Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
24. okt 2010

my tu vo vchode mame mladych ludi co chlascu a droguju ☹

iinuska
24. okt 2010

@ludmilabb Sofia je sikulka 😉 Adamko sa pyta sam na nocnik, chce pritom citat knizku, ale zatial nic neurobil

kosska3003
24. okt 2010

mne marika donesie serbel sadne si nan ale nic donho nepravi a vydrzi tam 15 sekund tak neviem neviem kedy sa nauci ale zacina ho vnimat to je zaklad

ludmilabb
24. okt 2010

u nas to bolo doteraz len o casovani, ale vidim velky posun v uvedomovani, ze vie co sa deje a chce to riesit 😀 minule som totiz ked ma zase po xty krat otravovala a tahala za ruku tak som nechcela ist, lebo vacsinou je to cele o tom, ze s nou idem ona ma zavedie do kuchyne tam sa pyta na ruky a vymysla...tak sa pokusala, mrncala v podstate ked jej bolo treba tak mohla kludne zatlacit do plienky kedze som bola nechapava ale nakoniec tak naliehala ze som isla s nou a na moje prekvapenie zahla do kupelne a nie do kuchyne, cize drzala, nechcela kakat do plienky a opakuje sa to kazdy den ze ma tam zavedie a hned aj kaka a som ja strasne zvedava ci po tejto pochvale nebude zajtra pekne krasne v plienke prekvapko

kosska3003
24. okt 2010

@ludmilabb 😀 hadam nebude

emode
24. okt 2010

@ludmilabb super s tym kakanim ... my zatial len ... ze ma kaku v plienke ale absolutne jej to nevadi ... 😒 aj si sadne na nocnik a po niekolkych sekundach vstane a zas a zas ... ale toto je skor moja pohodlnost, nedavam ju tam pravidelne ... 😒

jamaat
25. okt 2010

Dobré ránko. Emke ako idú zuby zase, tak nočník trochen odignorúva a často sa pokaká. Síce dosť kaká aj do šerblíka, vie sama pekne potlačiť, ale teraz zo zubov kakne aj 4x za deň a časť ide do plienky.

iinuska
25. okt 2010

dobre ranko, dnes sme pospali do 8, v noci iba 3x hore, tak som ako rybicka 😵
U nas je neprijemne, poprcha, je tma, no otras. Mm isiel menit gumy, my sme po ranajkach.

ludmilabb
25. okt 2010

@jamaat ja som bola fakt vdacna ze som ju davala na serblik skor lebo odchytit 5 kakani denne je velky uspech vsak v lete sme mali aj my take obdobie jasne ze bolo z toho niekedy aj do plienky ale vzdy som ju pri zacati tlacenia rychlo vyzliekla cize zvysok uz isiel do serbla...pri predstave zeby som to vsetko musela umyvat a prat 😝

a chcela som sa vas zenicky, ktore pouzivate jednorazovky kolko cca plienok denne spotrebujete ak vase dieta akurat nekaka 5x denne samozrejme?

rybca
25. okt 2010

@ludmilabb no tak ja na malom nevidim kedy kaka, ide to nejak samo, nemusi tlacit, takze nestiham ani pripravit nocnik a uz to je v plienke..🙂)) a minieme cca 3-4 plienky, za predpokladu, ze kaka 1x denne.

dm1
25. okt 2010

ja vidim ked maly tlaci ale uz je neskoro 🙂. V poslednej dobe robi to ze si stiahne gate a donesie nocnik ale ked ho tam posadim sa tam chce len hrat..... ale je pravda ze som leniva ho tam stale davat 😝

iinuska
25. okt 2010

@ludmilabb asi 5 ks

emode
25. okt 2010

@ludmilabb tiez cca 4-5ks, s tym kakanim je to presne tak ako pise rybca alebo dm aj u nas, nestihnem ju tam dat ... ale stale nevidim posun v tom, ze by si uvedomovala, co ide robit, takze to nesurim ...

neviem, co sa to deje, ale akoby sme mali doma tajfun, a cez obed spime len s placom, nechce a nechce 🙄 cely den by nevydrzala a podla mna je skoro cez den nespat, a ja by som sa asi zblaznila ...

nikanika28
25. okt 2010

Ahojte, pozeram, ze riesite nocnikove blue....tak ja sa tiez priklanam k @emode a @dm1 ...u nas to tiez tak funguje, ze dotiahne nocnik alebo mna k nocniku aj trikrat denne, ale nic z toho, len si tam sadne na par sekund a hotovo 🙄 . Vymakla som ju asi trikrat, ked tlacila, tak vtedy dokoncila svoje dielo do nocnika a potom sme velkolepo kako splachli a zakyvali mu..vtedy sa velmi tesila, ale to bolo vsetko 😅 😀 .
U nas je strasna kosa teraz a prsi 🙄 . Cez vikend sme boli v D.Kubine, po ceste sme nakukali na Sustiaka a spominali, ako bolo fajn na stretku 😵 .

ladywitch26
25. okt 2010

@emode my mame tiez posledny tyzden horory pri zaspavani poobede. aj pol hodinu vymysla, jaci, vylieza z postielky, ale bez spanku by bola nervna vecer.
co sa tyka nocnika, tak parkrat ho vytiahla, aj tam posedela pol hodinu, ale ked nic, tak som ju zabalila. po par minutach sa tam ale pytala znova a zasa nic. ale aspon nejaky posun mame v tom,ze ked ide kakat, tak to povie dopredu, cize si to uz uvedomi,ze jej treba, ale len par sekund predtym. nestiham ju posadit na nocnik. a je bohovska. normalne sa pricupi, potlaci a potom sa postavi, povrti tak zadkom, nech sa jej to v plienke utrasie a hotovo.moze ist behat dalej. 😀
@ludmilabb my stanke dame rano cistu plienku, ak nekaka, tak naobed pred spanim druhu, po spanku tretiu, podvecer stvrtu, lebo to sa vzdy uz pokaka a piatu zasa pred spanim. a kaka tak raz, 2x do dna, aj ked dnes doobeda stihla uz 3x, resp. to bolo jedno kakanie, ale tlacila v priebehu 10 minut. a to som si zakazdym myslela,ze uz skoncila, tak som ju prebalila, ale ona potom pokracovala po chvili do cistej plienky.

sirinka
25. okt 2010

@ludmilabb a ty ako casto prebalujes?

ludmilabb
25. okt 2010

@ladywitch26 @rybca @dm1 @iinuska dakujem vam dievcence za odpovede 😉
@sirinka cca zhruba 6-7 plienok ale ja dovypchavam este jednou vkladackou

sirinka
25. okt 2010

@ludmilabb no ja ked pocitam latkovky, tak na den 4-5 a plus jednorazovka na noc....

jamaat
25. okt 2010

No tak to ja ich pomíňam viac. 7 určite. Si myslím. Schválne to zajtra porátam.

kosska3003
25. okt 2010

tak aj my bojujeme zo spanim akosi teraz som ju hodinu uspavala ma sprosty zvyk ked odydem zo spalne tak hodi cumel o zem a tym padom vie ze pridem lebo bez cumla nezaspi ale mne raz prejde trpezlivost a ten cumel jej nedam ale stredu dojde konecne tatino tak nech sa on cerenke venuje
mne dnes mala oznamila dva krat ze ee to znamena ze je posrata a bola a potom ukaze na serbel no ale co ked uz ma dielo v plienke

ludmilabb
25. okt 2010

@sirinka zabudla som na jednorazovku co davam na noc
@jamaat ja som ich teraz vecer zratala tak 7, ale to dnes raz cikala do nocnika, takze jedna usetrena a z tych 7dmich dve uplne precikane ostatne tak v norme a na noc davam jednorazovku

dnes som videla na navsteve Emku ako pekne cika do nocnika a este aj toaletny papier pouzila 😉

ludmilabb
25. okt 2010

@kosska3003 ja mam tiez riadne nervy ked uspavam vecer skoro hodinu

jamaat
25. okt 2010

@ludmilabb Veď ona sa vyciká takto aj 5x za deň, ale aj tak tých 7 plienok miniem. Je pravda, že niektoré sú len trochu cvrknuté.

iinuska
25. okt 2010

ja maleho vecer nakojim, potom dam do postielky, chvilku pohladkam po licku, poviem mu, aby pekne spinkal, a odidem z izby. Chvilku skusa, ale potom zaspi sam...Asponze toto mame celkom v pohode, ked sa uz v noci tak casto budi

kosska3003
25. okt 2010

@ludmilabb ja uz jej aj po riti nahadzem niekedy ved ma plienku 🙂

@iinuska no ved aj ja som to takto mala dala som mlieko cumel a isla som prec ja neviem co vymysla teraz

stija
25. okt 2010

ahojte kocky, vy mi snad citate myslienky 🙂 hovorite o plienkach. ja teda pouzivam jednorazovky, ale zacala som sa zaujimat o latkovky. som novacik. nemam teda zasobu, iba nieco na vyskusanie, ale teda moje skusenosti nic moc. a vy tu hovorite o 5 - 7 za den. mozte mi poradit? ake pouzivate a ake mate skusenosti? lebo mne sa precikala zatial skoro vzdy. a to snad do hodinky. este com to celkom nevzdala, ale dost to odradza 😠

kackabrcka
25. okt 2010

my minieme 3-4plienky denne.. a nocnik oblecena mi na nom pekne sedi aj akoze ccccc robi aj papier si vypyta, ked ide kakat povie kako a do 5min. ho ma v plienke, no akonahle ju dam na nocnik vyzlecenu nechce mi tam sediet..
a postielka prerobili sme ju tak ze jedna strana je otvorena lebo v klasickej nechcela byt vobec...

emode
25. okt 2010

@kackabrcka aj my mame tak postielku, spava sice s nami, ale teraz sa nam stale castejsie prekotula sama do postielky, aj rano ju tam najdem niekedy 😀 a cez den v nej zaspí ... len ako som písala, to zaspávanie je des, normálne rátam, kolko sekúd dokáže ležať bez vážneho pohybu a podla toho odhadujem, kolko jej to zaspávanie ešte potrvá, pritom vidím na nej, aká je unavená, oči si šúcha, zíva 😖

kackabrcka
25. okt 2010

mne spi sama v detskej no pod postielkou mam podlozenu deku, paplon, podusku ak by nahodou padla.. v noci ju chodim pozerat..
teraz ma aj tak zle obdobie budi sa viacej krat v noci lebo jej idu ocne zuby ☹ my zaspavame s uspavankami, vecer vacsinou zaspi do 15min. ale musim pri nej lezat.. uz to bolo aj lepsie dopila mlieko otocila sa a spala.. no uvidime ako to bude pokracovat dalej....

mimi21
26. okt 2010

dobre ranko
k plienkam: my tak 6 minieme, pouzivame jednorazovky
s nocnikom je to horsie, vysedi sa na nom, pozera pri tom rozpravky, ale nic tam neurobi 😒
a to kaka aj 3krat denne, ale pri tom co vsetko zje sa ani necudujem 😀

baby pocujte, zase mame podoknami cirkus, tento rok uz treti, tak som normalne myslela, ze sa pojdeme pozriet, pisu, ze mau vyhrievany stan
ci myslite, ze je este skoro ?