Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kristiniatko
19. okt 2009

neboj, urcite sa ti to rozbehne. 😉 ja som tiez myslele, ze nie, ale musim mysliet pozitivne, lebo potom sa ani tak netvori.

nikanika28
19. okt 2009

ja som si odsavala len v noci, pretoze ona mi v noci nepapa...spi celu noc..ale potom som uz prestala

kristiniatko
19. okt 2009

este k tomu odsavaniu, vyskusala som vela odsavaciek, Avent manualna, medela manualna a slo mi to az s medelou elektrickou. to som uz v nemocnici bola uplne hotova a manzel, ze kupime tu a vyskusame. som nechcela aby kupoval taku drahu, ze urcite to nepojde ani s nou a nastasti nakoniec to slo! 🙂

kristiniatko
19. okt 2009

aha, tak to teda hej s tym odsavanim v noci. moja papa aj v noci kazde 4 hodiny, niekedy chce uz po 3 hod., takze v noci som si len par krat odsala

kristiniatko
19. okt 2009

tak sa ti asi preto tvori menej mlecka, ak si uz prestala odsavat v noci a len cez den papa. treba zevraj v noci odsavat, lebo vtedy sa podporuje najviac laktacia

jamaat
19. okt 2009

ludka, to som aj ja skúšala dať jej ruku, predtým to fungovalo, teraz už nie. Vyslovene sa zlostí, keď jej dám rúčku preč z mojej tváre.
AW je dobrá, páčia sa mi pesničky, ale na tom koncerte sa mi na ňu nepozeralo dobre. Radšej ju budem len počúvať.

kristiniatko, je neodsávam, ale odstrekujem. Skúšala som len takú obyčajnú ručnú odsávačku a to mi bradavku naťahovalo, bolelo to, ale nevytiahlo nič. Takže som sa to naučila rukou odstriekať. A aj lacné to je 🙂

nikanika28
19. okt 2009

kristiniatko, ja som ju budievala okolo jedenastej a sa napapala..cize miesto odsavania som jej dala papat. Ale u mna je strasne haklive, ked zabudnem pit...vtedy sa dokaze produkcia zo dna na den totalne pokaslat...musim si davat na to pozor, aby som dostatocne pila...ale to je u mna dost problem, pokial nemam flasu vody pred sebou, tak proste nemam potrebu.. 🤐

luba142
19. okt 2009

ahiojte 🙂

jamat a to mas stastie ze nemate este zuby mne toto s tym zahryznutim urobola vcera a myslela som ze uz mam po bradavke, zahryzla sa otocila a uz som mala slzy v ociach ☹

kristiniatko ani nasa mala nechcela UM ale skusala som troska jej dat vzdy a nakoniec uz ho pije bez problemov ja som jej ho chcela davat vecer ze snad vydrzi spat v noci ale prd tak som povedala ze asi to neni hladom a vratila som sa k prsiam inak vcera cely den pila pri jednom krmeni z oboch uz asi to neni co to byvalo

jamaat
19. okt 2009

Mne Emka zase spáva celú noc, budí sa okolo šiestej, tak sa niekedy stane, že sa ráno z jedného napapá, potom ide spať a ak náhodou dlhšie spí, kým sa dostane k druhému prsníku, prejde aj 15 hodín od posledného papania z neho. 😕

nikanika28
19. okt 2009

Lubi, ja tiez takto prestriedam aj dvakrat pri jednom papani.. 😒

zuzkaprofant
19. okt 2009

cafte co je nove idem si vas precitia
neviete mi poradit
nasla som malemi na kavicek vo vlaskoch taky maly akoby exem okruhli a sa troska teraz zvacsil ku dokymu ideme az o 2 tt co myslite co mu mam na to dat a scoho to moze byt ?

ludmilabb
19. okt 2009

dorazila várka od poštárky musím si už kúpiť nejaké malé vešiačiky 😀

Janka, Nika na to že iba kojíte máte super, že v noci nestávate kvôli tomu tak často alebo vôbec
ja som dnes kojila prvýkrát o pol tretej ale predtým bola dvakrát hore, oči zatvorené a plakala tak som jej dala cumlík a spala ďalej takže aj tak mám dosť častýoprerušovaný spánok
už sme dnes otočili jedno kolo, uspala som ju na fitlopte, vlastne už len tak ju uspávam zatiaľ bez vačších problémov

nikanika28
19. okt 2009

Ludka a ako ju na tej lopte uspavas? Polozis ju na nu? Klarke sa to strasne paci, ked ju na tu loptu polozim na brusko...drzim ju za nohy a kotulam ju, teda hlavickou skoro ku zemi 😀
Baby, kde ste vsetky??? 😨 😕 😕

ludmilabb
19. okt 2009

nika mam ju v zavinovacke na rukach a ja skacem ona si pohmkava a zaspi

iinuska
19. okt 2009

ahojte, no za nami je jedna katastrofalna noc.Maly bol hore o 23, o 2 sa prebral, nespal do pol 4, potom bol hore 5, 6, 7, 8, a o 9 sme uz vstali.No hroza. Som ako vypluta. Pritom ani nechce pit, len by sa nosil na rukach ☹

jamaat
19. okt 2009

ludka, už dááávnejšie si si mohla fitloptu zadovážiť. 🙂 .....dosť dávno sme tu o tom písali. Keď bola Emka ešte maličká, tak sme aj korbu z kočíka na loptu položili a Emku tak natriasali.
Koľko vešiačikov som vyhádzala! Mala si vravieť, že budeš potrebovať! 🙂 .....a aj mi to bolo blbé, veď tie vešiačiky sa môžu použiť znovu, ale v obchode to nechcú, nerozumiem, prečo si to výrobcovia naspäť nezbierajú, ale ľudia to vyhodia a oni si dajú spraviť nové. Asi je to jednoduchšie. A chudera planéta.

iinuska
19. okt 2009

ja som tie vesiaciky odkaldala, ale prave minuly tyzden som ich vsetky vyhodia

ladywitch26
19. okt 2009

ludka,doma mam asi sto vesiacikov,co mam z tych veciciek co mi sestra predava a neviem co s nimi. luto mi je to vyhodit.

sirinka
19. okt 2009

cafte....nestiham vas ani citat...my sme uz prestahovali magdalenku do detskej izbicky, uvidime, co to spravi...prva noc bola celkom ok. sice kazde dve hodky som k nej vstavala a od pol stvrtej uz bola pri mne, ale aspon klarka spala, lebo sa budila dva tri krat za noc, co ziarlila, ze ona nie je s nami v izbe... takto budu spolu a uvidime....

a tie vesiaciky, ja si nechavam iba take kvalitnejsie, vacsie...ostatne som davala do zberu plastov, ale potom na mna poslali mestsku policiu, ze do plastov mam davat iba pet flase a ziaden iny plastovy bordel 🙄 takze bohuzial idu do obycajneho smetiaka... ale ja zase vela nakupujem na bazarikoch, takze tych vesiacikov nie je tolko zase...

iinuska
19. okt 2009

siri, nie je to skoro?Ale zase ked Klarka ziarlila, tak tiez by som to asi skusila. Ale pri mojom ''spachtosovi'' neviem, neviem

nikanika28
19. okt 2009

Ahoj Luci, no teda pekne nas zanedbavas 😅 ..ale pri dvoch detoch doma..sa ti ani necudujem 🙂 . To mas dobre, aspon sa nebudis na kazde suchnutie, ked ju nemas pri sebe... My si este asi daky ten rocik pockame..postielku nechcem Lukasovi natrepat do deckej, aj tak tam ma veci az az...
Ja vesiaky tiez nechavam kvalitnejsie, ostatne vyhadzujem... Luci, mestska policia??? CO nemaju inej roboty, len smetaky kontrolovat? Ved to potom aj tak vyzera..su tam, kde ich netreba 😠

sirinka
19. okt 2009

iinuska klarka spinkala od jedneho mesiaca v izbicke, takze pre nas je toto uz dost neskoro 😝 ale mam konecne pocit, ze magdalenka uz ma v noci nepotrebuje pri sebe citit, ze dokaze vacsiu cast noci prespat sama, aj ked sa budi na mliecko, ale jednoduchi a rychlo zase zaspinka....takze skusili sme to najme kvoli mm, lebo on musel vstavat ku klarke a uz to bolo neunosne...

mimi21
19. okt 2009

no cafte
ja som si konecne sadla 😝 rano nakup, lebo doma nic nebolo, periem uz druhu pracku, upratujem ako besna a mala mi konecne zaspala, tak si davam aspon polievku
papali sme zemiacik s mrkvickou, no mrastila sa poriadne, ja som davala a mm fotil, hodim na FB 😀 😀 😀

sirinka
19. okt 2009

nika ta vidis...policia riesi podstatne veci 😉 a triedenie plastoveho odpadu na sk ma tiez svoje zaujimave pravidla...

iinuska
19. okt 2009

siri, no tak ja ten pocit vobec nemam.Prave naopak. Rozmyslam ze si zadovazim tu knizku Kazde dieta sa vie naucit spat. Neviem ci to pomoze.Maly uz inak ako pri kojeni alebo na rukach nezaspi. Som z toho dost unavena. A ta dnesna noc....Ked ho polzim len tak do postielky zacne mrncat, stale sa to stupnuje, az do placu.Potom mi ho je luto, tak ho vezmem na ruky, tiez kvoli mm a Petkovi aby sa vyspali

ladywitch26
19. okt 2009

siri, a to kto na teba poslal tych policajtov? to ako nemaju inej roboty,len smetiaky kontrolovat? 😠 ak chce clovek recyklovat,tak nehrozi.
vsak by sa ludia zobudili,keby mali taky system,ako je v irsku. tu platim za odvoz smeti 320€ rocne.aj to mame dva kontajnery.do jedneho ide jedlo a papierove vreckovky, to co sa rozlozi.proste kompostovy kos.do dalsieho ide bordel na spalovanie,co sa neda recyklovat.napr.folie od kurata, od masa atd.no a co sa da recyklovat,plasty,konzervy,tegliky od jogurtov,papier atd, ide do priehladnych vreciek. vsetko musi byt umyte a vysusene,aby to tam neplesnelo. preto su priehladne.a ak tam je nieco,co nema byt, tak mi to smetiari nevezmu. a sklo tradicne do kontajnerov na sklo. aj to tie plastove vrecia stoja €2,50 jedno a ked chcem,aby mi vysypali tie velke kontajnery,tak musim zakazdym kupit taku nalepku.na kompostovy za €5 a na ten druhy bordel za €14.tak to si ludia rozmyslia,ci budu triedit odpad a platit €2,50 alebo to vsetko nasvacaju do bordelu za €14.

mimi21
19. okt 2009

sir, tak to je sila s tou mestskou policiou 😅 😅 😅

ladywitch26
19. okt 2009

baby, vam stale tak padaju vlasy? mne uz dva mesiace,ale strasne.aj som sa dala nakratko ostrihat,vitaminy dlabem do seba a stale plna vylevka,ked sa sprchujem. ak to takto pojde dalej,do vianoc som plesiva 😖

ladywitch26
19. okt 2009

inak nasa mala sa zobudila v noci o tretej a zacala si vykecavat, ze haaaa - mmmm - ba. tak neviem,ci sa ona hambila,alebo sa mame my... 😀 som myslela,ze je hladna,tak som muza poslala mlieko zohriat, ja ze ju zatial prebalim.ale plienka sucha a kym prisiel muz s mliekom,tak uz zasa drichmala....