Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
17. sep 2009

😀 😀 😀 no..nie sme my nejaka rodina? 😀 😀 😀

kosska3003
17. sep 2009

asi aj mozno hej ale ja mam vyhodu ze moj je 3 tyzdne v robote tak sa mozem vybujacit a on aj tak neviem ake ma veci ale s nim ist do tesca k detskym veciam hned ma taha ved ma toho dost a take ptakoviny mi keca 😀 😀

kosska3003
17. sep 2009

a moja si ide pospinkat na tom balkone este ze mam taky stary kocik a nemusim tahat hore dole ten co ma na vonok uz sa zobudila ale nechala som ju este nech kuka a zase zaspinkala tak uz taha od pol 2

nikanika28
17. sep 2009

koska, my presne tak isto,spinka od jednej asi...a tiez ju davam na balkon, mam tam sportak este po Lukaskovi, tak ho aspon takto vyuzijem

jamaat
17. sep 2009

ludka, aj u nás dnes lepšie. Už spí tretí krát.

nika, tá súpravička, čo si objednala, je najkrajšia. Ja sa Emke snažím s rozumom kupovať, stále si poviem, že treba šetriť na horšie časy, keď budeme na rodičovskom. Má toho dosť, ale nestalo sa, že by niečo nevynosila. Sústavné grckanie má aj svoje pozitíva. 😀

Čo sa týka varenia, tiež len rýchle jedlá. A máme už vysokú stoličku - Fabulu, to sa dá polohovať rôzne, tak si ju dávam k sebe do kuchyne a kuká, čo robím. Aspoň sa variť naučí. 🙂

kosska3003
17. sep 2009

nika ja mam taky stary polsky hlboky kocik ako boli kedysi davno to moje drahe svagrinky mi vsetko nosia oni uz maju po tri deti tak mi vsetko davaju to je vyhoda ze mm je najmladsi 😀
jamaat mi presna tak isto nosime veci lebo kazdy den jej musim dat nove ked grcka 🙂 a varime tak ze si dam lehatko na linku tam ju dam a kecame a ano kuka po kuchyni ale nemozem robit gulas pri nej to by asi nevydrzala 😀

dm1
17. sep 2009

ludka nas je kludny skoro vobec neplakava a predsa este nema 6 kg... to ze nase deticky menej vazia neznamena ze su hladne!!!! aj doki vravel ze on je proste len taky ze to vsetko hned zo seba da von ved stale tymi nohami a rukami sermuje!

ja som pozerala fusaky a tiez sa mi paci ten od EMITEXU 3v1 ale je dost drahy. Tento je podobny a je lacnejsi. Nemate niektora skusenosti?
http://www.tomsta.sk/product/ada-detsky-fusak-v...

dm1
17. sep 2009

zuzkad, zuzkaprofant - co sa tyka prikrmov tak je to celkom dobre spracovane aj na www.koneji.net. Co sa tyka tych kupovanych vyziv tak treba citat zlozenie lebo dost casto tam daju veci co vobec niesu vhodne pre dany mesiac... ako napriklad jahodova vyziva od 4m a podobne.

monkap
autor
17. sep 2009

dm: aj nasa skoro vobec neplace a tiez nema 6kg ....
a mas pravdu s tymi kpuovanymi vyzivami .... napisu tam od 4. mesiaca a pod - ved je to biznis ... ale v zlozeni clovek najde to, co by tam nemalo byt .... mne patko tie kupovane jedla vobec nechcel papat .... iba domace .. teda ovocne presnidavky spapal aj kupovane , ale masovo-zeleninove prikrmy iba domace

dm1
17. sep 2009

monkap ja som si nieco z vyziv uz nakupila ked nebudem krmit doma ale pozorne to radsej citam lebo oni sa pri tom tusim vobec neriadia odporucaniami na zavazanie prikrmov. Uz som zacala aj mrazit cezonne veci - cukynu, patizon a tak. Varit by som chcela doma malemu len dufam ze mi to bude chciet papat. A vam monka doktor nekazal prikrmovat? Lebo nam ano ze ma malo kg... A kolko mera mala?

dm1
17. sep 2009

aj tento flisovy je pekny ale neviem ci by bol dost teply na zimu...

http://www.tomsta.sk/product/detsky-fusak-ada-v...

zuzkad
17. sep 2009

juuj ja som si tak dobre a tvrdo pospala aaaaa....a o hodinku idem cvicit 😝 😝

Kocky jasne, ze davam pozor co malemu davam, aj ked kupujem hotove prikrmy. V tej brozurke co mam od doki je vsetko super popisane a davam pozor podla toho 😉 😉 a som rada, lebo prechod na mrkvicku, zemiak a ostatne maly krasne zvladol, pekne to papa a aj ma denne aj 2 - 3 stolicu 🙂 🙂

nikanika28
17. sep 2009

Dani, ja si myslim, ze to stacit urcite bude, ja mam fusak este po Lukaskovi taky bezovy, je podobny ako tento ale vrch je tiez taky flisovy ci co to je...a bol uplne super...a ked bolo -10, von som tak ci tak s malym nesla 😉

monkap
autor
17. sep 2009

dm: ja uz tiez mrazim - mrkvu, petrzlen, kalerab, cukinu, tekvicu ... domace od svokrovcov .....
mali sme ist teraz na poradnu v pondelook, ale dr. kazala prist az o tyzden ... lenka v 3.mesiacoch vazila 5350g .. porodnu vahu mala 2950g ... kolko vazi teraz, netusim ...kolko meria, neviem - nasa dr. deticky nemeriava a ja doma tiez nie ... tebe mala kolko v 3 mesiacoch a kolko porodnu vahu?? len tak pre zaujimavost ...
aj ten emitex 3v1 co mam aj ja je flisovy vnutri a je total teplucky ...

zuzkaprofant
17. sep 2009

monkap ako mrazis zeleninku ju najprv dako predvaris a tak
by som si nakupila teraz na trhu a dam domrazaku len neviem ako ju upravit a do coho podavt po takych maly dafkach

inac som hodku teraz s malym pospala az sa lepsie citim najpr maly nechcem spat ale som sa robila ze spim a chrapala som tak maleho to uspalo a ma tiez 😀

dm1
17. sep 2009

monkap - nas mal porodnu vahu 3300g a ked mal 3,5 m vazl 5360g teda ako tvoja v 3...

zuzkaprofant - zeleniku rozvarim v dojcenskej vode, rozmixujem a dam do teglikov alebo kociek na lad - tie potom vylupnem a dam do sacku. Podla potreby vytiahnem kocky...

monkap
autor
17. sep 2009

zuzka: nepredvaram, len ocistim, pokrajam a supnem do sackov a dam do mrazaku 😅 a ked pojdem varit, vyberiem kolko budem potrebovat ....

monkap
autor
17. sep 2009

dm: nam dr. nic nevravela o prikrmovani, naopak, este nas pochvali, ze pekne priberame 😔 tak to asi kazda dr. inac ....

monkap
autor
17. sep 2009

som zvedava teraz co povie, bo sa mi zda, ze lenka malo papa aj plienky ma dost suche 😝

monkap
autor
17. sep 2009

teda nie uplne suche ale uz ich nemava take ako volakedy ..

zuzkaprofant
17. sep 2009

jaj tak super ja to tak isto urobim terza maju super zeleninku na trhu a celkom dobre ceny potom bdue mrkva stat 3 eur kg.ixixi...
inac aku zeleninku mam tak namrazit vsetku?

monkap
autor
17. sep 2009

ja nemrazim kvoli cene, ale kvoli tomu, ze mame teraz domacu zeleninku ...

zuzkaprofant
17. sep 2009

Ja musim aj kvoli cene lebo v zime ked budem chciet kupit domace a bio tak to bude dost drahe no sme v nemecku a inac ake mesko budete davatr domace alebo normalne zo supermarketu?

monkap
autor
17. sep 2009

my domace masko nemame 😝 takze normalne z obchodu 😖

dm1
17. sep 2009

ja tiez mrazim preto lebo viem ze to je od babky a je to bez postrekov...

ludmilabb
17. sep 2009

zuzka tak to je dobre ze si sa tvarila ze spis a chrapes 😉

ja zeleninu zatial nemrazim lebo domacu uz nemam, myslite ze v zime bude mrkva a ina zelenina drahsia?
zemiaky mame domace 🙂

dm1
17. sep 2009

ludmilabb - ja sa nebojim ze bude drahsia ale ked je teraz z babkinej zahradky tak preco to nevyuzit. Aj slivky a hruzky mam uz.

zuzkaprofant
17. sep 2009

ludmilab mi bolo do smiechu christianko kukal sa smial ale potom kual ze ja nic len predychavam a capkal ma a potom tak zaspal ta som rada a spal az do teraz s prestavkou na flasu tak mi spal 3 hodky snad aj vnoci bude spat 😀 😀
aom akurat volala nasim nech mi pomrazia tak na kocky zeleninku vsetku co mame posadenu len neviem co je dobre mrazit a ako dyne viete take biele a oranzove 😉

dm1
17. sep 2009

monkap - to som este nepocula ze sa moze mrazit aj surova zeleninka... vsade pisali ze aspon ovarena. No mozno skusim aj tak. Aj ked aspon to budem mat vlastne uz hotove a len zohrejem...

ludmilabb
17. sep 2009

ja idem zachvilku kupat malu a uvidim ake bude zaspavanie