Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
18. mar 2011

@nikanika28 podla mna mozes bryndzu dat. Ved zase vela jej nezje 😉 Ja som uz davala Adamkovi

borocka
18. mar 2011

@iinuska ja som dnes pata cepovala, sedel si vo svojej stolicke a potom pozdejsie na klavirovej, a len krical ze doluuuuuu. tak vravim nech to povie krajsie tak sa zmohol len na: mami, prosim dolu. aj to je pokrok. on tie vety nie a nie poskladat.

jamaat
18. mar 2011

@nikanika28 Ja dávam bryndzu už dávno. Aj s kyslým mliekom. 🙂

iinuska
18. mar 2011

@borocka ja Adamka cepovat nejako nemusim. Ide mu to akosi same 😅

ladywitch26
18. mar 2011

stanka prosim este neviem, ale uz pouziva "paci sa", a to aj namiesto odpovede dakujem 😀

nikanika28
18. mar 2011

Klara zase pouziva pepaaac 😀

nikanika28
18. mar 2011

@jamaat
@borocka
@iinuska ...no skusim jej ich dat, som zvedava, ci to bude chciet, Lukasko nemusi bryndzaky do teraz
Pojdeme do dazda asi trochu, Klara nervaci pri kazdej prilezitosti 🙄 ...tak sa pojdeme "prejst" aspon do obchodu 😝

borocka
18. mar 2011

@iinuska
@ladywitch26
@nikanika28 slusne spravanie mu ide same???? fiha, sklanam sa. u nas sa ucime prosim, dakujem, prepac, pozdravit (sice vies vsetko povedat ale velmi rad to vynechava, dokonca si mysli ze je to vtipne ked chcem aby sa pozdravil ked niekam prideme)......paci sa mu hovorim vzdy ked mu nieco podam,a on to zopakuje. akosi mu nie a nie dost ze ma povedat nieco ine, hoci ja dakujem pouzijem vzdy ked mi neico donesie.
ale to ze sa hneva mi povie vzdy! minule sa mi prisiel postazovat ze: hnevam sa! starka! bac bac patovi. a potom ju ani na dobru noc nepozdravil.

ostrovanka
18. mar 2011

Jak pises o brydzakoch, taky hlad ma hned chytil 🙂 U nas ked je bryndza tak to je sviatok, dovazam si ju zo Slovenska 😀 a skladujem v mrazaku. Alexovi chuti, sak je Slovak !!
Idem kuk, co bude v kantine dnes na obed

sirinka
18. mar 2011

@jamaat no ved ani ja...preto ani do nextu nechodim...

sirinka
18. mar 2011

@nikanika28 my bryndzove halusky milujeme, uz davno ich magdulka papa aj bryndzovu polievku...aj natierku...

sirinka
18. mar 2011

mne sa inac pacia aj detske veci a najme rifle v zare....ale tam tiez iba na vypredaje chodim... 😅

sirinka
18. mar 2011

som zvedava ked tu otvoria outlet, ake obchody a ceny tam budu...
@iinuska budeme mat kam chodit 😀 😵

borocka
18. mar 2011

@sirinka bryndzova polievka???????????

sirinka
18. mar 2011

@borocka naco tolko otaznikov?

borocka
18. mar 2011

@jamaat jani, tak uz aj pata som nacerpala s velkym nozom ako cistil pomaranc. no tlcik. hned dostal po prstoch.

borocka
18. mar 2011

@sirinka o takej som este nepocula. napis recept prosiiim

sirinka
18. mar 2011

@borocka bryndzova polievka alebo demikat sa na slovensku vari uz po starocia 😉

sirinka
18. mar 2011

@borocka ja dam do osolenej vody uvarit nadrobno nakrajane zemiaky (cca 1,5 az 2 litre vody), 250g bryndze rozmiesam v troche mlieka a ked su zemiaciky makke, prilejem bryndzovu zmes a dolejem mlieko a ked zacne polievka vriet hned odstavim....do toho halusky z muky a vody...
ale recepty su rozne...
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3462
http://www.porada.sk/t100990-ako-sa-vari-bryndz...
http://www.receptyonline.com/recepty/polievky/b...
len si zadaj do googlu a uvidis kolko odkazov dostanes...

luba142
18. mar 2011

ahojte....aj u nas od vcera leje...kike zase dnes stupla teplota a to mame od utorka lieky tak som zvedava ci v pondelok nebude treba nasadit ine 😠 😠

@nikanika28 mne Barborka bryndzove veru ofrflala radsej jedla suche,alebo s vajcom 🙂
@emode ak vydrzi zaruka do stretka tak mozes doniest...ak idete neviem ako to tam je teraz z tym ubytkom ci si tam volala?? Alebo posli ako chces...napis potom poslem ti adresu a aj cenu povedz 😉 😉

iinuska
18. mar 2011

@sirinka ano, pocula som, len aby tam boli aj take ceny 🙂

soffi
18. mar 2011

@ladywitch26 aj ninka vravi paci, aj ked jej nieco das aj ked nieco chce 🙂

borocka
18. mar 2011

@sirinka zlata, ze vraj po starocia 😀 ale ja som zacinajuca gazdinka, ale tuto ani starka ani mamina nikdy nevarili. uplne si ma prekvapila.

@luba142 a neskusala si jej dat syrove halusky?? alebo kapustove? aj to fajnota

borocka
18. mar 2011

http://alicabiela.blog.sme.sk/c/259784/Malo-ale...
ak budete mat cas, skuste si precitat, moja teta co ma rakovinu prsnika a pecene pise blog.ziju v canade a casto dava zazitky a pribehy ktore sa udeju. toto je darcoch penazi...

kosska3003
18. mar 2011

ahojte tak som sem konecne nakukla mala som tu dva dni kamosku z 2,5 rocnou dcerou tak sem mali o zabavu postarane

ja som este bryndzu nedavala no skusala som halusky ale nechcela akosi a teraz v zime robim skor so syrokremom teraz ked bude majova bryndza tak spravim aj take mnam mnam

a vety joj vy stale riesite vety a my ani slova este nevieme len stale zaklad mama tata baba a hotovo prosim spravy ked jej poviem a to len rukymi inac nist tak sa nestazujte 😀 😀 😀

sirinka
18. mar 2011

ja bryndzove halusky robim tak, ze zmiesam bryndzu s kyslou smotanou...su jemnejsie aj sa lahsie klzu dole hrdlom ... 🙂

jamaat
18. mar 2011

@borocka A čo si to ty za slovenku, keď bryndzovú polievku nepoznáš! No ešteže na koňa chodíš, dačo ťa aj priučíme! 😀 ....Paráda s tým nožom. Ale Emku teraz tá samostatnosť nejako prešla. Rada sa dáva obsluhovať. Teraz pekne sama papá jabĺčko. Len jej musím ošúpať kožku a sama obhrýza. Minule mi už len stopku doniesla, aj jaderník zjedla 😅

iinuska
18. mar 2011

@jamaat v damskom magazine hovoria o puberte 😝

luba142
18. mar 2011

@sirinka aj ja si tak sebe robim so smotanou zmiesanu bryndzu....deckam bryndza nevezie

@jamaat ja sice poznam bryndzovu polievku,ale este som ju nejedla 🙂 No teda Emka zje hadam vsetko, aj mne minule Barborka chcela cele jablko,ale par krat zakusla a vratila mi ho 😀 skorej zje na mesiaciky nakrajane

nikanika28
18. mar 2011

no, takze Klara sa mi vyprdla na cele bryndzaky 😝 ..dvakrat si dala do pusy a dost, potom nechcela uz ani samotne ...tak som si nalozila aj za nu 😅 😅 😅
@sirinka vidis to a ja nikdy neviem, aku polievku by som uz uvarila ...buduci tyzden spravim bryndzovu..len neviem, kto ju bude jest 😀 😀 😀
@luba142 @jamaat aj u nas frci jablko, davam jej osupane polky ..ak nie je prilis velke ...
Inak vonku bolo cekom fajn, aj ked prsalo 🙂 , Klare som dala Lukaskov prsiplast, mala ho skoro az po zem, rukavy som zahla a jak vysity, ucel splnil 😀 . Cely cas mala v puse dudel vrazeny, ked som jej ho zobrala, take sceny robila..tak som jej ho nechala...musim vyskusat, ci uz jej daky zub nevysiel, slince jak bernardin