Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

bambi7
16. okt 2009

ok babulky dakujem za radu no uvidime

ludmilabb
16. okt 2009

lady 😀
no vam ide dnes karta sa tu riadne smejem na vasich hlaskach

dm1
16. okt 2009

kosska aj ja mam mliecka v mrazaku ale akosi nikdy som mu ho nechcela dat. vzdy som sa radsej vratila aby nemal z flasky...

kosska3003
16. okt 2009

dm mne Marika pij ez flasky normalne aj caj jej davam a normalne aj potom chce cicik nema s tym problem tak sa nebojim

kodada
16. okt 2009

ahojte
Tak dnes nas pustili domov, maly je proste nadherny ... som nesmierne stastna, pomaly radsej zabudam na porod...

Porod v "skratke":
1) cely den ma pobolievalo brucho, vecer horduca vana; okolo 22,00 zacali kontrakcie, 23,30 su pravidelne, kazdych 10 min. (tak mi kazali), odisla mi hlienova zatka - vyrazame do nemocky, 24,00 prijem - nasleduje monitor a sono, dr. ma pozrel, otvorena na spicku prsta; od 2,00 - 7,00 na izbe kontrakcie kazdych 5 min., nasleduje prehliadka, monitor, otvorena na 3 prsty, zostavam uz na cakacke

2) 8,00 - klyzma (klystýr), sprcha; 9,00 - monitor, kontrakcie kazdych 5 min.; 10,00 - otvorena na 5-6 prstov, prepichnuta voda; 11,00 - monitor kontrakcie kazde 3-4 min.; 12,00 - infuzka, injekcia na rychlejsie otvaranie, 12,00-14,30 - kontrakcie kazde 1-2 min., len nechcela povolit branka, tak sme sa poriadne vytrapili

3) 12.10.2009, cas 14,45 - maly je na svete, 3470 g a 53 cm

ludmilabb
16. okt 2009

ja mam v mrazaku iba jednu flasku. Zatial som nemala dovod skusat ci po flaske bude chciet prsnik..a isla by som napr. rada do kina len mam strach a nechcem riskovat. ked niekde idem beriem malu a teraz asi vacsinou budeme len doma kvasit v tomto pocasi 😒

nikanika28
16. okt 2009

jeej, Dada...tak vitaj medzi nami maminami 😵 😵 😵 😵 ... Gratulujeme k Tomaskovi, kraaasne miery 😵 . Porod bol teda zaberak 😔 ..tak ale mas to za sebou a uz vas cakaju len pekne spolocne chvilky... 😵 . Tomasko je krasny..maly stuplik...tie nase deturence su uz o chlllpok vacsie 😀 .

ludmilabb
16. okt 2009

jeeej kodada super ze sa hned ozyvas🙂)) neboj na zle sa rychlo zabuda

drzte sa!!!! syncek ma pekne miery 😉

ludmilabb
16. okt 2009

aha ja som az teraz kukla do albumu, boze ake su tie deticky zlate ked su uplne mini 😀
a pripajam sa k nike Tomaško je zlatučký 😉

nikanika28
16. okt 2009

boze...to si mala 9hodin kontrakcie kazdych 5min???????? To ta tak dlho nechali??? KOKSOO...no ziadna sranda teda...

dm1
16. okt 2009

dadka maly je krasny. neboj teraz uz si budete spolu len uzivat krasne chvilky!!!!

nikanika28
16. okt 2009

Ludka, ja ked vidim teraz take cerstve mimi...aj mi je to luto, ze tie nase su uz take "velke" 😅 ... a to uz ani nehovorim o Lukaskovi 😕 😅

ludmilabb
16. okt 2009

inak ja som to ani neratala myslim ako dlho som mala kontrakcie...ku koncu som sice steny skrabala ale ta ulava po porode je aj tak neopisatelny euforicky zazitok 😵

nikanika28
16. okt 2009

no ja som mala sekciu...takze som sa tomu vyhla..

ludmilabb
16. okt 2009

nika presne 😉 ja by som este brala taku malu Sofiu a mozno teraz by som sa uz vyhla niektorym zbytocnym placom co som vtedy ako "neskusena" mamicka nevedela lebo teraz som uz bohovsky skusena 😝

nikanika28
16. okt 2009

ludka.. 😀 clovek sa uci cely zivot... 😅

kosska3003
16. okt 2009

kodada gratulujem mas krasneho synceka teraz si to uz len uziavaj a na porod zabudaj mala si to tazke ale maly ti t urcite velmo rychlo zahoji drzkajte sa v zdravy 🙂
ludmila ja som bola v kine az ked mi mala zaspala ale mne zaspinkava okolo pol 8 tak neviem ako tvoja a kino zacina 20,30 tak som stihala a svokra davala pozor ci sa nezobudi

ladywitch26
16. okt 2009

jeeej, dadi, gratulujem, tak si sa aj ty konecne dockala. 😵 ale nechali ta riadne vytrapit. ale clovek na to zabudne hned,ako drzi to male v naruci... 😅

luba142
16. okt 2009

dadka- gratulujem Tomasko je zlatucky, neboj na porod nebudes dlho mysliet lebo maly ta zamestna najde ti lepsi a prijemnejsi program 😉 , drzte sa

monkap
autor
16. okt 2009

dadka gratulujem ... prajem vela zdravicka, mliecka a skore zotavenie 😵 😵

henka76
16. okt 2009

dadka-pripájam sa ku gratulantom 😉 prajem všetko len to naj 😉 tomáško je riadny chlap 😵

sssimi
16. okt 2009

Dadka no super, že už si mamináááá. Tomáško je proste nádherný. Máš byť na čo pyšná.... A pôrod si mala teda super.... Ja som mala každú 1-2 minuty kontrakcie celých 7 hodín. Na konci som si myslela, že už to nezvládnem. To bolo príšerné... A najhoršie bolo, že som bola na infuzke a nechceli ma ani na w.c pustiť, nie to ešte do sprchy.

Len sa držte a pekne doma v tepľúčku. Tomáško si nevybral práve najteplejší čas, ale aspoň nebude zimomravý ako ja júlová 😀

dm1
16. okt 2009

nika tu su tie nase magnetky na porovnanie s tebou.... http://www.facebook.com/photo.php?pid=125823&l=...

emode
16. okt 2009

dadi vsetko najnajnaj 😀 😀 zvládli ste to super, drzte sa a hlavne nech ste zadravucki a aj dobrucki 😅

dnes som lietala s malou po meste, mala spala, potom si ju zobrala svokra lebo som potrebovala pre mm na narodky nieco poriesit, no super, strasne rychlo nam usiel den ... a zatial sme boli hore raz od pol deviatej 😀 neskutocny uspech ... ale uz mame skoro prerezany aj druhy zubok, mozno rano tam uz bude ... tak dufam, ze tieto vresky mame za sebou ... a potom nam zas pojdu vrchne a tak dookola ... strasne sa mi paci ako si jazykom sprta tam kde jej rastie ten prvy ... normalne si to uvedomuje ze tam nieco ma 😀 😀 😀

nikanika28
16. okt 2009

Dani, uz som to pozerala 😉 ..hned mi to padlo do oka 😀 😀

sssimi
16. okt 2009

Baby ešte len teraz vás čítam spätne.... To čo vy ste mali za pôrody? Kokos ja už som na konci ani predýchavať nevládala čo sa mi už hlava z predýchavania krútila... Potom mi už aj kyslík museli dávať.... No a všetko zaklincoval zvonový pôrod keďže malá bola celá zamotaná v pupočnej šnúre... Malú mi naraz vytiahli aj s placentou....Tak aspoň tu som nemusela rodiť.... Ale aj tak ma najviac z pôrodu potrápilo, že malú mi rýchlo brali do inkubátora-to bolo pre mňa najhoršie utrpenie... Ja som vlasne cele 2 hodiny na salé po pôrode preplakala, takže eufória sa konala až na druhý deň, keď mi maličku doniesli...

sssimi
16. okt 2009

Emode a čo si kúpila manželovi? Daj nejaký typ? 😅

nikanika28
16. okt 2009

baby, uz ste poculi tuto verziu o zvysenom rod. prispevku??? ----- zvyseny rod. prispevok budu poberat len ti, ktorym zacina rod. prispevok od januara 2010 ????? Cize my nie????? Poculi ste nieco take?

dm1
16. okt 2009

nika nie to je blbost podla mna... to by neurobili! a ani som to nepocula ze by to niekde tak hovorili. mne na urade povedala ze potom my budeme musiet davat este jednu ziadost aby nas prehodnotili podla noveho zakona. inak by ma riadne nas.... 😠

nikanika28
16. okt 2009

Simi, to si mala este dobre.....ja som musela utekat rychlo na akutny cisarak, pretoze Lukaskovi prestavalo pri kontrakciach bit srdiecko...ked som sa prebrala...asi okolo 14.hod, tak az do vecera som nevedela, co je s malym, vecer, ked som sa sestricky so slzami v ociach pytala, ci by mi mohla priniest Lukaska, tak mi odpovedala, ze co si o sebe myslim, ze maly je v inkubatore pod kyslikom, v hlave ma napichnutu injekciu a tecu mu infuzky...... 😖 No to mne stacilo na to, aby som zacala revat jak tur, okamzite som volala mm...ten volal mojmu gynosovi.... Lukasa som videla az rano asi 5min...bol tyzden v inkubatore...len som ho chodila kojit..takze ja som 13dni preplakala v nemocnici..fuj..nerada na to spominam 😖