Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
21. feb 2012

@sssimi a aj sa otvaras dalej? dobry nakup co z toho asi navaris 😕 a muz ti doma aj navari? ja budem musiet nieco pripravit ked budem v porodnici :D lebo budu na parkoch a prazenici.

sssimi
21. feb 2012

@hoogy Na poslednej poradni to stagnovalo. Uvidím teraz vo štvrtok či sa to pohlo, lebo to tvrdnutie je častejšie.
Ale veď už mám v podstate nárok 🙂. A Miro keď musí, tak navarí, len on varí dosť pikantne, ale to by mi isto docvaklo 😀. Ja dúfam, že v dobe keď budem v pôrodnici bude Sárka v škôlke a tam ma každý deň obed, takže by sa zašli aj s párkami a vajíčkami. A isto im aj mamina niečo prinesie aj keď teraz varí málo keďže je jednoručná 🙂. A z toho čo som nakúpila čo navarím? 😀 Nooo, práve sme zolovrantovali balík jahôd 😀 Na večeru budú rožky a v chladničke mi zostala údená makrela 😀. Zajtra je pôst, tak hodím zemiaky s kyslím mliekom a potom vo štvrtok pôjdem niečo kúpiť ak zvládnem 😀

hoogy
21. feb 2012

@sssimi jaj zemiaky s kyslim mliekom. dala by som si 😀 dobre si si to rozdelila. a mamine sa to dobre hoji? no ved uz pomali aj do 37tt tahas nie?

sssimi
21. feb 2012

@hoogy Dnes som presne 35+3. Vo štvrtok začínam 9ty mesiac. Mamina bola včera po týždni na RTG a vraj to má dobré, že sa to nepohlo. Teraz ide o 3 týždne.

hoogy
21. feb 2012

@sssimi tak aspon ze sa jej to lieci. no tak este tyzden podrz 😉 cim dlhsie tym lepsie.

borocka
21. feb 2012

@dm1
@hoogy tiez si myslim ze vela si doniesol zo skolky, ale az tak??? inak pistole tiez, ale on si tak ruky spoji, ukazovaky vystrci a vraj ja ta zastrelim. inak vdaka bohu "zabijem ta" este nepozna.
a presne ako hovoris, strasne sa oduje, hlavku sklopi, zazrie na mna spod obocia, pusu oduje. a do toho " ty si zla". a zalovat tiez chodi. teraz posledne prisiel s takym placom vraj: betka mi dala po puse ( betka je moja 19rocna sestra). tak sa ho pytam ze preco, ci jej nieco spravil. a on ze: ja som do nej plul. este aj to plutie. on to mysli ze sranda, vidim ze sa usmieva a hra sa. akurat ze je to dost nevkusna hra a naozaj by sa mohol inak hrat. a neda si povedat, nestaci ho upozornit.

sssimi
21. feb 2012

@hoogy Držím sa dátumu 8.3. 😀 Včera sme dávali stávky, tak mám 10, 15, 16 a 18.3 😀 Ten posledný som dala ja 😀 . Ešte aby som neprenášala nakoniec. Momentálne je najhorší ten pocit na cikanie. Najradšej by som si sadla na w.c a sedela tam celý deň 😀

@borocka plutie je aj v našej škôlke top. Našťastie Sarah len vystrčí jazyk a fúkne. Čiže sliny idú málokedy, len to vydáva ten prdivý zvuk 😀 . Ale ostatné decká plujú. No isto nepotrvá dlho a aj Sárka na to príde 😖 . Bohužiaľ to neovplyvním. Aj my sme na tom vyrastali. Upozornenie samozrejme dostane, ale myslím, že voči 10tim pľucím deťom, ktoré má ako vzor budem ja malý pán.

kosska3003
21. feb 2012

@borocka no u nas uprednostuju deti 5 rocne co musia vziat zo zakona potom ked maju pracujucich rodicov a aj deti od nas z dediny u nas sa rodi tiez dost ked sa Marika narodila bolo v tom roku 53 deti minuly rok bolo 59 dokonca az tak tu rychlo naplnia skolku je tu okolo 5 tied neviem presne mozno aj viac a neviem kolko je deti v triede ale ked som videla tu kopu prihlasok tak tazko mi ju vezmu uz som s tym zmierena a radsej budem potom prekvapena do 15 aprila sa maju vyjadrit

mystery7
21. feb 2012

@borocka presne toto "si zla" si Mirko doniesol zi skolky. Ked nieco co i len trosku nie je po jeho voli, hned sme zli a pritom sme to ani my doma nepouzivali. az teraz sme zacalai, ked s tym prisiel ☹ ale nepaci sa mi to.

inac ja som fajne nachladenaaaa, slzim, soplim, kycham, zvysena teplota. A v sobotu ideme na oslavu 75 k mojej babke, to bude party 🙂 dufam, ze sa dam dokopy.
Slavko spal posledne 3 noci cele, od 20 do 6 🙂 supeeeer 😀
A dnes sme dosli do skolky, a Mirko 2x prelozil kolena a hovori " som pocurany" ☹ som myslela ze odpadnem. Naozaj komplet zacurany. Tak som ho tam prezliekla, a utekala domov pre ciste. Poobede cestou zo skolky, sme boli v obchode a uz pred vchodom mi hovori " som pocurany" ☹ konieeeec ☹ 🙄 tak to uz normalne dostal kazen.

hoogy
21. feb 2012

@mystery7 mozno je nachladnuty. a super ze ti slavko uz spinka takto celu noc len nech mu to vydrzi 😉

mystery7
21. feb 2012

@hoogy neviem, lebo v skolke a doma bez nehody. A to aj v noci. Ani neviem ci som sa vam tu pochvalila, ze nemame uz nocnu plienku. V deckej pri posteli ma nocnik, v noci si vstane, vycura sa a ide dalej spat. Celkom lahko to vyslo, az som prekvapena.

cukricek8998
21. feb 2012

@mystery7 Ako tu citam,niesom v tom sama...take nehody mavame aj my...a neviem co mam s tym robit ☹ . Inak gratulujem,ja nemozem moju odnaucit od nocnej plienky..nejako sa jej nechce vstavat..asi ma taky tvrdy spanok ako ja,ze ju nic neprebudi 😉

ludmilabb
22. feb 2012

ahojte, bohuzial u nas sa ten pojem "zla" rozsiril aj medzi dospelakmi viem ze je to naprd riesit teraz si zla, bud uz dobra ale veru ujde to hlavne ked je tak neznesitelne protivna 🙄
a splutim to som tu riesila uz davno, viem ze to ma zo skolky a kopec inych zlozvykov to take mrncanie silove a tiez toto sa mi NEPACI, dnes mame karneval tak mi vecer povedal ale mne sa to nepaci a pouziva to skoro stale, na nervy
co jej mam uz na to povedat?

a STRETKO COOOOOO? 😝

jamaat
22. feb 2012

@mystery7
@cukricek8998 U nás ešte funguje nočná plienka a ani to teraz neriešim, až keď sa oteplí. Alebo ak ju bude mávať suchú, ale to nevidím ružovo.

Ja Emke poviem, že je planá alebo že je protivná. Zlá nepoužívam, ale nie z nejakého princípu. Podľa mňa, keď jej poviem, že je zlá, pokiaľ je v tej chvíli zlá, a naopak keď jej poviem, že je zlatá, ak v tej chvíli zlatá je, tak veľmi dobre chápe, že ide o momentálne nálady a nie o celkovú jej osobnosť. A skutočne ma nebaví 20 x za deň opakovať litánie o tom, prečo sa mi jej správanie nepáči a blabla. Ona veľmi dobre vie, keď jej už len jednoducho poviem "zase si protivná" alebo "zase ma hneváš", o čom je reč. Ak je nejaká iná situácia, tak jej to vysvetlím. Ale je to dookola to isté. Moje hlasivky nie sú stavané na ustavičné rozprávanie a teraz, keď som ešte aj chorá, už duplom nie.

@ludmilabb Na stretko sa nejako takmer nikto nechytá. Veľa ľudí nastúpi do roboty a nevie, ako bude s dovolenkami alebo sú tehotné. No tak neviem, či necháme organizovanie na neskôr, či čo.

dm1
22. feb 2012

ja sa na stretko hlasim a teraz cez vikend som sa bavila o tom aj s nikou a tiez zeby sli len treba skusit rozprudit debatu kto by teda siel a kto nie

jamaat
22. feb 2012

Ja by som šla. Neviem síce, ako budem s robotou, ale keby čosi, tak vyrazím aj poobede v piatok, mne je to jedno.

hoogy
22. feb 2012

@mystery7 super ze uz nemate nocnu plienku.a to pocikanie. ja by som to neriesila keby to nebolo nejake dlhodobe.

baby ja na stretko by som sice rada sla.ale myslim ze nam to nevyjde. mali by sme to dost daleko sa odtialto este trepkat. a niekedy maj jun ideme este na vikendovy pobyt nech si este uzijeme len traja 😉

hoogy
22. feb 2012

baby vedia uz vsetky vase deti strihat noznickami? lebo moj nechce a chcela by som ho to naucit kym pojde do skolky ale nejak sa mi nedari. nemate nejake typy?

dm1
22. feb 2012

@hoogy nas nevie a vlastne mu ich ani nejako extra nedavam skusal strihat len s takymi tymi ozdobnymi lebo nie su ostre. bavilo ho to ale nic extra nevystrihoval len halabala ako sa zadarilo

nas skor stale kresli carbe si uz aj auticko kresli celkom poznatelne ze 2 kolesa a nieco okolo 😀

hoogy
22. feb 2012

@dm1 no matko si tiez lubi velmi kreslit. najlepsie ked zoberie cervenu a potom vyhlasi ze nakreslil mcqueena 😀 ako nechcem ho nutit len ci ste niektora neucili deti. jeho bavi aj strihat ale tak ze ja mu drzim papier a on striha do neho. asi to chcel len cas. 😉

borocka
22. feb 2012

tak ja mam dnes maleho doma. nchapem. vcera zo skolky isiel v pohode, dala som ho doma spat a ked sa pred stvrtou zobudil, tak cely horuci, spoteny.......teplota 38,7 pod pazuchou ( a to este aj horsie drzal). dala som mu nurofen. hodinku polezal a potom uplna pohodka. akoby nic. okolo pol deviatej uz zasa zacal byt taky....tak mu vybehla teplota na 38,1 ( znovu pod pazuchou). dala som nurofen, kvapky do nosa. a zaspal. spal az do rana. a od rana je uplne normalka, pohoda. akoby sa nechumelilo 😲
aj cez zimne prazdniny mal jeden taky den, proste mu vybehla teplota nad 38, dostal nurofen a viac nic...uz mu znovu nevybehla. ani ziadne dalsie priznaky nemal. tak si to celkom vysvetlit neviem.

@jamaat
@cukricek8998 nocnu plienku mame aj my, neriesim. spi tvrdo, kvoli tomu ho budit nechcem.
@hoogy
@dm1 patko strihat vie. akoze ja som mu vzdy brala noznice aj z dohladu, ale v skolke ho naucili. nevravim ze striha pekne, rovno, ale mechanizmus ma zvladnuty a striha rad..........vsetky papiere na framforce 😝 za to kreslenie kde nic tu nic, ani len tie farby mu nejdu.....neviem preco. vidim ze v skolke ich to ucia. vie ich vymenovat desiatky, ale za boze moj nepriradi spravnu farbu. ani nasepkavanie, ze to je taka ako trava, ako slniecko, ako ceresne.........no nic. od buka do buka striela.tak neviem ci je taky lenivy, alebo si vobec nepamata, alebo je blby 😕 😖
a teraz posledne zvykne stale nieco chciet, v zmysle: mami, ja chcem taky velky traktor aby som ho soferoval ( uz nie hrackatrsy,ale ozajstny), a takto chce aj lod, helikopteru, kamion,

a dnes na prechadzke sme videli vevericku, tak tam behala, preskakovala zo stromov..hadam aj 10minut sa nam predvadzala. a potom sme sli do obchodu a tete predavacke vravi: ja som videl vlka! takeho co skakal na strome. tak neviem co zas mu preplo, ze kedy sa z vevericky stal vlk 😲 😀 😀

luba142
22. feb 2012

@cukricek8998 aj ja davam na noc plienku, len moja mala sa budieva rano sucha a aj v noci ked sa jej chce tak sa zobudi a vypyta sa, ale davam jej ju pre istotu, co ak nahodou sa stane nehoda zrovna vtedy ked ju nebvude mat. Pockam az sa otepli a prestanem davat. Inak starsia mavala plienku v noci do 4 rokov, takze neries to a nechaj to na nu 🙂

hoogy
22. feb 2012

@borocka 😀 niekedy si to deti pomylia. ja matkovi nechvam tie jeho noznicky v izbe vie kde ich ma. no nic budem trpezliva. asi ho tie farby proste nebavia tak to nepovie. moj matko zase povie ze vsetkeho je dva. vie aj ine cisla ale dva je proste jeho cislo. teraz ho ucim ze mas 3 roky. on povie ze dva 😀 no ved ma pravdu zatial. 😉

luba142
22. feb 2012

@borocka a zuby ma vsetky, zeby to mal zo zubkov? ....Barbi nevie tiez farby, niekedy sa trafi, ale neni to pravidlo a zatial to neriesim, ved sa to v skolke nauci, tak ako starsia dcera, nestresujem sa a nepozastavujem ked nieco nevie, lebo viem ,ze casom to vediet bude a nez pojde do skoly tak uplne vsetko bude ovladat, takze si z toho hlavu nerobim 🙂

jamaat
22. feb 2012

@hoogy Jaaaaj, zo strihania sme my už mali pomaly aj nočné mory. Všetko doma rozstrihané. Papierové franforce všade. A každý lístok z oblečenia musíme odstrihnúť. Samozrejme už potajomky aj sama skúšala, tak vystrihla dierku do gatiek. Potom sme už začali nožničky odkladať, aby sa k nim sama nedostala, tak sa trochu ukľudnila. Ja som ju zatiaľ vlastne k ničomu vedome neviedla, ona chce všetko sama, aj kresliť, aj strihať, aj stavebnice skladať, aj puzzle, aj nálepky, aj knižky.... Jedine básničky som skúšala, ale na to sa doteraz nechytala, ona chcela skôr vlastné logické veci rozprávať, nie nejaké rýmovačky. Ale na pesničky sa už začína chytať, už občas komolí kukulienku. 🙂

luba142
22. feb 2012

@jamaat u nas je zase nocna mora ceruza, farbicka a fixa v ruke Barborky, uz mame aj stenu popisanu a ja neviem uz z coho vsetkeho som uz drhla napisy, len ta stena ostala 😀

luba142
22. feb 2012

@ludmilabb no stretko, akosi sa nikto do toho nehrnie 😀

jamaat
22. feb 2012

A ešte k tomu vysvetľovaniu, keď niečo zle robí. Ja už som z toho zúfalá, ona ako keby mala škrupinu na sebe. Ja jej niečo vyčítam a od nej sa to úplne odrazí, spokojne po mne všetko opakuje a nič si z toho nerobí, čo jej hovorím. Výčitku sama na seba zopakuje tónom, ako keby o niekom inom vravela niečo zaujímavé, z čoho je v podstate nadšená. Nerozumiem tomu. Niekedy ma to vytáča, niekedy sa už aj rehotať musím.

jamaat
22. feb 2012

@luba142 Steny aj u nás popísané, aj zababranými rukami od jedla popackané. Ja si zakaždým len poviem, že chvalabohu, že nemáme nejako čerstvo byt vynovený, lebo by ma to inak štvalo. Takto mi je to v podstate jedno, aj tak treba maľovať. Len kuchyňa je urobená, ale aj tu mám čmárance perom.

hoogy
22. feb 2012

@jamaat ako u nas je to tak ze matko by aj strihal ale on dvoma rukami to drzi pritom ma super motoriku aj na maticku na srobik si natoci. ja len ze ci niekto ste to nejakym trikom deti nenaucili.