Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
7. apr 2010

aj ja mam este fusak v kociku, nemam nanoznik, tak ho pouzivam ako nahradu, ved ked je teplo, tak radsej jej ho nezapnem, ale pre istotu ho mam som sebou

emode a kde si kupila tu bio zeleninu?

iinuska
7. apr 2010

dobre ranko

u nas noc hrozna, kazde 2 hodiny kojenie a od 6.15 sme hore. Teraz som Adamka ulozila spinkat a popijam kavicku a rozmyslam nad kolacikom 😝

fusak ma este aj Adamko. No teraz posledne dni sme ho vyuzili, ved bolo poriadne zima.Aspon som ho nemusela tak naobliekat. Dnes to uz vyzera lepsie. Je 10 st., svieti slnko a hlavne nefuka 😎

nikanika28
7. apr 2010

Cafte, tak ja som dnes uz aj zubara stihla a nechala som tam zase 35€ 🙄 🙄 🙄 🙄 katastrofa, esteze to bolo uz poslednykrat, co sa toho nestastnika zuba tyka 😝 . Smaril mi tam daky srobik, aby sa nerosypal 😝 😝 😝 😝 .
A Klarka ma v zadku asi vrtulku...ona sa nezastavi ani na chvilu 😖 🙂 . A pozicala som si choditko...samozrejme mi ho ignoruje, nechce tam byt, max 5minut, kym si pultik okuka a potom chyti nervicky...na zemi ma viac priestoru 😅 . Tak ho asi aj coskoro vratim, nech tu nezavadza 😝
Baby, aj vasi drobci nercacia? teda Klarka, ked nieco nemoze dociahnut, alebo sa jej nieco nepaci alebo jej zoberiem nieco, tak takeho nerva chyti...az mi je to smiesne 😀 😀

mimi21
7. apr 2010

nika aj Nina nervaci
myslela som ze z tej choroby, no ale uz si na to tak zvykla...a ja teraz neviem niekedy co s nou, zlosti sa, jaci, zuri - no proste katastrofa
ja som uz pozmyvala, kupelku umyla, varim polievku, obed dnes dietny, cestoviny 😝

jamaat
7. apr 2010

Ahojte. Včera som bola v Martine, tak tam ešte väčšia kosa ako u nás. My všetky vyletnené a tam 4 stupne a ešte aj popŕchalo. A nakukla som do Takka, tak majú kráááásne veci, musela som odtiaľ ujsť, lebo by som zase neodolala 🙂 Inak aj pre chlapcov úžasné veci, choďte mrknúť.

Emka spala necelú 3/4-hodinu, tak som zvedavá, dokedy jej vydrží dobrá nálada. A už nenerváči toľko ako kedysi, tak dúfam, že jej to vydrží čo najdlhšie 🙂

sssimi
7. apr 2010

Ahojte.
Máme vonku 6ty zúbok 🙂

Nika moja malá nervačí iba ak jej niečo vezmem a aj to len chvílinku. Ak na niečo nedočiahne tak to nerieši...

Inuska my už len nánožník používame a hrubú deku.

Dnes idem na kozmetikúúúú... Ako som m minulý mesiac dostala prvý krát krámy, tak som sa dáko vyhádzala 😠

sssimi
7. apr 2010

Lady moja malá má ledva 8kg. Zajtra ideme na očkovanie, tak mi ju snáď aj preváži. Je síce tenučká, ale dlhá jak týždeň pred výplatou. Spapá všetko, ale ona je v pohybe aj keď spí. Momentálne bojuje s nočníkom. Už ho má na hlave. Precestovala s ním celú obývačku 😀
Inak som sa ťa chcela spýtať-už citiš pohyby?

iinuska
7. apr 2010

simi, na zmetiku by sa aj mne zislo ist. Naposledy som bola ked som bola este tehotna. Ale aspon ku kadernicke idem buduci tyzden, lebo ideme svagrinke na 50-tku, tak nech aspon nejako vyzeram

iinuska
7. apr 2010

ze zmetiku, no dobra som 😀

ockovanie mame az na konci aprila

ludmilabb
7. apr 2010

ahojte dnes idem k doki na preockovanie
aj ja mam fusak v kociku a pojdem bez nanoznika a pre istotu aj nosic beriem lebo pri Sofii jeden nikdy nevie
cez den ked ju potrebujem niecim surne zabavit tak jej dam chrumku alebo korku na zuvanie a potom si uvedomim ze nehrozi nejake dvoj, trjhodinove pauzy od jedenia neviem aj vy davat pocas dva detom keksik, chruumku chlebik alebo sa striktne drzite systemu ranajky, mlieko, obed, mlieko, vecera a pomedzi to nic, ci?

mystery7
7. apr 2010

ahojky,
U nas desna noc 😠 od 4:15 sme boli hore do 5:30,potom me zasali a zobudil sa o 7:30, snazila som sa udrzat ho a posteli a podriemat si, ale nic z toho o 8:00 sme vstavali z postele ☹ hlava ma totlne bolela. Mirko odignorovl rajky, len caj pil. O 10:00 opat zaspal, som zvedava dokedy. Umyvala som riad a upratovala rozhadzane hracky 😝 idem si vypit caj na kojenie. Maly ma stale hryzka, asi zo zubov, ale boli to riadne. Neviem co s tym dalej.
Simi: aj ja som sa po prvej mrche tak vyhadzala, cela tvar, chrbat. Dekolt len trochu, ten mam poiadne doskriabany.
Dnes chcem malemu mrknut sandalky na leto. Myslite, ze uz bude teplo??? O kolko vacsie mu ich mam kupit? Ratam, ze ich bude nosit od buduceho mesiaca. Ako rychlo rastu detom nozicky???

ludmilabb
7. apr 2010

nika jasne ze Sofia nervaci ked jej nieco nedovolim, alebo ked ju polozim z ruk na zem, ked nedociahe alebo sa jej niekam nedari dostat, vybrat hracku atd, asi podla stupna unavy a hladu

Janka a co si v Martine porabala, pracovne ci dake stretko? esteze si sa zdrzala a nist nekupila, zazrak 😀 😀 😀

ludmilabb
7. apr 2010

mys, iinuska vy mate noci asi take ako my, tiez sme casto hore ale na prsniku mi zaspi aj ked vcera ziapala o jedenactej po kojeni ako najata, nechapacky 😅

mystery7
7. apr 2010

ludka, u nas nie je nic striktne 😉
Hocikedy, najcastejsie ked sme vonku mu davam hrumku, piskotku, chlebik s maslom. Hlavne ked krici odusu 😝 a viem, ze nie je pokakany, unaveny
Ja som si v sobotu farbila vlasy. Vraj mahagon, ha ha ha, mam tavohnede az cierne 😠 😠

iinuska
7. apr 2010

ludka, aj ja dam malemu obcas keksik alebo chrumku. Hlavne ked jeme my. Ale snazim sa co najmenej. Vcera napriklad zjedol za cely den len 3 keksiky.

mystery7
7. apr 2010

toto je u nas klasicka noc ked sa prerezava zub ☹ plakal zo sna, potom uz ani prsnik nechcel. Vzala som ho na ruky. Mrncal, mal otvorene oci, zadriemal, lahla som si a o 15 min sa zobudil s placom, cele odznova. Na noc som mu dala celu davku nurofenu, tak ma to prekvapilo.
U nas su nervy na dennom poriadku, hlavne ked vezmem nieco zakazane, co si sam ukoristil 😝 mama sadista

mystery7
7. apr 2010

ja davam radsej chrumky ako keksiky. Chrumky su aj tvrdsie, moze si na nich prerezavat zuby a bez cukru.

iinuska
7. apr 2010

mys, no my mame take chrumky, ze sa mu hned rozpustia v puse. 😝

mystery7
7. apr 2010

my mame take bio, tie ani ja nemozem pokusat 🙂 tak sa s nimi dobre zabavi 😀

ludmilabb
7. apr 2010

Sofa sa naucila tie chrumky rychlo hryzt a zjest

nika moj mm takisto zacvakal u zubarky 20 euro za odstranenie kamena, teda nic extra som zvedava co bude nabuduce

mys ale na fotke to mas dobre, sice tmavsie ale aj tak sa ti to casom vyzmyva ja som raz presla z fialovej na medenu a nik mi nechcel verit ze ta fialova bola povodna farba

ludmilabb
7. apr 2010

emode aj mna by zaujimalo kde si tu bio zeleninku nakupila

iinuska
7. apr 2010

Adamko hovori Petkovi tete 😀

no veru, zubari, to su pekne palky. A vraj ich je malo

ladywitch26
7. apr 2010

caute zeny, tak u nas desna noc. nos mala nonstop plny, aj som sa snazila odsavat, ale tak sa branila, ze to boli riadne boje. a len co som odsala, tak o dve minuty uz znova plny. horucku nema,len jej tecie z nosa ako z vodovodu a aj ocko jej slzi z tej nadchy.tak dnes ani vonku nejdeme. ale inak je zlatucka, ani velmi nemrnci, len vtedy, ked jej nos utieram. a uz aj ja som od nej chytila, od rana mam tiez plny nos.

simi, pohyby citim, ale len velmi zriedka. pri stanke som uz v 16tt, teraz som az minuly tyzden zacala, a teda stanku som citila nonstop. toto druhe, na to, ake bolo aktivne na sone, tak oproti stanke ako keby nic.

jamaat
7. apr 2010

Tak mne po dlhej dobe zase začínajú tiecť nervy pri uspávaní. Doobeda spala málo, oči si šuchlí už 2 hodiny, ale nie zaspať. Len sa vzpúča, keď som pri nej, cumel zahadzuje, vstať chce, pomedzi to jej oči zatvára. Už som ju nechala aj vyrevať, aj znovu na prsník dať, gel na ďasná som aj dvakrát natrela, nič nepomáha. Teraz tam zase ryčí ako keby ju mučili.

ludka, pracovne som bola v MT.

jamaat
7. apr 2010

No už spí. Revala už so zatvorenými očami, ani si nevšimla, kedy som k nej prišla. Len keď som ju začala hladkať po brušku, tak otvorila oči, ukľudnila sa a zaspala. Dúfam, že to nebude zase 3/4-hodina necelá.

Inak už keď aj nerváči v postieľke, tak sa vie pekne sama uložiť na vankúš, nehodí sa hocikde. Len prikryť sa ešte nevie 🙂

ludmilabb
7. apr 2010

Jani no obcas aj sipkova ruzenka zabojuje, ja neviem preco Sofia tak malo spi cez den a o siestej je uz uplne unavena

nikanika28
7. apr 2010

Jani, tak to mas teda vesle s uspavanim 😖 . U nas je to nastastie zatial v pohode, doobeda, ked sa napapa, supnem do postielky a zaspi na prvykrat do dvoch minut...poobede ju davam na balkon, tam zaspi okamzite..no a vecer sa to uz tiez zlepsilo, chodim za nou tak 2-3krat, mlieko pije na etapy, ale uz sa ani moc nestava, akurat sa jeduje, ked si zahodi dudel. A uz rozumie, ked jej poviem, aby si lazkala, tak sa ulozi na vankus podareno 😵 . Takisto, ked jej robim rano mliecko, polozim ju na moju podusku a poviem, aby lezkala, tak tam lezi bez pohnutia, kym sa nevratim 😀 😀 😀 😵 😵
Ludka, Klarka tiez vyzuva medzi jedlami chrumky, rozok...co pride..tiez to neberiem tak striktne... 😝

nikanika28
7. apr 2010

joj, hladna som..neviem, co idem jest... 😝 😝 😝 ..dnes nevarim, nemam nikoho doma..tak daco az na veceru 😎 .
Asi si idem ukrojit z tej torty mojej 😀 😀 😀 😀

mystery7
7. apr 2010

tak u nas je kazde zaspavanie velky boj. Doobeda potiahol hodinu a pol a teraz uz spi. Som zvedava dokedy 😝 idem si dat kavicku a babovecku.

mimi21
7. apr 2010

no my sme doma z mesta, super bolo teplucko, aj som Ninku musela vybrat a chodila po meste za ruky 🙂
teraz sa tu hra, hned su jej hracky vzacnejsie, ked sme boli aj vonku