Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

stija
21. júl 2009

ahojte

zuzkad len vydrzat, ono sa to zase rozbehne. drzim palceky.

kosska, to je 300. no to by sa mi tam snad ani nedalo.

kosska3003
21. júl 2009

stija no ale cez den mam tak akurat pre malu to len cez noc sa mi naleju lebo mala mi spi celu noc

stija
21. júl 2009

kosska tak to mas super, aj cez den, ked je akurat, aspon nebolia prilis. aj v noci sa vyspis a este aj stihas spravit zasoby. a tie pohare vyvaras, alebo pouzivas sterilizátor? alebo este nejako inak?

veronika1982
22. júl 2009

ahojte. tak mi sme mali rano poradnu spolu s ockovanim. baby pripravte sa na neskutocny plac. do obidvoch noh nas pichali.. teraz uz spinka a cakam aka reakcia bude..

vazime 6300 g a 62 cm takze sa k vahe ani nevyjadrovala pretoze priberame kazdy tyzden 200 g. pekne uz drzime hlavicku, chytame si hracky, cmulame rucku a gagotame a rozoznavame hlasy ludi okolo nas...

zuzkad nevzdavaj to a mozno to rozkojite..

mimi21
22. júl 2009

ahojte
no my sme dnes vobec nemali dobru noc
zobudila sa o pol2, potom o pol6 a teraz sice drieme ale stale sa mrvi puci, cela je doskriabana a tak takze ja velmi nepospim...
uz som si kavu navarila, lebo sa chceme ist kupat do Vyhni tak sa tesim, uvidim ako malicka zvladne

inac dnes v noci uz zacala tak riadne dzavotat, poriadne nahlas, zatial to boli len take neznucke hlasky, ale v noci na plne pecky 😀 😀 😀

mimi21
22. júl 2009

no ja som sa prave vratila z kupelky a zistila som ze mam brutalne kruhy pod ocami, hotova katastrofa 🙄 🙄 🙄

veronika ja ked som bola teraz v poradni tak tam ockovali deticky a riadny krik to teda bol, uz teraz mam z toho aj ja stres a to ideme az 31.8 asi zoberiem aj mm so sebou

lasenka
22. júl 2009

mimi - ani my sme dobre nespali... vstavali sme kazde 2 hodky a medzitym som kojila po pol hodine, cize ziadny spanok... okrem kruhov pod ocami mam ich uplne cervene... stastie, ze dnes nemusim nikam z domu 😒

mimi21
22. júl 2009

ja som uplne grogy, zato malicka je spokojnucka 😵 😵 😵
vykrikuje si v postielke, kolotoc zabera na 100% 🙂

lasenka
22. júl 2009

tiez lezkame pod hrazdickou 😉
... a este sa mi v tu noc poriadne pokakal, az som ho musela umyt, nestacilo by mi na to ani cele balenie utierok 😉

jamaat
22. júl 2009

Dobré ránko. Aj u nás bola rušnejšia noc, malej zjavne nezapasovala brokolicová polievka, čo som včera jedla. A ráno som ju nechala rozbalenú na posteli, kým som šla na záchod. Keď som sa vrátila, zistila som, že Emke sa podarilo vykakať. Dostrel takmer 2 metre, okadená postel, koberec, postielka, vreckár... 😀

lasenka
22. júl 2009

jamaat - 😅 rano som vyprala po jeho kakani dokonca aj matrac 😅 mal riedku zltu stolicu, ale bolo jej VEEEELA 😅 no je pravda, ze som si vcera dala 4 slivky - jedla som ich prvy-krat 😉

jamaat
22. júl 2009

Ja som mala včera večer aj 3 broskyne, tak možno aj to jej zle urobilo. Brokolicovo-broskyňová kombinácia. 🙂

atima
22. júl 2009

ahojte
naš malý nespinkal 4 dni počas dna tvaril sa akokeby som ho dopovala kofeinom alebo niečim podobným mal tolko energie až som sa bala. No už asi viem od čoho pred týždnom mi lekar predpisal železo aktifferin a pravdepodobne po nom bol malý preplnený energiou včera som ho vynechala a naš drobec od pol noci neustale spinka len da na znamosť že je hladný a spinka dalej. Ani by som neverila že obyčajne železo bude mať na nho take posobenie.
A s tým kakanim to poznam naš vkuse tlači a tlači no ale ak sa mu to podari tak ma dostrel niekolko metrov 😀 .
Inač ja jem všetko podla mna ma len problemy s paradajkami, uhorkami a paprikou.

janka30
22. júl 2009

sssimi, ked sa narodil mal 52cm a 3680g a s takou sme isli aj z porodnice. Viem, ze 7050g je na dvojmesacne babatko dost, ale co mam robit, ked je hladny, musim mu dat.

luba142
22. júl 2009

atima ja som uzivala aktiferin po porode doma a nerobilo to malej nic prave ze vtedy stale spala, alebo som to nepostrehla ci to na nu posobi 🙂

Baby ktore odsavate ako dlho to potom skladujete v chladnicke a mraznicke?? Keby nahodou som potrebovala 😉

Uz druhy den nam nejde vytah vo vezaku tak som sa nastvala a dala kocik na balkon sice fuka ale aspon to s nou hybe tak spi inak by som musela vozit po balkone 🙂

ladywitch26
22. júl 2009

luba, v chladnicke 24 hodin, v mrazaku 3 mesiace.

janka, tak to je potom dobry papcos. a krmis ho MM alebo UM?

luba142
22. júl 2009

veronika ja som si placu od starsej pri ockovani uz uzila tak viem teraz co ma caka a ako bola starsia tak uz plakavala menej dokonca pri poslednom preockovani do noziciek si sama vytiahla ihlu z nozicky ale nastastie tam davka bola cela 😅, bolo to myslim okolo roka

sirinka
22. júl 2009

ahojte...tak ja uz som sa dokopala a dnes idem konecne na kontrolu po sestonedeli 😅

u nas dnes nenormalne horucavy...ani sa neoplati chodit von...

luba142
22. júl 2009

lady diky mala som v mraznicke asi 60-tku a vyliala som ju lebo som myslela ze len 2 mesiace no ale aj tak by som ju neskor vyliala lebo jej staci co mam

luba142
22. júl 2009

siri ja uz som tiez konecne chcela ist ale zacala som zase spinit neviem co to ma znamenat ☹

sirinka
22. júl 2009

luba po prvej som aj tak mala...najprv styri tyzdne som krvacala...potom dva nic a este jeden tyzdne spinenie...

ladywitch26
22. júl 2009

luba, ja to robim tak, ze dam to z mraziaka a cerstve dam zamrazit.tym padom nic nevylejem a zas na 3 mesiace mam v zasobe. inak niektore zdroje uvadzaju ze v chladnicke az 48hodin a v mrazaku 6 mesiacov.
inak aj ja som mala najskor tri dni krvacanie, potom 4 dni nic a potom dva tyzdne v kuse spinenie

luba142
22. júl 2009

siri ja som pri prvej mala 8 tyzdnoív a potom nic az pol roka co som kojila a teraz som to mala take vseliake prvy mesiac stale potom na preskacku par dni nic a potom spinenie a tak dokola uz som myslela ze uz je koniec ale teraz zasa spinim

janka30
22. júl 2009

ladywitch26, iba ho kojim

luba142
22. júl 2009

janka toje teda papkos a davas mu casto? Ked vravis ze je hladny?

ladywitch26
22. júl 2009

janka, tak ked tak pribera, nemas mlieko,ale smotanu 😀
mne moja tiez pytala jest kazdu chvilu, ale od piatku po tom ockovani papa malo. 😒

luba142
22. júl 2009

lady mne po dlhej dobe tahala s prestavkou na grgnutie 10minut

nikanika28
22. júl 2009

caute baby, nevypadavaju vam vlasy? Mne strasne ☹ ☹ , takisto som to mala aj pri Lukaskovi a teraz to zacalo znova, snad nezostanem plesata....ked si prejdem rukou vo vlasoch, tak mi ozaj tych vlasov dost v ruke zostane 🙄
My sa zatial kojime, len musim vacsinou z oboch prs...asi jej to uz nestaci a neviem, co uz mam robit, aby bolo mliecka viacej. VY kojite zakazdym z jedneho prsnika?

sssimi
22. júl 2009

Nikanika ja kojím len z jedného a zatiaľ býva spokojná. Vlasy mi padajú málo, ale mám aj veľmi krátky zostrih. Pri dlhých vlasoch by to bolo vidieť oveľa viac.

Janka tak to musíš mať fakt smotanu 😉 . A ako často malý spinka, papá a kaká? Môže sa to odvíjať aj od toho. Moja malinká je taká aktívna. V 8 týždni mala 4400g a narodila sa s váhou 3300g.

tanulik21
22. júl 2009

ahojte dievcence, konecne sme sa vratili z trojtyzdnovej dovolenky (u dedkovcov 😀 ), dakujem za tipy pri popraskanych bradavkach, ale bohuzial nic nezabralo (neskusala som akurat krem od aventu, ale inak fakt vsetko)... nakoniec sa mi bradavky hojili asi dva tyzdne po odstaveni... bohuzial ... po svadbe sme skoro vsetci zucastneni dostali rotavirus (riadne svinstvo) a popri dehydratacii z tolkeho vracania a hnackovania mi dosli este aj kramy ... no nie je to smola ??? (a to som dovtedy riadne dojcila) ... no a tak mi mliecko postupne odchadzalo, a ani maly ho uz nechcel papat ... teraz ideme na nutrilon