Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
20. sep 2009

ahojte kocky 😉 😉

Zuzka podla mna na teba dolahol ten stres a unava, co si mala ked maly tolko plackal. Aj u mna sa to vzdy ukaze neskor az ked je po vsetko ....ja som toto mala ked mal maly mesiac viac noci som nespala dobre, bola som v strese a ked sa to ukludnilo dolahlo to vsetko na mna a vracala som ako besna a bola som strasne vycerpana 😝 😝 dobre by ti padlo, keby si si dobre pospala...napriklad manzel nech ide kocikovat na take dve hodiny a ty si daj vanu a spinkaaaaj 😉 😉

zuzkaprofant
20. sep 2009

no neviem jedla som fasirky ale to som jedla ich na obed tak by mi bolo skor zle si myslim ako p 1v noci 😀 dnes len spim a kukam telku dala som si aspirin a metovy cajik
moze to by s unavy lebo ze poslednett toho som mala uz dost ale jednu vyhodu to ma zase mam o 1kg menej....xxiixix
ale ani prebalit maleho nemozem lebo hned ma napne 😀

sssimi
20. sep 2009

Ahojte!
Ja sa hlásim po svadbe... Dopadlo to celkom dobre... Medzi ľuďmi bola malá len do 19tej, potom sme ju tam už nemohli dostať-stále plakala a strááášne... Tak sme sa striedali pri nej na izbe a potom keď zaspala, tak sme sa bavili... Som sa aj vytancovala..

mimi21
20. sep 2009

kristianko ja mam quinny speedi a tiez je tam relativne velka vanicka, ale aj moja mala ma uz 7 kil 😅
takze u nas uz tiez nepotrva dlho a budeme musiet isto do sportiaku, davam tomu tak mesiac, podla mna to uz potom bude v pohode

zuzkaprofant, len si pekne oddychni ako ti zuzkad radi, lebo ma uplnu pravdu, moze to byt aj z vycerpania

mimi21
20. sep 2009

prepac, kristiniatko, ja som ta premenovala 😅 a co nekricis, ze ta zle volam 😀 😀 😀

ludmilabb
20. sep 2009

a coze mate zaludocne problemy???
ja som OK, len rozmyslam svokra spravila zemiakovy salat a je okoreneny s hraskom a uhorkou tak neviem ci si mam dat 😕 ako mam malu som este nemala 😝

jamaat
20. sep 2009

Čafte, vrátila som sa z chaty, tak idem prečítať, čo tu nového.

jamaat
20. sep 2009

Kristiniatko vitaj, práve som sa vrátila od Prievidze, v Chvojnici sme bol s kolegovcami na akcii.

Zisťujem, že Emka je tým spokojnejšia, čím viac ľudí sa okolo nej mrví. Na všetkých sa uškierala, nechala sa nosiť na rukách, vôbec som jej nechýbala, pokiaľ nebola hladná. 🙂 Prvú noc mi spala s jednou papacou prestávkou do pol desiatej!!!

K tomu sedeniu - Emka sa dvíha už minimálne dva mesiace. Nechce byť opretá, keď je na kolenách, zlostí sa. A keď ju na krížoch pridržím, tak sa normálne vzpriamená drží.

S tým rodičovským mám aj ja strach, a to nemáme ani hypotéku, lízing a žiadne pôžičky. Nejaké úspory mám, takže prežijeme, ale budeme sa musieť obmedzovať.

dm, ja som staršiu prikrmovala z fľaše, dávala som jej večer riedku krupičnú kašu a v pohode som popri tom aj kojila. Ale samozrejme risk tam je, že bude odmietať prsník.

ludmilabb
20. sep 2009

ahoj jamaat
dnes boli u nas svokrovci, svokra sa jej prihovarala, mala najprv usmevy a potom gambu otrcila a koniec uz len plac ☹ a to ju ani na rukach nemala, nasa zase nie je velmi zvyknuta na vela ludi, v podstate ja a manzel a moja mama ked pride a obcas segra...navstevy sme si odbili kym bola mensia to vacsinou spala alebo plakala a bolo jej jedno ci som tam ja alebo je nas tam sest.

Emka teda nebude ziadny introvert hehe

s dvihanim sa mi velmi neponahlame 😝...tym ze Sofia je bud na chrbte alebo na brusku, na rukach v koliske, vertikala nie je jej oblubenkyna 😝 ale dvihanie noziciek do vzduchu na ide vyborne, najnovsie na nohy dokopy a hompala sa zboka na bok a ukazuje nam fujeru 😀

my sme vsetky uspory (tazko vydrete v Anglicku) dali na byt a este nam aj rodicia z oboch stran pomohli si ho trosku prerobit (jadro) a to sme onehda snivali o vlastnom dome, kto mohol tusit pred styrmi rokmi ze ceny nehnutelnosti pojdu tak hore! kebyze vtedy kupime tak by sme mali v pohode na trojizbak 😠

ludmilabb
20. sep 2009

jamaat ty kde pracujes?

mystery7
20. sep 2009

Ahojte kocky
tak u nas dnes pokracoval neustaly plac. sem-tam prestal, hodil usmev, ale inac samy plac. Vyzera to tak, ze nam idu zuby. DOle mame 2 biele vyvyseninky.
co mu mam davat na upokojenie? Bola som v lekarni a najprv mi nukali taky sirup, homeopaticky, ale v pribalovom letaku bolo napisane, ze az od 30 mesiacov. Mne dala dr diazepan - ten od 3 rokov a paralen - od 9 kg.

poradte nieco co pouzivate vy.

ludmilabb
20. sep 2009

ahoj mystery, ach tak mas tazky den za sebou maly uz spinka?

na bolest zubov diazepan??? hmmm som prekvapena

luba142
20. sep 2009

mystery - skus sa opytat na gel na dasienka ktorym sa potieraju a ono to troska utlmi bolest a viac krat denne to treba

jamaat
20. sep 2009

ludka, k nám ani návštevy nechodili, ani my k nikomu. My len také akcie ako Pohoda, Štúrovo... 🙂
Robím pre devízovú firmu Akcenta CZ. Ale to už vlastne ani nerobím, to sa len tak tvárim, občas nejaký telefonát vybavím, keď klient niečo potrebuje.

Väčšinou, keď sa deťom dospelí veľmi natískajú, prihovárajú, tak ich nechcú. Ja som nikdy nebola taká, že by som sa ťuťulkala s malými deťmi, ani som to nevedela, ale na počudovanie, ja som tie detváky zaujímala, usmievali sa na mňa. Nikdy som nechápala, čo na mne vidia. 🙂

Uff, doteraz som huby čistila. Rada zbieram, ale nerada čistím. A teším sa na vaňu.

mystery7
20. sep 2009

ludmilabb: tie tabletky mi dala, nie na bolest, ale mi ich predpisala pri prvej navsteve, keby som potrebovala.

gel na dasienka som kupila, ale nejaky ucinok som nepostrehla. gel je to malicky a este aj polka tuby bol vzduch 🙄

malicky uz spinka, ale co sme sa cely vikend napocuvali placu az revu, cisty koniec ☹

ludmilabb
20. sep 2009

jamaat na Pohode v Trencine?
tento rok tam bolo smutno, ja som tam bola dvakrat raz ked tam bola riadna smrst ale neskoncilo to ako tento rok

ja sa taaak strasne bojim ked pojdu Sofii zuby, podla toho co tu citam je to katastrofa ako to budem vykryvat s malou si neviem predstavit, fuj ani si nejdem 😝

mimi21
20. sep 2009

no baby mne sa mala v noci zakakala, ale len tak trochu a kedze ja cez noc neprebalujem a ani ona nebola nespokojná, tak máme zaparenú ritku
chudatko riadne ju ma cervenu, ale nejaka nespokojna kvoli tomu nie je
skusila som na noc vymenit sudocrem za niveu sos krem, uvidime co to spravi

inac uz asi treti den ma boli hlava ako kona 😖

jamaat
20. sep 2009

ludka, ano, na Pohode v TN. Už asi piaty rok za sebou sme boli. Víchrica bola ešte cez Prodigy, tiež zrušili koncerty, ale nakoniec nedošlo až také hrozné, ako sa obávali.

mimi, my keď sme boli v tom štúrove, tak mala Emka riadne zaparenú riťku. Keď sme s ňou prvý deň vliezli do vody asi na polhodinku a potom som jej dala dole plienkáče, tak som skoro odpadla. Tá zaparená koža jej celá zliezla, ale až do živého, tak, že jej to až mokvalo. No do plaču mi z toho bolo. Ale ona sa tvárila, že sa nič nedeje. Nechápem, mňa by to štípalo ako sviňa. Deti síce majú nižší prah bolesti, ale aj tak. Druhý deň nešla vôbec do vody, len sme liečili a vetrali. Na tretí sme skúsili opatrne vodu a bolo to už OK.

kosska3003
20. sep 2009

ahojte tak ako mate co nove ja som nachladnuta stale kycham soplim tak super ale malej to trosku povolilo tak to som rada moja zase prestala kakat tak ako kakala tak dufam ze sa nepokaka v noci 😝

ludmilabb
20. sep 2009

jamaat ja som bola na Pohode roky 2000 a 2002 to este frcalo Bomfunk MCS 😉
listok stal hadam dakych 400 Sk teraz ani netusim...malu ste ako riesili?

inak mi mame tiez zapareninu ale nie na ritusi ale vyssie, som skoro odpadla 😅 natrela som Bepanthenom spravilo sa jej to cez den tak nechapem trochen sa to potom zlepsilo

pozerate superstar? tam ten holandoslovak ma riadne sirokansky usmev heheh

sssimi
20. sep 2009

Mys vyskúšaj homeopatické čípky proti horúčke-používajú sa aj pri prerezávaní zúbkov. Moja malá mala len 5 kg keď mi ich doky odporučila s tým že mám dávať iba polovičku. Vraj sú dobré a ak by si s tým malému pomohla by bolo super.

jamaat
20. sep 2009

ludka, malá bola furt v kočíku, nechodili sme príliš blízko k pódiám, prípadne sme jej ešte dali štople do uší. Spali sme v stanoch. Nakojila som ju, kde prišlo, to je mne úplne jedno. Prebalila som ju na karimatkách, ale bol tam aj prebaľovací pult. A tak. Bez problémov. Teraz stojí najlacnejší lístok 40euri, potom asi 60.

Tie homeo čípky som aj ja použila preventívne po očkovaní.

zuzkaprofant
20. sep 2009

cafte co mate nove ja uz sa mam ako tak dobre este mi bolo dnes zle ale bud to bolo s fasirok alebo sa mi stalo z oci mam na vyber 😀
moj christianko uz spinka zaspievala som mu 3 uspavanky a hned zaspinkal 😀
dievcata v com kupete babatka co davate do vody ja len v cistej vode ho kupem dnes osm mu am naliala kamilkovy odvar aby mi pekne vonal ´lebo mi smrdka za kakankou stale co tak hnackoval vkuse mi v byte nieco smrdka a tom som vsetko poprala aj koberce tak neviem cion tak uz zamrdkal mi po 2tt ci co aho kupem vkuse 😀

mimi21
20. sep 2009

jamaat ani nestras s tou ritkou ☹ ☹ ☹
aj sme dnes dlho vetrali ale skoro v kazdej plienke nakakane 😒 ale vacsinou hned po papani, tak som hned aj zistila ze je naklad v plienke a rychlo prebalila
no uvidime, v noci ju prebalim, mam aj ten bepanthen mast, ale uvidim ako zaberie ta nivea, lebo na vyrazky na tvaricke nam zabrala uplne super

ludka ten holandoslovak bol silne pozeratelny aj pocuvatelny 😵 😵 😵

mimi21
20. sep 2009

zuzka ja davam do kupela od bubchen taku ako keby penu do kupela, to malu aj umyje a ritku este potom mydielkom, a krasne mi vonia potom
baby co pouzivate pampersky neviete ako sa volaju tie co maju tie lepacky elasticke? take natahovacie, maju to aj dm plienky
lebo mne svokra plienky objednava a musim jej dat presny nazov...

ludmilabb
20. sep 2009

jeeej vy tu uz mate vsetky styri mesiace 😉

mimi21
20. sep 2009

ludka tvoja mala je taky benjaminko, ona je ti najmladsia 😵 😵 😵

mimi21
20. sep 2009

nie ti, ale TU najmladsia
takto vecerom uz ani pisat neviem...

kosska3003
20. sep 2009

ludka nie mi este nemame 4 az zajtra 😀 😀

ludmilabb
20. sep 2009

kosska mi presne o tyzden 😉