Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kackabrcka
26. mar 2010

mimi ja by som isla asi lekarke keby to ma cely vikend.. aj ked nasa mala pri prvych zuboch teplotu len 1noc.. neskusala si dat na noc napr. nurofen jednu davku ?

mimi21
26. mar 2010

no ja som aj dnes chcela ist, ale mm ma odhovoril...

mimi21
26. mar 2010

no a ten nurofen skusim

ladywitch26
26. mar 2010

hm, keby som tu sla s malou ku doktorke, tak na mna asi kuka ako puk. pokial to nie su stale vysoke teploty, nekasle a pod, tak by mi ani antibiotika nedala. aj to by asi par dni pockala, ci to nie je len viroza, lebo na virusy antibiotika aj tak nezaberaju. a na pohotovost si clovek musi dopredu zavolat a oni mu povedia,ci ma prijst, alebo pride lekar, alebo je to zbytocne. zaviedli take opatrenia pri tej svinskej chripke, aby im tam ludia nechodili a neroznasali ju kade tade. aj vsade boli napisy, ze ak ma clovek priznaky chripky, tak za ziadnych okolnosti nema ist k lekarovi, ale len zavolat mu a lekar pride domov.
inak teraz pri kupani som malej nasla zasa vyrazku na chrbatiku, takze uz to mam stopercentne potvrdene, ze nam idu zuby. sice to ma ovela miernejsi priebeh, ako ked isli jednotky horne, ale tiez ju vedia vytrapit. ☹

sssimi
26. mar 2010

Sarah je už na totalku vyhádzaná od hlavy až po päty. Zajtra ideme k švagrine až do nedele. trénujeme na májovú dovču... Som zvedavá ako zvládne zmenu prostredia.

ladywitch26
26. mar 2010

inak je to zvlastne, ze niektore deti skoro ziadne priznaky pri zuboch, a my vsetko mozne, od vyrazky po celom tele, hnacky, ktora jej tak vzdy vystipala ritulu a ani maste kadejake nemali ziadny ucinok, bolesti, nespavost, nervozita, slintanie, teda okrem horucok fakt vsetko. a to sme si minuly tyzden akurat s muzom hovorili, ze ake mame zlatucke dieta, ked jej nejdu zuby. no a bum, ako keby sme to zariekli. uz sa jej horna dvojka tisne a menim podbradniky ako na beziacom pase. rukavy musi mat vysukane az po lakte, lebo tie tahave sliny co pusta su vsade. v momente by bola mokra. a to sme si tiez lamali minuly tyzden hlavu nad tym, ze preco ma nadchu v noci. cez den nic, ale v noci upchaty nos. no a tu ho mas, zuby. 😠

mimi21
27. mar 2010

dobre ranko...prva??? 😕
lady u nas su tie priznaky podobne
mne sa ani velmi nezdalo, ze by uz mala horne dasienka naliate ale nemozem sa jej ich ani dotknut 😒
teplotu ma, sopliky, zle spi, slinta...len fakt neviem kde je teraz pravda, ci zuby a ci choroba, ale asi to bude kombinacia 😖

iinuska
27. mar 2010

dobre ranko

nam zacal den uz o 5 rano 😅 . A teraz Adamko zaspinkal. Petko vysava, manzel isiel viazat vinic a ja som si konecne sadla, ze si vypijem rannu kavicku

vyzera to byt pekny den, slniecko svieti, sice hlasili dazd
Adamko pri preravani nejako extra neslinta

mimi21
27. mar 2010

no ja som uz prezliekla periny, budem musiet este kupelku poriadit, pozmyvat, uz som vysavala a este mam ciste pradlo na balkone 😝
mm siel murovat cosi k bratovi tak sme same doma a Ninka ma teraz 37,5 😒

iinuska
27. mar 2010

mimi, aj ja som uz vyvliekla periny, hodila prat, len nemozem navliect, lebo ciste mam v izbe, kde teraz spi Adamko. Ale myslim, ze to uz dlho nepotrva, a mozem ist na to 😀 Potom budem mat aspon pomocnika 😅

jamaat
27. mar 2010

Vy ste aké usilovné hneď zrána! 🙂 ....Čaute. My sme spali nezvykle dlho až do 7,30 s 2 zobudeniami na papanie.

mimi21
27. mar 2010

no uz sa u nas spi, tak sa mozem do toho pustit, este som si zmyslela aj kvety sprchovat 😅
a poobede si pospim aj ja s malou, len ked si to takto naplanujem, tak neviem ci to vyjde 😀

mystery7
27. mar 2010

ahojky,
U nas od rana krik, nervozita, slintanie, tiez sa am prerezava zub a dalsie ho asi budu nasledovat. Vsetko kuse a hlavne prstek, ukazovak.
Ja som akurat stihla poskladat pradlo, co som vcera vyvesila, 3 pracky uff uff. Este idem balkon vymyt a okno mm asi umyje. Alebo ho poslem s malym vonku a ja si porobim v klude.
Tu je pod mrakom fuci ☹
Maly prave zaspinkal, tak trochu s nim pooddychujem, lebo ked budem buchotat, tak sa hned zobudi a bude nervozny este aj z nedostatku spanku.
U nas bol budicek 6:50 😝 ale da sa.

ladywitch26
27. mar 2010

no ako vidim, tak viacere deti maju teraz druhu etapu rastu zubov.

prave som sa skoro povracala. pojedam lieskovce a zrazu jeden takej hnusnej chuti, ako keby moc na nom bol. kedze mam morske prasa, tak viem, ako pachne moc hlodavcov a tento teda tak nejako chutil. dufam,ze ho nejaky potkan nepototo, lebo ma asi porazi. v momente som vypluvala a hned ma natahovalo, kym som si este aj posledne kusocky spomedzi zubov nevysparala. 😝 😝 no teda pekne nam ten den zacina...

mystery7
27. mar 2010

lady: no super, potesi.
Som zvedava dokedy bude spat moj anjelicek 😀 😀 snad stihnem aspon polovicu z toho, co som si naplanovala. Mm chce halusky s kapustou 😅

mimi21
27. mar 2010

joooj mys, nerob chute 😝 😝 😝

mala stale kasle zo spanku ☹

lady to potesi s tym lieskovcom 😝 ale obcas sa stane ze je tam taky hnusny, zvnutra hnedy -fuuuj tie su riadne hnusne

ladywitch26
27. mar 2010

mys, joooj, tak halusky s kapustou by som si dala aj ja. ale mam chute aj na taky fajny gulasik, ako robia v slovenskej restauracii v meste, tak neviem, aj muz cely tyzden rozpraval, ze by sme mohli skocit, tak asi dnes nevarime. malej sme spravili rybu so zemiakovou kasou na obed, pockame, kym sa zobudi a asi zbehneme.
a potom by som sa mohla pustit do zehlenia...alebo este predtym? 😀

juska3
27. mar 2010

ahojte
konecne sme prespali celu noc, sice sme sa zobudili uz o siestej rano, ale aspon uz lepsie dychal a nekaslal, mne bolo od zaciatku divne, ze sa mu tak zrazu pustili sopliky a ochorel a vcera som zistila preco, rastie mu osmy zub a teraz posledne dva dni slinta ako bernardin 🙂 horsie je, ze tu nadchu chytil od Alexa aj mm

kosska, aj mne sa paci ten kocik, presne ten isty a aj farbu som si taku vybrala, z ktorej stranky objednavas?

iinuska
27. mar 2010

ja som vcera varila segedin, tak mam pokoj. 🙂 Adamko ma zemiak s karfiolom a zltkom

my ideme poobede na kavicku a kolacik k Adamkovym krstnym

zuzkad
27. mar 2010

ahojte

u nas by bolo vsetko ok, maly sa mi od vecera zobudil az rano o 7,30 horsie to bolo so mnou...zase migrena, ale strasnaaaa vracala som z toho a musela som si dat dve tbl. lebo ta co mi neurolog predpisal na migrenovy zachvat vobec nezabrala ☹ ☹ tak som si dala este MIG 400 a ten mi zabral ale do vtedy som myslela, ze umriem ako ma strasne bolela hlava...teraz sa citim neprijemne...slaba vytrasena 😝 😝 po migrene mi je vzdy blbo ☹ ☹ dufam, ze sa uz nevrati 😠 😠 😠

spekulujeme, ze pojdeme do ZOO kedze minuly tt nam to nevyslo, ale netusim, ci nebude prsat, aj ked pocko ma byt dnes 16C a zatial mi na meteo svieti slniecko tak uvidime, lebo chcem dat najskor maleho spinkat a az potom by sme isli.

my mame segedin, ale neviem ci ho niekto bude jest...teda ja urcite nie a uvidime ci moj Peto si da, lebo on ho tiez nemusi 😝 😝 ale polievka bude a ak bude treba nieco sa navari este 😉 😉

ladywitch26
27. mar 2010

tak a zub je uz vonku. akurat sme ho objavili, horna dvojka vpravo. tu vlavo ma vonku uz vyse mesiaca, len prava sa oneskorila. tak uz je sestzubec 😀 len stale slinta, takze asi ich este zopar vylezie.

mimi21
27. mar 2010

joooj lady ti zavidim, ze uz ho mate vonku
Nina spi uz 1,5hodiny, aj sa bojim ist ju pozriet, len nech si pospinka, ked nie je uplne ok

inak do zoo sa aj my chystame, ale do bojnic 🙂 len este neviem kedy presne 😀

no auz je hore 😉

ladywitch26
27. mar 2010

mimi, ked ju to takto chvatlo, tak jej asi viacero zubov naraz vylezie. a potom budes mat chvilu pokoj. ked to stanku tak vyse tyzdna drzalo, tak jej naraz vysla horna lava jednotka a dvojka a asi tri dni nato prava jednotka. no a teraz s oneskorenim prava dvojka, uz je skoro cela vonku, ale slintat neprestala, takze ocakavam dalsie. mozno spodne tentokrat.

kosska3003
27. mar 2010

juska ja objednavam cez mimibazar od jednej baby som nasla a zistila som zeje odtialto ako ja tak super stoji ma 79eur

mne mala spinka uz hodinu taksom zvedava kolko potiahne dneska vcera spala vyse dvoch hodin

mimi21
27. mar 2010

do kelu uz ma 38 😒

lady a ked to tak dlho trvalo to mala stale teploty? a vonku ste chodili?

ladywitch26
27. mar 2010

mimi, nasa nastastie nemava teploty. aj ked nam bola vtedy na sr chora, tak mala len tak 37,8 maximalne. niektore deti proste teploty nemaju. ale drzalo ju to skoro dva tyzdne v kuse. ale mala zasa hnacky, aj 6-7x do dna a len tak trosku splechnute. aj banan som jej davala, ale nepomahalo. a aj ked som ju prebalila okamzite a natierala sudocremom, tak jej nic nepomahalo. aj harmancek som jej davala vtedy do kupela, co mala take az pluzgieriky z toho.

iinuska
27. mar 2010

mimi, ked ma teplotu, tak von by som radsej nesla

mimi21
27. mar 2010

no dnes nikam nejdeme, fuka tu dost vietor, ja len pre to ze ak to ma trvat dlhsie tak co potom...

iinuska
27. mar 2010

no ako tak pozeram, vsetci sa rodinkuju 😉 My cakame kedy sa Adamko zobudi a vyrazame 😎

danus.ka
27. mar 2010

Prepáčte, že sa sem vtieram. Ale teraz som Vás našla a budem rada, ak mi dovolíte sem-tam nakuknúť k Vám.
Mám dvoch chalanov - pred 15-timi rokmi v máji sa nám narodil starší syn a minulý rok - máj 2009 Braňo.
Skúsim to tu preskúmať a upraviť si nastavenia, príp. pripojiť nejaké foto.
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Momentálne riešim nejaký športový kočiar. Teraz máme Graco 3 v 1 a som s ním
maximálne spokojná, ale drobec už je najradšej nie v kočíku a k tomu veľa jazdíme autom, tak by som chcela niečo
menšie. Upútal ma golfáč Esprit 2010 čierny, ale naživo som ho nevidela. Viete mi k nemu niečo povedať. Nemáte ho niektorá? Alebo, aký športiak by ste mi poradili?
Ďakujem.