Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
14. máj 2010

oslavencom velke gratulkooo 🤐

Takze vecer sa rozprudila debata az po mojom odchode? Vcera prekvapivo dobra noc. Kojila som asi 2-3x to sa dlho nestalo. Keby tak bolo stale 🙂
No u nas uuuuuuuzasne rano 🙄 Mirko sa vykakal do nocnika, ja som ho uz isla zobrat a pozeram......vytahoval ruku z nocnika a celu zababranu 🙄 za 5 sekund sa cely zamastil. Tak putoval do vane a celeho som ho musela osprchovat. Vzdy vo vani stoji, dnes ani za svet. Normalne len sediet a sediet, tak som ho mokreho a klzkeho vykrucala, aby som sa k ritke dostala. Nocnik mi fajne prischol a aj podlaha 🙄 a vcera obedoval spenatovu polievku, takze to cele bolo v zelenom tone 🙄

dualcore
14. máj 2010

ahojte maminky zas som sa tu po dlhej dobe vyskytla 🙂...myste aj my chodime pekne na nocnicek...malemu to ide dobre tak dufam do leta bude bez plienok.baby musim sa vam pochvalit ten moj drobec zacal pred 2dnami chodit sam...sixce zatial tak 4-5krokov ale sam!...jaka som bola z toho dojata. 😀 Ja dne nevarim ale ma prist svokra tak som rano piekla aby ma neohovorila 😝 ...a kolac sa podaril,uz som sa don pustila. 😉

jamaat
14. máj 2010

Aj Emka každým dňom urobí viac a viac samostatných krôčkov. Vyzerá to tak, že stihne do svojho 1 roka chodiť sama.

Na obed idem rýchlo zvrtnúť rezance s tvarohom na sladko.

katarinka1986
14. máj 2010

my behame po byte za rucicky,ale podarilo sa mu aj samostatne 2krôčky 🙂 , aj ked ja mam pocit že je dost ustrachaný ked ho nedržíme tak si automaticky sadne 🙂

monkap
autor
14. máj 2010

nam samostatne chodenie zatial nehrozi ... teraz bojujeme s horuckou ☹

mimi21
14. máj 2010

no tak toto je pocasie 😠 😠 😠 😠 sme sa vychystali, ze ideme von a presli sme 20 m od panelaku a zacalo prsat a tak sme sa vratili
no aked sme sa vratili, tak zase prsta prestalo 😠 😠 😠

mimi21
14. máj 2010

monka a z coho zubky?
no je jedno z coho to je, hlavne nech to rychlo prejde

a mozem sa opytat kolko meiacov mas rozdiel medzi detickami? ci presne dva roky?

ludmilabb
14. máj 2010

no caute
to je uzasny cas, zlieva sa akoby sto rokov neprsalo
oslavencom vsetko naj 😉

monkap rychle uzdravenie
ja nevarim nikdy ked som sama alebo ak tak len cestoviny so zeleninou, spagety musim pockat na mm
my chodime len okolo nabytku, Sofia sa odlepi a spravi sama krok len ked som ja pri nej aby som ju na ruky zobrala to je bohovska motivacia 😝 urcite do roka chodit nebudeme
my sice chodime na serblik od piateho mesiaca ale odplienkovanie do leta jaaaaj science fiction

mystery7
14. máj 2010

uff horucka, ech ste ryhlo fit 😉
Ja som stastna, ze nam zmizlo to velke zacervenanie po ockovani. Tak sa to zvacsilo, ze som zvazovala navstevu doktorky.
My uz spime. Dnes sme boli cele doobedu doma, lebo obloha komplet zatiahnuta, kazdu chvilu som cakala dazd a nic az teraz o 12:30 totalny lejak a hromyyyy. Tak si nadavam, ze sme mali ist vonku a nevahat 😅

mystery7
14. máj 2010

ani my nebudeme chodit do roka. On nechce chodit ani za jednu ruku. Ale nejako neresim, ked bude pripraveny, tak vykroci 😉

ludmilabb
14. máj 2010

tu prsi s prestavkami
chcem ist do mesta ale nemam ten igelit na kocik beee na hlboky bol ale na sportak nie alebo ho neviem najst 😅

mystery7
14. máj 2010

ja mam igelit aj na sportak, bol v zakladnej vybave. Skus este omrknut.

ludmilabb
14. máj 2010

som sa prehrabavala v spajzi a nist ked to bolo pred rokom do kelu si nepamatam ci tam boli pribalene dva ci len ten jeden

monkap
autor
14. máj 2010

mimi: rozdiel mam 2 roky a 3 tyzdne 🙂
horucka - asi nejaka viroza ... ale uz treti den horuckuje .... stale len spi ... uz nech je OK

monkap
autor
14. máj 2010

mys: ani mne nechodi za jednu ruku, iba za dve ... a ked som dr. povedala, ze za jednu ruku nechodi, tak mi povedala, ze nech to ani nerobim, ze to velmi nici chrbticu ....

mystery7
14. máj 2010

ludka a neda sa nejako natiahnut aj na sportovy? Predtym, co som mala kombinaciu, tak sa dal dat jeden igelit na hlboku aj na sportovu verziu

mystery7
14. máj 2010

monka vdaka, som super mama a ani o tom neviem 😉 ja ho nenutim. Ale skusala som ho postavit za kocik, nech tlaci, tak to nie. Zaujimave, ze ked kocik stoji tak ho cely obieha 🙂

monkap
autor
14. máj 2010

mys: moja zase rada nieco tlaci ... uz sme si aj pozicali to choditko od fisher price, tak ho tlaci pekne pred sebou ... akurat v tomto nasom malom byte moc miesta nie je .... ale o 2 tyzdne sa stahujeme, tak snad bude viac miesta .... aj hrackarsky kocik pred sebou lubi tlacit, ale to nie je take bezpecne ako to choditko ....

monkap
autor
14. máj 2010

aj stolicku rada tlacila ... len to robi taky ramus, no susedia museli mat radost 😝

monkap
autor
14. máj 2010

ja vidim odplienkovanie tak na buduce leto ... ak sa zadari skor, ok ... ak nie, tak leto to isti

ale pri patkovi som bola tiez optimistka, lebo od 8,5mesiaca pekne chodil na nocnik (ale nepytal sa sam , len ked som o dala, tak ho naplnil) ... ale bez plienok az do 2rokov a 3mesiacov .... leto je na oducanie najlepsie ....

jamaat
14. máj 2010

No iné hysáky máme doma práve. Dala som jej ochutnať rezance s tvarohom a keď už neboli, tak začala ryčať. Nabrala som jej teda do misky, posadila ju do stoličky, že jej teda dám riadne, nielen postojačky z môjho taniera, a začala ryčať znovu. Ako šibnutá. Tak som ju zase zo stoličky vybrala, praskla do obývačky k hračkám, to chytila priam záchvat. A keď som si zavrela dvere, aby mi bubienky nepraskli, tak to ešte vystupňovala na maximum.

jamaat
14. máj 2010

Ja mám univerzálny pršiplášť na hlboký aj športový kočík.

nikanika28
14. máj 2010

no aj my mame hysaky za sebou prave 🙄 ...zrovna dnes, ked potrebujem tortu potiahnut a zdobit 😒 ...slecna si povedala asi, mam rok, spat nebudem poobede ani za slaka.... 😅 . Dala som jej gel na dasna a tusim je uz asi 5min ticho, ani nejdem radsej pozriet na nu 😀 ...

nikanika28
14. máj 2010

Lukaska vyzdvihne mamusa a som sa dozvedela, ze si vybavoval u nasich noclah....nuz..nedbam 😀 😀 😀 A ma oskrety nos riadne, vcera zletel z kolotoca 😝

luba142
14. máj 2010

ahojte

juj este tyzden samoty ma caka ☹

oslavencom VSETKO NAJLEPSIEEEE 🙂

barborka si dnes nasla novu zabavu, vozila kocik s babikou po byte, ale vzdy len na jednu stranu a musela som jej ho chodit otacat aby mohla ist nazad, chodila a vykrikovala há há há 😀

Nika aj ja mam Kiku u nasich uz od nedele a asi tam este cez vikend ostane, asi zacnem rozpravat recou rocneho dietata lebo okrem Barčulky nemam vela moznosti sa rozpravat s dospelejsou osobou teraz , jedine ťukat na nete 😀 😀

monkap
autor
14. máj 2010

taktiez prajeme oslavencom vsetko najlepsie 😵

katarinka1986
14. máj 2010

nika my sme mali hysaky pred par mesiacmi,teraz je nervozny len ked je hladný alebo mu nedám čo chce ...nuž chlap sa nezapre 😀 predtym sa hadzal po zemi ked ho dačo naštvalo uplne hocikde a hocikedy,aj som sa bala že si dačo nespraví 😲

borocka
14. máj 2010

silvi, rybca...to vazne taku velkost kupujete? a aka znacka?
ja napriklad davam cherokee body este vzdy velkost 3-6 mesiacov!!! a nohavice 74. kupila som dokonca letne supravy v dopodopo 74, a este teraz su mu do pol lytok, takze ani v lete nevynosime tak ako by som si predstavovala.
a pritom ma 77 cm a vahu 9 kil. chudy a dlhy, bude hrat basket 😎

jamat, nie si krkavcia mat, alebo sme dve take...ked som pri patovi tak mu necham aj ceruzku pohryzt. a perom nanajvys popise seba. telefon patko tiez skusa, skuma odkial ide zvuk a mne ho priklada k uchu...aby som mu verila ze tam daco pocuje 😉

dm, tak vela stastia pri zliezani. my uz to vdaka bohu ovladame, ale tiez spadol parkrat...aj ked som sedela hend vedla neho. je rychlejsi ako moje reflexy 😠 . teraz ked zlieza tak najprv kuka dole do "priepasti" a rozmysla ako na to, a vtedy ho staci upozornit ze nozky idu prve a on sa pekne otoci a zosuchne sa.

katka, deti si mozu umyvat zuby od roka, ale radsej bez zubnej pasty lebo ju nevedia vypluvat. aj ked tie detske su na to asi trosku prisposobene. my sme na tom so zubkami presne rovnako ale umyvat nebudeme, kym nebude mat aspon 4 hore a 4 dolu.....teraz by som mu len dasienka dotrapila....ale ak alex pekne drzi otvorenu pusu, tak umyvaj🙂

borocka
14. máj 2010

dualcore, jamat.ja si presne pamatam ako sa patko ucil chodit. pustali sme si ho medzi sebou a on prebiehal sam take dva metre a kazdym tyzdnom zvladol viac a viac. az presiel celym domom. bola som ta najpysnejsia matka!!!!!! uzasny pocit ako to dieta napreduje, ako sa uci, ako zrazu to dieta dokaze urobit nieco same a uz ta az tak nepotrebuje...

monkap, mystery...... my sme chodili presne mesiac za jednu ruku,ale patko je dost vysoky a ja zasa nizka, takze som mu len nastrcila ukazovak, on akurat ho uchopil a isiel. ale pravda je, ze ked sa uz poustil sam, tak snad 3 tyzdne chodil tak ze tu pravu rucku mal zdvihnutu (udrziaval rovnovahu) a lavu zasa vystieral pred seba (akoby nou keroval)... potom zacal nosit v rukach veci a spustil ruky konecne dolu.

oazj, baby, ja uz mam len 42 kil a mrcha uz dva mesiace nincem........asi dakeho odbornika na vyzivu budem musiet ist kuk 😢 . ale ked mne je inak tak dobre....

monkap
autor
14. máj 2010

borocka - ked uz ti pekne drzal rovnovahu a vedel chodit, tak snad nevadi, ze za jednu ruku ... ale mne tak nevie, kyve sa zo strany na stranu, tak ze to s nou nemam ani robit ....
patko ked sa ucil chodit , chodil zase tak, ze mal obidve ruky vystrete pred sebou ... ako namesacny 😀 ... udrziaval tak rovnovahu 😵
42 kil? no ja by som ti 15kg dala hned keby to slo 😝