Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
12. máj 2010

jaaaj koska, keby si vedela co ja mam pri mojom malom tenoristovi-teroristovi 😅 ale aj tak chcem druhe babo. Len prasule potrebujeme

mimi21
12. máj 2010

mys mna celkom potesilo, ze znova budem mat matersku
len som zvedava kolko mi v robote potvrdia ako "nastupny" plat snad nie menej ako ked som odchadzala

kosska3003
12. máj 2010

mys ved jasne to len teraz mam take jedy ked bola chora a aj ja este aj sama na nu ale druhe chcem to je jasne

iinuska
12. máj 2010

mimi, Ninka je sikulka 🙂 . Adamko len skusa sam stat bez opory. Vydrzi tak niekolko sekund a padne na ritku 😵

mimi21
12. máj 2010

iinuska aj ninka to tak robila, ale posledne dni bolo uplne vidiet ze uz si je viac ista ked stoji, uz napriklad tancovala a tak a dnes sa aj pohla
jaaaaj a este ked sa naucila sama stat, tak ked som ju postavila, tak si zacala skrabkat po brusku, dnes pri tom vyplazovala jazyk

kosska3003
12. máj 2010

akurat som si poplakala pri modrom z neba uz to tam neprepnem lebo vzdy revem pri tom

iinuska
12. máj 2010

kosska, prave preto to ani nesledujem

jamaat
12. máj 2010

Jaaaaj, ozaj, chcela som dať na FB videá. No len teraz večer to bude zase slimačia rýchlosť naťahovania!

iinuska
12. máj 2010

dievky, idem si ja lahnut. Dobruuuu 😔

juska3
13. máj 2010

dobre rano 🙂 my sme konecne spali celu noc, aj ked raz ma vyhodilo z postele lebo zacala pestunka pistat, vcera jej zacalo sibat, zacala len tak z nicoho nic pistat, ale asi jej pomohol Alex lebo stale natahuje kabel a zapina a vypinaju ju, no ale uz ma rok a aj tak v poslednom case tretinu noci prespi so mnou, takze sa musime naucit bez nej spavat

inus, mimi, dakujeme 🙂 my robime oslavu v nedelu

mimi21
13. máj 2010

dobre ranko
aj ja som tu uz
uz som si aj babovku upiekla, co vcera Dannynka davala na FB, mam chut na taketo suche veci, tekute ako polievky sa mi uplne hnusia 😅

prave som volala s riaditelkou zo skolky co je za nasim panelakom, inac super skolka, maju aj bazen a saunu, je tam trieda pre postihnute deticky- to sa mi velmi paci, ze su takto od malicka spolu
zapisala som Ninku, od buduceho septembra, ak budu mat volne miesto - lebo este nebude mat 3 roky - a uz sme boli na nejakom 160mieste 😅

iinuska
13. máj 2010

dobre ranko
u nas zase zla noc, hore sme uz od 6. Unavena som 🙄

juska, tak pekny darcek k prvemu rocku, ze Alex spinkal celu noc. Jaaaj, co by som ja za to dala

mimi, no tie skolky teraz je velky problem. Aj u nas je hrozne vela deti. V nasej mi robi kamoska, tak dufam, ze vybavi protekciu

borocka
13. máj 2010

dobre ranko, u nas noc ako vzdy, kludna, spinkali sme az do 7:05 🙂 a teraz spinka zasa. vcera sme neboli von, cely den prsalo, tak dnes uz o osmej sme vypadli a cely stastny bol. navyse tu v dedine sa tazko pracuje, betonuju namestie a vymienaju elektricke stlpy na uliciach, takze vsade same velke auta a hluk....... patko bol vo vytrzeni maximalnom 😀

kosska, no co asi ti tak zavidim? ten moj pride domov az o tyzden a to po takmer 4 mesiacoch!!!!!!! 😖

mimi, ty chces dat ninku teraz do skolky?? nie je to trochu skoro??
ak to teda spravne chapem, tak bude mat len 2roky a 3 mesiace.... a dieta v skolke musi byt bez plienok, musi sa samo obsluzit na wc a musi vediet samo stolovat aj rozpravat,. mozno bude ninka velmi sikovna, ale aj tak sa mi to zda privcasu.... ale zas ked budesmat doma dalsie babo, tak ti to dobre padne.
ja nad skolkou zatial nerozmyslam. chcela by som byt plne 3 roky na materskej, alebo aspon dva a pol...a uvidim ako robota, ci nahodou zas tehu nebudeme a hlavne ako to bude patko zvladat.

ludmilabb
13. máj 2010

baby tak ja som na nervy teda vystiznejsie na prasky z krpane a v mojom rozpolozeni nad druhym ani neuvazujem
od siedmej rano pocuvam len reeeeeev ale nezastavitelny, intenzivny a neutichajuci, jedenie uplne o nicom uz vcera to bolo vselijake v noci revala, za ruku som ju musela drzat a nedajboh pustit, vrieska za vsetko, dava mi hracku, vezmem si ju reve, znova dava mi hracku tak ju nevezmem aj tak reve, odlozim hracku reve, dam jej ju teda, reve no comment, ponozku napravit des, podava mi knizku na citanie, zacnem citat tak je zle, Blaziku bije, napomeniem ju-zle uplne vsetko zle ani chvilka kludu, dala som jej gel na zubky aj Fenistil a isli sme von tak bola dobra len ku koncu uz revala pre istotu mi cumel odpasla ani neviem kde. bordel ako v tanku tu mam, nestiham nic a neznasam takyto pocit!!!!!

mimi21
13. máj 2010

no borocka je to skolka 20metrov od nasho domu, zatial je to nezavazne, pochybujem, ze mi ju uz teraz vezmu, maju vela deti, ale od 3 rokov urcite by som ju chcela dat do tejto skolky
este rozmyslam nad jaslami od buduceho septembra...

mimi21
13. máj 2010

ludka my sme mali taketo doobedie, dala som jej stipce, rev, vysypala si stipce, rev, prihovorila som sa jej rev... a takto dookola
teraz sme si pospali, obidve a vyzera ze uz je lepsie
poobede ideme plavat

sssimi
13. máj 2010

Ahojte!
Tak my sme obe choré. Sarah soplí a vykašliava hlieny. Ja pre zmenu upchatý nos. Homeopatika čo nám dala na užívanie sme nezohnali. Tak mm ešte pátra. No a mám jej dávať sťavu z cibuľe a cukru. Tak sa vás chcem spýtať: keď cibuľu nakrájam a zacukrím ju ona pustí šťavu? Alebo ju mám nadrhnúť? Či? No a že sa máme naparovať.... Ak to bude Sarah zbožnovať ako ja, tak naparovanie nebude... A hneď som jej dala aj tie výtery pobrať... Mňa čaká doktor zajtra...

Mimi, Ludka aj my máme teraz teké uvrieskané dníky. Malá skúša moju trpezlivosť. Našťastie jej ešte viem prejsť cez rozum, ale je stále silnejšia 😉

jamaat
13. máj 2010

My sme sa už z plávania vrátili a Emka teraz spí. Vo vode bola OK, ale v saune sa už začala mrndať a potom v šatni, keď som ju posadila na zem a prezliekala sa, tak také vresky spustila, že všetci pozerali, či ju mučím a či čo. 😅

ludmilabb
13. máj 2010

sssimi ja uz Sofii cez rozum prechadzat nevladzem a niekedy ani nechcem, furt ju mam len zahovarat, zabavat a dokedy? kym ma slak netrafi ... ked ju necham tak zase to nabera na obratkach ale na to jej fistulove ziapanie ked ju mam na rukach som uz dnes alergicka, inokedy to zvladam ale dnes nem

monkap
autor
13. máj 2010

sssimi: cibulu nakrajaj a pocukri a tak striedaj vrstvy cibule a cukru ... pusti stavu 😉

dm1
13. máj 2010

mimi u nas ked je matka na dalsej materskej s mladsim dietatom tak nechcu starsie zobrat do skolky aj ked ma 3 roky 😠

sssimi
13. máj 2010

Ludka verím ti že to už nezvládaš. Ja na to tiež bývam niekedy tak. Našťastie mi stačí vybehnúť o poschodie vyššie a tam mám maminu tak mi ju nachvíľku zabaví kým sa ja upokojím.

Monkap ďakujem. Už pustila šťavu, ale ešte pôjdem asi jednu pokrájať.

nikanika28
13. máj 2010

Cafte, ja zase vypekam tortu pre Klarku, zajtra mame rok 😵 .
Borocka, nie vsade je to tak so skolkami, ako pises.................a nemyslim si, ze je to az taky blby napad, okolo 2 a pol roka kludne moze zacat dieta chodit aspon doobeda do skolky..

mimi21
13. máj 2010

dm to som nikomu neprezradila 😀 🤐
inac som zistila ako ja skocim do penazi 😀 - budem dostavat matersku a plus este 25% z Ninkinho RP, ako nahradu ze on pridem, kedze materska sa berie ako prijem
no a po materskej zase zvyseny RP

mystery7
13. máj 2010

ahojky kocky
Tak aj u nas na totalku nervozny den.
Uff uff, zacinam byt bezradna. Nic nemozem robit. A Mirko sa len po mne vesia. 2 minuty sa pohra s hrackou a 10 poskakuje okolo mna. A toto cele dni. Ale nam sa brutalne tlacia zuby.
Mimi takze aj ked budes na 2.materskej a potom na 2.rodicovskej, budes dostavat zvyseny rp?? To preto, ze si bola predtym zamestnana??? Z teba bude milionarka 😉 asi sa pridam do klubu snaziliek 😉

zuzkaprofant
13. máj 2010

dievcata mam otazocku aj vase deticky v noci su hladne kazde chvilu moj maly vkuse mlieko chce aj cez den zase je ako baby male len mliecko mliecko mliecko jedlo tak max*****4lyz. viem ze to su zubky ale v noci vkuse je hladny kedze cez den on nemam cas papat

a mam este otazocku ked ci ste si platili na socialnej poistovny daky poplatok aby ste mali zvyhodnenu materskudik

monkap
autor
13. máj 2010

mimi: ten prispevok na starostlivost (25% RP) dostanes po narodeni druheho dietata aj nan ... asi na 2 mesiace to vychadza .... ak sa to teda nezmenilo ... a za ninku ti to vyjde asi na 3 mesiace ... aspon mne to tak vyslo ... a potom uz iba materska a potom uz iba rodicovsky jeden ...

dm1
13. máj 2010

zuzkaprofant moj sa v noci budi ale ja kojim tak neviem povedat ze kolko si aj vytiahne. a aj cez den casto kojim

a nic som si do poistovne extra neplatila lebo som bola zamestnana tak isli odvody zo mzdy

borocka
13. máj 2010

nika, ved ja nevravim ze dat dieta do skolky skor ako ma tri roky je blbost, len si myslim ze urcite musi zvladat iste veci...a dieta ktore ma len rok a tri mesaice ich zrejme nebude zvladat (aj ked teda urcite sa najdu tak vynimocne sikovne deti)....neviem si predstavit ze dve ucitelky v skolke by mali na starost 20 deti a z nich taka polovica by mala este plienky, alebo sa nevedela obsluzit na wc alebo pri stolovani....to by tie ucitelky zrejme slak trafil :(

ssimi, ludka...verim verim ze mate uplakane deti a nie je dobre ani biela ani cierna 😖 , co uz s nimi. vydu zuby a bude zas pokoj, aspon teda na chvilu 😝 . my sme mali taky minuly piatok a sobotu, len reval reval a driapal sa na ruky. nic mu nebolo dost dobre. ale v utorok a dnes mu vysli v poradi 5 a 6 zub, horne dvojky, takze mam doma anjelika. asi tak na mesiac kym sa nebudu tlacit dalsie.

dnes mi skoro dieta zomrelo 😲 . boli sme u starkej na dvore, patko sa pekne zabaval, chodil hore dolu a ja som si skocila dovnutra na wc. som ho nechala na 2 minuty sameho....a vratim sa na dvor a dieta nikde, branka otvorena a dieta uz na ulici. na mieste infarkt,krik na neho nech sa okamzite vrati aj som zamrzla na mieste aby som hned vystartovala za nim. ale vdaka bohu ziadne auto ani pes na ulici neboli,,,,takze tentokrat to dopadlo bez ujmy.... ale branku uz zacnem zamkynat 😠

dm1
13. máj 2010

borocka ja maleho ani v miestnosti inej ako som ja nenechavam pokial nie je v postielke kde sa hra ak treba nieco spravit. A obyvacke som ho nechavala nachvilku ked som isla na wecko ale odkedy sa naucil vyliezat na gauc a bezhlavo z neho stupat do prazdna tak nenechavam ani tak.........