Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
26. aug 2009

kvetinkaaa - tak ja som bola min.tyzden u dokiho a hovoril mi ze tam maju tu jednu latku na rotaviry tak ze mi ju odlozi... no ako vidim uz ju mate vy 😉 . Ja dam ockovat. Bojim sa ze ten moj drobculko keby to chytil by schudol vsetko co pracne pribral za cely mesiac. A poistovna urcite nic nepreplaca - aj ked si myslim ze by cast mohla...

ja som teraz na tyzden u sestry na morave. Maly mi tu krasne spinka dnes - v kocari potiahol 2 hodky, napapal sa a spinka zas.

mystery7
26. aug 2009

jamaat: tak berieme len od pondelka, ale snad to bude ok. Bola by som velmi rada 🙂

sirinka
26. aug 2009

ahojte...vcera ma skolila brutalna migrena...aj som sem nakukla, ale nevladala som citat 😒

dnes sme po poradni, magdalenka ma presne 6 kil a ockovanie sa jej odlozilo, lebo este nema zahojene to po TBC...

co preberate?

mystery7
26. aug 2009

prihodila som 2 nove fotky

kocky aj vam sa tak deti poka 😅 kaju, ze im to tecie po chrbte von??? je to na nervy

nikanika28
26. aug 2009

ahojte, tak som sa sem konecne dostala...este vas citam..

monkap
autor
26. aug 2009

nika ako lukasko?

nikanika28
26. aug 2009

ahoj Moni, uz dobre. Vcera sa zobudil po troch hodinach (medzitym sa raz zobudil a strasne plakal) a mal 40.2 To uz som chytila paniku. Dala som mu Nurofen a chcela osprchovat. Len to nechcel, tak ze spravime zabal. Medzitym sa zobudila Klarka, samozrejme, ze bola hladna, tak plakala... Nakoniec teda, ze sa chce okupat. Tak som mu napustila vodu, pre mna bola docela tepla, ale pre neho asi moc nie...a takou vlaznejsou som mu plecia a chrbat sprchovala. Ani nie 10 minut tam bol a ptom sa to zacalo zlepsovat. Horucka klesala a zacal uz aj komunikovat. Horucka klesla na 38.5, to som bola uz stastny clovek. Dali sme o siestej paralen a o deviatej este Nurofen....no a o polnoci ma MM zobudil, aby som mu dala paralen, ale to uz nemal horucku, len sa potil, tak sme mu uz nic nedali. A od vtedy je pokoj, rano 36.3. Tak super... 😵 . Este teraz mi slzy idu do oci, ked si na to spomeniem... 🤐

emode
26. aug 2009

kvetinka preplaca sa 10% ale len nejakym pripadom kde je toto ockovanie indikovane ... pri urcitych diagnozach ... pri nas nie kedze sme sa rozhodli sami a dieta nema ine tazkosti ... my sme dali rotateq su to 3 davky a jedna stoji 47EUR no tu prvu nam dala doktorka gratis lebo jej ju nechal diler tak nam ju ponukla ...
bohuzial mame v okoli pripady tak sme dali zaockovat ...

dnes som umyvala okna na spalni a mala sa rozhodla ze najvacsia zabava na svete je ako mamina umyva zaluzie ... take rehoty spustila 😀 😀

jamaat chcela som stiahnut ale vyhadzuje mi tam nejaku divnu stranku a asi sa musim aj registrovat ...

monkap
autor
26. aug 2009

nika, takze uz je uplne OK?? super 😵

ludmilabb
26. aug 2009

tak uz sme naspak z poradne, Sofia ma 63 cm a 5450 g, doktorka povedala ze kym pribera tak je to v poho a ze nemusi byt chodiaca pneumatika, ze si nemam robit starosti.
Ockovanie prebehlo v poriadku budem cakat ako bude vecer a v noci

na brusku ze dviha hlavicku dobre ale ked ju doktorka zacala tahat za ruky tak povedala ze sa slabsie dviha, ze ju mam davat na brusko castejsie a ja som jej vravela ze sa jej tak velmi nepaci ale ona povedala ze prave ju mam nechat tak ten je nutena sama zmenit polohu a tym posilovat svaly, len sa bojim ze ona bude revat do plienky a nepohne sa, ak sa to nezlepsi tak mame ist na rehabilitaciu 😕

tie rotavirusy stoja okolo 3tisic, tak to nehrozi, my sme dali 25 tisic za CEPTRU tak prispevky od statu isli rovno tam...

sirinka
26. aug 2009

ludmila ak sa malej na brusku nepaci, nenechavaj ju tak viac ako 10 minut. ale snaz sa kazdy den parkrat ju dat na brusko, nech trenuje. a hlavne by mala byt v dobrej nalade, nie hned po papani a najviac sa tak detickam paci, ked su holucke bez plienky...
a neboj sa, nasa klarka bola o dost pozadu s motorickym vyvojom, bola leniva a do 8. mesiaca sa ani neotacala a potom vsetko do roka stihla....nechodila som s nou na rehab. iba na plavanie a to jej pomohlo.

ludmilabb
26. aug 2009

o tom plavani som aj ja uvazovala 🙂

nikanika28
26. aug 2009

moni, teraz mal akurat 37.7, ale to je stale dobre 😅 😵 . Uz je to ten LUkasko, akeho ho poznam, pusa sa mu nezastavi , vymysla...tak je dobre 🙂
Ludka, kolko mala Sofi, ked sa narodila? Klaraka mala v troch mesiacoch 6300g a 62cm 😅 😕 Taka mala mischelinka je z nej 😀 😀 Ked sa narodila mala 3900.

nikanika28
26. aug 2009

baby, klarka mi spi od 13-tej hod. 😕 😕 😕 😕 normalne nechapem. kazdu chvilu nakukam na balkon, ci dycha 😅 .Uz raz otvorila oci, nahodila usmev a hned zavrela..

sssimi
26. aug 2009

Ahojte!
No dnes som si konečne kúpila podprdu-že 85 E-skoro ma šlahlo... Z mojich C na E to budú po kojeni vyťahance ☹ .... A to som tam frajerila, že D mi bude stačiť.... Dokonca aj pri Ečku mi ide kostica na pravom prsníku mierne cezeň.... Ale Fko by už moja psychika nezvládla...

Ludmila ja dávam moju málo na bruško len asi na 2 minuty, ale častejšie... Aj 3x za deň.... Inak ju to veľmi nebaví...

nikanika28
26. aug 2009

simi, ja mam tiez podobny problem... 😠 😠 Take kozy som ani pri malom nemala 🙄 . Je pravda, ze jeho som tolko nekojila, ale toto????Ja mam teda D-cko....ale tiez je toho habadej
Ja ked dam malu na brusko, tak sa hned pretoci naspat, takze si toho moc nenatrenuje 😀

ludmilabb
26. aug 2009

nika, no vsak o to pretacanie tiez ide aj tam by posilovala krcne svaly, moja sa ani nepretaca ani dake pokusy, len kopcuje nozickami

ked sa narodila mala 3700g

nikanika28
26. aug 2009

ludka, kazde dieta je individum samo o sebe, nikdy nezacnu robit vsetko podla tabuliek. To ze sa nepretaca v obdobi, kedy je to napisane, ze sa pretacat ma....je podla mna normalne. Urcite pride cas, ked na to pride a zacne sa pretacat, ked sa jej bude chciet. Mala sa este nepretaca z chrbatika na brusko..naznaky sice su, ale este sa jej nepodarilo, len ked ju stimulujem, ze jej pomaham...
A uz sa to s tymi placmi zlepsilo?

ludmilabb
26. aug 2009

trosku aj hej, mali sme dva dni uplne bez placu a potom na treti den hysaky no ale aj tie dva dni potesili 😉
ja viem ze kazde babo je ine, len to ze ak nabuduce u doktorky tu hlavicku nebude dvihat spolu s trupom posle ma narehabku a behat po nemocnici sa mi velmi nechce kde su chori ludia 😒

ludmilabb
26. aug 2009

posledne dni sa ale od nej dako neviem odlepit alebo ona odo mna? 😀

byt hore nohami, proste pri nej nemam kedy

sirinka
26. aug 2009

ale podla tabuliek by sa mali babatka otacat ako stvormesacne...ci nie? ludmila ved tvoja je ledva trojmesacna...

zuzkaprofant
26. aug 2009

cafte to sa uz ma 4mesacne babtko otacat s bruska samo na chrbaitk ci opacne? Moj sa vie akurta tak nabok otocit ale dako prekotulat nie
dievcata ako sa da stopnut mliecko na sk davaju dake lieky neviete ich nazov?

sirinka
26. aug 2009

zuzka podla tabuliek...

tie lieky su ale na sk iba na predpis....chod za tvojim gyn. predpise ti nieco.

zuzkaprofant
26. aug 2009

sirinka bola som tu sa neadvaju na to lieky ze to mliecko samo sa strati ale jak na nervu to je lebo ked neodsajem tak mam zapal a maly cecku ani vidiet nechce a mna uz s odsavacky bolia cecky ta to taky kolobeh, dal mi lieky ale ze to ma velmi zle vedlasjie ucinky ze on by to nebral tak ja neviem co mam robit, vcera som davala malemu pit to moje zapalene mliecko ta nervy bol ze som nevedela co snim mam robit len na ruckach chcel byt a ja som ledva sedela tak neviem neviem, neviete ani daky babsky recept

jamaat
26. aug 2009

zuzka, šalviový čaj.

sssimi, ja som predávala lacno podprdy 85E, lebo mi boli veľké. Ani som ich nenosila. Čo si sa neozvala? Či vtedy ti ešte nebolo treba? To už je vyše mesiaca.

ludka, my budeme mať štíhle dievky. 🙂

jamaat
26. aug 2009

Neviete, aká je to hra alebo ako sa to celé spieva: Orindžindžin, orandžandžan... Viem, že sme niečo také spievali, a Emči sa to páči, len si to nepamätám celé.

zuzkaprofant
26. aug 2009

dik jamat a neviem kolko treba pit myslim kolko salok denne
moj maly ma novy plac dnes skusa ho cely den na mna ci zabere 😀

jamaat
26. aug 2009

zuzka, neviem presne. 3-5?

už som čosi našla o tej hre. Asi sme to len v tábore jednom hrali, tak sa preto dobre nepamätám: "...a keď sme boli starší, tak sme sa hrávali s chalanmi hru so šatkou, tuším sa to volalo "Orindžindžin" a keď si baba vybrala chalana a na tri sa otočili na rovnakú stranu, museli si dať pusu... 🙂"

ludmilabb
26. aug 2009

orindžindžin orandžanžan, veronija risava kontesa bum asi tak nejak 😀

zuzkaprofant
26. aug 2009

ja taku pesnicku ani nepaznam 😀