Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
26. aug 2009

mala spi pohodinu, normalne sa vytesujem a to ani nemusim byt pri nej ale idem ju kuknut 😉

jamaat
26. aug 2009

ludka, nekukaj! Zobudí sa! 🙂

jamaat
26. aug 2009

ludka, v Nemciach som. A hafa máme tiež. 🙂

ludmilabb
26. aug 2009

ja len cez dvere pootvorene 😀
a chodis s nim aj s malou naraz von, mna by nasa vyrutila aj s kocikom ona sa strasne tesi ked ide von

jamaat
26. aug 2009

Chodím aj naraz. Ale vždy sa rozzúrim, kým sa von vytrepeme. Lebo nás sa tiež strašne teší a od radosti vreští a skáče, po topánkach v chodbe sa mliaga...no katastrofa. Ale už sme si našli spôsob, ako to zvládnuť aj psa, aj kočík naraz vytrepať. Potom keď ho vonku priviažem o kočík, tak je už pomerne OK. A na lúke ho pustím. Inak som si všimla, že sa viac teší, keď ideme von s kočíkom. A aj viac poslúcha. Lebo zvykol mi niekedy zdrhnúť.

rybca
26. aug 2009

Ahojte, tak moj maly, napriek tomu, ze papal vcera o stvrtej a pred siedmou zaspal sa zobudil az o pol siestej, ale potom vyzunkol skoro 2.5 dcl nutrilonu..🙂

rybca
26. aug 2009

Jamaat - moja hafanica, ked som ju prvykrat zobrala von s kocikom sa mi v niecom vyvalala, strasne smrdela, ked sme prisli som najprv okupala maleho a potom Dharmu..🙂

jamaat
26. aug 2009

A stiahla som aj Baby Mozart, ibaže som práve zistila, že to je video. Ale celkom sa mi to pozdáva. Popri hudbe ukazujú zaujímavé veci - obrázky, hračky, zaujímavé strojčeky, horiace sviečky a tak...neviem to popísať dobre.

http://rapidlibrary.com/download_file_i.php?qq=...
http://rapidlibrary.com/download_file_i.php?qq=...
http://rs43.rapidshare.com/files/107825990/baby...

jamaat
26. aug 2009

rybca, tak to môj sa tiež s obľubou váľa. A vie, že nesmie, tak ešte provokatívne pozerá na mňa, či vidím, čo robí. A ani ho nehne, keď naňho kričím. A keď sa k nemu rozbehnem, tak počká, kým dobehnem čo najbližšie a potom spokojne a škodoradostne odbehne. 🙂

rybca
26. aug 2009

jamaat - to presne robi aj Dharma..🙂 je zlata, ale vcera ma dost nahnevala, boli sme v Piestanoch, vydrazila som monitor dychu a kym sme cakali na pani, maleho som mala na kolenach a Dharma vybehla von, ale nechcela som, aby sa tam tulala, tak som polozila maleho na sedadlo a sla ju zahnat do auta, bola len na 2 metre nastastie, povedala som jej nech sa prace do auta a na moju zlost posluchla na prve slovo, necakal kym jej otvorim zadne dvere a skocila rovno prednymi cez sedadlo do zadu, ponad maleho, som myslela, ze umrem, ale maly sa tvaril ako keby sa nic nestalo, tak hadam na neho neskocila, ani sa nezlakol, ze nieco zrazu ponad neho preletelo, ale s Dharmou som mala potom tichu domacnost. Potom na dvore este skocila do auta cez otvorene okno, pravdaze, riadne doskrabala dvere kym sa tam vystverala. No bola vcera ako z divych vajec.

jamaat
26. aug 2009

rybca, dobree! 🙂 malému určite neublížila, inak by plakal.

ludmilabb
26. aug 2009

jamaat uz stahujem 🙂
no som naspak z kozneho nabalena mastami a roztokmi 😖
o mesiac na kontrolu, dufam ze zaberu
zachvilu idem s malou do poradne, inak tento nas debilny 😠 vytah vo vchode ma stve
vzdy ju zobudi lebo strasny zvuk pri zastaveni vydava a nadhodi nas, mala vypuli totalne oci a Moorov reflex ako vysity, rucky a cele telo sa zatrasie, chuda vzdy to s nou prezivam

kvetinkaaa
26. aug 2009

ahojte, baby očkovali ste uz niektora proti rotavirusom???
budete?
ake su u vas ceny? / preplaca vam čast poistovna?

dakujem za odpovede.

kvetinkaaa
26. aug 2009

no asi tu nikto nie je, tak napisem čo sa stalo a večer pozriem či mi niekto odpovedal 😉

lebo ja som dnes bola na druhom očkovani, dala som aj rotavirusy a dodnes som bola v tom ze sa plati cca 2tis sk. no dozvedela som sa ze je to 2 x 68 eur a vraj nič nepreplaca poistovna. vravim si ok, ale teraz čitam http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai... a tam je ze sa preplaca cez 10 %.

problem je, ze mali tam jednu očkovaciu vakcinu na rotavírusy zakupenu, vraj si ju zakupila mamička a den pred tym ako mala prist na očkovanie bábo dostalo rotavírusy tak jej ju nemohli dat, dak ze by mi ju predali...tak vravim ze ok, dala som im peniaze, ale teraz mam podozrenie ze nemam narok na preplatenie od poistovne, kedze recept si vybrala ona na svoje dieťa, nie ja na svoje bábo...

neviete mi niektko poradiť?

dakujem.

jamaat
26. aug 2009

dupi, ja proti rotavírusom očkovať nedávam a doktorka mi to ani nespomenula. Nemám prehľad o presných cenách, ale nezdá sa mi, že by niečo poisťovňa preplácala.

ludmilabb
26. aug 2009

spytam sa mojej doktorky aky ma nazor na toto ockovanie, lebo ja som o ockovani vela nestudovala

kvetinkaaa
26. aug 2009

jamaat dakujem, aj ked nie som dupinka 😉 😉
no ja som nasla ten link tak neviem, ak to je pravda tak to vychadza 15 eur naspat čo je dost.

ja som to radsej dala, počula som teraz vela pripadov kedy to mamičky olutovali ze očkovanie nedali ked ich detičky ochoreli a boli v nemocnici. nasa nie je kojena (necele dva mesiace bola) tak aj preto sa bojim, ze ma slabu imunitu.

tak dakujem este raz jamaat, páá

kvetinkaaa
26. aug 2009

ludmila aj ja som sa pytala a vraj teraz sa rozsirili nanestastie pripady tohto ochorenia a nasi to odporučaju.
aj ked je aj nazor ze tam su iba niektore druhy tych vírusov v očkovacej latke, ved uvidime...

jamaat
26. aug 2009

kvetinka, tiež si "inka", tak si vás nejako mýlim.

Očkovanie proti rotavírusom nechráni 100-percentne. Ako píšeš, je to len proti niektorým kmeňom vírusu. Často to dieťa v pohode zvládne a ty ani nevieš, že nejaký rotavírus má. Proste má hnačku, ktorá prejde. Len niektoré prípady sú ťažké, tie musia ísť kvôli dehydrovaniuna infúzky.

luba142
26. aug 2009

ahojte konecne som vas docitala 🙂 Vcera nam kamos preinstalovaval pocitac tak som tu cele poobedie nebola

Fotozosity my uz vcera prisli a su pekne len som sa nehral s upravou fotiek len s pozadim a obalkou ale pekne su aj tak

nika dufam ze malemu horucka uz klesla?

ludka s tymi 2 detmi sa to da ked mas system ale za 3 mesiace uz som si nejaky nasla a pasuju mi tie prazdnuny teraz ze je Kristinka skoro stale prec 😀

luba142
26. aug 2009

a co sa cipkov tyka tak s tym sme napocudovanie problem nemali len taky ze sa to zle vybaluje mne skorej vyplula sirup co som bola na nervy lebo pri Kristinke som ine ani nepouzivala no uvidime po dalsom ockovani 😅

sssimi
26. aug 2009

Jamat za to tiahnutie niečo platiš?

sssimi
26. aug 2009

Ja som nad tým očkovaním dlhšie rozmýšlala a neviem sa stále rozhodnúť. Doktorka sa ma len spýtala či to chceme dať, ale keď som si pýtala nejaké odporúčanie mykla len plecami, že je to na nás... Suseda čo robila sestričku dlhé roky na detskom má teraz dieťa a že nedávala-vraj ide len o ťahanie peňazí z vačkou... A aj keď sa toho bojím, tak sa mi to zdá za jedno dosť drahé a za ďalšie má to aj vedlajšie účinky-ako každe očkovanie... Je mi proste ľúto pchať také veci do tak malého telíčka...

mystery7
26. aug 2009

ahojte kocky, moja dr mi to odporucila na zvazenie. pokial viem, platime si to cele same, poistovna nicim neprispieva 😠 ved by kludne mohli

moj dnes spi na etapy, teraz uz skoro hodinu. snad este hodku vydrzi 😉

mystery7
26. aug 2009

ja zvazujem skor ockovanie proti zltacke, ta sa mi zda byt nebezpecnejsia, ked dieta vsetko olizuje. Niekto to tu uz spominal.
S ockovaniami je to tak ako s papiermi po porode. vsetko si musime same zistit a pobehat. Mohli dat niekde nejaky zoznam aj s cenami.

jamaat
26. aug 2009

sssimi, dá sa to stiahnuť zadarmo.

Mys, zdá sa, že ste sa polepšili so spaním, keď píšeš 2 hodiny. 🙂

Žltačka by mala byť zadarmo, nie? Teda očkovanie proti nej. 🙂

mystery7
26. aug 2009

jamaat, berieme tie homeopatika, radsej nech sa dobre vyspi a nenervaci 😉

jamaat
26. aug 2009

mys, takže zabrali?