aj ja svokru znesiem ze sme spolu dve hodiny a ideme domov. lenze ona by musela u nas byvat a to si neviem realne predstavit. mojich rodicov v pohode aj mm s nimi velmi dobre vychadza.no uvidime

hoogy
22. jan 2012

@jamaat mozno by si bola prekvapena. ale skor na nejake zive predstavenie by asi bolo vhodna typu podhradska :D

jamaat
22. jan 2012

@sssimi
@hoogy Keď to mystery zvládla sama, tak vy musíte tiež. 😀

jamaat
22. jan 2012

@hoogy Živé a hlavne kratšie a kde nemusí sedieť bez pohybu. 🙂

sssimi
22. jan 2012

@jamaat Zvládnuť sa to dá, ale je to pohodlnejšie 😀 Hlavne keď nemám muža doma. Mys má aspoň to.

borocka
23. jan 2012

@sssimi a nehucao to kino??
@jamaat
@kosska3003
@jamaat ja som v kine bola posledne uz ozaj davno, v lete, zasli sme si na kung fu pandu 3D, bolo to super. ale teda revalo to o dusu spasenu, takze som si na 1000% ista ze by som tam pata netahala uz len kvoli tomu. a som presvedcena ze 2hodiny by mi nevydrzal ani v kine ani na zivom vystupeni. ved on ma problem odsledovat vecernicek 😝
buduci tyzden ide v telke nemo, takze mu to pustim a som zvedava ci po prvu reklamu vydrzi. jemu su najlepsie na kukanie reklamy, teraz totalne zerie tu na mountfield 😀 😀 recituje to spolu s nimi: "neboj sa!!!" ja som to vedel!!! a mam to zadarmo!!! juhuuuuu!!!!!!! a reve na cely dom.
a napriklad som mu skusala pustit madagaskar2, tak ani nekukal, a ked po 10tich minutach zacala ta pesnicka i like to movin movin.......tak si s nimi zatrsal a tu pasaz som mu mohla prehravat dokola. inak nula bodov. nepaci sa mu ani shrek, ani doba ladova, ani kung fu panda. tieto decka este nechapu ten humor. akurat na vlasku ma rad a levi kral. tam mu prehram len najlepsie scenky, tak zhruba pol hodinku to vydrzi kukat a recitovat s nimi texty 😎

jamaat
23. jan 2012

Presne aj u nás s týmito dlhými rozprávkami. Emka to pozrie 5 minút, nerozumie tomu, takže ju to prestane baviť. Pozerať len pre pozeranie ju nebaví, musí to mať pre ňu myšlienku alebo sa musia striedať "obrázky", trebárs rôzne zvieratká. Keď v 2-hodinovom filme vystupuje stále 5 tých istých postavičiek, tie majú šancu tých už spomínaných 5 - 10 minút.

@borocka Stále sa ťa zabudnem spýtať: Ty aj chodíš do tej školy, či nie?

hoogy
23. jan 2012

@borocka mne matko vzdrzi u nas teda idu hlavne filmy rozpravky o autach a vlakoch. polarny express mu musim pretocit zaciatok ale inak to pozrie cele je to napinave. a potom ma rad este ako skrotit draka. madagaskar mal rad,ale uz ho to nebavi. mne matko aj v cirkuse vydrzal a to mal este lne rok a pol.

rybca
23. jan 2012

Nas Mati pozrie rozpravku, prednedavnom boli v kurze Auta, ale inac pokial su tam zvieratka a hlavne pes, tak je to ok a myslim si, ze rozumie, lebo podchvilou pocujem ako sa smeje, ci ou neeeej, mama poooo, akoze nieco spadlo a komentuje to, ale minule mu Laci pustil Smoulou v madarcine a to sme museli hned vypnut, ale v cestine s nimi nema problem..🙂

luba142
23. jan 2012

@borocka
@jamaat nasa tiez nevydrzi dlhu rozpravku, ale ma krtecka, vcielku maju, spejbl a hurvinek, rakosnicek, o psikovi a macicke.....a kopu dalsich DVD kde to je po dieloch kratkych formou vecernickovych dielov takze to sa vydrzi pozerat po chvilkach take 3 rozpravky a potom sa pri tom hra

jamaat
23. jan 2012

@luba142 Presne! tieto večerníčkové sú ideálne! A mne sa tiež viac páčia ako tieto moderné počítačom animované.

borocka
23. jan 2012

@luba142
@jamaat patovi sa este strasne pacia dokrutky v spravach. na markize je kazdy den nieco o zvieratach, ze sa nieco premnozilo, alebo sa nejake stenata narodili, utulky, policajny psy, macky na strome,.... no kade co, a na co cakame vzdy od siedmej pri legu 😀

mystery7
23. jan 2012

@jamaat @sssimi no zvladla som to, ale vzdy jeden reval 🙂 vacsinou Mirko. Mne pomahal mickeho klubik, zapla som to a Mirko bol ako zhypnotizovany, tak som rychlo kojila, prebalovala, umyla som sa a sup Mirkovi ranajky .
mm vyraza do prace o 6:15 a navrat o 17:00 😅 takze nenormalna pomoc. Na zaciatku babo vela spinka, tak to ide lahsie a ty @sssimi mas zahradu-dvor, nemusis chodit na ihrisko. Aspon nejaka vyhoda. Ale mat moznost pomoci, urcite ju vyuzijem, usetrila by som si stresy 😉

hoogy
23. jan 2012

@borocka ja zase nemavam pri matkovi takto ze zapnute spravy a len tak telku s nejakym "dospelackym" programom. strasne ma hnevaju aj reklamy tak sa snazim tomu vyvarovat. radsej pustim rozpravku na dvd.

matko potom lubi take tie interaktivne rozpravky ako mickeyho, agent ozzo. my zvacsa pozerame pred spankami. vtedy je uz vybehany unaveny tak ma odych.

sssimi
23. jan 2012

@borocka tak hučalo to ako kino 😀

@mystery7 Ja ani nemám stres ako to budem zvládať cez deň. Skôr je u nás problém s uspávaním. Hlavne ak Sárke prešvihnem jej hodinku na zaspatie, tak mám potom problém. Takže mne by aj stačilo keby mi chodí mm domov každý deň o 17tej. Hlavne ak ju už mám škôlkarku, aj keď len na 4 hodiny. Aspoň nebudem musieť k lekárke na poradňu vláčiť aj Sárku a pod. Ty si to mala horšie, že Mirko ti ešte do škôlky nechodil. No a prečo by som nevyužila pomoc ak to svokre nevadí 😀 . Je už na dôchodku a u nej viem, že mi zoberie deti veselo na prechádzku kedykoľvek. U mojej maminy s tým rátať nemôžem. Od kedy je malá na svete, tak by som tie ich prechádzky vedela zrátať na rukách. Ona si ju skôr zoberie k nej a to u mňa nič nerieši, keďže ja skôr potrebujem aby ju unavila a nie posadila pred PC a pustila rozprávky. To viem spraviť a ja doma 🙄

Inak na poradni dobre. Som otvorená len zvonku, dovnútra to drží a to je najpodstatnejšie. Zobrala mi krv na predoperačné, kvôli SC, ale vraj môžem porodiť aj prirodzene 🙂 . S tým ma maximálne potešila. A rozhodla som sa rodiť aj teraz bez EPI. Kašlem na to, zvládla som jedno, zvládnem druhé a nebudem sa stresovať tým, že čo ak budem mať nasledne nejaké problémy....

hoogy
23. jan 2012

@sssimi keby byvala babka za rohom tak aj ja by som jej dala maleho,ale vazne by som nevydrzala ze tu bude byvat. ja sa tiez najviac bojim noci ked si spomeniem ako matko uzasne spal respektive nespal ako babo.ale ja mam aspon tu vyhodu ze mm pride kazdy den domov. a rano nemusi skoro odchadzat. a tiez si myslim ze uz su vacsi drobci a matko sa vie krasne zahrat aj sam. no uvidim.nic sa neda dopredu predpovedat 🙂

sssimi
23. jan 2012

@hoogy mne Sarah spáva doteraz na ho...o, takže z toho plynú moje najväčšie obavy. Ja som svokre zatiaľ len nadhodila, že možno ju budem potrebovať. Mm si berie dovolenku na 2 týždne, takže týždeň budeme na obe dvaja a potom aj mamča moja chce obetovať starú dovolenku na týždeň. Takže ten prvý skoro mesiac sa nemusím trápiť ako bude. A možno mi to bude stačiť na oboznámenie sa so situáciou a nebudem volať nikoho. Predsa už bude apríl a bude sa dať byť pekne vonku (dúfam).

sirinka
23. jan 2012

@hoogy ja mam AEG lavatherm a nemozem si ju vynachvalit, u mna jedna z najlepsich investicii. pradlo, je makkucke, periem raz za tyzden 4-5 praciek a vecer mam vsetko uz v skriniach, v dome nie su ziadne chuchvalce co pri suseni na susiaku je....

sirinka
23. jan 2012

@emode hej, vtedy sa mi o tom ani nechcelo velmi pisat, mala aj zly nalez na mozgu v porodnici, tak sme chodili pravidelne na USG a na neurologiu na kontroly, chvalabohu vsetko je v najlepsom poriadku, akurat bocne komory ma asymetricke, ale tak to ma vraj az 20% ludi....

hoogy
23. jan 2012

@sirinka tak to uz mam druhe odporucanie na tuto susicku. ja sa teraz idem zblaznit lebo ked sme takto dlhsie prec tak je kopa pradla a ja to nemam kde susic. dakujem idem ju pozriet 🙂