Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
17. mar 2010

ide ma porazit, dnes sme sa chystali na nakup, lebo mam volno a v dome uz ani suchej korky. a teraz mi muz vola z obchodu, ze bankomat mimo prevadzky. a nemam ani centa v hotovosti. najblizsi bankomat v susednej dedine, ale kvoli oslavnemu sprievodu je cesta uzavreta. akurat zacal, tak dufam, ze nebude trvat dlho, lebo ma porazi. ani pre malu nemam nic, sme sa chystali rybu kupit, no esteze som nasla este zeleninu v mrazaku, lebo by bola asi do vecera len na mlieku 😖

ludmilabb
17. mar 2010

tak sme spat z poradne a miery su 74 cm a 8500 g ale mam pocit ze vazi hadam aj tucet 😅 ked si predstavim ze bude mat potom naozaj 12 kg tak uz teraz horko zaplacem pri pomysleni na moju chrbticu
a ze jej idu horne zuby ale to vravela uz doki pred mesiacom tak neviem 😖 a ze mlieko preto nechce lebo uz chce jest len take riadne jedlo a ze kojenie rano a na olovrant uplne staci no a mm mi zabil taku vec ze co sa stazujem ze reve na prsniku ked som jej skoro zacala prikrmy davat lebo jeho kolegyna kojila 14 mesiacov a ani prikrmy nedavala 😅 😅 😅 a Sofia mohla byt este na mliecku a ja ju teraz takto vykrmujem kadecim a bla bla 🤐

jamaat
17. mar 2010

Popíjam varené víno už v takýto skorý čas, lebo som sa na lyžiach vyzimila, tak sa bojím, aby som neochorela, lebo už ma na kašel berie. Idem variť a potom vám napíšem, čo sa dnes udialo. Nepochopiteľné veci.

iinuska
17. mar 2010

ahojte, ja som sa prave vonku skor spotila. Bolo prijemne 🙂

Adamkovi nejako nechuti surove jablcko. Stale by len banan papal 😝

ladywitch26
17. mar 2010

ludka, to ti dobry hlod zabil muz 😀 😀
ja neviem,ci to nie je tymi zubami. mne stanka tiez zacala vymyslat s tym mliekom, a z flasky uz vobec nepije. ani zo sosacika, proste len lyzickou. a caj najnovsie chce pit uz priamo z pohara. sice dost povylieva, ale uz ani cez slamku ju to nebavi. takze zasa susime podbradniky po radiatoroch.

jamaat, cakame na tu story. len dlho nenapinaj, zajtra je konik vypnuty... 😀

emode
17. mar 2010

jamaat tak sa vyhrej lebo mna uz zdrapla riadna nadcha a boli ma cely clovek ... ☹

iinus aj sofia ma najradsej banan ale zje aj jablko a hocico ine, dnes mi z taniera ukradla uhorku a nedala si ju zobrat, normalne ju zjedla a este aj mnam mnam bolo 😀 len banan jej davam len ked ma pravidelnu stolicu lebo obcas ju zapecie ...

ludka mm sa "vyzna" lebo da na rady JPP 😠
sofia sa zacala riadne zlostit na prsniku, pusti ho, odtlaci sa nohami a potom reve ze jej nechcem dat ... ked bola mensia tak si ho vedela najst ... 🙄

jamaat
17. mar 2010

Zajtra je vypnutý? Ani neviem.

No tak čo sa stalo medzi nami dievčatami. Nechala som teda Emku s Monikou. Na svahu telefonát: Mami? Emka vyliezla z postele. - Vyliezla?? To skôr hádam vypadla! - No ja neviem. Ja som ju uspávala 15 minút, ale stále revala, tak som ju nechala tak, nech sa vyreve. A keď už bola dlho ticho, tak som šla pozrieť, či spí. No a ona spokojná pri dverách na vašej posteli deku naťahovala. Najskôr som začala rozmýšľať, či mi šibe a či som ju ja vybrala. Ale nie! Musela sama vyliezť. A vôbec neplakala, ani nemá nič udreté.

No nechápala som, práve pred 2 dňami som pozerala, pokiaľ má zábradlie v postieľke. A má ho až po plecia, tak som si povedala, že natoľko šikovná nie je, aby to preliezla. ......Asi zo samej eufórie, ako sa z väzenia dostala, tak ani nespala od pol deviatej, až kým som domov neprišla a neuložila ju, zaspala nakoniec na prsníku o 14,45. Vtedy som si aj všimla, že vreckár má prehodený na vnútornú stranu postieľky a teda musela sa po ňom vyšplhať. 😕 😅

A priedušky ma fajne bolia.

ladywitch26
17. mar 2010

jamaat 😀 😀 no tak a co sa cudujes, kazdu chvilu chodis lyzovat, do lesa atd, tak aj dceru mas sportovo zdatnu. uz trenuje lezenie po horach. 😀

iinuska
17. mar 2010

jamaat, no zahada vyriesena 😀

emode, no Adamko zatial problemy s kakanim nema, ale tiez by so mu nedala, keby bol problem

sssimi
17. mar 2010

Ahojte!
No Jamat Emka je riadna šikovnica 😀

Mne začala Sarah včera konečne loziť 😀 Dnes už začína trošku hrabať aj nôžkami.

Dnes som bola na depilácii, vrátiť knihy, na pošte, vyvolať fotečky aj dať zviazať bc.prácu za necelé 2 hodinky... Som už ako vrtula vycvičená 😀

Lady a u vás sa nedá platiť kartou? Ja si doma hotovosť nedržím, lebo už sme tak prišli o peniažky... Takže náš dedinsky obchod nehrozí...

mimi21
17. mar 2010

caweste
ja som bola v meste
kúpila som malej neskutočné letné šatočky a peckovú riflovú bundu 😀 aj mm sa páčilo, tak je dobre

jamaat a nemohla Emka padnúť na niečo mäkké??? lebo mne už Ninka takto tiež zletela z postele ale padla na perinu, tak ani nemrnkla

inak dnes spala len doobeda 1a 3/4 hodiny a poobede nič, len sa bláznila, v meste vykrikovala z kočíka a doma sa tiež netvárila unavená

zuzkad
17. mar 2010

no cafteeee...
ja som uuuplne hotova dnes...ranko poplach, nahanacky a pripravovacky k doki...potom pesi 20 minut k doki do novej ambulancii...potom spat a len som domov vybehla pre oblecko na prezlecenie a isla som rovno k mame, ale kedze spinkal, tak som chodila kade tade kym som prisla k mame bola som vyse hodiny vonku a samo aj plus cesta k doki a spat...tak som si naozaj nohy necitila 😝 😝 hladna som bola tak, ze az zle mi prislo, lebo od rana som nic nejedla...a bolo uz 13,30 ☹ ☹ tak som si rychlo zdlabla rohlik a sunku...a veeela som si vody dala a hned mi bolo lepsie..u maminy som upratala atd atd...nahanala non stop maleho ale to je normalka...no a zase pesi domov...a obchod ☹ ☹ poviem vam, ze teraz ako som si sadla nevladzem sa ani postavit a to sa mi pecu este stehna kuracie...asi zhoria, lebo ja nevllllaaaaadzem ist do kuchyne 😀 😀

no v poradni v pohode...maly ma 74cm a 9kg rovnych 😉 😉 strasne mi ho doki chvalila, ze ma velmi krasnu pokozku..ze je naozaj vidno, ze je stastne zdrave dietatko...pochvalila ma, ze sa dobre staram on teda ze sa mu pekne venujem, lebo sa snazil ukazovat vsetko co sa naucil 😀 😀 ale aj si zaplakal, ked ju na zaciatku videl 🙂 🙂 som spokojna, vsetko je ok... 😅 😅

jamaat
17. mar 2010

Dnes je asi vzduch energiou nabitý 🙂

mimi, nemala na čo mäkké padnúť, dokonca potom Monika povedala, že nechala vedľa postieľky drevený stolček, na ktorom sedávame, kým ju hondŕlame na uspatie.

sssimi, tak už si sa aj ty dočkala 🙂

iinuska
17. mar 2010

mimi, tak malej je uz dobre po ockovani 😉

iinuska
17. mar 2010

no tak to vyzera, ze uz len Adamko zaostava v stvornozkovani. 😀 Ja to vidim tak, ze sa rovno postavi a zacne cupitat

mimi21
17. mar 2010

neboj sa iinuska, ved on tie nase baby este v maji ponahana 😉 😉 😉

no, uz je veru mala uuuuplne v poriadku po ockovani 😀 😀 😀

babyyyyy ma byt az 19 stupnoooooov, sa tesiiiiiim 😵 😵 😵

kosska3003
17. mar 2010

ahojte tak marika spinka hura veget nachvilu lebo som unavena
na poradni no marika ma bez 15dkg 11 kil kolko cm to neviem nemeria mi ju musim si ju sama a museme cvicit a davat ju na brucho co vobec neznasa a cvicit lebo nelozime este ani si sama nesadne len ked jej dam ruky tak si sadne no a to preto ze je silnejsia tak sa jej tazko dvyha no a k jogurtom mi povedala ze jej mam davat bielu aktiviu a dat jej ovoci tam ze nie smotanove ze jej je dost

mimi aj ja sa vytesujem tym stupnom huraaaaaaaaaaaa

ladywitch26
17. mar 2010

mimi, ja mam este staru kartu, co mi dali v banke, ked som prisla do irska. a ta je len do bankomatu, lebo je bez poplatkov. a akosi nemam nikdy cas vybavit si laser card, ktorou sa da platit aj v obchode.

zuzka, no ty ani dietu nepotrebujes, vsak ked budes takto makat kazdy den, tak za chvilu budes len kost a koza. 😀

a nas caka asi rusna noc, uz pocujem vonku delobuchy, iri oslavuju, sv. patrick sa tu slavi viac ako silvester. a muz chce skocit do baru na dve piva, tak ho asi pustim, nech sa ide vysantit 😀

nikanika28
17. mar 2010

achojtee..tak dosla som z fitka a teda, poviem vam...mam doooost 😝 . No a dnes poobede som si nasla SMS-ku od nasej doktorky, za mame prist na poradnu dnes 😅 😅 😅 ..tak som to uz nestihla, no co uz, poradna mala byt zajtra, tak zavolam, kedy prist 😝

mimi21
17. mar 2010

no my mame necelych 9kg, tiez mam co dvihat 😝

iinuska
17. mar 2010

imrisko nema chybu 😀 😀 😀

nika, ja mam dost aj bez fitka 😀

zuzkad
17. mar 2010

Lady juuuuj keby si mala pravdu a naozaj by mi to pomohlo a bola by som kost akoze 😅 😅 😅 ale neveriiiiiiiim 🤐 🤐 🤐
ja som sa ta inak chcela opytat co to v irsku je za slavnost, lebo dost vela je teraz kade take vselijakej ozdoby a svorlistky a ten ich "skriatok" v zelenom pre stastie ...no uz mi to lady povedala 😉 😉

tak kura som uspesne dopiekla aj sa zjedlo hned 😀 😀 a maly tusim uz spinka, lebo je tiiisko v izbe...aj ked naozaj uz nevladzem idem kuk 🙂 🙂

nikanika28
17. mar 2010

inuska..no aj ja..ale treba to zabit 😀 .. a co sa stvornozkovania tyka, tak my tiez este nelozime ukazkovo. Plazi sa, ako taka husenicka s vypucenou prdelkou, dostane sa kam chce..stvornozkovat uz skusa, obcas sa jej zadari, ale ked sa smyknu nozicky, tak pokracuje plazenim 🙂
A zajtra nejde kooon 😨

ladywitch26
17. mar 2010

zuzka, nie stvorlistok, ale trojlistok. vraj ked tu sv.patrick priniesol krestanstvo, tak im svatu trojicu vysvetloval pomocou trojlistka, tak odvtedy je to jeden z ich narodnych symbolov. a podla povesti ked sem prisiel, tak odtialto vyhnal hady, no a ozaj mimo terarii tu ziadne nenajdes. ale takto vo velkom sa to oslavuje len 15 rokov. zacalo sa paradoxne v usa, ved aj dodnes su najvacsie oslavy nie v dubline, ale v new yorku 😀

mystery7
17. mar 2010

ahojky,
Mojho bojovnika smi podarilo uspat az o 20:30, teraz akosi chodi neskor spat. Ale doobedu potiahol 2h 15m a poobede 1h 30m, co som bola v soku, lebo tyzden spaval len raz denne. Cez obed sme boli 2hodiny vonku, prechadzka + nakup. Tak sme sa unavili, ze som poobede zalomila aj ja 😀
Dnes som mu skusala dat kupovane jedlo, plul a odmietal tak ako doma varene, len to je lacnejsie 😝
Ja si davam zmrzku, bola dlhsie v mrazaku otvorena, chuti divne, mm sa tesi ako ma bude navstevovat na infekcnom 😝

iinuska
17. mar 2010

nika, to ano 😀 , Adamko sa doplazi tiez kam chce. On sa skor dviha na nozky 😵

no ja si idem lahnut, dobruuuu, tak zajtra sa tu nevidime 😢 . Budeme cvalat na FB 😀

nikanika28
17. mar 2010

inuska, tak dobru nocku 😵

mimi21
17. mar 2010

mys, zmrzkaaaaaaaaaaaa, bezim do mrazaku 😝 😝 😝

no fakt, zajtra sme bez kona, no tak aspon konecne poriadnim byt hadam 😀 😀 😀

emode
17. mar 2010

nebyt vas tak ani neviem ze je kon vypnuty ...

aj my mame starsiu zmrzlinu a uz som ju minule chcela vyhodit salmonelu teda riskovat nebudem ...

mne je strasne nanic, len som rozdavala prikazy mm ze co ma robit a mala zalomila len pred chvilkou ... ja neviem co to mame za rezim ... poobede spi normalne aj 2-3 hodiny vonku v kociku ... dospava noc

ladywitch26
17. mar 2010

emode, salmonela z mrazaku nehrozi, pokial nebola kontaminovana uz pred zmrazenim. salmonela preziva v teplotach od 0 do 75 st. kvoli tomu musime merat teplotu kazdy den v chladnickach aj ked vytiahneme pecene kurcata z rury a vsetko zapisovat, kazdu jednu varku, co ide do truby. som tam teraz manazer, tak za to osobne zodpovedam 😀